Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
All Ministers

Winter Ministry Schedule 2019

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Kimberly Mikulski
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EST) Available Slot
01/25/2020 (Sat.)   4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
6 of 7 slots filled
Bruce Sommers
Angela Richards
joyce hart
ANDREW BENKO
Robert Richards
PEG SANBOWER

Head Minister

 
PEG SANBOWER
JOHN SANBOWER

Reader (2)

 
All slots filled
Donna Landis
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Colleen Dougherty
Ivana

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Colleen Dougherty
Liam
01/26/2020 (Sun.)   7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Mary Smigel
Pat and Bill Henckler
Pat and Bill Henckler
Linda Gowarty (2)
Linda & Steven
Ben Law

Head Minister

 
Nic Bianco

Reader (2)

 
All slots filled
Naomi Marhefka
Sandy Mayo

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Manny Reyes

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Jason Long
Stephanie Gowarty
Kate Farley
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (7)

 
All slots filled
Sandy Sills
Andrew Boyle
Anna BOYLE
Herm Ramig
Bernice Stadler
Vicky Quinn
Marie Quinn

Head Minister

 
Dave Healey

Reader (2)

 
All slots filled
Shannon Striggle (2)
Joey Striggle & Davey Striggle

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Rylee Ripchinski
Kelsie McCuen

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Kathy Weimer
Price Weimer
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
4 of 7 slots filled
Chris Kane
Kathy Birmingham
Deacon Oles
Art Cassot

Head Minister

 
Paula Katchmer

Reader (2)

 
All slots filled
Dick Reehling
Nancy Bogda

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Linda Torres
Celia Peffley
Jennifer Hollister
Beatrice Hollister

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Luke Wentzel
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (3)

 
All slots filled
Mary Gambale
Celine Clouse
Wliam Henry

Reader (2)

 
All slots filled
Barbara Goss
happy step aside for a youth reader
Barbara Goss
happy to step aside for a youth reader

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Allison McCarthy
RJ McCarthy
Natalie Martin
Payton Martin

Sr. Altar Server (2)

 
02/01/2020 (Sat.)   4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
6 of 7 slots filled
Suzanne Vucovich
Rick Banzhoff
Lucille Connors
Angela Richards
joyce hart
ANDREW BENKO

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
Donna Landis
Patricia Armitage

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sarah Hobson (2)
Joe and Aislin Hobson

Sr. Altar Server (2)

 
02/02/2020 (Sun.)   7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Debra Keller
Mary Smigel
Joan and Gary Gusavage
Stella Beat
larry
Dolly Szymanski
Sandy Mayo

Head Minister

 
Nic Bianco

Reader (2)

 
All slots filled
Bob Peregrin
Stella Beat
stella

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Jake Cassidy

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Jason Long
Manny Reyes
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (7)

 
6 of 7 slots filled
Debra DuPrey
Anna BOYLE
Herm Ramig
Vicky Quinn
Deacon Oles
Norm Summers

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
Kathy Myers
Mary Scaccia

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Mary Katharine Roda

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Alexa Perozich
Sophia Weiss
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
5 of 7 slots filled
Chris Kane
Joan and Gary Gusavage
Tu-Trinh Huynh
charlotte kocher
Art Cassot

Head Minister

 
Paula Katchmer

Reader (2)

 
All slots filled
Tom Rudzinski
Brandon Kreiser

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
James Adams

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Oleskowitz
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (3)

 
All slots filled
Barbara Goss
Mary Gambale
Kathy Birmingham

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
02/08/2020 (Sat.)   4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
5 of 7 slots filled
Suzanne Vucovich
Bruce Sommers
joyce hart
ANDREW BENKO
Deacon Oles

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
Angela Richards
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 
02/09/2020 (Sun.)   7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Tom Crippen
Pat and Bill Henckler
Pat and Bill Henckler
Linda Gowarty (2)
Linda & Steven

Head Minister

 
Nic Bianco

Reader (2)

 
All slots filled
Mary Smigel
Joan Bohan

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Manny Reyes

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Seamus
Jason Long
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (7)

 
All slots filled
Sandy Sills
Debra DuPrey
Andrew Boyle
Anna BOYLE
Herm Ramig
Bindu Francis
Edward Huegel

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kelsie McCuen
Bindu Francis
Joel Francis

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell and Olivia Stewart
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
3 of 7 slots filled
Chris Kane
Kathy Birmingham
charlotte kocher

Head Minister

 
Paula Katchmer

Reader (2)

 
All slots filled
Nancy Bogda
Virginia Kirchner

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Anitra Dormer (2)
Riley and Liam Dormer

