Hudson

Asian Sun Martial Arts Hudson

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Asian Sun Staff
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
09/23/2020 (Wed.)   4:00pm - 4:45pm  

Children's Only Class (23)

All Ranks. Ages 12 and Under

 
5 of 23 slots filled
Babette Medcalf
Bo Medcalf, orange
Ros Mayer
Brown
Neikedra Womack
EJ-Brown
Coen Sporck
Beginner
Nevan Rosa
Green tip
5:00pm - 5:45pm  

Beginners/Intermediate (23)

White Thru Purple-Tip

 
16 of 23 slots filled
Jones Foster
Green stripe
Nick Just
White
Aubrianna Huth
Orange belt
Anthony Pascal
White belt
Spencer Foster
White
Bernadette Dravis (5)
Yellow
Eleanor Rybicki
Yellow Tip
Georgie Nimorakiotakis
Green
Dillin Rogers
Orange tip
Kira Hanna
Purple
Titus Spears
White belt
Carter/Owen Jeffries
Blue
6:00pm - 6:30pm  

Tiger Tots (23)

 
3 of 23 slots filled
Jace Vance
Yellow/black
Jennifer Ervin
Makenzie blue tip
Carter/Owen Jeffries
White yellow stripe
6:45pm - 7:30pm  

Advanced (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo

 
8 of 23 slots filled
Gina Gardini-Mubarak (2)
Brown
Caiden mylar
red
Chance Van Natter
Brown
Abel Brown
Red
Isaac Brown
Red
Robert Glidden
Cho Dan Bo
Tammy Port
Hannah - red
6:45pm - 7:30pm  

Beginner/Intermediate Small Group (8)

Room 2 Limit 8 people

 
6 of 8 slots filled
Gina Gardini-Mubarak (2)
Purple/Purple-Tip
Joshua Roethel
white
Jennifer Ervin (2)
Bryn blue tip Carter purple
Tammy Port
Green tip
7:45pm - 8:30pm  

Level 3 Team (40)

 
14 of 40 slots filled
Sally Zartman
5 Dan
Braxton Smith
Cho Dan Bo
Adriane Lawes
4th Dan
Nicole, Val & Wyatt Martin (3)
Brown tip
Jordan Exum
1st Dan
Brady McCreery
3rd Dan
Conner Heckman
3rd
Virginia, Mark Adams (2)
3rd Dan
Tammy Port (2)
Tammy - green tip Hannah - red
Xander Heisler
2nd dan
09/24/2020 (Thu.)   4:00pm - 4:30pm  

Tiger Tots (23)

 
4 of 23 slots filled
Timothy Monroe
Caroline Monroe - Blue
Maria Smith
Graham-yellow
anthony clark
green
Sophia clark
yellow tip
4:45pm - 5:30pm  

Advanced (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo

 
8 of 23 slots filled
Landon Christy
Brown
Tristan Kahrl
Cho Dan bo final
Lillian Musarra
Red with white stripe
alex spack
cho dan bo tip
Jenefer Villanueva (2)
Cho Dan Bo (Jonathan & Julius)
Staci Rezac
Purple
Alex Rezac
Cho dan bo
5:45pm - 6:30pm  

1st Dan Small Group Room 2 (8)

This class counts as one of your two classes allowed per week

 
7 of 8 slots filled
Carl Ogle IV
1st Dan green stripe
Conner & Cooper Madden (2)
1st Dan
Maria Abdala
Maia Kurtscheidt Abdala
Parker Verrona
1st Dan
Joseph Ess Ess (2)
Rowan and Eamon, 1st Dan
5:45pm - 6:30pm  

Beginners/Intermediate (23)

White Thru Purple-Tip

 
18 of 23 slots filled
Destiny B
Yellow
Diana Rhoads (3)
Teddy&Diana blue, Charlie orange
Lucas Dean
Purple tip
Alexis Barden
Yellow
Aubrianna Huth
Orange belt
Shloak Vadhavkar
Beginner
Jones Foster
Green stripe
Josh Roethel
White
Titus Spears
White belt
Brooklyn Wisniewski
Blue
Finley Larson
Green
Dillin Rogers
Orange tip
Nevan Rosa
Green tip
Katie Zonneveld
Orange tip
Eli & Noah Amon (2)
White & white
6:45pm - 7:30pm  

Black Belt Only (23)

 
8 of 23 slots filled
Evan Updegraff
Second don
Sally Zartman
5 Dan
Ellen Winney (3)
Gianna, Luke -2nd, Teresa - 1st
Chris Royer
3rd dan
James ataman
4th dan
Luke Choi
2nd Dan
6:45pm - 7:30pm  

Advanced Small Group (8)

Room 2 Limit 8 People

 
4 of 8 slots filled
Ellen Winney
John Paul - brown
Cameron Ameche
red tip
Kelly Duncan (2)
Cho Dan bo final
09/25/2020 (Fri.)   5:00pm - 5:45pm  

Black Belt Only (23)

 
5 of 23 slots filled
Ellen Winney (2)
Luke, Gianna - 2nd dan
Khalid Jadallah
1st Dan
Jordan Exum
1st Dan
James ataman
4th dan
6:00pm - 7:00pm  

Level 1 Team (20)

 
2 of 20 slots filled
Ellen Winney (2)
Luke, Gianna - 2nd dan
6:00pm - 8:00pm  

Level 3 Team (40)

 
8 of 40 slots filled
Adriane Lawes
4th Dan
Christopher & Val & Abby & Wyatt Martin (4)
Brown tip
Jordan Exum
1st Dan
Sally Zartman
5 Dan
Conner Heckman
3rd
09/28/2020 (Mon.)   4:00pm - 4:45pm  

Children's Only Class (23)

All Ranks. Ages 12 and Under

 
5:00pm - 5:45pm  

Beginners/Intermediate (23)

White Thru Purple-Tip

 
2 of 23 slots filled
Nick Just
White
Anthony Pascal
White belt
6:00pm - 6:30pm  

Tiger Tots (23)

 
1 of 23 slots filled
Jennifer Ervin
Makenzie blue tip
6:45pm - 7:30pm  

Advanced (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo

 
6:45pm - 7:30pm  

Beginner/Intermediate Small Group (8)

Room 2 Limit 8 people

 
3 of 8 slots filled
Jennifer Ervin (2)
Bryn blue tip Carter purple
Mohan Kalagara
Blue
7:45pm - 8:30pm  

Level 3 Team (40)

 
4 of 40 slots filled
Nicole, Wyatt & Abby Martin (3)
Brown tip
Sally Zartman
5 Dan
09/29/2020 (Tue.)   4:00pm - 4:30pm  

Tiger Tots (23)

 
4:45pm - 5:30pm  

Advanced (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo

 
5:45pm - 6:30pm  

1st Dan Small Group Room 2 (8)

This class counts as one of your two classes allowed per week

 
5:45pm - 6:30pm  

Beginners/Intermediate (23)

White Thru Purple-Tip

 
4 of 23 slots filled
Jones Foster
Green stripe
Bailey Purves
Orange
Elena & Evelyn Cantrell (2)
White
6:45pm - 7:30pm  

Black Belt Only (23)

 
1 of 23 slots filled
Sally Zartman
5 Dan
6:45pm - 7:30pm  

Advanced Small Group (8)

Room 2 Limit 8 People

 
09/30/2020 (Wed.)   4:00pm - 4:45pm  

Children's Only Class (23)

All Ranks. Ages 12 and Under

 
5:00pm - 5:45pm  

Beginners/Intermediate (23)

White Thru Purple-Tip

 
3 of 23 slots filled
Spencer Foster
White
Nick Just
White
Eleanor Rybicki
Yellow Tip
6:00pm - 6:30pm  

Tiger Tots (23)

 
6:45pm - 7:30pm  

Advanced (23)

All Brown, Red and Cho Dan Bo

 
2 of 23 slots filled
Gina Mubarak (2)
Brown
6:45pm - 7:30pm  

Beginner/Intermediate Small Group (8)

Room 2 Limit 8 people

 
3 of 8 slots filled
Mohan Kalagara
Blue
Gina Mubarak (2)
Purple
7:45pm - 8:30pm  

Level 3 Team (40)

 
1 of 40 slots filled
Sally Zartman
5 Dan
A service fee of 5% + $0.50 will be added to your purchase at checkout.
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service |  Do not sell my info