USACE Tulsa

8am-12pm - Meet the Corps: One-on-One Government Meetings

This opportunity is for Small and Large businesses to have a short one-on-one meeting with Government Officials. Each company is allowed ONLY 2 TIME SLOTS .  You must put your Company Name and your Employee's Name in the time slot. If you sign up for more than 2 slots, we will delete your additional slots at our discretion, so please only sign up for the 2 times you would like to make sure every interested company is able to participate.  Each time slot is 10 minutes (8-minute meeting and 2-minute transition) with a 10 minute break scheduled at the top of the hour. Please respect the Government Officials' time during these 10 minute breaks! Thank you!

Date: 03/04/2020 (Wed.)

Created by:   SAME Tulsa Post
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CST)

Civil Works Program Manager

Lake/MKARNS Civil Works Service Projects/Construction Projects

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Dan Outlaw
SiteMaster, Inc. - Dan Outlaw
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
Kris Prasad
Kenall Inc
8:30am - 8:40am   
Ron McCutcheon
Medvolt CS/Ron McCutcheon
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
Brad Ezell
Halff Associates, Brad Ezell
9:20am - 9:30am   
Sonnie Morris
Etegra, Inc - Thandav Murthy
9:30am - 9:40am   
Ben Matthews
Jacobs
9:40am - 9:50am   
Rick Galloway
EA Engineering, Science, and Technology, Rick Galloway
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
April Vance
Stantec - April Vance
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
Timothy Dayhuff
Aerial Services Tim Dayhuff
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
Diane Sanders
MGS Construction Services - Diane Sanders
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Chief Engineering Branch AE

AE Requirements

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Gregory Cockmon
Cromwell Architects Engineers - Michael Callahan
 
8:10am - 8:20am   
Arl Altman
A Cubed
8:20am - 8:30am   
Shane Jones
CDG Engineers - Shane Jones
8:30am - 8:40am   
Miroslav Kurka
Mead & Hunt/Miro Kurka
8:40am - 8:50am   
Sharon Christ
S&B Christ Consulting, Sharon & NK
8:50am - 9:00am   
Don Pedigo
American Engineers, Inc. Don Pedigo & Marilyn Lewis
9:10am - 9:20am   
Greg McClure
PRME AE Group, Greg McClure
9:20am - 9:30am   
Anna Childers
Jacobs
9:30am - 9:40am   
Sonnie Morris
Etegra, Inc. - Andrew Kishna
9:40am - 9:50am   
Wayne Walker
FGS | Wayne Walker
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Hugo Gonzalez
International Consulting Engineers, Hugo P. Gonzalez Jr.
10:10am - 10:20am   
Tomra Russell
Benham Design - Tomra Russell
10:20am - 10:30am   
Joanna Longsdon
Olsson - Joanna Longsdon
10:30am - 10:40am   
Kevin Doel
Poole Fire Protection, Kevin Doel
10:40am - 10:50am   
Paul Rieger
Black & Veatch
10:50am - 11:00am   
Doug Adams
Black & Veatch
11:10am - 11:20am   
jeff Jerome
S&B Jeff Jerome
11:20am - 11:30am   
Steve Moes
LEO A DALY, Steve Moes
11:30am - 11:40am   
Mark Zimmerman
Burns & McDonnell, Mark Zimmerman
11:40am - 11:50am   
Markus Henneke
IMEG, Markus Henneke
11:50am - 12:00pm   
Christopher Ray
Christopher Ray, exp Federal Inc.

Chief Military Design, Eng Branch

Military/IIS AE Requirements

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Mike Poe
Mason Hanger , Mike Poe
 
