Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Master K.Kim's WCTKD

In-Person Classes week of 6/29 & 7/06

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Ki Jong Kim
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
07/02/2020 (Thu.) All Black Belts  4:15pm - 4:35pm  

Students (12)

 
7 of 12 slots filled
Joyce Jiang
Matias Boloqui
Advay Verma
Adhira Shankar
Sumitra Gupta
Sumitra
Tanya Keskar
Mohammed Shalaby
Ahmad Shalaby
White & L.T  4:45pm - 5:05pm  

Students (12)

 
8 of 12 slots filled
Ankit Bastola (2)
Aisha Bastola
Dylan Rodriguez
Joyce Kim
Lydia Ok
Mathis Obeng
Aishwarya Durai Raj
Yellow & Green Stripe Belt  5:15pm - 5:35pm  

Students (12)

 
8 of 12 slots filled
Amaia Boloqui
Arnav Tripathi
Eusebia Machado
Joaquín Machado
Jacqui Roell
Ethan Wang
Bruno Bravo
Tamra Ahlert
Quinn Ahlert
Dylan Rodriguez
Green & Blue Stripe Belt  5:45pm - 6:05pm  

Students (12)

 
9 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Joseph Hale
Joseph Hale
Aidan Hale
Lynzie Fielder
Michael Kerregan
Neo Hoover (2)
Neo & Marcus
Tamra Ahlert (2)
Lilly and Elliott Ahlert
Blue & Red Stripe Belt  6:15pm - 6:35pm  

Students (12)

 
5 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Vinisha Gode
Vinisha
Federico Paolella
Lynzie Fielder
Matthew Kerregan
Red & Black Stripe Belt  6:45pm - 7:05pm  

Students (12)

 
6 of 12 slots filled
Diego Dabare
Lynzie Fielder
Jeanette Reyno (2)
Jeater Reyno, Jerik Reyno
Ananya Durai Raj
Mohammed Shalaby
Adam Shalaby
Demo Team**  7:15pm - 7:35pm  

Students (12)

 
4 of 12 slots filled
Matias Boloqui
Luke Lu
Abhirami Nandiraju
bryan bae
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Students (12)

 
2 of 12 slots filled
Eli Knott
Susan Kight
07/07/2020 (Tue.) White & L.T  4:15pm - 4:35pm  

Students (12)

 
5 of 12 slots filled
Ankit Bastola
Aisha Badtola
Joyce Kim
Lydia Ok
Mathis Obeng
Yellow & Green Stripe Belt  4:45pm - 5:05pm  

Students (12)

 
6 of 12 slots filled
Amaia Boloqui
Eusebia Machado
Joaquín Machado
Lynzie Fielder
Ethan Wang
Deepika Andavarapu (2)
Krish and Ram
Green & Blue Stripe Belt  5:15pm - 5:35pm  

Students (12)

 
6 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Joseph Hale
Aidan Hale
Lynzie Fielder
Michael Kerregan
Jennifer Dowd
Gavin Dowd
Blue & Red Stripe Belt  5:45pm - 6:05pm  

Students (12)

 
5 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Vinisha Gode
Vinisha
Federico Paolella
Lynzie Fielder
Matthew Kerregan
Red & Black Stripe Belt  6:15pm - 6:35pm  

Students (12)

 
4 of 12 slots filled
Lynzie Fielder
Jeanette Reyno (2)
Jeater Reyno, Jerik Reyno
Mohammed Shalaby
Adam Shalaby
All Black Belts  6:45pm - 7:05pm  

Students (12)

 
4 of 12 slots filled
Matias Boloqui
Advay Verma
Adhira Shankar
Mohammed Shalaby
Ahmad Shalaby
Sparring Team**  7:15pm - 7:35pm  

Students (12)

 
6 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Luke Lu
Jeanette Reyno (2)
Jeater Reyno, Jerik Reyno
Mohammed Shalaby
Ahmad Shalaby
Eli Knott
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Students (12)

 
2 of 12 slots filled
Susan Kight
Eli Knott
07/09/2020 (Thu.) All Black Belt  4:15pm - 4:35pm  

Students (12)

 
4 of 12 slots filled
Matias Boloqui
Advay Verma
Sumitra Gupta
Sumitra
Mohammed Shalaby
Ahmad Shalaby
White & L.T  4:45pm - 5:05pm  

Students (12)

 
4 of 12 slots filled
Ankit Bastola
Aisha Bastola
Joyce Kim
Mathis Obeng
Yellow & Green Stripe Belt  5:15pm - 5:35pm  

Students (12)

 
6 of 12 slots filled
Amaia Boloqui
Eusebia Machado
Joaquín Machado
Lynzie Fielder
Ethan Wang
Deepika Andavarapu (2)
Krish and Ram
Green & Blue Stripe Belt  5:45pm - 6:05pm  

Students (12)

 
6 of 12 slots filled
Sumarth Negi
Joseph Hale
Aidan Hale
Lynzie Fielder
Michael Kerregan
Jennifer Dowd
Gavin Dowd
Blue & Red Stripe Belt  6:15pm - 6:35pm  

Students (12)

 
5 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Vinisha Gode
Vinisha
Federico Paolella
Lynzie Fielder
Matthew Kerregan
Red & Black Stripe Belt  6:45pm - 7:05pm  

Students (12)

 
5 of 12 slots filled
Lynzie Fielder
Jeanette Reyno (2)
Jeater Reyno, Jerik Reyno
Arnav Keskar
Mohammed Shalaby
Adam Shalaby
Demo Team **  7:15pm - 7:35pm  

Students (12)

 
4 of 12 slots filled
Matias Boloqui
Luke Lu
Drew Howard
Abhirami Nandiraju
All Adults (13+)  7:45pm - 8:25pm  

Students (12)

 
2 of 12 slots filled
Susan Kight
Eli Knott
07/11/2020 (Sat.) Leadership**  9:30am - 9:50am  

Student (12)

 
8 of 12 slots filled
Advay Verma
Isabella Marlow
Luke Lu
Adhira Shankar
Drew Howard
Jeanette Reyno (2)
Jeater Reyno, Jerik Reyno
Abhirami Nandiraju
White & L.T  10:00am - 10:20am  

Student (12)

 
3 of 12 slots filled
Ankit BASTOLA
Aisha Bastola
Mathis Obeng
Family Low: Yellow- Red Stripe (All Ages)  10:30am - 11:00am  

Student (12)

 
5 of 12 slots filled
Isabella Marlow
Abbey Kerregan
Matthew Kerregan
Sumitra Gupta
Class for Jerry and Kiki
Sumitra Gopal
Class for Jerry and Kiki
Family High: Red Belt & Up (All Ages)  11:10am - 11:40am  

Student (12)

 
2nd & 3rd Dan Black Belt  11:50am - 12:10pm  

Student (12)

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info