Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Master K.Kim's WCTKD

In-person classes week of 7/27- 8/29

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Ki Jong Kim
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
07/30/2020 (Thu.) All Black Belts  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Alex Hodges
Advay Verma
Mohammed Shalaby
Ahmad
Irene Yu
Matias Boloqui
White & L.T  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Joyce Kim
Beth Atkinson (2)
Aishwarya Durai Raj
Yellow & Green Stripe  5:15pm - 5:35pm  

Student (12)

 
5 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Ethan Wang
Eusebia Machado
Joaquin Machado
Maria Rodriguez
dylan rodríguez
Green & Blue Stripe  5:45pm - 6:05am  

Student (12)

 
7 of 12 slots filled
Rahul Ashok (2)
Rahul and Eehaan Ashok
Gavin Dowd
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Nandish Koul
Arnav Tripathi
Blue & Red Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
7 of 12 slots filled
Matthew Kerregan
Bruno Bravo
Saharsh Tiyyala
Delaney Gilligan
Federico Paolella
Lynzie Fielder
Vinisha Gode
Vinisha Gode
Red & Black Stripe  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
6 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Ritvik Yerabothula
Mohammed Shalaby
Adam
Lynzie Fielder
Nathan Ok
Ananya Durai Raj
Demo Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Luke Lu
Irene Yu
Matias Boloqui
bryan bae
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/01/2020 (Sat.) Leadership Team**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
5 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Isabella Marlow
Advay Verma
Luke Lu
Sumitra Gupta
White & L.T  10:00am - 10:20am  

Student (12)

 
1 of 12 slots filled
Jackie Thomas
Atlas Thomas
Family Low (Yellow-Red Stripe)  10:30am - 11:00am  

Student (12)

 
10 of 12 slots filled
Rahul Ashok (2)
Rahul and Eehaan Ashok
Gavin Dowd
Michael Kerregan
Abbey Kerregan
Matthew Kerregan
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Ethan Wang
Family High (Red Belt & Higher)  11:10am - 11:40am  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Alex Hodges
Ritvik Yearbothula
2nd & 3rd Dan Black Belts  11:50am - 12:10pm  

Student (12)

 
08/04/2020 (Tue.) White & L.T  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Joaquín Machado
Ethan Wang
Green & Blue Stripe  5:05pm - 5:35pm  

Student (12)

 
6 of 12 slots filled
Rahul Ashok (2)
Rahul and Eehaan Ashok
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Michael Kerregan
David Contreras
Blue & Red Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
6 of 12 slots filled
Sumitra Gupta (2)
Jerry and Kiki
Delaney Gilligan
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Matthew Kerregan
Red & Black Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Diego Dabare
Ritvik Yerabothula
All Black Belts  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Sumitra Gupta
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
Sparring Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Luke Lu
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/06/2020 (Thu.) All Black Belts  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
5 of 12 slots filled
Sumitra Gupta
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
Minseo Hyun
White & L.T  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  5:15pm - 5:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Ethan Wang
Green & Blue Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Blue & Red Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Delaney Gilligan
Saharsh Tiyyala
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Red & Black Stripe  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Diego Dabare
Ritvik Yerabothula
Demo Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Luke Lu
Irene Yu
Matias Boloqui
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/08/2020 (Sat.) Leadership Team**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Isabella Marlow
Advay Verma
Luke Lu
Leadership**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Advay Verma
Luke Lu
White & L.T  10:00am - 10:20am  

Student (12)

 
Family Low (Yellow-Red Stripe)  10:30am - 11:00am  

Student (12)

 
5 of 12 slots filled
Rahul Ashok (2)
Rahul and Eehaan Ashok
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Ethan Wang
Family High (Red Belt & Higher)  11:10am - 11:40am  

Student (12)

 
1 of 12 slots filled
Ritvik Yerabothula
2nd & 3rd Dan Black Belts  11:50am - 12:10pm  

Student (12)

