Members

Group Exercise Classes 1/25-1/31

Please review the available slots below and click on the button to sign up (don't forget to click submit and sign up at the bottom of the page). If you sign up for a class and then decide later you can't make it, please release your spot so that others may have the chance to get into that class. Thank you!

Click on this link to watch a short video of how to cancel your reservation:

https://www.youtube.com/watch?v=YuvWm0h45ew&feature=youtu.be

Level 1=Beginner, Level 2=Intermediate/Advanced

If no level is indicated, it is a multi-level class (all levels welcome).

Created by:   Milestone Wellness
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EST) Available Slot
01/25/2021 (Mon.) Cycling Studio  5:55am - 6:40am  

Cycling w/Dean (15)

 
5 of 15 slots filled
Mary Ann Osting
Debbie Chapman
Jean Miller
Lu Dunaway
Natalie Carner
Studio A  6:00am - 7:00am  

Kickboxing w/Theresa (20)

 
5 of 20 slots filled
Kurt Wernert
Emily Seay
Sara Ruiz Esparza Morales
Eddie Muns
Mark McCallum
Studio B  6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (17)

 
2 of 17 slots filled
Judith Madden
Emma Howard
Studio A  8:00am - 8:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
All slots filled
Gray Henry
Shirley Mahan
Jean Claiborne
Pam Hines
Sue Dotson
JoAnn Davidson
Wanda Hazelwood
ARDI WILSON
Jeanie Tuttle
Jane Stopher
Sandra Shanaberger
Kathy Ragland
Diana Reuther
Suzanne Warner
Barbara Barnett
Brenda Lewis
Kym Burkhard
Susan MacInnes
Joan Byer
Betsy Tyrrell
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
7 of 12 slots filled
Ronnie Alberding
Sandra Lucas
Cathy Hill
Cheryl Gilchrist
Barb Ulanowski
Jackie Aldred
Amy Wagner
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Sue (20)

 
18 of 20 slots filled
Gray Henry
Pam Hines
Donna Bohn
Sue Dotson
JoAnn Davidson
Wanda Hazelwood
ARDI WILSON
Glen Hume
Jeanie Tuttle
Sandra Shanaberger
Kathy Ragland
Diana Reuther
Suzanne Warner
Susan Vance
Barbara Barnett
Suzanne McDonald
Susan MacInnes
Betsy Tyrrell
Studio D  9:15am - 10:00am  

TRX Bootcamp (Level 2) w/Jen D (14)

 
8 of 14 slots filled
Stephanie Bautista
Sandra Lucas
Josette Goulet
Kathy Jordan
Michael Livendale
Zan Glover
Jackie Aldred
Caryn Mucci
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Cindy (20)

 
11 of 20 slots filled
nettie vagnini
Pam Hines
Donna Bohn
Kathy Fischer
JoAnn Davidson
Mitzi Hagan
gary sage
ARDI WILSON
Kathy Ragland
Susan MacInnes
Betsy Tyrrell
10:30am - 11:15am  

Low Impact (Level 1) w/Sue (20)

 
8 of 20 slots filled
Harriet Mays
Kathy Fischer
Mary Luckett
Paula Lincoln
anita yussman
Pamela Wessel
Judy Lawrence
Evelyn Rowe
11:15am - 11:45am  

PUMP (Level 1) w/Sue (20)

 
4 of 20 slots filled
Mary Luckett
Paula Lincoln
ann hasch
Pamela Wessel
Cycling Studio  11:30am - 12:00pm  

Express Cycling w/Blakey (15)

 
9 of 15 slots filled
Vanessa Miller
Dan Garst
Dale Berry
Daniela Panico
Linda Edmondson
Vaneda Gorter
Jodie Raible
Leslie Rueff
Steven SImon
Studio B  12:15pm - 1:00pm  

Tabata Trio w/Blakey (17)

 
13 of 17 slots filled
Gail Connell
Vanessa Miller
Dale Berry
Michael Livendale
Daniela Panico
Linda Edmondson
Jodie Raible
Mike Peter
Libby Henry
Sarah Murphy
Leslie Rueff
Cathy Creek
Susan Volkerding
Studio A  4:30pm - 5:00pm  