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Oleskowitz
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (3)

 
2 of 3 slots filled
Mary Gambale
William Henry

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Natalie Martin
Payton Martin
Jill Speizer
Meagan Speizer

Sr. Altar Server (2)

 
02/15/2020 (Sat.)   4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
5 of 7 slots filled
Rick Banzhoff
Angela Richards
joyce hart
ANDREW BENKO
Robert Richards

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
Denise Gammache
Patricia Armitage

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
02/16/2020 (Sun.)   7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
3 of 6 slots filled
Debra Keller
Linda Gowarty (2)
Linda & Steven

Head Minister

 
Nic Bianco

Reader (2)

 
All slots filled
Naomi Marhefka
Sandy Mayo

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Stephanie Gowarty
Kate Farley
Manny Reyes
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (7)

 
5 of 7 slots filled
Andrew Boyle
Anna BOYLE
Herm Ramig
Marie Quinn
Norm Summers

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
George Stadler
Bernice Stadler

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell and Olivia Stewart
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
5 of 7 slots filled
Chris Kane
Patricia Benko
charlotte kocher
Art Cassot
Deacon Oles

Head Minister

 
Paula Katchmer

Reader (2)

 
All slots filled
Dick Reehling
Tom Rudzinski

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sarah Hobson (2)
Joe and Aislin Hobson

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Oleskowitz
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (3)

 
All slots filled
Mary Gambale
Kathy Birmingham
William Henry

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
02/22/2020 (Sat.)   4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
6 of 7 slots filled
PEG SANBOWER
PEG SANBOWER
Kathleen Sommers
Bruce Sommers
joyce hart
ANDREW BENKO
Deacon Oles

Head Minister

 
PEG SANBOWER
JOHN SANBOWER

Reader (2)

 
All slots filled
Nancy Bogda
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
02/23/2020 (Sun.)   7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
4 of 6 slots filled
Mary Smigel
Pat and Bill Henckler
Pat and Bill Henckler
Sandy Mayo

Head Minister

 
Nic Bianco

Reader (2)

 
All slots filled
Angela Richards
Joan Bohan

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Seamus
Manny Reyes
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (7)

 
All slots filled
Andrew Boyle
Anna BOYLE
Herm Ramig
Vicky Quinn
Marie Quinn
Edward Huegel
Norm Summers

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
Nancy Clinger
Kathy Myers

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Rylee Ripchinski

Sr. Altar Server (2)

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
4 of 7 slots filled
Chris Kane
Tu-Trinh Huynh
Kathy Birmingham
charlotte kocher

Head Minister

 
Paula Katchmer

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Brandon Kreiser

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Linda Torres
Celia Peffley

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Nicholas Aten
Matthew Oleskowitz
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (3)

 
1 of 3 slots filled
Mary Gambale

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Vinz Kneizys

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Allison McCarthy
RJ McCarthy
Natalie Martin
Paytin Martin

Sr. Altar Server (2)

 
02/26/2020 (Wed.) Ash Wednesday  9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Chris Kane
Marie Quinn
Kathy Birmingham
Nic Bianco
Deacon Oles

Head Minister

 

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Patricia Armitage

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
2 of 6 slots filled
Bindu Francis
Deacon Oles

Head Minister

 

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Joel Francis
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Manny Reyes
02/29/2020 (Sat.)   4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
All slots filled
Suzanne Vucovich
Barbara Goss
PEG SANBOWER
PEG SANBOWER
Angela Richards
joyce hart
ANDREW BENKO
Robert Richards

Head Minister

 
PEG SANBOWER
JOHN SANBOWER

Reader (2)

 
All slots filled
Kathy Myers
Patricia Armitage

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 
03/01/2020 (Sun.)   7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Angela Richards
Debra Keller
Linda Gowarty (2)
Linda & Steven
Sandy Mayo

Head Minister

 
Nic Bianco

Reader (2)

 
All slots filled
Bob Peregrin
Mary Smigel

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Stephanie Gowarty
Kate Farley
Manny Reyes
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (7)

 
All slots filled
Debra DuPrey
Andrew Boyle
Anna BOYLE
Herm Ramig
Bindu Francis
Bernice Stadler
Vicky Quinn

Head Minister

 

Reader (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Bindu Francis
Joel Francis

Sr. Altar Server (2)

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (7)

 
4 of 7 slots filled
Chris Kane
Tu-Trinh Huynh
charlotte kocher
Art Cassot

Head Minister

 
Paula Katchmer

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Brandon Kreiser

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
James Adams

Sr. Altar Server (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (3)

 
2 of 3 slots filled
Mary Gambale
Kathy Birmingham

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info