All Ministers

Fall Ministry Schedule 2019

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Kimberly Mikulski
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
09/07/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Deacon Mike
Barbara Goss
Joyce Hart
Rick Banzhoff
ANDREW BENKO
Eleanor Nuffort

Reader (2)

 
All slots filled
Donna Landis
Patricia Armitage

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Natalie Martin
Payton Martin
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
Gerald Thompson
09/08/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Nic Bianco
Sandy Mayo
Jim Smallwood
Pat and Bill Henckler (2)
Mary Smigel

Reader (2)

 
All slots filled
Alice Pinto
Ben Law

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Julie Ernst (2)
Carley and Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Stephanie Gowarty
Kate Farley

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Bindu Francis
Bindu Francis
Herman Ramig
Norm Summers
Debra DuPrey
Marie Quinn
Edward Huegel

Reader (2)

 
All slots filled
Mary Scaccia
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Joel Francis
Becky McCracken
Brady McCracken

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Sheri White
Kyra White

Head Minister

 
Andrew Boyle
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Danielle Retallack
Art Cassot
gary gusavage (2)
Neil Gade
Chris Kane

Reader (2)

 
All slots filled
Virginia Kirchner
Neil Gade
Neil reader

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
James Adams

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
William Henry

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sarah Hobson (2)
Joe and Aislin Hobson

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
Kathy Birmingham
09/14/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Joyce Hart
Rick Banzhoff
Kathleen Sommers
Bruce Sommers
Angela Richards
Lucille Connors

Reader (2)

 
All slots filled
Kathy Myers
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Natalie Martin
Payton Martin
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
09/15/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Linda Gowarty (2)
Linda & Steven Gowarty
Debra Keller
Jim Smallwood
Stella Beat (2)
Larry & Stella

Reader (2)

 
All slots filled
Alice Pinto
Sandy Mayo

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Jake Cassidy

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Stephanie Gowarty
Kate Farley

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Sandy Sills
Kathy and Tom Kingston (2)
plus husband, Tom
Herman Ramig
Debra DuPrey
Marie Quinn

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Rylee Ripchinski
Mary Katharine Roda

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell & Olivia Stewart

Head Minister

 
Andrew Boyle
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Deacon Mike
Kathy Birmingham
Chris Kane
Diane Benn
Donna Hoover
Paul Bowers

Reader (2)

 
All slots filled
Dick Reehling
Denise Gammache

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Allison McCarthy
RJ McCarthy
Linda Torres
Celia Peffley

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Matthew Oleskowitz
Alexa Perozich

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Barbara Goss

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sarah Hobson (2)
Joe and Aislin Hobson

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
09/21/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
JOHN SANBOWER
Peg Sanbower
Pat Benko
ANDREW BENKO
Chris Kane
Melissa Sherlock

Reader (2)

 
All slots filled
Donna Landis
Patricia Armitage

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Dana Myers (2)
Courtney and Meghan Myers

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Melissa Sherlock
Gabe Henry
Dana Myers
Daniel Myers

Head Minister

 
JOHN SANBOWER
John Sanbower
09/22/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Sandy Mayo
Jim Smallwood
Pat and Bill Henckler (2)
Mary Smigel

Reader (2)

 
All slots filled
Bob Peregrin
Angela Richarrds

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Tere Capp
Angelina
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
Nic Bianco
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
3 of 6 slots filled
Herman Ramig
Edward Huegel
Andrew Boyle

Reader (2)

 
All slots filled
George Stadler (2)
George stadler

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Jill Speizer
Meagan Speizer
Jane Brubaker

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Alexa Perozich
Kathy Weimer
Price Weimer

Head Minister

 
Andrew Boyle
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
4 of 6 slots filled
Danielle Retallack
Art Cassot
Donna Hoover
Paul Bowers

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Tom Rudzinski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Thymai Nguyen
Aidan Nguyen

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Thymai Nguyen
Tyler Nguyen

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Barbara Goss

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Colleen Dougherty
Ivana Dougherty

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Colleen Dougherty
Liam Dougherty

Head Minister

 
Kathy Birmingham
09/28/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
JOHN SANBOWER
Peg Sanbower
Deacon Mike
Joyce Hart
ANDREW BENKO
Gerald Thompson
Chris Kane

Reader (2)

 
All slots filled
Virginia Kirchner
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Dana Myers
Courtney Myers

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Dana Myers (2)
Daniel and Meghan Myers

Head Minister

 
JOHN SANBOWER
John Sanbower
09/29/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
3 of 6 slots filled
Debra Keller
Jim Smallwood
Mary Smigel

