GH Bucs Sports Boosters - Concessions

Fall Concessions

The Buccaneer Sports Boosters is a volunteer organization of parents, coaches, teachers, and community members who support Grand Haven athletics.

Concessions are very easy to work and fun!!  Come meet new parents and students!  Students are encouraged to work in the concessions!!  If you've never done concessions before, don't fear - we have a spot for you!!

** Students LSMS & GHHS are welcome to work and count as a worker. ** 

** Only volunteers signed up are allowed in concessions that shift. **

** Enter at the door at the back of the main concessions building with the sign "CONCESSIONS DELIVERY" **

BRING A HAT - If you're sick stay home :) - Health dept guidelines

** If you can't commit to the 2 hours per athlete per sport, there is a opt-out tab.  You pay $50 and your team will get credit for 2 hours.  **

If you have any questions contact Holly Russo (616)298-6601 or [email protected]

Created by:   GH Buc Boosters
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Please list team you're volunteering for
09/25/2021 (Sat.) Band Invitational  3:30pm - 5:30pm  

Band Invitational (2)

Outside Concessions

 
All slots filled
Danielle Brown
Wrestling
Joanna Yu
Girls JV golf
5:30pm - 7:30pm  

Band Invitational (4)

Outside Concessions

 
3 of 4 slots filled
Missy Mayer (3)
Girls Golf, Girls Basketball, Girls Soccer
7:00pm - 9:00pm  

Band Invitational (7)

Outside Concessions

 
5 of 7 slots filled
Eddie Bremer
JV soccer
Sammy Ritter
Girls Lacrosse
Knox Campau
Girls lacrosse
Sara Tysman (2)
Girls lacrosse, girls golf
09/27/2021 (Mon.) JV Volleyball Quad  4:30pm - 6:30pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Joni Bennett
Wrestling
Hannah Bowen
Softball
4:30pm - 8:30pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Emma Slater
Student Leader
6:30pm - 8:30pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
brendan buntley
jv tennis
hunter covelli
jv boys basketball
09/28/2021 (Tue.) Soccer vs East Kentwood  3:30pm - 5:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Juliet Jarmosco
Varsity boys soccer
Amy Elias
Girls bowling
Chris Wright
Soccer
3:30pm - 8:30pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
5:30pm - 7:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Amy Kendall
Girls Ski team
Craig Kendall
Girls Ski team
Michelle Vanderkolk
Boys ski
7:30pm - 8:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Lauren Eisnor (2)
JV Soccer and Boys Cross Country
Rachel Minier
JV Soccer
09/30/2021 (Thu.) Soccer vs Grandville  3:30pm - 5:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Kristen Hardebeck (3)
Boys downhill ski team
3:30pm - 8:30pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Emma Slater
Leader
5:30pm - 7:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Sawyer Crum
Boys Wayer Polo
Gabriel Hamm
Boys water polo
Amy Hartman
Boys Varsity Football
7:30pm - 8:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Kurt Walcott (3)
Softball
10/01/2021 (Fri.) V Football vs Grandville Youth Night  5:30pm - 7:30pm  

Football (17)

 
All slots filled
Gina Schafer (3)
Girls swim and dive/ track and field
Laura Derenne (2)
Freshman soccer
Kim Kik (2)
Varsity soccer
Kelly Kurburski (2)
Varsity Soccer
Brenda Wachter (2)
Boys soccer, boys basketball
Megan Akselberg (2)
Girls Swim & Dive
Amy Tollliver (4)
Girls Swim/Dive, XC

Football (3)

 
All slots filled
JaNell Stevens (3)
Girls Soccer, Boys baseball, Boys Soccer
V Football vs Grandville Youth Night  7:30pm - 9:30pm  

Football (17)

 
15 of 17 slots filled
Becky Becker (2)
Girls golf
Jeffrey Miller
Girl Swim and Dive
Molly Dixon (2)
Freshman Football
Matt Stump (2)
Boys Basketball
Robert Sidor
freshman volleyball
Jennifer Riggs
Freshman football
Duane Riggs
Wrestling
Robin O’Connor (2)
Girls water polo
Jillyn Segroves (2)
Boys JV basketball
Rachel Campbell
girls varsity golf

Football (3)

 
2 of 3 slots filled
Susan Petrus (2)
Boys Soccer
10/02/2021 (Sat.) Young Bucs Football  8:00am - 10:00am  

Young Bucs (2)

 
1 of 2 slots filled
Amy Kendall
Girls swim
8:00am - 12:00pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Emma Slater
Student Leader
10:00am - 12:00pm  

Young Bucs (2)

 
All slots filled
Heather Shenefield (2)
Boys Soccer
10/05/2021 (Tue.) Volleyball vs Caledonia Inside Concessions  5:00pm - 7:00pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Joni Bennett
Wrestling
Phoenix Bol
jv boys basketball
5:00pm - 9:00pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
7:00pm - 9:00pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Laura Spencer (2)
Softball
10/06/2021 (Wed.) Powder Puff  6:30pm - 8:00pm  

Powder Puff (4)

