Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Healthy Living OKC

Swim Reservation August 3 to August 8

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Dee Ann Dodson-Prichard
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CDT) Available Slot
08/06/2020 (Thu.)   7:30am - 8:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Cheryl Bridges
Clare Borelli
Paula Murphy

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Robin Obert
Judy G
Pamela Lee
Barbara Wolf
8:30am - 9:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Iris Florence
Charles Youmans
Mike Wolfkiel

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
3 of 6 slots filled
beverly smith
Laura McInturf
Scott Richardson
9:30am - 10:30am  

Aquatic Class-shallow end (11)

 
10 of 11 slots filled
Venita Springfield
Debra Arterburn
Anita Roesler
Sharon Payne
Lory Smith
Jonnie Ridley
Mary Anderson
Trudy Spirlock
Renee Prentice
Susan Emig

Aquatic Class-deep end (6)

 
All slots filled
Margaret Goldman
Dalia Woodliff
Glenda Black
Patriciaby Buy Crist
Buddy Emig
Connie Perkins
10:30am - 11:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Carmen Burger
Andrea Jones

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Beta Noel
Sybil Connolly
Jeannie OBrien
Claudine Holman
Sheila Fox
susan brinkely
11:30am - 12:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Pat Ahrnsbrak
Charlotte Hickman

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Janet Berry
Jerry Outlaw
Jeanna Outlaw
Kathleen Sanders
12:30pm - 1:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Beverly Thompson
Lory Randolph

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Nancy Riley
Paula Pons
Vicki Long
Victor Long
Kim Heflin
debbie adam
1:30pm - 2:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Linda Sacol
David Fuller
Larry Bailey

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Liessa Lieppman
Betty Wooldridge
Ali Afshari
Nguon Lam
Marcia Ledbetter
susan brinkley
2:30pm - 3:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Russell Kennedy
James Setser

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Jan Hughes
Paula Bloom
DAWN OUTLAW
Karen Steed
3:30pm - 4:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Carol Roberts
Teresa Walker

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
5 of 6 slots filled
Carleen Holman
Jan Hill
Richard Hill
Cindy mccollough
Patty Bennett
4:30pm - 5:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Clara McWhorter (2)
Pam Rust
Emily Simms

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
DAnn Walk
Sondra Butler
GIna Kazerooni
Alice Carrillo
5:30pm - 6:30pm  

Aquatic Class-shallow end (11)

 
10 of 11 slots filled
Lila Johnson
Kristie Hurd
Patsy Shepherd
Dick Stolpe
Michelle McElyea
Cassie Chattin
Suzi H
Sherryn Friesen
Teresa Warner
Connie Garvey RN

Aquatic Class-deep end (6)

 
5 of 6 slots filled
THERESA SANDELL
Philip Sandell
Randy Dalrymple
Celesta Dalrymple
Bridget Little
6:30pm - 7:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane, 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Stacey Hampton
Kathy Diamond

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Wendy N
Dianne F
joseph Nissiotis
Deborah Butler
7:30pm - 8:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Nycke White (2)
Abby Jones
Jeff Jones

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
2 of 6 slots filled
Karen KD Brady
Lisa Shelton
08/07/2020 (Fri.)   5:30am - 6:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Barbara Coates
Lori Ehardt
Henry Baer
Russ Slife

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
1 of 6 slots filled
Carol Dolman
6:30am - 7:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Rose English
Jerry Chrisman
Susan Chrisman

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Mary Kite
Sharon Osterman
Joanie Hildenbrand
debra roberts
7:30am - 8:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Cheryl Bridges
Tim Mehl
Tim Mehl
Lorie Harned
Paul Bass

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
David Hutchins
Mary Storrs
Marsha Midkiff
Marianne Vanzandt
Glenna Jones
Sharon Nall
8:30am - 9:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Garo Basmadjian
Michele Westfahl
Lois Johnson
Tom Adams

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Tricia Shriver
Connie Reimers
Rhonda Reimers
Kathy Mayfield
Tawnia Gibbes
Cathy Wootten
9:30am - 10:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
James Broderick
Lindsey Broderick
Mike Fox
Charles Youmans

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Diana Green
Debbie Jacoway
Larry Rhodes
Edith Kenney
Debby Rutledge
susan brinkely
10:30am - 11:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Muffin McNeil
Pat Brown
Lynn Smith
Virginia Mosley

