Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
BRIJHS

Parent-Teacher Conferences for BRIJHS

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Katie Nichols
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CDT) Available Slot
10/27/2020 (Tue.) BRIJHS  3:45pm - 4:00pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Samantha Jones
Olivia Jones PTC

Mrs. Barker-4th Grade

 
Megan Berry
Loghan Berry

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Taeya Cunningham

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Stephanie House

Miss Brutlag-6th Grade

 
Kristi Woliung
.

Miss Kennell-6th Grade

 
Lori Phelps

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 
Jenny Philbeck

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 
Coleen Paullin

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 
Bobbi Pendley
For Madison A dres

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 
David Wrestler Wrestler

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
4:00pm - 4:15pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Katrina White

Mrs. Barker-4th Grade

 
Cecilia Mintz
Violet Mintz

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Kelly Soliday
Virtual

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 
Grace Norfleet

Miss Kennell-6th Grade

 
Kristi Woliung
.

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 
David Wrestler Wrestler

Ms. James-Jr. High Social Studies

 
Lori Phelps

Mr. Morris-Jr. High Science

 
Coleen Paullin

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 
Liz Franklin
Hunter Franklin-virtual

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
4:15pm - 4:30pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Kristin Meeker
Kayla Meeker

Mrs. Barker-4th Grade

 
Jacinta Smith

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Already Filled
Already filled

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Caitlin McCoy

Miss Brutlag-6th Grade

 
Kim Christie

Miss Kennell-6th Grade

 
Grace Norfleet

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 
Lori Phelps

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 
Coleen Paullin

Mr. Morris-Jr. High Science

 
David Wrestler Wrestler

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 
Kirby Hale
Looking forward to seeing you

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
4:30pm - 4:45pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 
Thysha Choate
Bentley Choate

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Liz Franklin
Austin Franklin virtual

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Stephanie Rausch

Miss Brutlag-6th Grade

 
Abigail Light

Miss Kennell-6th Grade

 
Jacinta Smith

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 
Lori Phelps

Ms. James-Jr. High Social Studies

 
David Wrestler Wrestler

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 
Coleen Paullin

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
4:45pm - 5:00pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Michelle Castor

Mrs. Barker-4th Grade

 
Cora Beamer

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Kirby Hale
Happy to see you

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Tina Dean

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 
David Wrestler Wrestler

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 
Lori Phelps

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:00pm - 5:15pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 
Kerry Cox
Sebastian Cox

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Staci Yagow

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Melissa Norris

Miss Brutlag-6th Grade

 
Lori Phelps

Miss Kennell-6th Grade

 
Jason Nolan

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 
David Wrestler Wrestler

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:15pm - 5:30pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 
Kasi Johnson

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Jason Nolan

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 
Jennifer Gembicki

Miss Kennell-6th Grade

 
Desirae Crawford

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:30pm - 5:45pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Sara Mullen
Ashlyn

Mrs. Barker-4th Grade

 
Amanda Ozee
Gavin Ozee

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Mel White

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Kristin Ellis
Can more than one person log in at a time? I may not be in the same location as my husband

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Jennifer Gembicki

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 
Heather Hinshaw

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:45pm - 6:00pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Jason Coffey
RJ Coffey

Mrs. Barker-4th Grade

 
Eva Thrasher

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Caitlin McCoy

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Mel White

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Ashley Clark
Austin Clark

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
6:00pm - 6:15pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Marsha Prater

Mrs. Barker-4th Grade

 
Elizabeth Brown

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Andrea Hawn
Aidan Hawn

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Kristina Forrest

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
6:15pm - 6:30pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Andrea Hawn
Jonah Hawn

Mrs. Barker-4th Grade

 
Lisa Philbeck Berry

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Chris Slade

Mrs. Kollross-5th Grade

 
Chris Slade

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Kenna Dunlap Johnson

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
6:30pm - 6:45pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 
Jamie Sosamon

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Angie Weitekamp-Franzen

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
10/29/2020 (Thu.)   3:45pm - 4:00pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 
Megan Hardesty

Mrs. Barker-4th Grade

 
Karisa Yeagle

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
4:15pm - 4:30pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Megan Hardesty

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
4:30pm - 4:45pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 
Ashley Madden

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
4:45pm - 5:00pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 
Ashley Madden

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:00pm - 5:15pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:15pm - 5:30pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 
John Madden

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:30pm - 5:45pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
5:45pm - 6:00pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
6:00pm - 6:15pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
6:15pm - 6:30pm  

Miss Sedberry-4th Grade

 

Mrs. Barker-4th Grade

 

Mrs. Mattingly-5th Grade

 

Mrs. Kollross-5th Grade

 

Miss Brutlag-6th Grade

 

Miss Kennell-6th Grade

 

Mrs. Painter-Special Education

 

Ms. Griffen-Special Education

 

Mr. Barton-Intermediate PE

 

Mrs. Acree-8th Grade ELA

 

Mr. Acree-Jr. High PE

 

Mr. Zogg-Jr. High Math

 

Ms. James-Jr. High Social Studies

 

Mr. Morris-Jr. High Science

 

Mrs. Yeagle-7th Grade ELA

 

Mrs. Beckman-Special Education

 

Miss Well-Guidance

 

Mrs. Wrestler-Art

 

Mrs. Weedman-Technology/Coding

 

Mr. Mitchell-Band

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |  Do not sell my info