PUMP w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Debbie Nelson
Deb Ulin
Joan Hamlyn
barbara wittebort
Beverly Bowman
Deb Murphy
Debbie Hall
Michael Hubbs
Phyllis Hubbs
Mark Trier
Mark Albertson
Jim Maguire
Edward Deters
5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
17 of 20 slots filled
Debbie Nelson
Patti Vance
Deb Ulin
Joan Hamlyn
John Perry
barbara wittebort
Beverly Bowman
Deb Murphy
Debbie Hall
Patricia Ballard
Michael Hubbs
Phyllis Hubbs
Mark Trier
Mark Albertson
Jim Maguire
Jerry Chreste
Edward Deters
Studio C  5:00pm - 5:45pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
5 of 12 slots filled
james wilson
Kathi Hochstrasser
Patricia Ballard
Susan Lawson
leigh bomar
Studio B  5:15pm - 6:00pm  

20/20/20 w/Rebecca W (17)

 
7 of 17 slots filled
Jack McCarty
Victor Shpilberg
LeeAnn Crush
Shannon Davis
Doug Trent
Alyssa Ashley
Helen Simms
Cycling Studio  5:30pm - 6:15pm  

Power Cycling w/Bridget (15)

 
4 of 15 slots filled
Josette Goulet
Ann Downer
james wilson
Charles Robello
Studio A  5:30pm - 6:15pm  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (20)

 
5 of 20 slots filled
Patti Vance
John Perry
Patricia Ballard
Michele Asbury
Judith Donahue
Studio D  6:15pm - 7:00pm  

Pilates w/Tracy G (14)

 
10 of 14 slots filled
Cate Darmstadt
Mary Pat Mann
James Darmstadt
Barbara Wojda
Nickie Gowin
Barbara Jackson
Marcia Souza
Felicia Penn
Charles Robello
Patty Payette
Studio C  6:15pm - 7:15pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
6 of 12 slots filled
Emily Seay
kelly stenzhorn
Mark McCallum
April Rhinehart (2)
Lorna Segall
01/26/2021 (Tue.) Studio B  5:40am - 6:30am  

Step/Intervals w/Sue (17)

 
2 of 17 slots filled
Carol Peterson
Lu Dunaway
Studio D  8:00am - 9:00am  

Yoga w/Kara (14)

 
9 of 14 slots filled
Sara Storey
Stephanie Bautista
Sandra Lucas
Kathy Jordan
Cheryl Gilchrist
Sue Weese
Barb Ulanowski
Pat McGinty
Nancy Brown
Studio A  8:45am - 9:15am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
11 of 20 slots filled
Jean Claiborne
ARDI WILSON
Glen Hume
Jeanie Tuttle
Diana Reuther
Marianne Wheat
Barbara Barnett
Suzanne McDonald
Susan MacInnes
George Timmering
Betsy Tyrrell
Cycling Studio  9:15am - 10:00am  

Cycling w/Jen D (15)

 
3 of 15 slots filled
Josette Goulet
Mike Peter
Steve Waterfill
Studio B  9:15am - 10:00am  

Step Intervals w/Blakey (17)

 
11 of 17 slots filled
Stephanie Bautista
Sandra Lucas
Linda Edmondson
Erika Paramore
Diana Reuther
Jodie Raible
Jackie Aldred
Rosemarie Hollenbach
Cathy Creek
Heather Preston
Shazia Mian
Studio D  9:15am - 10:15am  

Yoga w/Kara (14)

 
3 of 14 slots filled
Chris Summerfield
barbara wittebort
Barbara Wojda
10:30am - 11:30am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
All slots filled
Sherry Barker
Alison Drury
Sandra Lucas
Mary Pat Mann
Dan Garst
Anne Carroll
Daniela Panico
anita yussman
Patricia Del Grande
Karen Lacy
leigh bomar
Tammy Lloyd
Allan C.
Jackie Aldred
Studio C  11:45am - 12:45pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
7 of 12 slots filled
Daniela Panico
Linda Edmondson
anita yussman
kelly stenzhorn
Paul Mattingly
Amy Wagner
Diba Gonzaba
Studio A  12:00pm - 1:00pm  

