Members

Group Exercise Classes 10/5-10/11

Please review the available slots below and click on the button to sign up (don't forget to click submit and sign up at the bottom of the page). If you sign up for a class and then decide later you can't make it, please release your spot so that others may have the chance to get into that class. Thank you!

Created by:   Milestone Wellness
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
10/05/2020 (Mon.) Cycling Studio  5:55am - 6:40am  

Cycling w/Dean (15)

 
7 of 15 slots filled
Kurt Wernert
Carol Winstel
Julia Ter Beest
Tom Brown
Priscilla Martin
Rachel Jennings
John Cooper
Studio A  6:00am - 7:00am  

Kickboxing w/Theresa (20)

 
4 of 20 slots filled
Sara Ruiz Esparza Morales
Nancy Brown
Michelle Dunaway
Mark McCallum
Studio B  6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (17)

 
4 of 17 slots filled
Judith Madden
Emma Howard
Sandra Shanaberger
Susan Vance
Studio A  8:00am - 8:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Gray Henry
Shirley Mahan
Jean Claiborne
Susan Glaser
Pam Hines
Jane Stopher
JoAnn Davidson
Genie Donohue
Diana Reuther
Wanda Hazelwood
Barbara Barnett
Susan MacInnes
Kym Burkhard
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
7 of 12 slots filled
Ronnie Alberding
Lesa Rice
Cheryl Gilchrist
Barb Ulanowski
Cathy Hill
Gwen Tilton
Jackie Aldred
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Sue (20)

 
17 of 20 slots filled
Gray Henry
Barbara Ricks
Glen Hume
Susan Glaser
Donna Bohn
Pam Hines
gary sage
JoAnn Davidson
Marianne Wheat
Genie Donohue
Diana Reuther
Wanda Hazelwood
Brenda Lewis
Phil O’Connor
Barbara Barnett
Renita Bernat
Susan MacInnes
Studio D  9:15am - 10:00am  

TRX Bootcamp (no extra fee!) w/Jen D (14)

 
13 of 14 slots filled
Debra Sandifer
Kathy Jordan
Zan Glover
Jackie Aldred
Michael Livendale
Tommy A
Cheri Bauer
Josette Goulet
Erika Paramore
Tom Cowley
Mark McCallum
Carrie Gates
Susan Heitmann
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Cindy (20)

 
16 of 20 slots filled
D J
Nettie Vagnini
Barbara Ricks
Donna Bohn
Pam Hines
gary sage
JoAnn Davidson
Marianne Wheat
Genie Donohue
Carol Porter
Mitzi Hagan
Brenda Lewis
Jodie Raible
Jodie Raible
Phil O’Connor
Susan MacInnes
10:30am - 11:15am  

Low Impact Masters w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Paula Lincoln
Anna Selle
Todd Brown
Evelyn Rowe
Barbara Baron
Mary Luckett
Carol Porter
Jodie Raible
Jodie Raible
Judy Lawrence
Phyllis Connelly
Pamela Wessel
Kate Davis
11:15am - 11:45am  

PUMP w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Paula Lincoln
Anna Selle
Todd Brown
Evelyn Rowe
Barbara Baron
Mary Luckett
Judy Lawrence
Phyllis Connelly
Pamela Wessel
Kate Davis
Cycling Studio  11:30am - 12:00pm  

Express Cycling w/Bridget (15)

 
3 of 15 slots filled
Barbara Ricks
Julie Berry
Dale Berry
Studio B  12:15pm - 1:00pm  

Tabata Trio w/Lisa Jo (17)

 
9 of 17 slots filled
Dale Berry
Lani W
Courtnay Hall
Libby Henry
Caroline Smith
Daniela Panico
Cathy Creek
Julie Berry
Laura Willis
Studio A  4:15pm - 4:45pm  