Reader (2)

 
All slots filled
Tony Grochowski
Naomi Marhefka

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Stephanie Gowarty
Kate Farley
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
Sandy Mayo
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Sandy Sills
Vicky Quinn
Herman Ramig
Bindu Francis
Bindu Francis
Boots Stadler
Andrew Boyle

Reader (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Kathy Myers

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kelsie McCuen
Bindu Francis
Joel Francis

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell & Olivia Stewart

Head Minister

 
Andrew Boyle
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
3 of 6 slots filled
Danielle Retallack
Kathy Birmingham
Charlotte Kocher

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Oleskowitz

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Dennis McMahon

Reader (2)

 
All slots filled
Vinz Kneizys
Shannon Striggle
Joey Striggle

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Shannon Striggle
Ben Striggle

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Shannon Striggle
Davey Striggle
Melissa Sherlock
Gabe Henry

Head Minister

 
Melissa Sherlock
10/05/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Pat Benko
ANDREW BENKO
Lucille Connors
Chris Kane
Tonianne Bertel (2)
Tonianne Bertel

Reader (2)

 
All slots filled
Alice Pinto
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
10/06/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Vicky Quinn
Jim Smallwood
Pat and Bill Henckler (2)
Nic Bianco
Dolly Szymanski

Reader (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Mary Smigel

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Jake Cassidy

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Stephanie Gowarty
Kate Farley

Head Minister

 
Steven Gowarty
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Deacon Mike
Kathy and Tom Kingston (2)
plus husband Tom
Herman Ramig
Debra DuPrey
Marie Quinn

Reader (2)

 
All slots filled
Mary Scaccia
Boots Stadler

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Mary Katharine Roda
Becky McCracken
Brady McCracken

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Shannon Striggle (2)
Davey and Joey Striggle

Head Minister

 
Andrew Boyle
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Art Cassot
gary & joan gusavage (2)
Karen Voystock
Joe Calhoun
Charlotte Kocher

Reader (2)

 
All slots filled
Virginia Kirchner
Neil Gade

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Jane Brubaker

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Melissa Sherlock

Reader (2)

 
All slots filled
Vinz Kneizys
William Henry

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Natalie Martin
Paytin Martin

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Melissa Sherlock
Gabe Henry

Head Minister

 
Kathy Birmingham
10/12/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
JOHN SANBOWER
Peg Sanbower
Deacon Mike
Joyce Hart
Barbara Carr
Rick Banzhoff
Pat Benko

Reader (2)

 
All slots filled
Patricia Armitage
Bob Peregrin

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Dana Myers
Courtney Myers

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Dana Myers (2)
Daniel and Meghan Myers

Head Minister

 
JOHN SANBOWER
John Sanbower
10/13/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Debra Keller
Sandy Mayo
Jim Smallwood
Stella Beat (2)
Larry & Stella
Joe Voystock

Reader (2)

 
All slots filled
Tony Grochowski
Naomi Marhefka

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Stephanie Gowarty
Kate Farley

Head Minister

 
Karen Voystock
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Sandy Sills
Herman Ramig
Bindu Francis
Bindu Francis
Marie Quinn
Edward Huegel
Andrew Boyle

Reader (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Meagan Speizer
Bindu Francis
Joel Francis

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell & Olivia Stewart

Head Minister

 
Andrew Boyle
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Kathy Birmingham
Dennis McMahon
Chris Kane
Charlotte Kocher
Donna Hoover
Paul Bowers

Reader (2)

 
All slots filled
Tom Rudzinski
Vinz Kneizys

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Anitra Dormer (2)
Riley and Liam Dormer

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Matthew Oleskowitz
Emmanuel Reyes
I apologize for signing up late I had forgotten but I can help on these days.

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Barbara Goss

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Nancy Bogda

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Melissa Sherlock
Gabe Henry

Head Minister

 
10/19/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Pat Benko
ANDREW BENKO
Angela Richards
Celine Clouse
Robert Richards
Chris Kane

Reader (2)

 
All slots filled
Donna Landis
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Melissa Sherlock
Gabe Henry

Head Minister

 
Gerald Thompson
10/20/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Sandy Mayo
Jim Smallwood
Pat and Henckler (2)
Mary Smigel
Joe Voystock

Reader (2)

 
All slots filled
Alice Pinto
Joan Bohan

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
Karen Voystock
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Kathy and Tom Kingston (2)
plus husband Tom
Herman Ramig
Tonianne Bertel (2)
Shawn & Tonianne
Andrew Boyle