Walk Tall w/Debbie H (20)

 
10 of 20 slots filled
Janine Whitis
Patrice Noble
Barbara Ricks
Donna Bohn
Kathy Fischer
Mitzi Hagan
Deb Murphy
Cathy Zoeller
Joey Blake
Pam Hines
Studio B  1:00pm - 2:00pm  

Tai Chi w/Martha (17)

 
10 of 17 slots filled
Jim Maguire
mary hammer
Pam Hines
Donna Bohn
Mary Luckett
Jim Maguire
Hydia Lockhart
Pat McGinty
Mark McCallum
Kevin Connell
Studio A  1:15pm - 2:15pm  

Mashup (Level 1) w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Kathy Fischer
Joey Blake
ann hasch
Margo Smith
Judy Lawrence
Judith Donahue
Carole Shomer
Sandra English
Chris Johnson
4:00pm - 4:45pm  

Get Fit Intervals w/Lisa Jo (20)

 
4 of 20 slots filled
Jerry Chreste
Patricia Ballard
Sarah Murphy
Joan G
Studio B  5:30pm - 6:15pm  

Tabata w/Jen T (17)

 
12 of 17 slots filled
Arlene Torrens
Gail Connell
Josette Goulet
Michael Livendale
Jack McCarty
Patricia Ballard
Victor Shpilberg
Shannon Davis
Christine Wo
Doug Trent
Alyssa Ashley
Helen Simms
Cycling Studio  5:30pm - 6:30pm  

Cycling w/Dean (15)

 
7 of 15 slots filled
Richard Kincheloe
Lorna Segall
Ann Downer
james wilson
Charles Robello
Bubbles Chapman
matthew pryor
Studio D  6:00pm - 7:15pm  

Men Only Yoga w/Susan (14)

 
7 of 14 slots filled
Jim Maguire
Kurt Wernert
John Perry
Tracy Wedekind
Mark McCallum
Greg Karem
Dwayne Campbell
Studio C  6:30pm - 7:30pm  

Yoga w/Josh (12)

 
6 of 12 slots filled
Karen Kramer
Lauren Hook
James Darmstadt
Felicia Penn
Shannon Masterson
Linda Lindsey
01/27/2021 (Wed.) Studio B  5:40am - 6:20am  

Step w/Sue (17)

 
3 of 17 slots filled
Carol Peterson
Lu Dunaway
Felicia Penn
Studio A  6:00am - 7:00am  

Kickboxing w/Theresa (20)

 
6 of 20 slots filled
Kurt Wernert
Emily Seay
Sara Ruiz Esparza Morales
LeeAnn Crush
Mark McCallum
Nancy Brown
Studio B  6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (17)

 
4 of 17 slots filled
Lu Dunaway
Natalie Carner
Judith Madden
Emma Howard
Studio A  8:00am - 8:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
17 of 20 slots filled
Shirley Mahan
Gray Henry
Jean Claiborne
Pam Hines
Sue Dotson
JoAnn Davidson
Wanda Hazelwood
ARDI WILSON
Jeanie Tuttle
Jane Stopher
Sandra Shanaberger
Kathy Ragland
Diana Reuther
Suzanne Warner
Barbara Barnett
Susan MacInnes
Betsy Tyrrell
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
6 of 12 slots filled
Sandra Lucas
Cathy Hill
Cheryl Gilchrist
Barb Ulanowski
Jackie Aldred
Lesa Rice
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Sue (20)

 
18 of 20 slots filled
Gray Henry
Pam Hines
Donna Bohn
Sue Dotson
JoAnn Davidson
Wanda Hazelwood
ARDI WILSON
Glen Hume
Jeanie Tuttle
Sandra Shanaberger
Deb Murphy
Diana Reuther
Joey Blake
Suzanne Warner
Susan Vance
Barbara Barnett
barbara wittebort
Betsy Tyrrell
Cycling Studio  9:15am - 10:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
7 of 15 slots filled
Kathy Ragland
Mike Carroll
Mike Peter
Jackie Aldred
Steve Waterfill
Steven SImon
Cheryl McGraw
Studio D  9:15am - 10:00am  