8:10am - 8:20am   
Dallas Baker
Johnson-McAdams Firm, Dallas Baker
8:20am - 8:30am   
Dennis Ellington
Woolpert, Inc.; Dennis Ellington
8:30am - 8:40am   
Bob McCombs
C.H. Guernsey - Bob McCombs, PE, PMP
8:40am - 8:50am   
Mark Zimmerman
Burns & McDonnell Engineering, Mark Zimmerman
8:50am - 9:00am   
Sharon Christ
S&B Christ Consulting, Sharon & NK
9:10am - 9:20am   
Nick Desport
Merrick & Company
9:20am - 9:30am   
Don Pedigo
American Engineers, Inc. Don Pedigo & Marilyn Lewis
9:30am - 9:40am   
Brad Ezell
Halff Associates, Brad Ezell
9:40am - 9:50am   
Greg McClure
PRIME AE Group, Greg McClure
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Paul Rieger
Black & Veach
10:10am - 10:20am   
jeff Jerome
S&B, Jeff Jerome
10:20am - 10:30am   
Hugo Gonzalez
International Consulting Engineers, Hugo P. Gonzalez Jr.
10:30am - 10:40am   
Michael Chapman
emersion DESIGN, Michael Chapman
10:40am - 10:50am   
Christopher Ray
Christopher Ray, exp Federal Inc.
10:50am - 11:00am   
Steve Moes
LEO A DALY, Steve Moes
11:10am - 11:20am   
Will Bynum
Stantec - Will Bynum
11:20am - 11:30am   
Kevin Doel
Poole Fire Protection, Kevin Doel
11:30am - 11:40am   
Jeff Bertel
Reitz & Jens, Inc., Jeff Bertel
11:40am - 11:50am   
Sutha Vallipuram
Dynotec, Inc.
11:50am - 12:00pm   
Markus Henneke
IMEG, Markus Henneke

Civil Works Hydropower Program Manager

Senior PM Civil Works Hydro

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Sonya Yungeberg
Ayuda Companies, Sonya Yungeberg
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
Jim Hopkins
R&D Maintenance, Jim Hopkins
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
Scott Sievert
Sievert Crane and Hoist, Scott Sievert
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Construction Branch Manager

Post Award Construction

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
Abraham Camacho
Voith Hydro - Abraham Camacho
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
Daniel Keithline
Keithline Engineering & Dan Keithline - Jim Umdenstock
9:10am - 9:20am   
Stanley Wojinski
Gideon USA Stanley Wojinski
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
Mark Fowler
Ameresco
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Randall Bolz
Double Bronze Star, Randall Bolz
10:10am - 10:20am   
Renada Anderson
Southwind Construction Services, LLC Renada Anderson
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Contracting Officer (Const)

Construction Branch

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Ryan Hash
Ryan Hash and AMES 1, LLC
 
8:10am - 8:20am   
Hugh OHara
Maguire OHara Construction
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
Rick Mitchell
Advanced Construction Services, Rick Mitchell
8:40am - 8:50am   
ray williams
Crutcho Creek Farms LLC., Ray Williams
8:50am - 9:00am   
Jim Hopkins
R&D Maintenance, Jim Hopkins
9:10am - 9:20am   
Daniel Keithline
Keithline Engineering & Dan Keithline - Jim Umdenstock
9:20am - 9:30am   
Brian Anderson
MCG Mid-ConGroup Brian Anderson & Billy Bussey
9:30am - 9:40am   
Michael Merideth
Verius Property Group , Michael Merideth
9:40am - 9:50am   
Stanley Wojinski
Gideon USA Stanley Wojinski
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
Marc Tower
Marc Tower, Citadel Electric Group, Inc.
10:20am - 10:30am   
Diane Sanders
MGS Construction Services - Diane Sander
10:30am - 10:40am   
Glen Sands
Sands Weld and Fab, Inc., Glen Sands
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Contracting Officer (Env)

RPEC-Environmental

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Raghvinder Arora
Burns & McDonnell/ Raghu Arora
 
8:10am - 8:20am   
Eric Schroeder
Baer Engineering, Inc.
8:20am - 8:30am   
Mark Moszak
Atkins, Mark Moszak, AICP
8:30am - 8:40am   
Aaron Siders
Solution Foundry, Aaron Siders
8:40am - 8:50am   
Bonnie Hopke
FPM Remediations/Bonnie Hopke
8:50am - 9:00am   
Britta Ayers
Cardno - Britta Ayers
9:10am - 9:20am   
Robert Edwards
Leidos Robert Edwards
9:20am - 9:30am   
Constantine Tsentas
PARS Environmental Inc. Constantine Tsentas
9:30am - 9:40am   
Bridget Redfern
Bridget Redfern, Tetra Tech
9:40am - 9:50am   
Anthony Moore
Environmental Works, Inc. Anthony Moore
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Miyoung Squire
MSE Group, Miyoung Squire
10:10am - 10:20am   
Eric Huff
VRX, Inc., Eric Huff
10:20am - 10:30am   
Emily McRee
ZAPATA - Emily McRee
10:30am - 10:40am   
Kate Hutson
Plexus Scientific Corporation - Kate Hutson
10:40am - 10:50am   
Jenifer Kwasniewski
GSI Jenifer Kwasniewski
10:50am - 11:00am   
Russ Cirillo
Pinyon Environmental, Russ Cirillo
11:10am - 11:20am   
Dennis Brownley
Ahtna - Dennis Brownley
11:20am - 11:30am   
Sonya Yungeberg
Ayuda Companies, Sonya Yungeberg
11:30am - 11:40am   
Ali Sadrieh
Plexus Scientific Corporation
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Contracting Officer (Services)