 
1 of 12 slots filled
bryan bae
08/11/2020 (Tue.) White & L.T  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Ethan Wang
Green & Blue Stripe  5:05pm - 5:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Blue & Red Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Red & Black Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Ritvik Yerabothula
All Black Belts  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
Sparring Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Luke Lu
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/13/2020 (Thu.) All Black Belts  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Sumitra Gupta
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
White & L.T  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  5:15pm - 5:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Ethan Wang
Green & Blue Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Rahul Ashok (2)
Rahul and Eehaan Ashok
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Blue & Red Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Saharsh Tiyyala
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Red & Black Stripe  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Ritvik [email protected]
Demo Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Luke Lu
Irene Yu
Matias Boloqui
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/15/2020 (Sat.) Leadership Team**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Isabella Marlow
Advay Verma
Leadership**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Advay Verma
Luke Lu
White & L.T  10:00am - 10:20am  

Student (12)

 
Family Low (Yellow-Red Stripe)  10:30am - 11:00am  

Student (12)

 
5 of 12 slots filled
Rahul Ashok (2)
Rahul and Eehaan Ashok
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Ethan Wang
Family High (Red Belt & Higher)  11:10am - 11:40am  

Student (12)

 
1 of 12 slots filled
Ritvik Yerabothula
2nd & 3rd Dan Black Belts  11:50am - 12:10pm  

Student (12)

 
08/18/2020 (Tue.) White & L.T  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Ethan Wang
Green & Blue Stripe  5:05pm - 5:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Blue & Red Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Advay Verma
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Red & Black Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Ritvik Yerabothula
All Black Belts  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
Sparring Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Luke Lu
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/20/2020 (Thu.) All Black Belts  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Sumitra Gupta
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
White & L.T  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  5:15pm - 5:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Ethan Wang
Green & Blue Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Blue & Red Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Red & Black Stripe  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Ritvik Yerabothula
Demo Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Luke Lu
Irene Yu
Matias Boloqui
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/22/2020 (Sat.) Leadership Team**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Isabella Marlow
Advay Verma
Leadership**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Advay Verma
Luke Lu
White & L.T  10:00am - 10:20am  

Student (12)

 
Family Low (Yellow-Red Stripe)  10:30am - 11:00am  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Ethan Wang
Family High (Red Belt & Higher)  11:10am - 11:40am  

Student (12)

 
1 of 12 slots filled
Ritvik Yerabothula
2nd & 3rd Dan Black Belts  11:50am - 12:10pm  

Student (12)

 
08/25/2020 (Tue.) White & L.T  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Green & Blue Stripe  5:05pm - 5:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Blue & Red Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Red & Black Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Ritvik Yerabothula
All Black Belts  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
Sparring Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
1 of 12 slots filled
Isabella Marlow
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/27/2020 (Thu.) All Black Belts  4:15pm - 4:35pm  

Student (12)

 
4 of 12 slots filled
Sumitra Gupta
Alex Hodges
Advay Verma
Irene Yu
Matias Boloqui
White & L.T  4:45pm - 5:05pm  

Student (12)

 
Yellow & Green Stripe  5:15pm - 5:35pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Joaquín Machado
Green & Blue Stripe  5:45pm - 6:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Sumarth Negi
Irene Yu
Amaia Boloqui
Blue & Red Stripe  6:15pm - 6:35pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Federico Paolella
Vinisha Gode
Vinisha
Red & Black Stripe  6:45pm - 7:05pm  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Ritvik Yerabothula
Demo Team**  7:15pm - 7:35pm  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Luke Lu
Irene Yu
Matias Boloqui
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Student (12)

 
08/29/2020 (Sat.) Leadership Team**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Abhirami Nandiraju
Isabella Marlow
Luke Lu
Leadership**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
1 of 12 slots filled
Luke Lu
White & L.T  10:00am - 10:20am  

Student (12)

 
Family Low (Yellow-Red Stripe)  10:30am - 11:00am  

Student (12)

 
2 of 12 slots filled
Deepika Andavarapu (2)
Krish & Ram
Family High (Red Belt & Higher)  11:10am - 11:40am  

Student (12)

 
2nd & 3rd Dan Black Belts  11:50am - 12:10pm  

Student (12)

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info