PUMP w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Joan Hamlyn
Deb Ulin
Beverly Bowman
Edward Deters
Lee Best
barbara wittebort
Linda Madison
Debby Weining
Robert Schoenhoff
5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
17 of 20 slots filled
Debbie Nelson
Joan Hamlyn
Helen Hagan
Deb Ulin
Beverly Bowman
Edward Deters
Lee Best
Kathi Hochstrasser
Patti Vance
Josette Goulet
barbara wittebort
Linda Madison
Jim Maguire
Mark Trier
John Perry
Robert Schoenhoff
Jonathan Hochstrasser
Studio C  5:00pm - 6:00pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
5 of 12 slots filled
Marti Buechlein
Barbara Wojda
Susan Lawson
Margy Hood
Patricia Ballard
Studio B  5:15pm - 6:00pm  

20/20/20 w/Rebecca W (17)

 
6 of 17 slots filled
Katie Azzara
Sarah Roth
Jack McCarty
Mark McCallum
Alyssa Ashley
LeeAnn Crush
Cycling Studio  5:30pm - 6:15pm  

Power Cycling w/Bridget (15)

 
7 of 15 slots filled
Ann Downer
Josette Goulet
Linda Bennett
Steven SImon
Ed Coleman
Charles Robello
Deborah Benzick
Studio A  5:45pm - 6:15pm  

PUMP w/Sue (20)

 
12 of 20 slots filled
Debbie Nelson
Helen Hagan
Kathi Hochstrasser
Patti Vance
Mea Eastes
Mark Trier
John Perry
Patricia Ballard
Jonathan Hochstrasser
Judith Donahue
Julia Tilford
ann hasch
6:15pm - 6:45pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
8 of 20 slots filled
Susan Dunlap
Kelly Higgins
Mea Eastes
Tiffany Gray
Patricia Ballard
Judith Donahue
Julia Tilford
ann hasch
Studio D  6:15pm - 7:00pm  

Pilates w/Tracy G (14)

 
4 of 14 slots filled
Barbara Wojda
Mary Pat Mann
Stephanie Bautista
Jonathan Hochstrasser
Studio C  6:15pm - 7:15pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
5 of 12 slots filled
kelly stenzhorn
Tom Williams
Mark McCallum
Diba Gonzaba
April Rhinehart
10/06/2020 (Tue.) Studio B  5:40am - 6:30am  

Step/Intervals w/Sue (17)

 
6 of 17 slots filled
Carol Winstel
Carol Peterson
Lu Dunaway
Anita Chambers
Vicki Buster
John Cooper
Studio D  8:00am - 9:00am  

Level 2 Yoga w/Kara (14)

 
11 of 14 slots filled
Sue Weese
Martha Eastman
Sandra Shanaberger
Dorsey Swindall
Jackie Aldred
barbara wittebort
Anuji Abraham
Nancy Brown
Cheri Bauer
Chris Chase
Cathy Lally
Studio A  8:45am - 9:15am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
12 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Viola Blackwell
Sallye Kimmel
Glen Hume
Betsy Tyrrell
Diana Reuther
Phil O’Connor
Brenda Lewis
Barbara Barnett
Barbara Davis
Roz Schneider
George Timmering
Studio B  9:15am - 10:00am  

Step Intervals w/Blakey (17)

 
7 of 17 slots filled
Tommy A
Jackie Aldred
Diana Reuther
Erika Paramore
Cathy Creek
Leslie Rueff
kim peterson
Studio D  9:15am - 10:15am  

Multi Level Yoga w/Kara (14)

 
2 of 14 slots filled
Barbara Wojda
Lani W
Cycling Studio  9:45am - 10:30am  

Cycling w/Jen D (15)

 
5 of 15 slots filled
Clay Keeley
Josette Goulet
Phyllis Connelly
Maggie Alcorn
Mike Peter
Studio D  10:30am - 11:30am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
9 of 14 slots filled
P Sullivan
Barbara Wojda
Anne Carroll
Stephanie Bautista
Patricia Del Grande
Kathy Reed
Carol Salot
Linda Bennett
Karen Lacy
Studio C  11:45am - 12:45pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
3 of 12 slots filled
Paul Mattingly
Mark McCallum
kelly stenzhorn
Studio A  12:00pm - 1:00pm  

Walk Tall w/Debbie H (20)

 
8 of 20 slots filled
Patrice Noble
Donna Bohn
Kathy Hogan
Kathy Fischer
Kathy Bowling
Jodie Raible
Jodie Raible
Susan Volkerding
Studio D  1:00pm - 2:00pm  

