Telfair Social & Events Committee presents:

TELFAIR SPORTS DAY

 

The Telfair Social Committee would like to invite all resident's to participate  in the first ever Telfair Sport's Day. 

We welcome men and women ages 16+ to sign up. Teams will be co-ed.

Deadline to register is June 14, 2019 by 5 pm. 

If you are interested in being a sponsor or know someone who would, have any suggestions for other team sports to be included or would like to volunteer for Sports Day, please send your feedback to [email protected] 

THANK YOU AND WE LOOK FORWARD TO A GREAT EVENT! 

LET THE GAMES BEGIN! 

 

 

 

Date: 10/05/2019 (Sat.)

Time: 8:00am - 5:00pm CDT

Location: Multiple Sites

Created by:   Telfair Social & Events Committee
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

Cricket (30)

2 teams

 
28 of 30 slots filled
Manohar Pavuluri
Tarang Shah
Tarang Shah
Manas Chintalapalli
Chirag Patel
Hari Rasamsetty
Dinesh Panthagani (2)
Prakash Moparthi
Sourabh Meshineni
Sourabh Meshineni
Sushanth Byru
Shilpa Kulkarni
Nishadh kulkarni
Sonu Saluja
Hemendra Khakhar
Naren Vesireddy
Tarun Vesireddy
For under 16 - 10 years old
Giriraj Bagdi (2)
Kaushal Shah
Praveen Kothapalli
Rajan Patel
Srini Gudipati (2)
Pratheek Mukkavilli
Radhika Suresh
Sharvesh Suresh (under 16 category)
Anshul Jhaveri
Gaurav Jhaveri
Ruchi A Lalit G
Ruchi Agarwal
Hridesh Maggo

Volleyball (48)

4 teams

 
26 of 48 slots filled
Tarang Shah
Tarang Shah
Roy Abraham (6)
Subbu Neti
Sai Chitta
Regina Dill
Regina Dill
Mona Chudgar
Chirag Patel
Guizhi Wang (2)
Heli Wang
Ramana Palisetti
Hari Rasamsetty
Prakash Moparthi
Tejas Choksi
Naren Vesireddy
Satish Duttaala
Ruchi A Lalit G (2)
Ruchi Agarwal + Lalit Gupta
Ali Mahmood
Sastry Vedam
Hannah Dill
Hannah Dill
Jeffrey Huang

Kickball (40)

4 teams

 
3 of 40 slots filled
Tarun Vesireddy
Under 16 - 10 years old
Viraj Gorijala
Azim Momin

Tennis (Doubles) (12)

6 teams

 
All slots filled
Sushma Ch (2)
Manas Chintalapalli
Rajshekhar Rao (2)
Raj Rao and Pankaj aurora
Sai Chitta
Ping Zhou
Ashish Parikh (2)
Uravi Thakkar (2)
Hemendra Khakhar

Basketball (32)

4 teams

 
24 of 32 slots filled
Manas Chintalapalli
Simmi Mehta (2)
Sai Panthagani
Sushanth Byru
Sonia Tummala
Dinesh Ganglani
Shilpa Kulkarni
Nishadh kulkarni
Ashish Parikh
Uravi Thakkar (2)
Madhvi Khakhar
Meenu Dave
Girls team
Jyoti B
Satish Duttaala
Kartheek Mukkavilli
Tarun Vesireddy
Under 16
Hannah Dill
Ruchi A Lalit G
Ruchi Agarwal
Hannah Dill
Jeffrey Huang
Vivek Dave
Viraj Gorijala
Aaron Spann

Flag Football (44)

4 teams

 
6 of 44 slots filled
Simmi Mehta (2)
Uravi Thakkar
Madhvi Khakhar
My son Akash will participate
Vivek Dave
Azim Momin

Badminton (Doubles) (24)

12 teams

 
All slots filled
Sushma Ch (2)
Manohar Pavuluri
Nikita Shah
Roy Abraham (2)
Sai Chitta
Sohail Isa
Chirag Patel
Ping Zhou
Prakash Moparthi
Sangeeta Reddy
Shilpa Kulkarni
Satya Datla (3)
Sid Shinde
Easwar Ayyar
Jay Dutta
Raoul Hingle (2)
Jayanthi Arya (2)
Soumya Seetharam

Soccer (16)

2 teams

 
All slots filled
Qiang Xu
Meenu Dave
Haridev age 11
Naren Vesireddy
Tarun Vesireddy
Satish Duttaala
Pratheek Mukkavilli
Radhika Suresh
Sharvesh Suresh (under 16 category)
Ali Mahmood
Jeffrey Huang
Daniel Guzman
Nestor Sotillo (2)
Viraj Gorijala
Viraj would like to participate and he is 10 years old
Tarek Rahhal
Kiran Nair
Hridesh Maggo


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service