Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
WPYF

Tackle Football Equipment Handout & Tent Sale

Please review the available slots below and pick a time for helmet and pants fitting.

After your player has been fitted for their equipment, head over to the tent sale where additional gear will be available for purchase!

Location: Wayzata Central Middle School
305 Vicksburg Ln N, Plymouth, MN 55447

Created by:   Jeremiah Knaeble
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy CDT) Available Slot
07/12/2020
(Sun. 6:00pm - 8:00pm)

6:00-6:10 (8)

 
All slots filled
Michelle Bukstein
Gavin Knaeble 6
Carmen Sauer
Kade Sauer 8
Richard Osberg
Riley Osberg 8th Grade
Bode Goerger
Bode Goerger - 8th Grade
Krista Felty
Evan Felty (7th)
Armani Smith-Dewey
Armani Smith-Dewey - 4
Helen Holmes
Colt Holmes 7th grade
Jesse Tejeda
Santiago Tejeda 6th grade

6:10-6:20 (8)

 
All slots filled
Brian Graskow
Daniel Graskow-Suzuki, 7th grade
Wendy Shore
Jake Shore 4
Heather Destefano (2)
Devon DeStefano 6
Chris Carlson
Jack Carlson 4th
Heath Hummel
Wyatt Hummel 6th
Josh Hagge
Jackson Hagge 5th
Eric DeGraff
Griffin DeGraff 5

6:20-6:30 (8)

 
All slots filled
Rusty Wallman
Barrett wallman, 5th
Rusty Wallman
Grant wallman 4th
Emma Dahlman
Maxwell Dahlman 5th grade
Philippa Yowan
Rory Yowan 4th grade
John Quaintance
Noah Quaintance
Natalie Flies
Arianna Peterson 5th grade
Noah Paitrick
Noah Paitrick/8th Grade
Jenn Winegarner
Nolan Winegarner 6th

6:30-6:40 (8)

 
All slots filled
Brad LaCombe
Quinn LaCombe. 7th
Abby Ward
Lane Ward, 5th
Angela Downey
Michael Downey Jr 4th
Kristen James
Braydin Ruby-kokales 7th
Robert Bodoh
Brendon Bodoh 7
Matthew Johnston
Izayiah Cannon 6th grade
Sam Cleaveland
Cooper Cleaveland 8th
Katie Goeman
carson goeman 7

6:40-6:50 (8)

 
All slots filled
Emily Korbmacher
Dylan Korbmacher (6)
Jana Sweet (2)
Romeo 8, Liam 6
Tiffany Seelen
Dexter Seelen 4th grade
Jennifer Cassidy
Blake Cassidy 5th
Himabindu Chidipothu
Viswas Vallabhaneni 8th
Brian Combs
Bode Combs
Tim Gelinske
Jackson Gelinske 6th

6:50-7:00 (8)

 
All slots filled
Tracey Klocksien
Ollie Klocksien 6
Christy Brule
Ryken Stewart 8th Grade
Kevin Sheehy
Jonny Sheehy - 4
JJ Heilbrun
8th grade
Todd Hayworth
Max Hayworth 5th Grade
Mary Larson (2)
Kaiden Park 8, Jacob Park 5
Martin Scanlon
Caden Scanlon, 5th

7:00-7:10 (8)

 
All slots filled
Tom Heuer
Evan Heuer 8th grade
Scott Landy
Riley Landry 6
Darryn McGarvey
Alex McGarvey 5th grade
Jim Brefeld
Dylan Brefeld 7th
Tobi Tombers
Billy Tombers 6th grade
Kristin Maas
Dillon Maas Gr 5
Andrea Olson
Anthony Olson 4th
Srikanth Honnaiah
Pranav Srikanth (7)

7:10-7:20 (8)

 
All slots filled
Candice Ledman
Cole Ledman Gr 6
Candice Ledman
Bri Ledman Gr 4
Annie Stokes
Andrew Stokes 8th
Kari Dchutz
Peter Schutz, 4th Grade
Leigh Doyle
Owen doyle 7
Shanika Reese
ivontae hayes-reese
Brian Boyd
Isaiah Boyd - Grade 5
Eric Anderson
Grahm Utsey 7th grade

7:20-7:30 (8)

 
7 of 8 slots filled
Kim Smullen
Jimmy Smullen
Lisa Behr
Connor Behr
Curt Mann
Riley Mann (6th)
Sara Humann
Maxwell Humann 6th
Jenn VandenBrink
Asher Coffield 4th grade
Jenn VandenBrink
Chantry Coffield 7th grade
Jadon Stauffenecker
Thomas Stauffenecker

7:30-7:40 (8)

