Wadsworth

Asian Sun Martial Arts Wadsworth

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Asian Sun Staff
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
09/23/2020 (Wed.)   4:00pm - 4:45pm  

Advanced & Family Class (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo All Ages

 
6 of 23 slots filled
Skyla Richardson
Cho dan bo final
Veronica Vana-Snider (2)
Green and red tip
Ayden Brown
Red tip
Nicholas LaVoie
Green
Dwight Hodges
cho da bo
5:00pm - 5:45pm  

Beginners & Family Class (23)

All White, Yellow and Orange All Ages

 
13 of 23 slots filled
Gabe Zarycki
Orange
Masaya Kawamata
Orange
Sara Vandygriff (2)
First dan
Jeremiah Adams
White belt
Christie Agrawal (3)
Red, Red, Yellow tip
Eva, Ivy, Justin Neal (3)
purple, orange, blue
Andrew Orndoff
Blue
Nikki Orndoff
blue
6:00pm - 6:30pm  

Tiger Tots (23)

 
7 of 23 slots filled
brielle berenyi
half yellow
Dale Jipson
Orange
sirius Pressnell
yellow stripe
Malachi Adams
White belt
Naomi Adams
White belt
Abby Agrawal
Tiger orange
Quinn Caldwell
Yellow
6:45pm - 7:30pm  

Black Belt (23)

 
11 of 23 slots filled
Tanner Rush
2nd dan
Jane & Jessica Kaufmann (2)
Black Belt
Stella Jipson
1st Dan
Drew Bernard
Black Belt - 2nd Dan
Ryan Meeks
2nd Dan
Wyatt Silliman
Black Belt
Ava Broadbent
2nd Dan
Jackson Kraft
2nd Dan
Isaiah Durbin
1st dan
Hailey Pastorelle
Black
7:45pm - 8:30pm  

Team (23)

 
8 of 23 slots filled
Michael & Peter Vasu (2)
RT &1st Dan
Leslie Andersen (2)
BR-BL
Drew Bernard
Black Belt - 2nd Dan
Ryan Meeks
2nd Dan
Hailey Pastorelle (2)
Black
09/24/2020 (Thu.)   4:00pm - 4:30pm  

Tiger Tots (23)

 
4 of 23 slots filled
brielle berenyi
half yellow
Kallan Kennedy
Half yellow
Avila Peticca
white belt
braxton musser
Yellow with black stripe
4:45pm - 5:30pm  

Advanced & Family Class (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo All Ages

 
9 of 23 slots filled
Niko Tsenekos
ChoDanBo
Jaden Schmitt
Brown
Anderson/Reed Hendricks (2)
Cho Dan Bo
Riley Van Dyke
BB 1st
Greyson Everett Sarah Smith (3)
Cho dan bo final red black
Nicholas LaVoie
green
5:45pm - 6:30pm  

Beginners & Family Class (23)

All White, Yellow and Orange All Ages

 
7 of 23 slots filled
Gabe Zarycki
Orange
Haley Fine (2)
White belt
Alisyn Davis (2)
Yellow tip
John & Josh Pavlock (2)
Green tip
6:45pm - 7:30pm  

Intermediate & Family Class (23)

All Blue, Green, and Purple All Ages

 
11 of 23 slots filled
Sarah Zahir
Blue tip
Sorina Vasu (3)
B, RT &1st Dan
Mason MacDonald
Purple Tip
Leslie Andersen (2)
BR-BL
Landon Berman
Purple stripe
John & Josh Pavlock
Green tip
Tessa Bozin
Green tip
Micah Schoolcraft
1st Dan
7:45pm - 8:30pm  

Cardio-Fit Kickboxing (23)

 
4 of 23 slots filled
Mike Koch
1
Alisyn Davis
Yellow tip
Traci Musser
NA
Lisa Kunka
N/a
09/25/2020 (Fri.)   5:00pm - 5:45pm  

Cho Dan Bo And Black Belt Only (23)

 
10 of 23 slots filled
Julie Wright
Rolande 2nd Dan
Owen Hallett
Chi Dan Bo Tip
Michael Vasu
1st Dan
Dominic DeAngelis
Blackbelt
Elyaz, Deen, Zain and Adam Kharis (3)
Elyaz (2nd Dan), Deen (3rd Dan), Zain (1st Dan)
Drew Bernard
Black Belt - 2nd Dan
Rhys Siscar
1st Dan (red)
Skyla Richardson
Cho dan bo final
6:00pm - 6:30pm  

Tiger Tots (23)

 
7 of 23 slots filled
Bruce Parker
Yellow black stripe (Jaxon)
Elyaz, Deen, Zain and Adam Kharis
Adam (Tiger Orange)
sirius Pressnell
yellow stripe
Abby Agrawal
Tiger orange
Alisyn Davis
Yellow
braxton musser
Yellow with black stripe
Josh Contantine
White
6:45pm - 7:30pm  

Children's And Family Class (23)

All Ranks

 
21 of 23 slots filled
Chris R (3)
Yellow
Bruce Parker (4)
Blue-tip, red-tip, cho dan bo, 2nd degree black (Bruce, Kagan, Haeleigh, Bruce)
Wade Stover
Blue tip
Mirrabelle Kristoff
Blue
Melissa Boring (2)
White belt
Leslie Andersen (3)
BR-BL
Christie Agrawal (4)
Red, Red, Blue, Yellow tip
Alisyn Davis (2)
Yellow tip
Sunil Royyuru
Black Belt 1st dan
09/28/2020 (Mon.)   4:00pm - 4:45pm  

Beginners & Family Class (23)

All White, Yellow and Orange All Ages

 
5:00pm - 5:45pm  

Intermediate & Family Class (23)

All Blue, Green, and Purple All Ages

 
1 of 23 slots filled
Landon Berman
Purple stripe
6:00pm - 6:30pm  

Tiger Tots (23)

 
6:45pm - 7:30pm  

Advanced & Family Class (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo All Ages

 
7:45pm - 8:30pm  

Team (23)

 
3 of 23 slots filled
Leslie Andersen (2)
BR-BL
Ryan Meeks
2nd Dan
09/29/2020 (Tue.)   4:00pm - 4:30pm  

Tiger Tots (23)

 
4:45pm - 5:30pm  

Intermediate & Family Class (23)

All Blue, Green, and Purple All Ages

 
5:45pm - 6:30pm  

Advanced & Family Class (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo All Ages

 
6:45pm - 7:30pm  

Beginners & Family Class (23)

All White, Yellow and Orange All Ages

 
7:45pm - 8:30pm  

Cardio-Fit Kickboxing (23)

 
09/30/2020 (Wed.)   4:00pm - 4:45pm  

Advanced & Family Class (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo All Ages

 
3 of 23 slots filled
Skyla Richardson
Cho dan bo final
Veronica Vana-Snider (2)
Red tip and green
5:00pm - 5:45pm  

Beginners & Family Class (23)

All White, Yellow and Orange All Ages

 
1 of 23 slots filled
Gabe Zarycki
Orange
6:00pm - 6:30pm  

Tiger Tots (23)

 
6:45pm - 7:30pm  

Black Belt (23)

 
2 of 23 slots filled
Drew Bernard
Black Belt - 2nd Dan
Ryan Meeks
2nd Dan
7:45pm - 8:30pm  

Team (23)

 
4 of 23 slots filled
Leslie Andersen (2)
BR-BL
Drew Bernard
Black Belt - 2nd Dan
Ryan Meeks
2nd Dan
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service |  Do not sell my info