 
All slots filled
Angie Lindeman (2)
Boys basketball JV
Hailey Dime
girls lacrosse
Jillyn Segroves
Boys JV basketball
6:30pm - 9:30pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
8:00pm - 9:30pm  

Powder Puff (4)

 
10/07/2021 (Thu.) Soccer vs Caledonia  3:30pm - 5:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Heidi Jenkins
Soccer
Amanda Sorrelle (2)
Girls basketball
Soccer vs Caledonia & Volleyball vs Rockford  3:30pm - 9:00pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Volleyball vs Rockford Inside Concessions  5:00pm - 7:00pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Rebecca Bakker
JV Volleyball
Joni Bennett
Wrestling
Soccer vs Caledonia  5:30pm - 7:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Tammy Basil
Varsity Soccer
Vicki Heck
Varsity Soccer
Amanda Sorrelle
Boys basketball
Volleyball vs Rockford Inside Concessions  7:00pm - 9:00pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Kurt Walcott (2)
Softball
Soccer vs Caledonia  7:30pm - 8:30pm  

Soccer (3)

 
All slots filled
Keisa Robertson
girls lacrosses
Inessa Roberton
Varsity lacrosse
Hailey Dime
girls lacrosse
10/08/2021 (Fri.) V Football vs Hudsonville Homecoming  5:30pm - 7:30pm  

Football (17)

 
All slots filled
Misti Holleman (17)
Boys Lax Team Night

Football (3)

 
All slots filled
Misti Holleman (3)
Boys Lax Team Night
7:30pm - 9:30pm  

Football (17)

 
All slots filled
Misti Holleman (17)
Boys Lax Team Night

Football (3)

 
All slots filled
Misti Holleman (3)
Boys Lax Team Night
10/09/2021 (Sat.) Young Bucs Football  8:00am - 10:00am  

Young Bucs (2)

 
All slots filled
Kelli Meyer (2)
Girls Volleyball & Girls Basketball
8:00am - 12:00pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Emma Slater
Student Leader
10:00am - 12:00pm  

Young Bucs (2)

 
All slots filled
Connor Dalman
Boys Varsity Soccer
Marcy Engelsman
Boys Varsity Soccer
10/14/2021 (Thu.) Freshman Football vs EK  4:00pm - 6:00pm  

Freshman Football (3)

 
All slots filled
Amanda Sorrelle (3)
Girls soccer, boys basketball, girls basketball
F Football and Volleyball vs EK  4:00pm - 9:00pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Volleyball vs EK Inside Concessions  5:00pm - 7:00pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Joni Bennett
Wrestling
Amanda Briegel
JV basketball
Volleyball vs EK  7:00pm - 9:00pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Camden Koster
Boys Varsity Tennis.
Josh Reformado
Varsity Football
10/16/2021 (Sat.) Young Bucs Football  8:00am - 10:00am  

Young Bucs (2)

 
All slots filled
Joni Bennett
Boys Track
Shannon Walcott
Softball
8:00am - 12:00pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Kurt Walcott
Softball
10:00am - 12:00pm  

Young Bucs (2)

 
All slots filled
Shannon Walcott
Softball
Bethannee Yeoman
Girls JV high school cross country
10/22/2021 (Fri.) V Football vs Rockford Senior Night  5:30pm - 7:30pm  

Football (17)

 
All slots filled
Tonia Lans (17)
Boys Tennis Team Night

Football (3)

 
All slots filled
Tonia Lans
Boys Tennis
Tonia Lans (2)
Boys Tennis Team Night
7:30pm - 9:30pm  

Football (17)

 
All slots filled
Tonia Lans (10)
Boys Tennis
Molly Dixon
Girls Swim & Dive
Wendy Deaton (2)
girls swim & dive
Christy LaDronka (2)
Football
Joy Gasser (2)
Freshmen Football

Football (3)

 
All slots filled
Sara Tucker
boys tennis teams
Ashley Larrison
Girls lacrosse
Ken Williamson
Boys tennis
10/23/2021 (Sat.) Young Bucs Football  8:00am - 10:00am  

Young Bucs (2)

 
All slots filled
Joni Bennett
Boys Track
Shannon Walcott
Softball
8:00am - 12:00pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Kurt Walcott
Softball
10:00am - 12:00pm  

Young Bucs (2)

 
All slots filled
Shannon Walcott
Softball
Jean Ryan
Girls Cross Country
10/27/2021 (Wed.) Volleyball Quad Inside Concessions  4:30pm - 6:30pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Joni Bennett
Wrestling
jennifer coney
Swim & Dive
4:30pm - 8:30pm  

Leader

Must be certified by Boosters

 
Emma Slater
Leader
6:30pm - 8:30pm  

Volleyball (2)

 
All slots filled
Allison Anderson (2)
Hockey
11/30/2021 (Tue.) Opt Out  8:00am - 8:00pm  

VOLUNTEER OPT OUT $50.00 (50)

($50.00 each)

Your team will receive 2 hours credit with your payment.

 
19 of 50 slots filled
A service fee of 5% + $0.50 will be added to your purchase at checkout.
©2021 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |