IFalls Rec Hockey 19-20 Parent Emails

IFalls Rec Hockey 2019-2020 Concession Hours

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Erin Hall
 
Already signed up? You can change your sign up.
Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CST) Available Slot
11/17/2019 (Sun.) Kerry Park  2:30pm - 4:45pm  

PeeWee A vs Warroad (2)

 
All slots filled
Stacy Ottemann (2)
Stacy & Jesse Ottemann
11/22/2019 (Fri.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Boys vs Little Falls (3)

 
All slots filled
John Romosz
Katie Hamers
Nicci Wood
7:00pm - 9:30pm  

HS Boys vs Little Falls (3)

 
All slots filled
John Romosz
Katie Hamers
Norm Wood
11/23/2019 (Sat.) Bronco  2:30pm - 5:30pm  

HS Girls vs Fort Frances (3)

 
All slots filled
John Romosz
Katie Hamers
Tina Sather
11/24/2019 (Sun.) Bronco  11:00am - 1:15pm  

PeeWee A vs Virgina (2)

 
All slots filled
Melissa Tate
Tera Zahn
12:45pm - 3:00pm  

Squirt B vs Greenway (2)

 
All slots filled
Melissa Tate
Tera Zahn
11/30/2019 (Sat.) Bronco  12:45pm - 3:00pm  

Squirt A vs Warroad (2)

 
All slots filled
Janelle Peterson (2)
12/03/2019 (Tue.) Bronco  6:45pm - 9:00pm  

Bantam A vs Fort Frances (2)

 
All slots filled
LORI NICHOLSON
Mitch Lavern
12/07/2019 (Sat.) Bronco  9:15am - 11:30am  

PeeWee B vs Cloquet (2)

 
All slots filled
LORI NICHOLSON
Toni Korpi
Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

PeeWee A vs Eveleth (2)

 
All slots filled
Steve Schultz
Tera Zahn
Bronco  1:30pm - 4:30pm  

HS Girls vs Superior (3)

 
All slots filled
Breanne Anderson
Hannah Glashauckas
Cassie Salo
Kerry Park  2:30pm - 4:45pm  

PeeWee B vs Cloquet (2)

 
All slots filled
Shelly Keep (2)
4:15pm - 6:30pm  

Squirt B vs LOW (2)

 
All slots filled
Tera Zahn (2)
12/08/2019 (Sun.) Bronco  12:45pm - 3:00pm  

Squirt A vs Bemidji (2)

 
All slots filled
Jaci Klaphake (2)
Jaci and mike
12/10/2019 (Tue.) Bronco  4:30pm - 7:00pm  

HS Girls vs Two Harbors (2)

 
All slots filled
Angel Maish (2)
6:30pm - 9:30pm  

HS Girls vs Two Harbors (3)

 
All slots filled
JoDell Edens (2)
April Krause
12/12/2019 (Thu.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Boys vs Proctor (3)

 
All slots filled
April Krause
Stacy Ottemann
Melissa Tate
7:00pm - 9:30pm  

HS Boys vs Proctor (4)

 
All slots filled
April Krause
Melissa Tate
Stacy Ottemann
Essa Eide
12/13/2019 (Fri.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Girls vs Duluth (2)

 
All slots filled
Katie Olson
Lisa Mortenson
Kerry Park  6:00pm - 8:15pm  

PeeWee B vs Virginia (2)

 
All slots filled
Zandra Berglund (2)
Bronco  7:00pm - 9:30pm  

HS Girls vs Duluth (3)

 
All slots filled
Hannah Glashauckas
Brock Averill (2)
Brock & Jenna Averill
12/14/2019 (Sat.) Bronco  12:30pm - 3:00pm  

HS Boys vs Kittson Central (3)

 
All slots filled
John Romosz
Tina Sather
Jessica Crosby
Steve and Jessica
2:30pm - 5:00pm  

HS Boys vs Kittson Central (4)

 
All slots filled
John Romosz
Janell Herges (2)
Berri Lavern
12/15/2019 (Sun.) Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

Squirt B vs Eveleth White (2)

 
All slots filled
Tera Zahn (2)
Bronco  2:30pm - 4:45pm  

Bantams vs Greenway (2)

 
All slots filled
Zandra Berglund (2)
Kerry Park  4:15pm - 6:30pm  

PeeWee B vs FF Times Tigers (2)

 
All slots filled
Stacy Ottemann (2)
Stacy and Jesse
12/19/2019 (Thu.) Kerry Park  6:30pm - 8:45pm  

Bantams vs Fort Frances (2)

 
All slots filled
Lisa Mortenson
Karen Salo
Bronco  7:00pm - 10:00pm  

HS Girls vs Proctor (3)

 
All slots filled
Shawna Sether (3)
12/20/2019 (Fri.) Bronco  6:30pm - 9:30pm  

HS Boys vs Fort Frances (3)

 
All slots filled
Regan Bilben (2)
Derek & Regan
Randi Wherley
12/21/2019 (Sat.) Kerry Park  11:00am - 1:15pm  

Squirt A vs Cloquet (2)

 
All slots filled
Tera Zahn (2)
12:45pm - 3:00pm  

PeeWee A vs Hibbing (2)

 
All slots filled
Stacy Ottemann
Lisa Mortenson
6:00pm - 8:15pm  

Bantams vs Hermantown (2)

 
All slots filled
Steve Schultz (2)
12/22/2019 (Sun.) Kerry Park  9:15am - 11:30am  

Squirt A vs Cloquet (2)

 
1 of 2 slots filled
Jessica Nelson
Kerry Parl  11:00am - 1:15pm  

Squirt B vs Virginia (2)

 
All slots filled
Lisa Mortenson
Becca Schultz
12/28/2019 (Sat.) Kerry Park  11:00am - 1:15pm  

PeeWee B vs Grand Rapids B1 (2)

 
All slots filled
Amy Basaraba (2)
Amy and Geoff
12/29/2019 (Sun.) Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

PeeWee B vs Eveleth (2)

 
All slots filled
Berri Lavern
Rachel Ziemba
01/03/2020 (Fri.) Bronco  6:30pm - 9:30pm  

HS Boys vs Ely (4)

 
All slots filled
Nicci Wood (2)
Norm & Nicci Wood
Regan Bilben
Lyndi Growette
01/04/2020 (Sat.) Kerry Park  11:00am - 1:15pm  

12U vs Eveleth (2)

 
All slots filled
Stacy Ottemann
Alex Mitchell
Bronco  1:30pm - 4:30pm  

HS Girls vs Duluth Marshall (3)

 
All slots filled
Hannah Glashauckas
Regan Bilben
Nita Ringhofer
01/05/2020 (Sun.) Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

Bantam vs Eveleth (2)

 
All slots filled
Becca Schultz
Alex Mitchell
3:00pm - 5:15pm  

Squirt A vs Grand Rapids (2)

 
All slots filled
Nikki Skifstad (2)
4:15pm - 6:30pm  

12U vs EMO (2)

 
All slots filled
Tera Zahn (2)
01/09/2020 (Thu.) Kerry Park  6:00pm - 8:15pm  

PeeWee B vs Baudette (2)

Arena may change

 
All slots filled
Zandra Berglund (2)
01/11/2020 (Sat.) Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

Peewee B vs Hibbing (2)

 
All slots filled
Amy Basaraba (2)
Amy and Geoff
Bronco  2:30pm - 5:30pm  

HS Girls vs Wadena Deer Creek (3)

Time Subject to Change

 
All slots filled
Lacey Kaminski (2)
Hannah Glashauckas
Kerry Park  11:00pm - 1:15pm  

Squirt B vs LOW (2)

 
All slots filled
Alex Mitchell
Lyndi Growette
01/12/2020 (Sun.) Kerry Park  11:00pm - 1:15pm  

Squirt B vs Mesabi East (2)

 
All slots filled
Alex Mitchell
Lyndi Growette
01/14/2020 (Tue.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Boys vs Eveleth-Gilbert (3)

 
All slots filled
April Krause
Stacy Ottemann
Melissa Tate
7:00pm - 9:30pm  

HS Boys vs Eveleth-Gilbert (4)