(Mowing, Janitorial etc)

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
Randall Bolz
Double Bronze Star, Randall Bolz
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Dam Safety Production Center Chief

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
John Roberts
A & M Engineering and Environmental Services/John Roberts
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
Holly Armstrong
White Hawk Engineering & Design, LLC Holly Armstrong
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
Scott Perkins
SP
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
Jeff Bertel
Reitz & Jens, Inc., Jeff Bertel
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Chief Civil Design, Eng Branch

Non-Military Projects

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
John Roberts
A & m Engineering and Environmental Services/John Roberts
8:40am - 8:50am   
Steve Roberts
Renaissance Infrastructure Consulting
8:50am - 9:00am   
Scott Perkins
SP
9:10am - 9:20am   
Todd Buchanan
GEO Consultants - Margaret Dubbin
9:20am - 9:30am   
Miroslav Kurka
Mead & Hunt/Miro Kurka
9:30am - 9:40am   
Holly Armstrong
White Hawk Engineering & Design, LLC Holly Armstrong
9:40am - 9:50am   
Joshua Carson
MSMM Engineering - Josh Carson
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
Wayne Walker
FGS | Wayne Walker
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Chief, Military & Interagency Env Branch

Regional Planning and Environmental Center (RPEC), Ch Military and Interagency Environmental Branch (MIE)

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Robert Aycock
DAWSON, Robert Aycock
 
8:10am - 8:20am   
Aaron Siders
Solution Foundry, Aaron Siders
8:20am - 8:30am   
Paige Rhodes
Paige Rhodes, EAS
8:30am - 8:40am   
Todd Buchanan
GEO Consultants- Todd Buchanan
8:40am - 8:50am   
John Sparks
Arcadis John Sparks
8:50am - 9:00am   
Dennis Ellington
Woolpert, Inc.; Dennis Ellington
9:10am - 9:20am   
Julie Burdey
Parsons - Julie Burdey
9:20am - 9:30am   
C. Allman
A3
9:30am - 9:40am   
Robert Edwards
Leidos Robert Edwards
9:40am - 9:50am   
Ben Matthews
Jacobs
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Eric Spillman
Eric Spillman, SIA Solutions
10:10am - 10:20am   
Tiffany Hill
Prairie-Hanson 8(a) JV - Tiffany Hill
10:20am - 10:30am   
Robert Gan
Verina Consulting Group, LLC/Robert Gan
10:30am - 10:40am   
Abbey Ness
The Schreifer Group - Abbey Ness
10:40am - 10:50am   
Joanna Longsdon
Olsson - Joanna Longsdon
10:50am - 11:00am   
Paul Hunter
Applied Intellect, Paul Hunter
11:10am - 11:20am   
Jonathan Frazier
KFS Jonathan Frazier
11:20am - 11:30am   
Jennifer Peters
Terracon, Jennifer Peters
11:30am - 11:40am   
Alan Fillip
Wood E&IS, alan Fillip
11:40am - 11:50am   
Alex Lo
Seres, Alex Lo
11:50am - 12:00pm   
Wesley Baker
LDG Federal, Wes Baker

Chief, Army Environmental Section

RPEC, MIE, Army Environmental Section

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Paul Shipp
Alliant Corp / Paul Shipp
 