Tai Chi w/Martha (14)

 
5 of 14 slots filled
mary hammer
Samantha Henneman
Donna Bohn
Mary Luckett
Mark McCallum
Studio A  1:15pm - 2:15pm  

Seniors & Level 1 Mashup w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Glenda Neely
Claudette McManus
Margo Smith
Kathy Fischer
Judy Lawrence
Pamela Wessel
Clay Keeley
kitty keeley
Judith Donahue
Mary Bradley
4:00pm - 4:45pm  

Get Fit Intervals w/Lisa Jo (20)

 
8 of 20 slots filled
Jerry Chreste
Kathi Hochstrasser
Joan G
Caroline Smith
Patricia Ballard
Christie Foster
Laura Willis
Lisa Azzara
Studio B  5:30pm - 6:15pm  

Tabata w/Jen T (17)

 
9 of 17 slots filled
Arlene Torrens
Gail Connell
Alison Drury
Mea Eastes
Josette Goulet
Jack McCarty
Patricia Ballard
Alyssa Ashley
Rosemarie Hollenbach
Cycling Studio  5:30pm - 6:30pm  

Cycling w/Dean (15)

 
6 of 15 slots filled
Ann Downer
Donna Wilson
Elaine Bryan
james wilson
Charles Robello
JIM WELDING
Studio D  6:30pm - 7:30pm  

Multi-Level Yoga w/Josh (14)

 
8 of 14 slots filled
Susan Dunlap
Lauren Hook
Patricia Ballard
Alyssa Ashley
Jennifer Gendeman
Shannon Masterson
Laura Jones
Felicia Penn
10/07/2020 (Wed.) Studio B  5:40am - 6:20am  

Step w/Sue (17)

 
6 of 17 slots filled
Carol Winstel
Carol Peterson
Lu Dunaway
Anita Chambers
Vicki Buster
John Cooper
Studio A  6:00am - 7:00am  

Kickboxing w/Theresa (20)

 
6 of 20 slots filled
Sara Ruiz Esparza Morales
Sandra Lucas
Kurt Wernert
Michelle Dunaway
LeeAnn Crush
Rachel Jennings
Studio B  6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (17)

 
6 of 17 slots filled
Carol Winstel
Lu Dunaway
Judith Madden
Emma Howard
Anita Chambers
Vicki Buster
Studio A  8:00am - 8:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Gray Henry
Shirley Mahan
Jean Claiborne
Pam Hines
Wanda Hazelwood
Jane Stopher
JoAnn Davidson
Betsy Tyrrell
Genie Donohue
Sandra Shanaberger
Barbara Barnett
Kym Burkhard
Susan MacInnes
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
7 of 12 slots filled
Colleen Stafford
Lesa Rice
Barb Ulanowski
Cheryl Gilchrist
Cathy Hill
Chris Summerfield
Jackie Aldred
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Sue (20)

 
18 of 20 slots filled
Gray Henry
Glen Hume
Donna Bohn
Pam Hines
gary sage
Wanda Hazelwood
JoAnn Davidson
Betsy Tyrrell
Marianne Wheat
Genie Donohue
Jo Anne Patterson
Sandra Shanaberger
Phil O’Connor
Barbara Barnett
Susan MacInnes
Becky Lyles
Susan Vance
Brenda Lewis
Cycling Studio  9:15am - 10:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
4 of 15 slots filled
Jackie Aldred
Cathy Martin
Mike Peter
Cheryl McGraw
Studio D  9:15am - 10:00am  

TRX Bootcamp (no extra fee!) w/Jen D (14)

 
8 of 14 slots filled
Clay Keeley
Zan Glover
Josette Goulet
Michael Livendale
Courtnay Hall
RaeShanda Lias-Lockhart (2)
Katie Azzara
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Cindy (20)

 
All slots filled
Nettie Vagnini
Viola Blackwell
Donna Bohn
Pam Hines
Gwen Tilton
gary sage
Lani W
Wanda Hazelwood
JoAnn Davidson
Betsy Tyrrell
Marianne Wheat
Genie Donohue
Patty Boyd
Carol Porter
Kathy Fischer
Mitzi Hagan
D J
Kathy Bowling
Jodie Raible
Brenda Lewis
Studio B  10:15am - 11:00am  