TRX Bootcamp (Level 2) w/Jen D (14)

 
5 of 14 slots filled
Stephanie Bautista
Josette Goulet
cheryl miles
Zan Glover
Sandra Lucas
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Cindy (20)

 
15 of 20 slots filled
nettie vagnini
Pam Hines
Donna Bohn
Mary Pat Mann
Kathy Fischer
JoAnn Davidson
Mitzi Hagan
ARDI WILSON
Harriet Wearren
Deb Murphy
Joey Blake
Carol M
barbara wittebort
Marianne Wheat
Betsy Tyrrell
Studio B  10:15am - 11:00am  

Tabata Strength w/Bret (17)

 
5 of 17 slots filled
cheryl miles
Daniela Panico
Linda Edmondson
Amy Wagner
Sarah Murphy
Studio A  10:30am - 11:15am  

Low Impact (Level 1) w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Harriet Mays
Kathy Fischer
Mary Luckett
Paula Lincoln
anita yussman
Pamela Wessel
Evelyn Rowe
Pam Boyd
Judy Lawrence
Studio D  10:30am - 11:15am  

Gentle Yoga w/Cindy (14)

 
12 of 14 slots filled
Harriett Wearren
nettie vagnini
penelope morton
Pam Hines
Mary Pat Mann
Dan Garst
JoAnn Davidson
Mitzi Hagan
Karen Armstrong
Carol M
barbara wittebort
gail hyland
Studio A  11:15am - 11:45am  

PUMP (Level 1) w/Sue (20)

 
5 of 20 slots filled
Mary Luckett
Paula Lincoln
ann hasch
Pamela Wessel
Judy Lawrence
Cycling Studio  11:30am - 12:00pm  

Express Cycling w/Blakey (15)

 
6 of 15 slots filled
Vanessa Miller
Dale Berry
Linda Edmondson
kim peterson
Ed Coleman
Elaine Howard
Studio B  12:15pm - 1:00pm  

Get Fit Intervals w/Blakey (17)

 
11 of 17 slots filled
Gail Connell
Vanessa Miller
Dale Berry
Ann Downer
Linda Edmondson
Michelle Feger
Libby Henry
kim peterson
Cathy Creek
Shazia Mian
Jim Maguire
Studio A  4:30pm - 5:00pm  

PUMP w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Deb Ulin
Joan Hamlyn
Debbie Hall
John Perry
Mark Albertson
Patricia Del Grande
Edward Deters
Phyllis Hubbs
Michael Hubbs
Studio C  4:30pm - 5:15pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
9 of 12 slots filled
Chris Summerfield
james wilson
Jodie Raible
Sarah Roth
Patricia Ballard
Joan G
Joanne Coleman
Kelley James
Tammy Lloyd
Studio A  5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Deb Ulin
Maggie Motley
Joan Hamlyn
Patricia Del Grande
John Perry
Mark Albertson
Edward Deters
Reggie Garcia
Phyllis Hubbs
Michael Hubbs
5:30pm - 6:15pm  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (20)

 
3 of 20 slots filled
Patricia Ballard
Emily Wessel
Michele Asbury
Studio B  5:30pm - 6:15pm  

Power Fit w/Bekki Jo (17)

 
11 of 17 slots filled
james wilson
mattie deangelis
Jodie Raible
Jack McCarty
Victor Shpilberg
Doug Trent
Rosemarie Hollenbach
Alyssa Ashley
Sarah Black
Amy Jones
Christie Foster
Studio D  5:30pm - 6:30pm  

Yoga w/Susan (14)

 
6 of 14 slots filled
Jim Maguire
barbara wittebort
kelly stenzhorn
Mark McCallum
Josette Goulet
Barbara Wojda
01/28/2021 (Thu.) Cycling Studio  6:00am - 7:00am  

Cycling CANCELED TODAY (15)

 
1 of 15 slots filled
Natalie Carner
Studio D  8:00am - 9:00am  

Yoga w/Kara (14)