Reader (2)

 
All slots filled
Boots Stadler
George Stadler

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Rylee Ripchinski
Shannon Striggle
Ben Striggle

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sheri White
Kyra White
Alexa Perozich

Head Minister

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Deacon Mike
Danielle Retallack
Art Cassot
Chris Kane
Donna Hoover

Reader (2)

 
All slots filled
Dick Reehling
Tom Rudzinski

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Thymai Nguyen
Aidan Nguyen
Allison McCarthy
RJ McCarthy

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Thymai Nguyen
Tyler Nguyen
Emmanuel Reyes

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
William Henry

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Natalie Martin
Payton Martin

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
Kathy Birmingham
10/26/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
JOHN SANBOWER
Peg Sanbower
Deacon Mike
Barbara Goss
Joyce Hart
Rick Banzhoff

Reader (2)

 
All slots filled
Virginia Kirchner
Patricia Armitage

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
JOHN SANBOWER
John Sanbower
10/27/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Debra Keller
Jim Smallwood
Tom Crippen
Nic Bianco
Linda & Steven Gowarty (2)

Reader (2)

 
All slots filled
Tony Grochowski
Naomi Marhefka

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Sandy Sills
Vicky Quinn
Herman Ramig
Bindu Francis
Bindu Francis
Marie Quinn
Edward Huegel

Reader (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Kathy Myers

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Bindu Francis
Joel Francis

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell & Olivia Stewart

Head Minister

 
Andrew Boyle
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
4 of 6 slots filled
Danielle Retallack
Kathy Birmingham
Chris Kane
Paul Bowers

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Denise Gammache

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sarah Hobson (2)
Joe and Aislin Hobson

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Oleskowitz

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Dennis McMahon

Reader (2)

 
All slots filled
Colleen Dougherty
Ivana Dougherty
Nancy Bogda

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Colleen Dougherty
Liam Dougherty

Head Minister

 
11/01/2019 (Fri.)   6:00pm - 7:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
4 of 6 slots filled
Bindu Francis
Bindu Francis
Angela Richards
Lucille Connors
Tonianne Bertel
Tonianne

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Kathy Myers

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Bindu Francis
Joel Francis

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu

Head Minister

 
11/02/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
ANDREW BENKO
Pat Benko
Suzanne Vucovich
Kathleen Sommers
Bruce Sommers
Eleanor Nuffort

Reader (2)

 
All slots filled
Donna Landis
Angela Richards

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Dana Myers
Courtney Myers

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Dana Myers (2)
Daniel and Meghan Myers

Head Minister

 
Gerald Thompson
11/03/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Jim Smallwood
Pat and Bill Henckler (2)
Robert Richards
Dolly Szymanski
Mary Smigel

Reader (2)

 
All slots filled
Alice Pinto
Bob Peregrin

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Natalie Martin
Payton Martin
Jake Cassidy

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Joan Bohan

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Vicky Quinn
Deacon Mike
Herman Ramig
Debra DuPrey
Boots Stadler
Marie Quinn

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Anitra Dormer (2)
Riley and Liam Dormer

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
4 of 6 slots filled
Danielle Retallack
Chris Kane
Donna Hoover
Paul Bowers

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Neil Gade

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sarah Hobson (2)
Joe and Aislin Hobson

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
William Henry

Reader (2)

 

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Melissa Sherlock
Gabe Henry

Head Minister

 
Kathy Birmingham
11/09/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Deacon Mike
Barbara Goss
Rick Banzhoff
Pat Benko
ANDREW BENKO
Angela Richards

Reader (2)

 
All slots filled
Patricia Armitage
Angela Richards

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
11/10/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Jim Smallwood
Tom Crippen
Nic Bianco
Mary Smigel
Linda & Steven Gowarty (2)

Reader (2)

 
All slots filled
Sandy Mayo
Joan Bohan

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Natalie Martin
Payton Martin
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Joan Bohan
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Sandy Sills
Bindu Francis
Bindu Francis
Herman Ramig
Marie Quinn
Edward Huegel

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Mary Katharine Roda
Becky McCracken
Brady McCracken

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell & Olivia Stewart

Head Minister

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
3 of 6 slots filled
Danielle Retallack
Kathy Birmingham
Art Cassot

Reader (2)

 
All slots filled
Virginia Kirchner
Vinz Kneizys

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Allison McCarthy
RJ McCarthy

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Matthew Oleskowitz
Emmanuel Reyes

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Dennis McMahon

Reader (2)