Tabata Strength w/Lisa Jo (17)

 
9 of 17 slots filled
Ann Downer
Barbara Ricks
Gwen Tilton
Jackie Aldred
Sarah Roth
Daniela Panico
Jodie Raible
Cheri Bauer
Laura Willis
Studio D  10:15am - 11:00am  

Senior/Gentle Yoga w/Jen M (14)

 
10 of 14 slots filled
Dianna Jansen
Lesa Rice
Laura Kirchner
Lani W
theresa prestigiacomo
Karen Armstrong
Carol Porter
Mitzi Hagan
Carol M Miller Miller
Harriett Wearren
Studio A  10:30am - 11:15am  

Low Impact Masters w/Sue (20)

 
14 of 20 slots filled
Paula Lincoln
Anna Selle
Todd Brown
Evelyn Rowe
Barbara Baron
Mary Luckett
Mary Virginia Cecil
Kathy Fischer
Judy Lawrence
Phyllis Connelly
Pamela Wessel
Kate Davis
nettie vagnini
Kathy Hogan
11:15am - 11:45am  

PUMP w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Paula Lincoln
Anna Selle
Todd Brown
Evelyn Rowe
Barbara Baron
Mary Luckett
Judy Lawrence
Phyllis Connelly
Pamela Wessel
Kate Davis
Laura Harris
Julie Gray
Kathy Hogan
Cycling Studio  11:30am - 12:00pm  

Express Cycling w/Blakey (15)

 
5 of 15 slots filled
Dale Berry
Barbara Ricks
Vanessa Miller
Leslie Rueff
kim peterson
Studio A  12:15pm - 1:00pm  

Get Fit Intervals w/Blakey (20)

 
11 of 20 slots filled
Dale Berry
Gail Connell
Vanessa Miller
Jack McCarty
Tommy A
Libby Henry
Leslie Rueff
kim peterson
Christie Foster
Rosemarie Hollenbach
Lani W
4:15pm - 4:45pm  

PUMP w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Freida Trower
Deb Ulin
Ellen Robertson
Edward Deters
Shauna Johnson
Lee Best
Kathi Hochstrasser
barbara wittebort
Patricia Ballard
Studio C  4:30pm - 5:15pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
5 of 12 slots filled
Marti Buechlein
Susan Perkins
james wilson
Patricia Ballard
Alyssa Ashley
Studio A  5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
16 of 20 slots filled
Freida Trower
Lisa Wieland
Joan Hamlyn
Deb Ulin
Beverly Bowman
Ellen Robertson
Barbara Wojda
Edward Deters
Shauna Johnson
Lee Best
Kathi Hochstrasser
Patti Vance
Josette Goulet
barbara wittebort
Mark Trier
Jonathan Hochstrasser
Studio B  5:30pm - 6:15pm  

Power Fit w/Bekki Jo (17)

 
10 of 17 slots filled
Barbara Wojda
Alison Drury
Kathi Hochstrasser
Michael Livendale
Susan Lawson
Jack McCarty
Holly Everett
Doug Trent
Julia Tilford
Tracey Maynor
Cycling Studio  5:30pm - 6:30pm  

Cycling w/Todd (15)

 
1 of 15 slots filled
Josette Goulet
Studio C  5:30pm - 6:30pm  

Multi-Level Yoga w/Jen T (12)

 
7 of 12 slots filled
D J
kelly stenzhorn
Tom Williams
gail hyland
Arlene Torrens
Gary Torrens
Thomas Stewart
Studio A  5:45pm - 6:15pm  

PUMP w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Joan Hamlyn
Patti Vance
Mea Eastes
Mark Trier
Patricia Ballard
ann hasch
Judith Donahue
Jonathan Hochstrasser
Beverly Bowman
6:15pm - 6:45pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
7 of 20 slots filled
Kelly Higgins
Mea Eastes
Tiffany Gray
Patricia Ballard
ann hasch
Judith Donahue
Felicia Penn
10/08/2020 (Thu.) Cycling Studio  6:00am - 7:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
12 of 15 slots filled
Priscilla Martin
Kurt Wernert
Carol Winstel
Lu Dunaway
Julia Ter Beest
Nancy Brown
Tom Brown
mary ann wesley
Jean Miller
Rachel Jennings
kristen augspurger
John Cooper
Studio D  8:00am - 9:00am  