8:10am - 8:20am   
Robert Aycock
DAWSON, Robert Aycock
8:20am - 8:30am   
Richard Scott
Environmental Works Richard Scott
8:30am - 8:40am   
william scoville
APTIM Federal Services, LLC
8:40am - 8:50am   
Constantine Tsentas
PARS Environmental Inc. Constantine Tsentas
8:50am - 9:00am   
Mark Moszak
Atkins, Mark Moszak, AICP
9:10am - 9:20am   
Ellen Graap Loth
Cardno
9:20am - 9:30am   
Miyoung Squire
MSE Group, Miyoung Squire
9:30am - 9:40am   
Rene Cortez
Trihydro, Rene Cortez
9:40am - 9:50am   
Frank Bissett
Trevet, Frank Bissett
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Bridget Redfern
Bridget Redfern, Tetra Tech
10:10am - 10:20am   
Eric Spillman
Eric Spillman, SIA Solutions
10:20am - 10:30am   
Brian Mosley Mosley
KOMAN Government Solutions
10:30am - 10:40am   
Marilyn Zumbro
KEMRON, Marilyn Zumbro
10:40am - 10:50am   
Justin Baker
Tehama, Justin Baker
10:50am - 11:00am   
Glen Sherrier
Environmental Quality Mgmt, Glen Sherrier
11:10am - 11:20am   
Russ Cirillo
Pinyon Environmental, Russ Cirillo
11:20am - 11:30am   
Dennis Brownley
Ahtna - Dennis Brownley
11:30am - 11:40am   
Wesley Baker
LDG Federal, Wes Baker
11:40am - 11:50am   
David Criswell
EnSafe, David Criswell
11:50am - 12:00pm   
Raghvinder Arora
Burns & McDonnell/ Raghu Arora

Chief, Air Force Environmental Section

RPEC, MIE, Air Force Environmental Section

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
william scoville
APTIM Federal Services, LLC
 
8:10am - 8:20am   
Richard Scott
Environmental Works Richard Scott
8:20am - 8:30am   
Paul Shipp
Alliant Corp / Paul Shipp
8:30am - 8:40am   
John Sparks
Arcadis John Sparks
8:40am - 8:50am   
Julie Burdey
Parsons
8:50am - 9:00am   
Bonnie Hopke
FPM Remediations/Bonnie Hopke
9:10am - 9:20am   
Paige Rhodes
Paige Rhodes, EAS
9:20am - 9:30am   
Jonathan Frazier
KFS Jonathan Frazier
9:30am - 9:40am   
Frank Bissett
Trevet, Frank Bissett
9:40am - 9:50am   
C. Allman
A3
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Robert Gan
Verina Consulting Group, LLC/Robert Gan
10:10am - 10:20am   
Paul Hunter
Applied Intellect, Paul Hunter
10:20am - 10:30am   
Brian O'Ferrall
EA Engineering, B. O'Ferrall
10:30am - 10:40am   
Justin Baker
Tehama, Justin Baker
10:40am - 10:50am   
Brian Mosley Mosley
KOMAN Government Solutions
10:50am - 11:00am   
Jennifer Peters
Terracon, Jennifer Peters
11:10am - 11:20am   
Marilyn Zumbro
KEMRON, Marilyn Zumbro
11:20am - 11:30am   
Glen Sherrier
Environmental Quality Mgmt, Glen Sherrier
11:30am - 11:40am   
Rene Cortez
Trihydro, Rene Cortez
11:40am - 11:50am   
Ellen Eveland
MSE Group, Ellen Eveland
11:50am - 12:00pm   
Alex Lo
Seres, Alex Lo

Military/Civil Works Area Engineer

Tulsa Resident Office (CW Projects)

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
Glen Sands
Sands Weld and Fab, Inc., Glen Sands
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Fort Sill Area Engineer

Military Projects at TAFB, VAFB, SAFB

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
Brian Franklin
Spur Design, Brian Franklin
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
Rick Mitchell
Advanced Construction Services, Rick Mitchell
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Marc Tower
Marc Tower, Citadel Electric Group, Inc.
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
Dominqiue Noel
Poole Fire Protection - Dominique Noel
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Military PM Tinker AFB

Manages SRM at TAFB

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
Chris Shepard
Ameresco
8:30am - 8:40am   
Ryan Hash
Ryan Hash and AMES 1, LLC
8:40am - 8:50am   
Mike Poe
Mason Hanger Mike Poe
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
Michael Merideth
Verius Property Group , Michael Merideth
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
Andrea Gibson
Brick Procurement - Andrea Gibson
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Mike Poe
Mason Hanger Mike Poe
10:10am - 10:20am   
Robert Collins
Steelcase Inc. Robert Collins
10:20am - 10:30am   
Dustin Alphin
NativeFusion: Dustin Alphin
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Military Program Manager

Senior PM for all Military Operations

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
Savannah Ransome
CP&Y, Fabian Mendoza
9:10am - 9:20am   
Lori Price
DNI and Lori Price
9:20am - 9:30am   
Mark Fowler
Ameresco
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
Scott McDaniel
Four Tribes Ent - Scott McDaniel
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
Andrea Gibson
Brick Procurement - Andrea Gibson
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
Doug Adams
Black & Veatch
11:20am - 11:30am   
Kelley Kates
Black & Veatch, Kelley Kates
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

District Acquisition Program Manager

Manages all current and future IDIQs.