 
All slots filled
Sandrine Trubeck
Billy Trubeck 8
Jeremy Abler
Cameron Abler 6
William Kucharski
Liam Kucharski (8th)
Will Schultz
Liam Schultz - 8th
Will Schultz
Samuel Schultz - 5th
Abby Ward
Lane Ward-5
Ben Mucha
Ben Dez Mucha
Rylan schryver
cole & rylan schryver

7:40-7:50 (8)

 
All slots filled
Jennifer Kramer (2)
Jack Kramer 8, Marc Kramer 6
Jennifer Bartz
Peyton Bartz - 8th
Jill Hesse
Carter Hesse 6th Grade
Michael Parolini
Jack Parolini Grade 5
John Mohs
Kayden Hepp
Craig Friedhoff
Drew Friedhoff 6th
Tedd Bonneau
Ethan Bonneau 7th

7:50-8:00 (8)

 
All slots filled
Ryan Wilson
Andrew Wilson 5th grade
John Ley
Tony Ley 8th
Brian Steiner
Griffin Steiner 6th
Sandra Kamon
Broc Kamon 6th
Amy Smith
Jack Smith 8th
Todd Willihnganz (2)
Henry willihnganz 6th: Tommy willihnganz 4th
Kami Boutwell
Kyle 8th, Luke 6th
07/13/2020
(Mon. 6:00pm - 8:00pm)

6:00-6:10 (8)

 
All slots filled
Kate Weiner
Brandon Weiner, 6th Grade
Sarah Pokorny
Benjamin Pokorny, 6th grade
Julie Schneider
Nick Schneider - 6th
Megan Jolovich
Aiden Jolovich 5th grade
Molly Green (2)
Mike and Nick Green grade 8
Holly Johnson
Aiden Johnson 7th grade
Kate Dando
Tanner Dando grade 6

6:10-6:20 (8)

 
All slots filled
Owen Cohler
Owen Cohler 5th Grade
Satya Godavarti
Aasrith Godavarti 6th grade
Monica Wong
Caden Wong 8
Laura Oare
John Oare 5th
Megan Wolfe
Jonny Wolfe
Anna Scanlon
Caden Scanlon - 5th
Robin Neuenfeldt
Ben Neuenfeldt 8th grade
Laura Terry
Oliver Terry. 7

6:20-6:30 (8)

 
All slots filled
Lori Kozdras (4)
Adonis Kozdras 8th Damien Kozdras 7th , Maqil Sutton 8th Sam Booh 7th
Karen Opp
Briggs Opp 7th grade
Robin Neuenfeldt
James Neuenfeldt 5th grade
Roz Parker
Jack Parker 6th
Linus Olson
Griffin Olson 6th

6:30-6:40 (8)

 
All slots filled
McCoy Kurtz
McCoy Kurtz 6th
Krissy Dieruf
Brecken Dieruf - Grade 6
Allison Watt
Charlie Watt 5th
Brad Falkowski
Landon Falkowski
Kelly Lundgren
Ben Lundgren (5th)
Stephanie Weeks
Mason Hillman Gr 7
Bill Trubeck
Billy Trubeck 8
Nancy Ceccoli
Aiden Ceccoli 5th

6:40-6:50 (8)

 
All slots filled
Matthew Wells
Nathaniel Wells 5
Katie Busch
Charlie Busch-4th
Jennifer Dingmann
Ty Dingmann 6
Joelle Coutu
Keegan Coutu 6
Erin Krmpotich
Gavin Krmpotich, 4th
Will Schultz
Liam Schultz 8th
Kristine Kurth
Fischer Kurth 5th Grade
Amy Hendel
Ashton Hendel 8th

6:50-7:00 (8)

 
All slots filled
Katie Busch
Henry Busch-6th
Julie McDonough
Cole McDonough - 5th
Julie McDonough
Chase McDonough - 6th
Cindy Havel
Jake Havel 6
Hudson Pawlowski
Hudson Pawlowski, 5th grade
Debra Koch
Ezra Koch 6th
Lisa Verna
Nicolas Verna 7
Chris Feehan
Connor Feehan 5th

7:00-7:10 (8)

 
All slots filled
Sharon Bichsel
Gavin Neunsinger - 4th Grade
Craig Kessel
Austin Kessel 5th grade
Katie Busch
Talon Busch-8th
Lisa Zehner
Oliver Zehner 5th
Lance Witter
Grant Witter 8
Julie O'Brien
Dylan- 6th
Siri Nanneman
Holden N 6th Grade
Kimberly Anderle
James Anderle-4th

7:10-7:20 (8)

 
5 of 8 slots filled
Jodi Sargent
Nicholas Sargent 8th grade
Chip Brixius
Chase Brixius
Beth Capouch
Colin Capouch - 8th grade
Tony Kuechle
Teddy Kuechle grade 4
Henry Veldhouse
Henry Veldhouse 4th grade