Level 2 Yoga w/Kara (14)

 
12 of 14 slots filled
Sue Weese
Sandra Shanaberger
Barb Ulanowski
Cheryl Gilchrist
Cathy Lally
Jackie Aldred
barbara wittebort
Anuji Abraham
Kenny Doerhoefer
Cheri Bauer
Chris Chase
Lani W
Studio A  8:45am - 9:15am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
15 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Martha Eastman
Sallye Kimmel
Glen Hume
Betsy Tyrrell
Diana Reuther
Phil O’Connor
Barbara Barnett
Susan MacInnes
Roz Schneider
Laura Harris
Julie Gray
Barbara Davis
Debby Weining
George Timmering
Studio B  9:15am - 10:00am  

Step Intervals w/Blakey (17)

 
9 of 17 slots filled
Ann Downer
Vanessa Miller
Tommy A
Jackie Aldred
Diana Reuther
Heather Preston
Erika Paramore
Rosemarie Hollenbach
Michelle Melton
Studio D  10:30am - 11:30am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
9 of 14 slots filled
Sherry Barker
Ann Downer
Vanessa Miller
Anne Carroll
Patricia Del Grande
Dan Garst
Kathy Reed
Daniela Panico
Carol Salot
Studio C  11:45am - 12:45pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
6 of 12 slots filled
Dorsey Swindall
kelly stenzhorn
Janet Hundley
Karen Lacy
Mark McCallum
Diba Gonzaba
Studio A  12:00pm - 1:00pm  

Walk Tall w/Debbie H (20)

 
6 of 20 slots filled
Donna Bohn
Kathy Hogan
Jodie Raible
Susan Volkerding
Brenda Lewis
Janine Whitis
Studio D  1:00pm - 2:00pm  

Tai Chi w/Martha (14)

 
8 of 14 slots filled
mary hammer
Samantha Henneman
Donna Bohn
Mary Luckett
Caroline Rosenthal
Susan MacInnes
Mark McCallum
Anne O'Connor
Studio A  1:15pm - 2:15pm  

Seniors & Level 1 Mashup w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Barbara Baron
Shauna Johnson
Glenda Neely
Claudette McManus
Margo Smith
Jodie Raible
Pamela Wessel
Judith Donahue
Mary Bradley
4:00pm - 4:45pm  

Get Fit Intervals w/Lisa Jo (20)

 
7 of 20 slots filled
Jerry Chreste
Katie Azzara
Sarah Roth
Joan G
Christie Foster
Lisa Azzara
Leslie Rueff
5:00pm - 6:00pm  

Hip Hop w/Alison (17)

 
6 of 17 slots filled
Katie Payne
Patricia Ballard
Peggy Wenker
Donna Wilson
Talphanita Givens
Nick Valiyi
Cycling Studio  5:30pm - 6:15pm  

Power Cycling w/Bridget (15)

 
7 of 15 slots filled
Josette Goulet
Jack McCarty
Linda Bennett
Ed Coleman
Charles Robello
Christie Foster
Alyssa Ashley
Studio B  6:30pm - 7:30pm  

Fired Up Sculpt w/Josh (17)

 
10 of 17 slots filled
Stephanie Cutler
Zan Glover
Michael Livendale
Lauren Hook
Patricia Ballard
LeeAnn Crush
Jennifer Gendeman
Shannon Masterson
Linda Lindsey
Felicia Penn
10/09/2020 (Fri.) Studio A  5:40am - 6:20am  

Cardio Mashup w/Sue (20)

 
5 of 20 slots filled
Carol Winstel
Carol Peterson
Anita Chambers
Vicki Buster
Felicia Penn
6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (20)

 
8 of 20 slots filled
Carol Winstel
Carol Peterson
Lu Dunaway
Judith Madden
Emma Howard
Anita Chambers
Vicki Buster
John Cooper
Studio B  8:00am - 8:45am  

Step w/Sue (17)

