West District - Club Meets

Cumbernauld Spring Graded Meet

Please review the available slots below, tick all the ones that you want to SignUp for, click on the "Submit and SignUp" button, complete requested information and your SignUp is complete. Thank you! 

Created by:   John Deans
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (dd/mm/yyyy) Location Time (GMT) Available Slot
07/03/2020 (Sat.) Tryst Sports Centre 10:00am - 1:00pm  

Referee

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Mike Flynn
Elizabeth Fitzsimmons

Starter (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
1 slot filled - more available
Arleen Tennant

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 

Recorder

 

Timekeeper (18)

 
10 of 18 slots filled
Lynne Cooper
Timekeeper looking for J1 mentoring - no swimmer
Mhairi McCrae
Looking for chief timekeeper mentoring?
Phyllis Stephen
Mentor required
Lindsey Shepherd
Joyce McDonald McDonald
Looking for chief timekeeping mentoring
Sally McAnkrah
Looking for chief timekeeper mentoring to complete my sign off
Nicola Todd
Jane Barbary
Looking for J1 sign off/mentoring
Carlyn Connaghan
Andrea Gourlay

Quantum/Ares Timing Operator (2)

 
1 of 2 slots filled
Ronnie Girvan

Results Service Operator (HyTek) (2)

 
1 of 2 slots filled
Scott Girvan

Medals/Trophies (2)

 

Entry Desk / Photo Passes (2)

 

Announcer (2)

 
2:30pm - 5:30pm  

Referee

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Mike Flynn
Elizabeth Fitzsimmons

Starter (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
1 slot filled - more available
Arleen Tennant

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 

Recorder

 

Timekeeper (18)

 
7 of 18 slots filled
Jean Lewis
J1 mentoring required start end
Mhairi McCrae
Looking for mentoring
Phyllis Stephen
Mentor required
Lindsey Shepherd
Nicola Todd
Jane Barbary
Looking for J1 assessment
Carlyn Connaghan

Quantum/Ares Timing Operator (2)

 
1 of 2 slots filled
Ronnie Girvan

Results Service Operator (HyTek) (2)

 
1 of 2 slots filled
Scott Girvan

Medals/Trophies (2)

 

Entry Desk / Photo Passes (2)

 

Announcer (2)

 
08/03/2020 (Sun.) Tryst Sports Centre 10:00am - 1:00pm  

Referee

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Mike Flynn
Elizabeth Fitzsimmons

Starter (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Arleen Tennant
Fiona Sinnett
Referee training

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
3 slots filled - more available
Yvonne Creaney
David Chambers
Karen Balanowski

Recorder

 

Timekeeper (18)

 
9 of 18 slots filled
Jean Lewis
J1 mentoring requested
Alison Chambers
Marie Lang
J1 mentoring. Need CI of turns if poss
Phyllis Stephen
Mentor required
Lindsey Shepherd
Kathleen McShane
Looking for mentoring
Patrick Von Moeller
J1 mentoring required
Damian Byrne
Lynne Cooper
J1 mentoring required

Quantum/Ares Timing Operator (2)

 

Results Service Operator (HyTek) (2)

 
1 of 2 slots filled
Ronnie Girvan

Medals/Trophies (2)

 

Entry Desk / Photo Passes (2)

 

Announcer (2)

 
Tryst Sport Centre 2:30pm - 5:30pm  

Referee

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Mike Flynn
Elizabeth Fitzsimmons

Starter (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Arleen Tennant
Fiona Sinnett
Referee training

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
1 slot filled - more available
Deborah Hart

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
3 slots filled - more available
Yvonne Creaney
David Chambers
Nicola Hughes

Recorder

 

Timekeeper (18)

 
8 of 18 slots filled
Jean Lewis
J1 mentoring request
Alison Chambers
Mhairi McCrae
Marie Lang
J1 mentoring. Need CI of turns if possible
Phyllis Stephen
Mentor required
Lindsey Shepherd
J1 mentoring required for all 4 sessions if possible!
Patrick Von Moeller
J1 mentoring required
Damian Byrne

Quantum/Ares Timing Operator (2)

 
1 of 2 slots filled
Ronnie Girvan

Results Service Operator (HyTek) (2)

 
1 of 2 slots filled
Scott Girvan

Medals/Trophies (2)

 

Entry Desk / Photo Passes (2)

 

Announcer (2)

 
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info