External eFiling System users

Training sessions for eFiling System enhancements to support confidential documents

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Privacy concerns? Please review the SignUpGenius privacy policy and the AUC privacy policy.

Created by:   Alberta Utilities Commission
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy MST) Location Available Slot
01/28/2020
(Tue. 1:30pm - 3:30pm)
AUC Calgary office

Calgary (42)

 
12 of 42 slots filled
Sandy Carpenter (2)
Canadian Regulatory and Indigenous Law
Steven Gaynier
Enbridge
Nicole Black
Direct Energy
Gregory Magnin
Imperial Oil
Maria Baitoiu
Direct Energy
Sheryll Barnachea
Osler, Hoskin & Harcourt LLP
Amanda Carnahan
Osler, Hoskin & Harcourt LLP
Natasia Wasson
Brenda Hill
Alberta Electric System Operator
Susan Clark
Enbridge
Lindsay Leadbeater
Enbridge
01/29/2020
(Wed. 9:00am - 11:00am)
AUC Calgary office

Calgary (42)

 
4 of 42 slots filled
Kerry Worton
Bennett Jones LLP
Lorene Klippert
Bennett Jones LLP
Claudia Moroianu
AESO
Jane Morales
Enbridge
01/30/2020
(Thu. 1:30pm - 3:30pm)
AUC Edmonton office

Edmonton (36)

 
5 of 36 slots filled
Bonnie Yee
ATCO Electric
Laura Bowers
ATCO Electric
Crystal Fox
ATCO
Keevena Hackett
Reynolds, Mirth, Richards & Farmer LLP
Linda Pedley
AFREA
02/03/2020
(Mon. 1:30pm - 3:30pm)
AUC Calgary office

Calgary (20)

 
2 of 20 slots filled
Joanne Lipinski
Suncor Energy
Nancy Ronca
AltaGas Ltd.
02/04/2020
(Tue. 9:00am - 11:00am)
AUC Calgary office

Calgary (20)

 
02/05/2020
(Wed. 1:30pm - 3:30pm)
AUC Calgary office

Calgary (20)

 
4 of 20 slots filled
Lisa Fiege
FortisAlberta
Jenny Lunan
ENMAX
Ryan Findlay
ENMAX
Tina Mould
ENMAX
02/06/2020
(Thu. 1:30pm - 3:30pm)
AUC Edmonton office

Edmonton (36)

 
5 of 36 slots filled
Nakita Lamers
EPCOR
Ron Henderson
EPCOR Energy Alberta
Chantal Row
AltaGas Utilities Inc.
David Yu
EPCOR
Robyn Funk
EPCOR
©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service