 
8 of 17 slots filled
Gray Henry
Shirley Mahan
Jean Claiborne
Susan Glaser
Pam Hines
Kathi Hochstrasser
Diana Reuther
Susan MacInnes
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
9 of 12 slots filled
Ronnie Alberding
Colleen Stafford
Lesa Rice
Barb Ulanowski
Cheryl Gilchrist
Cathy Hill
Barbara Wojda
Betsy Tyrrell
Jackie Aldred
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Debbie H (20)

 
13 of 20 slots filled
Glen Hume
Susan Glaser
Donna Bohn
Pam Hines
gary sage
Shauna Johnson
Betsy Tyrrell
Clay Keeley
Carol Porter
Diana Reuther
Jodie Raible
nettie vagnini
Brenda Lewis
Cycling Studio  9:15am - 10:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
7 of 15 slots filled
Ann Downer
Mike Carroll
Jackie Aldred
Cathy Martin
mary ann wesley
Mike Peter
Cheryl McGraw
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Cindy (20)

 
12 of 20 slots filled
Nettie Vagnini
Donna Bohn
Pam Hines
gary sage
Lani W
Betsy Tyrrell
Carol Porter
Kathy Fischer
Mitzi Hagan
Jodie Raible
Phil O’Connor
Shauna Johnson
Studio B  10:15am - 11:00am  

Core Circuit w/Rebecca W (17)

 
9 of 17 slots filled
Vanessa Miller
Jackie Aldred
Sarah Roth
Tommy A
Courtnay Hall
Karin Sturgeon
Jodie Raible
Carol Salot
Mark McCallum
Studio A  10:30am - 11:15am  

Low Impact Masters w/Sue (20)

 
11 of 20 slots filled
Paula Lincoln
Anna Selle
Todd Brown
Evelyn Rowe
Barbara Baron
Mary Luckett
Mary Virginia Cecil
Kathy Fischer
Libby Henry
Phyllis Connelly
Laura Harris
11:15am - 11:45am  

PUMP w/Sue (20)

 
12 of 20 slots filled
Paula Lincoln
Anna Selle
Todd Brown
Evelyn Rowe
Barbara Baron
Mary Luckett
Jo Anne Patterson
Libby Henry
Phyllis Connelly
Laura Harris
Julie Gray
ann hasch
Studio C  12:00pm - 12:45pm  

Express Yoga w/Rebecca W (12)

 
8 of 12 slots filled
Martha Eastman
Chris Summerfield
Janet Hundley
Mark McCallum
Paul Mattingly
Barbara Wojda
Ashley Willingham
Kathy Hogan
Studio A  4:15pm - 4:45pm  

PUMP w/Sue (20)

 
14 of 20 slots filled
Deb Ulin
Ellen Robertson
Mark Albertson
Edward Deters
Lee Best
Josette Goulet
barbara wittebort
Judy Lawrence
Mark Trier
Patricia Ballard
Robert Schoenhoff
John Perry
Lisa Wieland
Joanne Coleman
Studio C  4:30pm - 5:30pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
8 of 12 slots filled
Marti Buechlein
Kathi Hochstrasser
Judy Lawrence
james wilson
Linda Lindsey
Margy Hood
Patricia Ballard
Talphanita Givens
Studio A  5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Deb Ulin
Ellen Robertson
Mark Albertson
Edward Deters
Lee Best
Josette Goulet
barbara wittebort
Mark Trier
Patricia Ballard
Robert Schoenhoff
John Perry
Lisa Wieland
Joanne Coleman
10/10/2020 (Sat.) Studio B  8:15am - 9:15am  

Multiple Step w/Beth (17)

 
9 of 17 slots filled
Carol Winstel
Lu Dunaway
Heather Preston
Doug Trent
Michelle Melton
Erika Paramore
Vicki Buster
Pat Webber
Tracey G Maynor
Studio A  9:00am - 9:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
15 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Megan Burke
Fran Ferrell
Kathi Hochstrasser
Betsy Tyrrell
Tiffany Gray
Jodie Raible
Susan MacInnes
Sandra Shanaberger
karen ferris
JoAnn Davidson
Diana Reuther
Genie Donohue
ARDI WILSON
Joan Byer
Studio D  9:00am - 9:45am  

