Scottish Swimming - West District

2019 Short Course Junior Age Group Championship

Please review the available slots below, tick all the ones you want to SignUp for, click on the "Submit and SignUp" button, complete requested information and your SignUp is complete. Thank you!

Location: Tollcross ISC

Created by:   John Deans
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (dd/mm/yyyy) Time (BST) Available Slot
26/10/2019 (Sat.) 9:30am - 12:30pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Sheena McCall
George Lawrie

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
3 slots filled - more available
Graham Crawford
Keith Waddell
Glen Johnstone

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
4 slots filled - more available
Ross Stewart
Deborah Hart
Marc Scott
Jennifer Garrity
Newly qualified J2

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Frazer Dunn
Iain Dickens

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
13 slots filled - more available
John Cole
Graeme Barton
Ray Frew
Kirsty Henderson
Allan Morrison
Ghyll McCallum
Ira McDonald
Jane Waller
Andy Goodhall
Lynne Gibson
Also looking for J2 mentoring if available
Audra MacPhee
Julie Wong
J1 qualified. Looking for J2 mentoring, however, all slots filled.if becomes free on day, please could you consider myself for the slot.
Katie Saunderson

Timekeepers for J1 Mentoring (10)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Kimberley Chan
J1 assessment on 1 of 4 sessions please
Ian Croxford
Andy Ross
J1 assessment please
Janet Bone
Need Chief Inspector Turns if possible on one session
Leigh Wilkie
Lynn Carswell
Michelle Mennie
Eric Ren
Scott Alison
Mhairi Willis

Timekeepers (32)

 
12 of 32 slots filled
Morag Gordon
Nicola Barnstaple
Paul Landman
Frazer Scott
Julie McConnell
JOHN EASTON
Diane Fay
Gillian Cochrane
Clair Kirkham
Kirsty McGinley
Heather Gilmore
Karin Mathie
Also looking for J1 mentoring but all slots are filled

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 
1 of 3 slots filled
Arleen Tennant

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Robert Taylor
Jean King

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
1 of 3 slots filled
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
1 of 2 slots filled
Allan Fletcher

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
All slots filled
Margaret McGhee
Jackie Smith
Ann Dwane
2:00pm - 5:00pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Sheena McCall
George Lawrie

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
3 slots filled - more available
Arleen Tennant
Graham Crawford
Keith Waddell

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
2 slots filled - more available
Ross Stewart
Marc Scott

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Frazer Dunn
Francesca Murray

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
10 slots filled - more available
Robert Fleming
John Cole
Graeme Barton
Francesca Murray
Ray Frew
Ira McDonald
Jane Waller
Audra MacPhee
Iain Wyper
Julie Wong
Looking for J2 mentoring if becomes available on day. All slots currently filled.

Timekeepers for J1 Mentoring (10)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
6 of 10 slots filled
Kimberley Chan
J1 assessment in 1 of 4 sessions please?
Ian Croxford
Janet Bone
Michelle Mennie
Eric Ren
Karin Mathie

Timekeepers (32)

 
8 of 32 slots filled
Rona Fleming
Claire Simpson
Julie Mcgonigal
JOHN EASTON
Jennifer Lister
Karen Rae
Gillian Cochrane
Carol Thomson

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Robert Taylor
Jean King

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
1 of 3 slots filled
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
1 of 2 slots filled
Allan Fletcher

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
All slots filled
Margaret McGhee
Jackie Smith
Ann Dwane
27/10/2019 (Sun.) 9:30am - 12:30pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
1 slot filled - more available
George Lawrie

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
3 slots filled - more available
Ross Stewart
Marc Scott
Jennifer Garrity
Newly qualified J2

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Sheena Currie
Jane Waller

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
13 slots filled - more available
John Cole
Graeme Barton
Francesca Murray
Allan Morrison
Derek McAulay
Lynsey Moir
Andy Goodhall
Lynne Gibson
Also looking for J2 mentoring if available
Audra MacPhee
Iain Wyper
Julie Wong
J2 mentoring request if slot becomes available in the session.
Gordon Steele
Gerrard Blair
Waiting on J2 assessment

Timekeepers for J1 Mentoring (10)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
7 of 10 slots filled
Kimberley Chan
J1 assessment in 1 of 4 sessions please?
Ian Croxford
Janet Bone
Leigh Wilkie
Scott Alison
Lynn Carswell
Mhairi Willis

Timekeepers (32)

 
11 of 32 slots filled
Paul Landman
Claire Simpson
Julie Mcgonigal
JOHN EASTON
Derek Cowie
Calum Fischer-Keogh
Karen Rae
Louise Cent
Clair Kirkham
Kirsty McGinley
Kath Lees

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Robert Taylor
Jean King

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
1 of 3 slots filled
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
All slots filled
Allan Fletcher
Karen Chan

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
2 of 3 slots filled
Jackie Smith
Ann Dwane
2:00pm - 5:30pm  

Referees

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
1 slot filled - more available
George Lawrie

Starters (J2S)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 

Judges (J2) for J2S Mentoring

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 

Judges (J2)

Depending on response, you may be allocated alternative Judging duties.

 
3 slots filled - more available
Ross Stewart
Deborah Hart
Marc Scott

Judges (J1) for J2 Mentoring (2)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
All slots filled
Sheena Currie
Francesca Murray

Judges (J1)

Depending on response, you may be allocated alternative duties.

 
10 slots filled - more available
Ray Frew
Allan Morrison
Robert Fleming
Lynsey Moir
Jane Waller
Allister Campbell
Lynne Gibson
Also looking for J2 mentoring if available
Audra MacPhee
Julie Wong
J2 mentoring request if slot becomes available in the session.
Gordon Steele

Timekeepers for J1 Mentoring (10)

Please do not SignUp for other TO positions in this Session.

 
6 of 10 slots filled
Kimberley Chan
J1 assessment in 1 of 4 sessions please?
Ian Croxford
Andy Ross
J1 assessment please
Janet Bone
Harvey Lister
Lindsey Shepherd
Judge 1 assessment please

Timekeepers (32)

 
6 of 32 slots filled
Rona Fleming
Debbie Scobbie
Nicola Barnstaple
JOHN EASTON
Diane Fay
Lisa Gunn

Recorder (3)

Please do not SignUp for other TO positions.

 

Announcers (4)

Announcers at Club Meets are invited to join the District team.

 
2 of 4 slots filled
Robert Taylor
Jean King

AOE Operators - Swiss Timing - Quantum (3)

Operators of Ares or Quantum at Club Meets invited to join District Team.

 

Hytek "Meet Manager" Operators (3)

Operators of HyTek Meet Manager at Club Meets invited to join District Team.

 
1 of 3 slots filled
Elizabeth Stewart

Medals Table (2)

Club volunteers invited to help with admin/issue of medals.

 
All slots filled
Allan Fletcher
Karen Chan

Front Desk / Photo Passes (3)

Club volunteers invited to help with door entries and issue of photo permission bands.

 
All slots filled
Jackie Smith
Ann Dwane
Morag Campbell
©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service