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
5 of 6 slots filled
John Maricle
Rebecca lindley
Cynthia Brown
Charles Williams
Dawn Norvell
11:30am - 12:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Tomothy Stairs
Ann ONeil
Michele Lock
Lisa Wynn

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Venita Springfield
Sharon Payne
Anita Roesler
Dean Cheves (2)
With Regina Cheves
Lory Smith
12:30pm - 1:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Robert Musgrave
Susan Musgrave
Steve Conaway
Pat Ahrnsbrak

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Jennifer Puett
Mary Fulton
TIM PUETT
marv grosche
linda foster
Marvin May
1:30pm - 2:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Bill Fowler
Mark Hanebutt
Pam Spanbauer

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Everett Davis
Kathleen McTommoney
Mitchell Miller
Sandy Fowler
Kathleen Sanders
melba tippin
2:30pm - 3:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Vicky Norman
Barbara Culbertson

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Richard Wells
Steve Lalli
Connie Barnett
Shirley Mankin
sharron cliffton (2)
3:30pm - 4:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Hope Crandell
Share with Chuck Crandell
Chuck Crandell
Share with Hope Crandell
nancy drake

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Diane Bone
Glenna Jones
Stacy Cunningham
Carol Smith
Clara Bryant
DAWN OUTLAW
4:30pm - 5:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
emily simms
Lory Randolph
Modesto Baca
Janet Engstrand

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Wilson Kobel
Lois Kobel
Janet Wells
Michelle Hyde
Michael Hyde
Anna Baca
5:30pm - 6:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
All slots filled
Randy Dalrymple
Celesta Dalrymple
John Gehling
Dawn Gehling

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
3 of 6 slots filled
Elizabeth Hacker
Brigitta Tarver
S Bolay
6:30pm - 7:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Jeanne Cotter
Mary Lalli
Kay Childers

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
3 of 6 slots filled
Debbie butter
Lisa Shelton
Dawna Briscoe-land
08/08/2020 (Sat.)   7:30am - 8:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane; 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Ruth Rickey
Robert Rickey
Denise Young

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Teresa Warner
Susan Robinson
Judy G
Pamela Lee
8:30am - 9:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane, 2 lanes open) (4)

 
1 of 4 slots filled
Charlotte Hickman

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Jerry Outlaw
Jeanna Outlaw
Vicki Long
Victor Long
9:30am - 10:30am  

Aquatic Class Shallow (12)

 
All slots filled
Debra Arterburn
Michelle McElyea
Cassie Chattin
Dorinda Vaughn
Trudy Spirlock
Dalia Woodliff
Karen Steed
FC Men
connie perkins
GIna Kazerooni
Alice Carrillo
Mary McGuire

Aquatic Class Deep (6)

 
All slots filled
Tonya Wheeler
Jan Hughes
Linda Nowlin
Hattie Blake
Toni Adams
Cinda Rodgers
10:30am - 11:30am  

Lap Swim (2 swimmers per lane, 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Ingrid Thompson
Carmen Burger

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
4 of 6 slots filled
Janet Wells
susan brinkley
Patty Bennett
denise draper
11:30am - 12:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane, 2 lanes open) (4)

 
1 of 4 slots filled
Stacey Hampton

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
2 of 6 slots filled
Janet Berry
debbie adam
12:30pm - 1:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane, 2 lanes open) (4)

 
1 of 4 slots filled
Patricia Dawes

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
5 of 6 slots filled
Nancy Riley
Paula Pons
marv grosche
Wendy N
Dianne F
1:30pm - 2:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane, 2 lanes open) (4)

 
3 of 4 slots filled
Keith Barnett
Bea Donovan
Connie Barnett

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
5 of 6 slots filled
Liessa Lieppman
Nguon Lam
Caren Cook
melba tippin
Paula Bloom
2:30pm - 3:30pm  

Lap Swim (2 swimmers per lane, 2 lanes open) (4)

 
2 of 4 slots filled
Carol Roberts
Teresa Walker

Open Swim (Water Walking/Bobbing) (6)

 
All slots filled
Janet Mcewin
Larry Mcewin
Paula Bloom
DAWN OUTLAW
Norma Brown
Thomas Brown
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info