TRX Bootcamp (no extra fee!) w/Jen D (14)

 
8 of 14 slots filled
Christina Oconnor
Clay Keeley
Susan Heitmann
Mark McCallum
Michael Livendale
Cheri Bauer
Kelly Friel
Zan Glover
Studio C  9:00am - 10:00am  

PiYo w/Josh (12)

 
7 of 12 slots filled
Sandra Lucas
Stephanie Bautista
Lauren Hook
Jennifer Gendeman
Shannon Masterson
Mary Pat Mann
mary ann wesley
Cycling Studio  9:30am - 10:15am  

Power Cycling w/Christina (15)

 
9 of 15 slots filled
Kurt Wernert
Katie Azzara
Steven SImon
Sarah Roth
Lizzie Klem (2)
+ Devin Kelly
Ed Coleman
Sarah Drake
Lorna Segall
Studio B  9:30am - 10:15am  

Power Sculpt w/Blakey (17)

 
8 of 17 slots filled
Ann Downer
Barbara Ricks
Vanessa Miller
Courtnay Hall
Daniela Panico
LeeAnn Crush
Mike Peter
Leslie Rueff
Studio A  10:00am - 10:30am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
19 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Megan Burke
Glen Hume
Fran Ferrell
Kathi Hochstrasser
Betsy Tyrrell
Kathy Fischer
Jodie Raible
Susan MacInnes
JoAnn Davidson
Diana Reuther
Julie Gray
mary ann wesley
Genie Donohue
ann hasch
Brenda Lewis
ARDI WILSON
Cenia Wedekind
Sue Dotson
Studio D  10:00am - 11:00am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
10 of 14 slots filled
Susan Perkins
Barbara Wojda
Allan C.
Patricia Del Grande
Susan Lawson
Laura Barnes
Karen Lacy
Christina Oconnor
Melissa Sandefer
Nickie Gowin
Studio B  10:30am - 11:30am  

Fired Up Sculpt w/Josh (17)

 
7 of 17 slots filled
Barbara Ricks
Zan Glover
Sarah Roth
Michael Livendale
Daniela Panico
Shannon Masterson
Lorna Segall
Studio A  11:15am - 12:15pm  

ZUMBA w/Laura B (20)

 
11 of 20 slots filled
Mary Ewing
Anne Carroll
Lani W
Elaine Bryan
kelly stenzhorn
Kathy Fischer
Tina Bridgewater
Patricia Ballard
Elaine G
nettie vagnini
Katie Link
Studio D  11:15am - 12:15pm  

Pilates w/Lisa F (14)

 
8 of 14 slots filled
Nancy Graham
Allan C.
Patricia Del Grande
Brandy Clark
Holly Everett
Veronika Grogean
Joan Strafer
Elizabeth N
10/11/2020 (Sun.) Cycling Studio  9:00am - 9:45am  

Cycling w/Bridget (15)

 
12 of 15 slots filled
Clay Keeley
Steven SImon
Sarah Roth
Lizzie Klem (2)
+ Devin Kelly
Ed Coleman
fred stebbins
mary ann wesley
Natalie Carner
Donna Huber
Daniela Panico
Kim Wheeler
Studio B  9:00am - 9:45am  

Athletic Conditioning w/Tommy (17)

 
4 of 17 slots filled
Christie Foster
Doug Trent
Christine Wo
Lorna Segall
Studio D  10:00am - 10:45am  

TRX Bootcamp (no extra fee!) w/Bridget (14)

 
All slots filled
Clay Keeley
Susan Perkins
Allan C.
Patricia Del Grande
Michael Livendale
Karin Sturgeon
Jack McCarty
Lizzie Klem (2)
+ Devin Kelly
Vanessa Miller
Diba Gonzaba
Christie Foster
Zan Glover
Jackie Aldred
11:30am - 12:30pm  

Pilates w/Debbie H (14)

 
12 of 14 slots filled
Susan Perkins
Barbara Wojda
Allan C.
Patricia Del Grande
Dan Garst
Joan G
Jackie Aldred
Jodie Raible
Carol Salot
Laura Barnes
Patricia Ballard
Linda Bennett
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |  Do not sell my info