7:20-7:30 (8)

 
6 of 8 slots filled
Scott Landreth
Will landreth. 6th
Steve Hoeft
Gavin Hoeft 4th Grade
Sarah Ptacek
Ethan Ptacek 4th
Kyle Freeman
Luke Freeman
Jane Hixson
Cole Hixson, 6th
Erin McNally
Liam McNally 4th

7:30-7:40 (8)

 
5 of 8 slots filled
Todd Wood
Cooper Wood 7th
Jennifer Cassidy
Blake Cassidy 5
Ann Nusbaum
Major-6
Becky Petersen
Reid Petersen grade 7
Matt Taylor
Harrison Taylor - 5th

7:40-7:50 (8)

 
5 of 8 slots filled
Arty Ortiz (2)
Lizbett Ortiz 7th, Arty Ortiz Jr 5th
Tina McCarty
Evan McCarty 8th
Tina McCarty
Caleb McCarty 4th
Tracy Olmscheid
Jack Olmscheid 8th grade

7:50-8:00 (8)

 
7 of 8 slots filled
Grant Fisher
Braden Fisher, 5th
Shawn Slaven
Caleb Slaven 6th
Nicole Kuhl
Maverick Kuhl - 6th
Pamela Wolfe
Carter Honigstock, 4th
Dave Koenen
Wyatt Koenen 6th
Samantha Infanger
Dale Infanger, 4th grade
Michael Feldmann
Tyse Feldmann 8th
07/14/2020
(Tue. 6:00pm - 8:00pm)

6:00-6:10 (8)

 
All slots filled
huan zhang
Louis Zhang 7
Nick Eisinger
Will Eisinger 7th
Angela Kehoe
Sean Kehoe 4th grade (5th in the fall)
Christian Goeman
Carson Goeman 7
Paul Anderson
Cole Anderson 7
Michael Winston
Owen Winston - 8th Grade
Mike Deselich
Adam Deselich- 8th
Jessica Mathias
Noah Mathias - 4th

6:10-6:20 (8)

 
3 of 8 slots filled
Al Colmenero
Tommy Colmenero 7th
Mike Stucki
Josh Stucki
Stephanie Allen
Jayden Allen

6:20-6:30 (8)

 
5 of 8 slots filled
Andy Nordseth
Hunter Nordseth (4th Grade)
Rachelle Frese
Lowden Yilek -7th grade
Sheena Swanson
Tanner Swanson 4th
Ethan Turunen
Ethan Turunen- 5th
Mark Lange
Evan Lange - 7

6:30-6:40 (8)

 
5 of 8 slots filled
Holly Robinson
Camden Robinson - 5th Grade
Michael Bruneau
Liam Spillane 4th grade
Amy Hendel
Ashton Hendel 8th Grade
Jake Leuthard
Jake Leuthard, 8th Grade
Sara McNutt
Bobby McNutt - 4th

6:40-6:50 (8)

 
3 of 8 slots filled
Megan Wolfe
Jonny Wolfe 4th
Heidi Moeller
Hunter Moeller, 5th
Matthew Jeffers
Ariel Jeffers 5th

6:50-7:00 (8)

 
5 of 8 slots filled
Robert Rochowiak
Joseph Rochowiak 6th grade
Adam Hopf
Asher Hopf 4th grade
Tim Clark
Sean Clark 8th
Brian Malecha
William Malecha 8th Grade
Dave Elias
Alex Elias -- 7th

7:00-7:10 (8)

 
4 of 8 slots filled
Gretchen Arne
Griffin Arne 8th
John Burkle
Austin Burkle 8th grade
John Burkle
Dexter Burkle 6th
Brian Miller
Henry Miller (6)

7:10-7:20 (8)

 
3 of 8 slots filled
Lana Martyn
David mordvinkin
Susan McDougall-DeVries (2)
Quinn DeVries 6th and Emmitt DeVries 4th

7:20-7:30 (8)

 
2 of 8 slots filled
Sara Humann
Maxwell Humann 6th grade
Robert Leick
Thomas Leick 8th

7:30-7:40 (8)

 
5 of 8 slots filled
Natalie Bouska
Grayson Bouska, 6th
Shelly Johnson
Pierce Johnson 6th
Nathan Harty (2)
Cael (6th) and Breck (4th) Harty
Geoff Billingsley
Jack Billingsley - 6th grade

7:40-7:50 (8)

 
2 of 8 slots filled
Meghan Hutton
Kier Hutton 6th grade
Devon Kirschner
Tyler Kirschner- 6th

7:50-8:00 (8)

 
2 of 8 slots filled
Rhys Brill
Rhys Brill 5th
Amy Perrill
Colt Perrill - 5th Grade
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info