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
Arl Altman
A Cubed
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
Scott Sievert
Sievert Crane and Hoist, Scott Sievert
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Jenifer Kwasniewski
GSI Jenifer Kwasniewski
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
Alan Fillip
Wood E&IS, Alan Fillip
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Chief Design Management,Eng Branch

AE Manager

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
David Nelson
ATI David Nelson
 
8:10am - 8:20am   
Bob McCombs
C.H. Guernsey - Bob McCombs, PE, PMP
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
Gregory Cockmon
Cromwell Architects Engineers - Gregory Cockmon
8:40am - 8:50am   
Dallas Baker
Johnson-McAdams Firm, Dallas Baker
8:50am - 9:00am   
Joshua Carson
MSMM Engineering/Josh Carson
9:10am - 9:20am   
Anna Childers
Jacobs
9:20am - 9:30am   
Brian Franklin
Spur Design, Brian Franklin
9:30am - 9:40am   
Scott Porter
Emersion/AEC JV, Michael Chapman & Scott Porter
9:40am - 9:50am   
Sutha Vallipuram
Dynotec, Inc.
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
Nick Desport
Merrick & Company
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
Tomra Russell
Benham Design - Tomra Russell
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

PM Veterans Affairs

Manages VA Construction Program

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
Jacob Baucom
Onsite Construction Group/Jacob Baucom
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Brian Anderson
MCG Mid-ConGroup Brian Anderson & Billy Bussey
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
Patrick Ruby
Terra Construction - Patrick Ruby/Brandon Waldrop
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
Ryan McLaughlin
RKE Contractors - Ryan McLaughlin, Greg Tarbutton
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Small/Large Business Development

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
Shane Jones
CDG Engineers - Shane Jones
 
8:10am - 8:20am   
Ron McCutcheon
Medvolt CS/Ron McCutcheon
8:20am - 8:30am   
Dan Outlaw
SiteMaster, Inc. - Dan Outlaw
8:30am - 8:40am   
Steve Roberts
Renaissance Infrastructure Consulting
8:40am - 8:50am   
Kris Prasad
Kenall
8:50am - 9:00am   
David Nelson
ATI David Nelson
9:10am - 9:20am   
Tiffany Hill
Prairie-Hanson 8(a) JV - Tiffany Hill
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
Eric Huff
VRX, Inc., Eric Huff
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Scott Porter
Emersion/AEC JV, Michael Chapman & Scott Porter
10:10am - 10:20am   
Patrick Ruby
Terra Construction - Patrick Ruby/Brandon Waldrop
10:20am - 10:30am   
Kelley Kates
Black & Veatch, Kelley Kates
10:30am - 10:40am   
Ryan McLaughlin
RKE Contractors - Ryan McLaughlin, Greg Tarbutton
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
Timothy Dayhuff
Aerial Services Tim Dayhuff
11:10am - 11:20am   
Jess Armstrong
Silo Native - Jess Armstrong
11:20am - 11:30am   
Linda Sands
Sands Weld and Fab, Inc Linda Sands
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Contracting Officer (AE-Const)

Construction

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
Scott McDaniel
Four Tribes Ent. - Scott McDaniel
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   

Contracting Officer

Construction

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
Renada Anderson
Southwind Construction Services, LLC Renada Anderson
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   
Linda Sands
Sands Weld and Fab, Inc Linda Sands

Military PM Altus-Vance-Sheppard

03/04/2020 (Wed) River Spirit 
8:00am - 8:10am   
 
8:10am - 8:20am   
8:20am - 8:30am   
8:30am - 8:40am   
8:40am - 8:50am   
8:50am - 9:00am   
9:10am - 9:20am   
9:20am - 9:30am   
9:30am - 9:40am   
9:40am - 9:50am   
River Spirit Resort 
9:50am - 10:00am   
10:10am - 10:20am   
10:20am - 10:30am   
10:30am - 10:40am   
10:40am - 10:50am   
10:50am - 11:00am   
11:10am - 11:20am   
11:20am - 11:30am   
11:30am - 11:40am   
11:40am - 11:50am   
11:50am - 12:00pm   
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info