York Swim Club

York Santa Meet 2018

This sign-up is to manage our volunteer officials for our York Santa Swim Meet to be held Sunday 16 December 2018 at the York Recreation Centre (115 Black Creek Drive)

Date: 12/16/2018 (Sun.)

Created by:   Charlotte Carroll
 
Already signed up? You can change your sign up.

Location Time (EST) Available Slot
Session 2  8:00am - 12:30pm  

Santa

A Jolly elf - with red cheeks, extra padding an asset.

 
Julio Bonomo

Session Referee

Must be Level III

 

Starter

Must have taken Starter Clinic

 
Alan Shumak

Chief Timer

Must have taken Chief Timer Clinic

 
Jonathan Vydelingum

Head Lane Timer (6)

Must have taken Strokes & Turns Clinic

 
All slots filled
Vlado Straka
Evelyn Yakubov
Chris Duffin
Tanya DiPerri
John Bowers
Dung Ho

Timekeeper/Safety Marshal (2)

Must have taken Level 1 Timekeeper Clinic - safety marshall during warm-up and Timekeeper during meet

 
All slots filled
Carole Staveley
Rayhan Moraldo

Timekeeper (10)

Must have taken Level 1 Timekeeper Clinic

 
All slots filled
James Cook
Manuel Perez
Manuel Perez
Klaudia Dudas
Watsson Torrejon
Amany Ali
Lisa (Nienle) Vo
Odessa Ho
Phuong (tracey) Dau
Caitlyn Le
Erin Duffin
Alyssa Arman
Lillian Diperri

Inspector of Turns (3)

Must have completed the Judge of Stroke & Turn Clinic

 
All slots filled
Can Le
Huyen thanh Le
Michelle Cong-Bowers

Clerk of Course

Must have taken Clerk of Course Clinic

 

Asst. Clerk of Course

Should have Clerk of Course Clinic

 
Yahui Hsieh

Marshall (2)

Assist organizing swimmers - must be familiar with swim meets

 
All slots filled
Germana Sansonetti
Sabrina Staveley

Chief Finish Judge (2)

Must have taken Chief Finish Judge Clinic

 

Recorder/Scorer (2)

Must have taken recorder/scorer clinic

 

Runner (2)

Collect timecards and bring to office and post results

 
All slots filled
Mathias Jimenez
Mathias Jimenez
Huyen thanh Le
Dan Le

Awards

Label & organize medals/ribbons and provide to Teams

 
Katia Issajenko
Session 3  1:00pm - 6:00pm  

Santa

A Jolly elf - with red cheeks, extra padding an asset.

 
Julio Bonomo

Session Referee

Must be Level III

 

Starter

Must have taken Starter Clinic

 
Gordon Duck

Chief Timer

Must have taken Chief Timer Clinic

 
Jonathan Vydelingum

Head Lane Timer (6)

Must have taken Strokes & Turns Clinic

 
4 of 6 slots filled
Vlado Straka
John Bowers
Fernanda Luz
Jonathan Vydelingum

Timekeeper/Safety Marshal (2)

Must have taken Level 1 Timekeeper Clinic - safety marshall during warm-up and Timekeeper during meet

 
All slots filled
Noemia Cerqueira
Noemia
Rod Staveley

Timekeeper (10)

Must have taken Level 1 Timekeeper Clinic

 
9 of 10 slots filled
James Cook
Manuel Perez
Manuel Perez
Amany Ali
Evelyn Yakubov
Lillian Diperri
Alyssa Armany
Stefanie Viau
Rayhan Moraldo
Dung Ho

Inspector of Turns (3)

Must have completed the Judge of Stroke & Turn Clinic

 
2 of 3 slots filled
Nachiket Ghanekar
Damayanti Ghanekar

Clerk of Course

Must have taken Clerk of Course Clinic

 

Asst. Clerk of Course

Should have Clerk of Course Clinic

 

Marshall (2)

Assist organizing swimmers - must be familiar with swim meets

 
All slots filled
Stephane Gerault
Noemia Cerqueira
Maya

Chief Finish Judge (2)

Must have taken Chief Finish Judge Clinic

 
1 of 2 slots filled
Alan Shumak

Recorder/Scorer (2)

Must have taken recorder/scorer clinic

 

Runner (2)

Collect timecards and bring to office and post results

 
All slots filled
Robert Luu
Mathias Jimenez
Mathias Jimenez

Awards

Label & organize medals/ribbons and provide to Teams

 
Klaudia Dudas
©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home