Scottish Swimming - West District

2019 Short Course Senior Age Group Championship

Please review the available slots below, tick all the ones you want to SignUp for, click on the "Submit and SignUp" button, complete requested information and your SignUp is complete. Thank you!

Location: Tollcross ISC

Created by:   John Deans
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (dd/mm/yyyy) Time (GMT) Available Slot
16/11/2019 (Sat.) 9:30am - 12:30pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
4 slots filled - more available
Sheena McCall
Tom Mills
or wherever needed
Craig Macdonald
Mark Barrett

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
5 slots filled - more available
Eric Shiels
Ruth Craig
John Sinclair
Michael Flynn
Jennifer Neil

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
Stuart Shaw

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
8 slots filled - more available
Caroline Boyle
Eileen Brown
Nicole Simpson
David Dickson
Jennifer Garrity
Tanya Harkness
Jim Anderson
Neil Ford

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Brian Mcqueenie
Francesca Murray

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
8 slots filled - more available
Helen Carr
Alexis Kavanagh
Judge 2 assessment if possible thanks
Roslyn Kelly
Judge 2 mentoring if possible please.
Catherine Hughes
Amanda Kennedy
J2 mentoring if possible - use of radios only required.
Shona Dunsmore
Alison Burns
Toni Ferretti

Timekeepers for J1 Mentoring (20)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
11 of 20 slots filled
Chris Gourlay
Unable to be J1 mentored or TK
Stephen Palmer
I require my judge 1 assessment. I have done all my mentoring sessions and have been signed off for assessment.
Leigh Wilkie
Require chief inspector of turns mentoring
Sally Johnson
J1 mentoring
Janet Bone
Ready for Judge 1 assessment coming without child
Elaine MacDonald
Chief Inspector of turns if possible
Robert Cunningham
Ailsa Stewart
Would like chief inspector of turns if possible
Laura Gallacher
attending without a swimmer for mentoring
Lynne Cooper
Judge 1 mentoring - first time at an accredited meet
Chris Campbell

Timekeepers (32)

 
21 of 32 slots filled
Paul Burgess
Ian Sproat
Elaine Morton
Gail Myatt
Morag Gordon
Leona M McLaughlin
Kirsten Birkin
Julia Mcginigal
Clair Kirkham
Kathleen Lees
Claire Garner
Shelley Percival
Laura Alexander
Jane Murphy
Grant Hamilton
Steven Watson
Bernard Harkin
Ruth McArthur
Lesley Ash
Mairi Maxfield
Callum Black

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 
2 of 3 slots filled
Fiona Sinnett
Mentoring
Arleen Tennant

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Jean King
Robert Taylor

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 
All slots filled
Joyce Fleming
Peter McBurnie
Sharon McBurnie

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
2 of 3 slots filled
Ian Fleming
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
1 of 2 slots filled
Allan Fletcher

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
2 of 3 slots filled
Jackie Smith
Ann Dwane
2:00pm - 5:00pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
4 slots filled - more available
Sheena McCall
Tom Mills
or wherever needed
Craig Macdonald
Mark Barrett

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
8 slots filled - more available
Eric Shiels
Arleen Tennant
John Sinclair
Michael Flynn
Catriona Neil
Jennifer Neil
Robert Neil
Scott Wilson

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
Stuart Shaw

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
7 slots filled - more available
Eileen Brown
Nicole Simpson
Hilary Archer
Tanya Harkness
Steven Horn
For J2S Mentoring if poss
Jim Anderson
Neil Ford

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Brian Mcqueenie
Francesca Murray

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
2 slots filled - more available
Brian Donnachie
Frances Fowlie

Timekeepers for J1 Mentoring (20)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
9 of 20 slots filled
Paul Burgess
Please can I undertake chief inspector of turns as last signature required
Chris Gourlay
Unable to TK or be J1 mentored
Suzanne Paterson
Stephen Palmer
I require my judge 1 assessment. I have all the mentoring sessions and have been signed off to do the assessment.
Sally Johnson
J1 mentoring
Elaine MacDonald
Elaine Cannon
Robert Cunningham
Scott Davidson
1st mentoring session