 
6 of 14 slots filled
Sara Storey
Sandra Lucas
Cheryl Gilchrist
Sandra Shanaberger
Barb Ulanowski
Chris Chase
Studio A  8:45am - 9:15am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Jean Claiborne
ARDI WILSON
Glen Hume
Jeanie Tuttle
Deb Murphy
Diana Reuther
Barbara Barnett
Michelle Melton
George Timmering
Betsy Tyrrell
Studio B  9:15am - 10:00am  

Step Intervals w/Jen D (17)

 
11 of 17 slots filled
Vanessa Miller
Ann Downer
Linda Edmondson
Erika Paramore
Diana Reuther
Jodie Raible
Jackie Aldred
Rosemarie Hollenbach
Heather Preston
Michelle Melton
Shazia Mian
Studio D  10:30am - 11:30am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
All slots filled
Brandy Clark
Stephanie Bautista
Sandra Lucas
Vanessa Miller
Kathy Reed
Mary Pat Mann
Dan Garst
Carol Salot
Daniela Panico
Linda Edmondson
anita yussman
Patricia Del Grande
Leigh Bomar
Allan C.
Studio C  11:45am - 12:45pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
9 of 12 slots filled
Daniela Panico
Linda Edmondson
anita yussman
Patricia Del Grande
kelly stenzhorn
Paul Mattingly
Karen Lacy
Mark McCallum
barbara wittebort
Studio A  12:00pm - 1:00pm  

Walk Tall w/Debbie H (20)

 
12 of 20 slots filled
Patrice Noble
Pam Hines
Donna Bohn
Mary Pat Mann
Sue Dotson
Mitzi Hagan
Beverly Bowman
Joey Blake
Susan Volkerding
Joey Blake
Lee Best
Ann Hasch
Studio B  1:00pm - 2:00pm  

Tai Chi w/Martha (17)

 
9 of 17 slots filled
Jim Maguire
Kevin Connell
mary hammer
Caroline Rosenthal
Pam Hines
Donna Bohn
Mary Pat Mann
Mary Luckett
this class is now in room B and can have 17 people.
Mark McCallum
Studio A  1:15pm - 2:15pm  

Mashup (Level 1) w/Sue (20)

 
6 of 20 slots filled
Barbara Ricks
Sandra English
Carole Shomer
Joey Blake
Margo Smith
Pamela Wessel
4:00pm - 4:45pm  

Get Fit Intervals w/Lisa Jo (20)

 
4 of 20 slots filled
Jerry Chreste
Jack McCarty
Christie Foster
Joan G
5:00pm - 6:00pm  

Hip Hop w/Alison (17)

 
5 of 17 slots filled
Bonita Elery
Patricia Ballard
Emily Wessel
Katie Payne
Amy Jones
Cycling Studio  5:30pm - 6:15pm  

Power Cycling w/Bridget (15)

 
14 of 15 slots filled
Maggie Motley
Josette Goulet
Jack McCarty
Sarah Roth
Christie Foster
Alyssa Ashley
Bubbles Chapman
Ed Coleman
Helen Simms
Sarah Black
Amy Jones
Sarah Drake
Gregory DuPont
Katie Azzara
Studio B  6:30pm - 7:30pm  

Fired Up Sculpt w/Josh (17)

 
13 of 17 slots filled
Karen Kramer
Josette Goulet
Michael Livendale
Lauren Hook
Zan Glover
Sarah Roth
Victor Shpilberg
Helen Simms
Shannon Masterson
Shazia Mian
Hannah Stemler
Felicia Penn
Andrea Jones
01/29/2021 (Fri.) Studio B  5:40am - 6:20am  

Cardio Mashup w/Sue (17)

 
4 of 17 slots filled
Carol Peterson
Natalie Carner
Judith Madden
Felicia Penn
6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (17)

 
4 of 17 slots filled
Carol Peterson
Lu Dunaway
Judith Madden
Emma Howard
8:00am - 8:45am  

Step w/Sue (17)

