Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
FROSTWOOD ELEMENTARY

TIGERFEST 2019 Classroom Booth Sign Up

TIGERFEST 2019 is almost here and we are looking forward to a great day of family fun!  We need everyone’s help to make this event a success!

Please scroll through the sign up to find your child's class and sign up for a shift. The time slots for class volunteers are divided into one-hour slots, with one volunteer per hour.

Thank you in advance for your help!

Tigerfest Carnival Team- Ashley Bracken, Elizabeth Canfield, Katie Nabors, Natalie Slovacek, Kristin Sodolak, Leslie Torres

Date: 10/19/2019 (Sat.)

Location: Frostwood Elementary

Created by:   Elizabeth Canfield
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot Date (mm/dd/yyyy) Time (CDT)

Kinder-Lange

Floater

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
12:00pm - 1:00pm   
Renee Rice
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   

Kinder-Leger

Duck Pond

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Jennie Kim
12:00pm - 1:00pm   
Diana Mazzei
1:00pm - 2:00pm   
Ara Zartarian
2:00pm - 3:00pm   
Valerie Chase

Kinder-Muras

Putt Putt

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
12:00pm - 1:00pm   
1:00pm - 2:00pm   
Emily Lewis
Emily Lewis
2:00pm - 3:00pm   
Melissa Wilmoth

Kinder-Shultz

Popcorn

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
12:00pm - 1:00pm   
1:00pm - 2:00pm   
Lillian Tseng
2:00pm - 3:00pm   

Kinder-Vanderhorst

Hair Spray

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Becky Fenn
Victoria Royalty
12:00pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Stephanie Lai
1:00pm - 2:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Jennifer Brown
2:00pm - 3:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Nrupa
Anya

1st-Hogg

Animal Kingdom

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
12:00pm - 1:00pm   
1:00pm - 2:00pm   
Rima Dawood
2:00pm - 3:00pm   
Shellie Carter

1st-Sodolak

Candy Jar Guess

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Giuliana Castellanos
12:00pm - 1:00pm   
Emmeline Reichert
Benicio’s Mom
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   
Kelly Pettit & Lauren Nix

1st-McCaleb

Ring a Pop

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Sayler Robbins
Irene Carbonell
12:00pm - 1:00pm (2)  
All slots filled
Rebecca Castro
Kathryn Adams
1:00pm - 2:00pm (2)  
All slots filled
Rachel Li
Sherie Basarabescu
2:00pm - 3:00pm (2)  

1st-Mulloy

Airbrush Tatoo

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
12:00pm - 1:00pm   
Courtney Cadwell
1:00pm - 2:00pm   
Lindsey Bowman
2:00pm - 3:00pm   
Ariane Jayr

1st-Jones

Planco

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Candice Huber
:-)
12:00pm - 1:00pm   
Siba Kanaan
1:00pm - 2:00pm   
Lin Niu
2:00pm - 3:00pm   
Ekaterina Franco-Tentiouk
Timothy

2nd-Buegeler

AirBrush Brothers

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Mina Rhee
Joon’s mom
12:00pm - 1:00pm   
Erin Cestero
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   
Angela Stoehr

2nd-Elliott

General Store

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Emily Patrick
12:00pm - 1:00pm   
Mays Kseibi
1:00pm - 2:00pm   
Brianne Lee
2:00pm - 3:00pm   
Lindsay Burger

2nd-Swanson

Cotton Candy

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Joy Wangdi
Christopher Leidig's mom
12:00pm - 1:00pm   
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   
Jennifer Brown

2nd-Cox

JCI

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
12:00pm - 1:00pm   
Cynthia Lane
Cynthia or Harlan
1:00pm - 2:00pm   
Avrien Veneralla
2:00pm - 3:00pm   
Courtney McLaughlin

2nd-Muhoberac

Toy Wheel

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Kingslea Little
12:00pm - 1:00pm   
Katie Wells
1:00pm - 2:00pm   
Sophie Magness
2:00pm - 3:00pm   
Alexandra Snow

3rd-Gioacchini

Water

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Stephanie Taylor
12:00pm - 1:00pm   
Sayler Robbins
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   

3rd-Janacek

Karaoke with DJ

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Maria Bernier
12:00pm - 1:00pm   
Debbie Davies
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   

3rd-Perry

Wacky Obstacle Course

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Karen Thompson
12:00pm - 1:00pm   
1:00pm - 2:00pm   
Shellie Carter
2:00pm - 3:00pm   
Rebecca Otieno
Olivia

3rd-Wolf

Sports Challenge

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Courtney Anderson
12:00pm - 1:00pm   
Roana Bandeira
1:00pm - 2:00pm   
Alexandra Snow
2:00pm - 3:00pm   

3rd-Venegas

Rock Wall

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Elaine Khalil
12:00pm - 1:00pm   
THUY (Tweety) NGO
1:00pm - 2:00pm   
Ping Yang
Aiden Yan's mom
2:00pm - 3:00pm   
Zainab Rizvi

3rd-Mallette

4 Man Tug & Dunk

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Amy Zoch
12:00pm - 1:00pm   
Lauren Laborde
1:00pm - 2:00pm   
Sharon Delorenzo
2:00pm - 3:00pm   

4th-Davis/Lam

Cake Walk

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Pina Patel
Christina Park
David’s mom
12:00pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Pat Cummings
Cate's mom
1:00pm - 2:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Karen Masraff
Georgia’s mom
2:00pm - 3:00pm (2)  

4th-Laws

Ticket Sales

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm (2)  
12:00pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Kara Stanicic
1:00pm - 2:00pm (2)  
2:00pm - 3:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Lauren Nix & Renee Rice

4th-Mulherin

Money Grows on Trees

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Anita Alberger
Pia Vinelli
12:00pm - 1:00pm (2)  
1:00pm - 2:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Stacy Krostag
Avery Krostag’s Mom
2:00pm - 3:00pm (2)  
All slots filled
Heather Hennekes
Erica DyReyes

4th-Root

Eurobungy

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Ahri K Chang
Owen’s mom
12:00pm - 1:00pm   
Jorge Valecillos
1:00pm - 2:00pm   
Holly Carr
Jaxson’s Mom
2:00pm - 3:00pm   
Carrie Pearson

4th-White

Meltdown Action

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Eunha Cho-Kirkpatrick
12:00pm - 1:00pm   
Emily Hayes
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   

4th-Sibaja

Pizza

10/19/2019 (Sat)
11:00am - 12:00pm   
Tom Tuan
12:00pm - 1:00pm   
1:00pm - 2:00pm   
2:00pm - 3:00pm   
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service