 
All slots filled
Colleen Dougherty
Ivana Dougherty
Nancy Bogda

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Colleen Dougherty
Liam Dougherty

Head Minister

 
11/16/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
JOHN SANBOWER
Peg Sanbower
ANDREW BENKO
Kathleen Sommers
Bruce Sommers
Gerald Thompson
Angela Richards

Reader (2)

 
All slots filled
Donna Landis
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Melissa Sherlock
Gabe Henry

Head Minister

 
JOHN SANBOWER
John Sanbower
11/17/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Debra Keller
Jim Smallwood
Pat and Bill Henckler (2)
Karen Voystock
Joe Voystock

Reader (2)

 
All slots filled
Alice Pinto
Tony Grochowski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
3 of 6 slots filled
Herman Ramig
Tonianne Bertel (2)
Shawn & Tonianne

Reader (2)

 
All slots filled
Mary Scaccia
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Rylee Ripchinski
Kelsie McCuen

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Sheri White
Kyra White
Alexa Perozich

Head Minister

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Deacon Mike
Danielle Retallack
Kathy Birmingham
Donna Hoover
Paul Bowers

Reader (2)

 
All slots filled
Dick Reehling
Tom Rudzinski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Thymai Nguyen
Aidan Nguyen

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Thymai Nguyen
Tyler Nguyen
Emmanuel Reyes

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Dennis McMahon

Reader (2)

 
All slots filled
Shannon Striggle (2)
Davey Striggle; Joey Striggle

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Shannon Striggle
Ben Striggle

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
11/23/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Deacon Mike
Rick Banzhoff
ANDREW BENKO
Suzanne Vucovich
Angela Richards
Lucille Connors

Reader (2)

 
All slots filled
Patricia Armitage
Nancy Bogda

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
11/24/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
All slots filled
Vicky Quinn
Jim Smallwood
Nic Bianco
Stella Beat (2)
Larry & Stella
Linda & Steven Gowarty

Reader (2)

 
All slots filled
Bob Peregrin
Joan Bohan

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Joan Bohan

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Sandy Sills
Herman Ramig
Edward Huegel
Tonianne Bertel (2)
Shawn & Tonianne

Reader (2)

 
All slots filled
Bernice Stadler
George Stadler

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Kathy Stewart (2)
Mitchell & Olivia Stewart

Head Minister

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
2 of 6 slots filled
Danielle Retallack
Art Cassot

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Denise Gammache

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Sarah Hobson

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Matthew Oleskowitz
Emmanuel Reyes

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
William Henry

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Vinz Kneizys

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Melissa Sherlock
Gabe Henry

Head Minister

 
Kathy Birmingham
11/30/2019 (Sat.) St. John Neumann 4:00pm - 5:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
4 of 6 slots filled
JOHN SANBOWER
Peg Sanbower
ANDREW BENKO
Angela Richards
Robert Richards

Reader (2)

 
All slots filled
Patricia Armitage
Warren Wasiewski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Mary Beth Oles
Luke Oles

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
JOHN SANBOWER
John Sanbower
12/01/2019 (Sun.) St. John Neumann 7:30am - 8:30am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Debra Keller
Jim Smallwood
Dolly Szymanski
Mary Smigel
Linda & Steven Gowarty

Reader (2)

 
All slots filled
Alice Pinto
Tony Grochowski

Jr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Jenna

Sr. Altar Server (2)

 
1 of 2 slots filled
Julie Ernst
Carley

Head Minister

 
9:00am - 10:00am  

Extraordinary Minister (6)

 
5 of 6 slots filled
Vicky Quinn
Deacon Mike
Bindu Francis
Bindu Francis
Herman Ramig
Marie Quinn

Reader (2)

 
All slots filled
Kathy Myers
Nancy Clinger

Jr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Joel Francis
Meagan Speizer

Sr. Altar Server (2)

 
All slots filled
Bindu Francis
Noel Shabu
Alexa Perozich

Head Minister

 
11:00am - 12:00pm  

Extraordinary Minister (6)

 
4 of 6 slots filled
Danielle Retallack
Kathy Birmingham
Donna Hoover
Paul Bowers

Reader (2)

 
All slots filled
Virginia Kirchner
Neil Gade

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 
Paula Katchmer
5:00pm - 6:00pm  

Extraordinary Minister (2)

 
All slots filled
Mary Gambale
Dennis McMahon

Reader (2)

 
1 of 2 slots filled
Nancy Bogda

Jr. Altar Server (2)

 

Sr. Altar Server (2)

 

Head Minister

 


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service