 
12 of 17 slots filled
Shirley Mahan
Gray Henry
Jean Claiborne
Sandra Lucas
Pam Hines
JoAnn Davidson
Wanda Hazelwood
ARDI WILSON
Jeanie Tuttle
Diana Reuther
Susan MacInnes
Suzanne Warner
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
9 of 12 slots filled
Ronnie Alberding
nettie vagnini
Cathy Hill
Cheryl Gilchrist
Lesa Rice
Linda Edmondson
Barb Ulanowski
Jackie Aldred
Emily Wessel
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Debbie H (20)

 
16 of 20 slots filled
nettie vagnini
Sandra Lucas
Pam Hines
Donna Bohn
JoAnn Davidson
ARDI WILSON
Glen Hume
Deb Murphy
Linda Edmondson
Diana Reuther
Susan Vance
barbara wittebort
Suzanne Warner
Anne Carroll
Joey Blake
Betsy Tyrrell
Cycling Studio  9:15am - 10:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
8 of 15 slots filled
Richard Kincheloe
Ann Downer
Kathy Ragland
Mike Carroll
Mike Peter
Cathy Martin
Jackie Aldred
Steven SImon
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Debbie (20)

 
16 of 20 slots filled
nettie vagnini
Sandra Lucas
Pam Hines
Donna Bohn
Mary Pat Mann
Kathy Fischer
JoAnn Davidson
Mitzi Hagan
ARDI WILSON
Deb Murphy
Anne Carroll
Linda Edmondson
barbara wittebort
Joey Blake
Marianne Wheat
Betsy Tyrrell
Studio B  10:15am - 11:00am  

Core Circuit (Level 2) w/Rebecca W (17)

 
8 of 17 slots filled
Daniela Panico
Linda Edmondson
Sarah Roth
Sarah Murphy
Mark McCallum
Cathy Creek
Shazia Mian
barbara wittebort
Studio A  10:30am - 11:15am  

Low Impact (Level 1) w/Sue (20)

 
11 of 20 slots filled
Harriet Mays
Kathy Fischer
Mary Luckett
Paula Lincoln
anita yussman
Kathy Ragland
Libby Henry
Evelyn Rowe
Kym Burkhard
Judy Lawrence
JoAnn Santos
11:15am - 11:45am  

PUMP (Level 1) w/Sue (20)

 
5 of 20 slots filled
Mary Luckett
Paula Lincoln
ann hasch
anita yussman
Judy Lawrence
Studio C  12:00pm - 12:45pm  

Express Yoga w/Rebecca W (12)

 
5 of 12 slots filled
Gail Connell
Dan Garst
Kathy Jordan
Mark McCallum
anita yussman
Studio A  4:30pm - 5:00pm  

PUMP w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Deb Ulin
Josette Goulet
Joan Hamlyn
Debbie Hall
Joey Blake
Patricia Ballard
Mark Albertson
Edward Deters
John Perry
Studio C  4:30pm - 5:15pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
5 of 12 slots filled
james wilson
Kathi Hochstrasser
Barbara Wojda
Patricia Ballard
Amy Wagner
Studio A  5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Deb Ulin
Josette Goulet
Joan Hamlyn
Debbie Hall
Joey Blake
Patricia Ballard
Victor Shpilberg
Mark Albertson
Edward Deters
John Perry
01/30/2021 (Sat.) Cycling Studio  8:15am - 9:00am  

Cycling w/Jen D (15)

 
7 of 15 slots filled
Josette Goulet
james wilson
Steve Waterfill
Bubbles Chapman
Amy Jones
Eddie Muns
Lorna Segall
Studio B  8:15am - 9:15am  

Multiple Step w/Blakey (17)

 
12 of 17 slots filled
Jean Miller
Erika Paramore
Lu Dunaway
Shannon Davis
Christine Wo
Doug Trent
Rosemarie Hollenbach
Heather Preston
Helen Simms
Michelle Melton
Nancy Brown
Martha Davis
Martha Davis
Studio A  9:00am - 9:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Sue Dotson
Wanda Hazelwood
ARDI WILSON
Kathy Ragland
Susan MacInnes
Barbara Barnett
Joan Byer
Leelia Louis
Betsy Tyrrell
Studio D  9:00am - 9:45am  

TRX Bootcamp (Level 2) w/Jen D (14)