Timekeepers (32)

 
7 of 32 slots filled
Ian Sproat
Gail Myatt
Kirsty Macfarlane
Carrie Buchanan
Steven Watson
Lesley Ash
Mike Calder

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 
2 of 3 slots filled
Fiona Sinnett
Toni Ferretti
Mentoring request

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Jean King
Robert Taylor

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 
All slots filled
Joyce Fleming
Peter McBurnie
Sharon McBurnie

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
2 of 3 slots filled
Ian Fleming
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
1 of 2 slots filled
Allan Fletcher

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
2 of 3 slots filled
Jackie Smith
Ann Dwane
17/11/2019 (Sun.) 9:30am - 12:30pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Tom Mills
or wherever needed
Mark Barrett

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
7 slots filled - more available
Eric Shiels
John Sinclair
Michael Flynn
Catriona Neil
Robert Neil
Graham Crawford
Michelle Murray

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
9 slots filled - more available
Caroline Boyle
Eileen Brown
Lyndsay Hamilton
Nicole Simpson
Hilary Archer
David Dickson
Gerry Blair
Jason Gillespie
Colin Fawkes

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Brian Mcqueenie
Francesca Murray

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
4 slots filled - more available
Ira McDonald
Alexis Kavanagh
Judge 2 assessment if possible
Catherine Hughes
David Valentine
J2 mentoring if space becomes available please

Timekeepers for J1 Mentoring (20)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
8 of 20 slots filled
Chris Gourlay
Leigh Wilkie
Require chief inspector of turns mentoring
Claire Wallace
Would like assessment if at all possible
Robert Cunningham
Angela Rock
First J1 mentoring
Elaine Cannon
Lynne Cooper
Judge 1 mentoring
Marie Lang

Timekeepers (32)

 
14 of 32 slots filled
Paul Burgess
Gail Myatt
Leona M McLaughlin
Clair Kirkham
Hugh Kelly
Yvonne Hopkins
Gordon Hughes
Tracey Dunn
James Burns
Ailsa Stewart
Diane Fay
Graeme Ross
Hugh Kelly
Callum Black

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 
1 of 3 slots filled
Toni Ferretti
Mentoring request

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Jean King
Robert Taylor

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 
2 of 3 slots filled
Joyce Fleming
Matthew Clarke

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
2 of 3 slots filled
Ian Fleming
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
1 of 2 slots filled
Allan Fletcher

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
All slots filled
Jackie Smith
Kirsty Macfarlane
Margaret McGhee
M McGhee
2:00pm - 5:30pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Tom Mills
or wherever needed
Mark Barrett

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
4 slots filled - more available
Eric Shiels
John Sinclair
Scott Wilson
Graham Crawford

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
Steven Horn

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
8 slots filled - more available
Eileen Brown
Nicole Simpson
Hilary Archer
Jennifer Garrity
Brian Donnachie
Gerry Blair
Jason Gillespie
Colin Fawkes

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Brian Mcqueenie
Francesca Murray

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
4 slots filled - more available
Ira McDonald
Alexis Kavanagh
Judge 2 assessment if possible
Catherine Hughes
Keith Sutherland

Timekeepers for J1 Mentoring (20)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
8 of 20 slots filled
Paul Burgess
Suzanne Paterson
Claire Wallace
Would like assessment if at all possible
Uli Maute Brown
Robert Cunningham
Chris Campbell
Scott Davidson
Jo Blyth
Start end if possible

Timekeepers (32)

 
13 of 32 slots filled
Avril Brooks
Gail Myatt
Ewan Findlay
Jonathon Campbell
Gordon Hughes
Karen McCutcheon
Jane Murphy
Guy Cochrane
Ailsa Stewart
fergus maclean
Diane Fay
Karen Gracie
Sara Lang

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Jean King
Robert Taylor

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 
2 of 3 slots filled
Joyce Fleming
Matthew Clarke

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
2 of 3 slots filled
Ian Fleming
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
All slots filled
Allan Fletcher
Stephen Wood

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
All slots filled
Jackie Smith
Kirsty Macfarlane
Margaret McGhee
M McGhee
©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service