 
All slots filled
April Krause
Hannah Glashauckas
Tina Sather
Lindsey Fisher
01/17/2020 (Fri.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Boys vs Denfeld (3)

 
All slots filled
Robert Pastor (2)
Steve Cassibo
7:00pm - 9:30pm  

HS Boys vs Denfeld (4)

 
All slots filled
Jenna Gelo
Steve Cassibo
Cassie Salo
Janelle Peterson
01/18/2020 (Sat.) Bronco  3:30pm - 6:30pm  

HS Boys vs Red Lake Falls (4)

 
All slots filled
Steve Cassibo
Lindsey Fisher (2)
Jessica Nelson
01/19/2020 (Sun.) Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

PeeWee B vs Grand Rapids B2 (2)

 
All slots filled
Angel Maish (2)
2:30pm - 4:45pm  

Bantams vs Hibbing (2)

 
All slots filled
Angel Maish (2)
01/21/2020 (Tue.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Boys vs Greenway (3)

 
All slots filled
April Krause
Robert Pastor (2)
7:00pm - 9:30pm  

HS Boys vs Greenway (4)

 
All slots filled
April Krause
Tina Sather (2)
Essa Eide
01/23/2020 (Thu.) Bronco  4:30pm - 7:00pm  

HS Boys vs North Shore Storm (3)

 
All slots filled
April Krause
Breanne Anderson
Hannah Glashauckas
6:30pm - 9:00pm  

HS Boys vs North Shore Storm (4)

 
All slots filled
April Krause
Breanne Anderson
Hannah Glashauckas
LORI NICHOLSON
01/25/2020 (Sat.) Bronco  1:30pm - 4:30pm  

HS Girls vs Moose Lake (3)

 
All slots filled
Lacey Kaminski (2)
Jessica Crosby
01/28/2020 (Tue.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Boys vs Hibbing (3)

 
All slots filled
Brad Kokesh
Jenny Taylor
LORI NICHOLSON
7:00pm - 9:30pm  

HS Boys vs Hibbing (4)

 
All slots filled
Jenny Taylor
LORI NICHOLSON
Julie Olson
Lindsey Fisher
01/30/2020 (Thu.) Bronco  6:30pm - 9:30pm  

HS Girls vs Eveleth-Gilbert (3)

 
All slots filled
April Krause
Thor Thompson (2)
Thor & Jen
01/31/2020 (Fri.) Bronco  5:00pm - 7:30pm  

HS Boys vs Virginia (3)

 
All slots filled
Breanne Anderson
Brad Kokesh
Jessica Crosby
7:00pm - 9:30pm  

HS Boys vs Virginia (4)

 
All slots filled
Breanne Anderson
Jenna Averill
Jenny Taylor
Becca Schultz
02/01/2020 (Sat.) Bronco  2:30pm - 5:30pm  

HS Girls vs Crookston (3)

 
All slots filled
Hannah Glashauckas
Nita Ringhofer (2)
Timm and Nita
02/02/2020 (Sun.) Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

PeeWee A vs LOW (2)

 
All slots filled
Steve Schultz
Nikki Skifstad
12:45pm - 3:00pm  

Squirt B vs Bemidji Blue (2)

 
All slots filled
Angel Maish (2)
02/08/2020 (Sat.) Kerry Park  11:00am - 1:15pm  

12U vs Hibbing (2)

 
All slots filled
Toni Korpi (2)
Toni & Colin
12:45pm - 3:00pm  

Bantam vs Virginia (2)

 
All slots filled
Toni Korpi (2)
Toni & Colin
02/09/2020 (Sun.) Kerry Park  12:45pm - 3:00pm  

Bantam vs Warroad (2)

 
All slots filled
Steve Schultz
Amy Basaraba
4:15pm - 6:30pm  

PeeWee A vs Greenway (2)

 
All slots filled
Nikki Skifstad (2)
02/13/2020 (Thu.) Bronco  6:30pm - 9:30pm  

HS Boys vs LOW (4)

 
All slots filled
Thor Thompson (2)
Thor & Jen
Jessica Crosby
Jenny Taylor
©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service