 
8 of 14 slots filled
Susan Perkins
Josette Goulet
Kathy Jordan
Zan Glover
Jackie Aldred
LeeAnn Crush
Mark McCallum
Eddie Muns
Studio C  9:00am - 10:00am  

PiYo w/Josh (12)

 
10 of 12 slots filled
Mary Pat Mann
Lorna Segall
Michael Livendale
barbara wittebort
Lauren Hook
James Darmstadt
Laura Saleem
Shannon Masterson
Felicia Penn
gail hyland
Cycling Studio  9:30am - 10:15am  

Power Cycling CANCELED THIS WEEK (15)

 
Studio B  9:30am - 10:15am  

Power Sculpt w/Blakey (17)

 
16 of 17 slots filled
Barbara Ricks
Ann Downer
Daniela Panico
Linda Edmondson
Mike Peter
Libby Henry
Victor Shpilberg
Sarah Murphy
Rosemarie Hollenbach
Cathy Creek
Alyssa Ashley
Helen Simms
Shazia Mian
Sarah Black
Patty Payette
Pam Jones
Studio A  10:00am - 10:30am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Sue Dotson
ARDI WILSON
Glen Hume
barbara wittebort
Kathy Ragland
Cathy Zoeller
Reggie Garcia
Roz Carothers
Susan MacInnes
Barbara Barnett
Joan Byer
Betsy Tyrrell
Jim Maguire
Studio D  10:00am - 11:00am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
13 of 14 slots filled
Brandy Clark
Susan Perkins
Allan C.
Debbie Chapman
Linda Edmondson
Joey Blake
Michelle Feger
Barbara Wojda
Nickie Gowin
Michele Asbury
Charles Robello
Melissa Sandefer
anita yussman
Studio B  10:30am - 11:30am  

Fired Up Sculpt w/Josh (17)

 
All slots filled
Karen Kramer
Sandra Lucas
Barbara Ricks
Ann Downer
Mary Pat Mann
Lorna Segall
Michael Livendale
barbara wittebort
Daniela Panico
mattie deangelis
Mike Peter
Zan Glover
Jackie Aldred
Sarah Roth
Andrea Jones
Natalie Carner
Patricia Ballard
Studio C  10:30am - 11:30am  

Yoga w/Jen M (12)

 
2 of 12 slots filled
penelope morton
Lani W
Studio D  11:00am - 12:00pm  

Pilates w/Lisa F (14)

 
11 of 14 slots filled
Alison Drury
Brandy Clark
P Sullivan
Allan C.
Patricia Del Grande
Karen Lacy
leigh bomar
Susan Lawson
Holly Everett
Linda Lindsey
Elizabeth N
Studio A  11:15am - 12:15pm  

ZUMBA w/Laura B (20)

 
5 of 20 slots filled
Mary Ewing
Kathy Fischer
Elaine Bryan
Katie Link
Patricia Ballard
01/31/2021 (Sun.) Studio B  9:00am - 9:45am  

Athletic Conditioning w/Tommy (17)

 
7 of 17 slots filled
Christie Foster
Lorna Segall
LeeAnn Crush
Christine Wo
Helen Simms
Victor Shpilberg
Jacob Shpilberg
Jacob Shpilberg
Cycling Studio  9:45am - 10:30am  

Cycling w/Todd (15)

 
1 of 15 slots filled
Charles Robello
Studio D  10:30am - 11:15am  

TRX Bootcamp (Level 2) w/Jen T (14)

 
13 of 14 slots filled
Alison Drury
Susan Perkins
Allan C.
Christie Foster
Vanessa Miller
Lorna Segall
Michael Livendale
Patricia Del Grande
Jodie Raible
Cheri Hauber (2)
Beth Clark
ann hasch
Mark McCallum
11:30am - 12:30pm  

Pop Pilates w/Lisa F (14)

 
All slots filled
Alison Drury
P Sullivan
Susan Perkins
Allan C.
Vanessa Miller
Dan Garst
Deb Murphy
Carol Salot
Daniela Panico
Linda Edmondson
Patricia Del Grande
Barbara Wojda
leigh bomar
Victor Shpilberg
©2021 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |