Members

Group Exercise Classes 9/28-10/4

Please review the available slots below and click on the button to sign up (don't forget to click submit and sign up at the bottom of the page). If you sign up for a class and then decide later you can't make it, please release your spot so that others may have the chance to get into that class. Thank you!

Created by:   Milestone Wellness
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
09/28/2020 (Mon.) Cycling Studio  5:55am - 6:40am  

Cycling w/Dean (15)

 
8 of 15 slots filled
Priscilla Martin
Debbie Chapman
Carol Winstel
Kurt Wernert
Tom Brown
Caroline Smith
Rachel Jennings
John Cooper
Studio A  6:00am - 7:00am  

Kickboxing w/Theresa (20)

 
3 of 20 slots filled
Sara Ruiz Esparza Morales
Michelle Dunaway
Mark McCallum
Studio B  6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (17)

 
6 of 17 slots filled
Carol Winstel
Jeanne Freibert
Emma Howard
Anita Chambers
Helen Hagan
Sandra Shanaberger
Studio A  8:00am - 8:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
17 of 20 slots filled
Gray Henry
ARDI WILSON
Jean Claiborne
Jane Stopher
Susan Glaser
Elizabeth Stites
Shirley Mahan
Pam Hines
JoAnn Davidson
Genie Donohue
Wanda Hazelwood
Rose Marie DeSantis
Diana Reuther
Susan MacInnes
Barbara Barnett
Vanessa Miller
Sue Dotson
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
11 of 12 slots filled
Ronnie Alberding
Gwen Tilton
Barbara Ricks
Susan Perkins
Barb Ulanowski
Cathy Hill
Cheryl Gilchrist
Jackie Aldred
Jane EMKE
Pat McGinty
Laura Willis
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Sue (20)

 
All slots filled
Gray Henry
Barbara Ricks
Glen Hume
Susan Glaser
Elizabeth Stites
Pam Hines
Donna Bohn
gary sage
Deb Murphy
Sallye Kimmel
JoAnn Davidson
Jo Anne Patterson
Marianne Wheat
Genie Donohue
Wanda Hazelwood
Rose Marie DeSantis
Phil O’Connor
Suzanne McDonald
Diana Reuther
Sue Dotson
Studio D  9:15am - 10:00am  

TRX Bootcamp (no extra fee!) w/Jen D (14)

 
12 of 14 slots filled
Stephanie Bautista
Martha Hall
Clay Keeley
Debra Sandifer
Allison Kraft
Michael Livendale
Mark McCallum
Donna Huber
Cheri Bauer
Courtnay Hall
Carrie Gates
Josette Goulet
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Debbie H (20)

 
18 of 20 slots filled
nettie vagnini
Barbara Ricks
Viola Blackwell
Pam Hines
Donna Bohn
gary sage
Deb Murphy
Julie Gray
JoAnn Davidson
Dianna Jansen
Jodie Raible
Kathy Fischer
Shauna Johnson
Marianne Wheat
Genie Donohue
Carol Porter
Phil O’Connor
Suzanne McDonald
10:30am - 11:15am  

Low Impact Masters w/Sue (20)

 
16 of 20 slots filled
Todd Brown
Viola Blackwell
Barbara Baron
Paula Lincoln
Anna Selle
Julie Gray
Mary Luckett
Jodie Raible
Kathy Fischer
penelope morton
Shauna Johnson
Carol Porter
Phyllis Connelly
Pamela Wessel
Brenda Lewis
Mary Virginia Cecil
11:15am - 11:45am  

PUMP w/Sue (20)

 
11 of 20 slots filled
Todd Brown
Barbara Baron
Paula Lincoln
Anna Selle
Julie Gray
Mary Luckett
Jodie Raible
Clare Huh
Phyllis Connelly
Kathy Fischer
Brenda Lewis
Cycling Studio  11:30am - 12:00pm  

Express Cycling w/Blakey (15)

 
8 of 15 slots filled
Barbara Ricks
Martha Hall
Kathy Jordan
Dale Berry
Caroline Creek
Julie Berry
Katie Crowe
Steven SImon
Studio B  12:15pm - 1:00pm  

Tabata Trio w/Blakey (17)

 
10 of 17 slots filled
Violeta Rodriguez
Dale Berry
Gail Connell
Caroline Creek
Lani W
Tommy A
Julie Berry
Libby Henry
Matilda Andrews
Daniela Panico
Studio A  4:15pm - 4:45pm  

PUMP w/Sue (20)

 
18 of 20 slots filled
Joan Hamlyn
Deb Ulin
Lisa Wieland
Debbie Hall
Lee Best
Beverly Bowman
Linda Madison
JUdy Tonini
Edward Deters
Joan G
barbara wittebort
Joey Blake
Robert Schoenhoff
Judy Lawrence
Freida Trower
Phyllis Hubbs
Michael Hubbs
Jane Feger
5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
18 of 20 slots filled
Joan Hamlyn
Debbie Nelson
Deb Ulin
Lisa Wieland
Lee Best
Beverly Bowman
Josette Goulet
Jerry Chreste
Linda Madison
Barbara Wojda
JUdy Tonini
Jim Maguire
Edward Deters
Michael Hubbs
Phyllis Hubbs
Joan G
barbara wittebort
Mark Trier
Studio C  5:00pm - 6:00pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
8 of 12 slots filled
Megan Burke
james wilson
Patricia Ballard
Cathy Creek
Margy Hood
Chris Summerfield
Andrea Frankenberger
Patricia Ballard
Studio B  5:15pm - 6:00pm  

20/20/20 w/Rebecca W (17)

 
12 of 17 slots filled
Katie Azzara
Sarah Black
Sue White
Sarah Roth
Mark McCallum
Leslie Rueff
Alyssa Ashley
LeeAnn Crush
Jack McCarty
Doug Trent
Helen Simms
Lisa Azzara
Cycling Studio  5:30pm - 6:15pm  

Power Cycling w/Bridget (15)

 
4 of 15 slots filled
Josette Goulet
Ann Downer
Charles Robello
Susan Rudy
Studio A  5:45pm - 6:15pm  

PUMP w/Sue (20)

 
8 of 20 slots filled
Debbie Nelson
Patricia Ballard
Mark Trier
Michele Asbury
Robert Schoenhoff
Julia Tilford
Ellen Robertson
Patricia Ballard
6:15pm - 6:45pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
8 of 20 slots filled
Tiffany Gray
Susan Dunlap
Patricia Ballard
Michele Asbury
Julia Tilford
Ellen Robertson
Felicia Penn
Patricia Ballard
Studio D  6:15pm - 7:00pm  

Pilates w/Tracy G (14)

 
8 of 14 slots filled
Veronika Grogean
Ann Downer
Mary Pat Mann
Barbara Wojda
Marcia Souza
james wilson
Nickie Gowin
Linda Lindsey
Studio C  6:15pm - 7:15pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
5 of 12 slots filled
Mark McCallum
Andrea Frankenberger
kelly stenzhorn
April Rhinehart
Tom Williams
09/29/2020 (Tue.) Studio B  5:40am - 6:30am  

Step/Intervals w/Sue (17)

 
5 of 17 slots filled
Carol Winstel
Carol Peterson
Lu Dunaway
Anita Chambers
John Cooper
Studio D  8:00am - 9:00am  

Level 2 Yoga w/Kara (14)

 
8 of 14 slots filled
Sandra Shanaberger
Stephanie Bautista
Anuji Abraham
Jane EMKE
Isabella Shane
Jackie Aldred
Cheri Bauer
Chris Chase
Studio A  8:45am - 9:15am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
17 of 20 slots filled
ARDI WILSON
Jean Claiborne
Glen Hume
Deb Murphy
Sallye Kimmel
Julie Gray
Betsy Tyrrell
Roz Schneider
Rose Marie DeSantis
Phil O’Connor
Suzanne McDonald
Diana Reuther
Susan MacInnes
Barbara Barnett
Debby Weining
Michelle Melton
George Timmering
Studio B  9:15am - 10:00am  

Step Intervals w/Blakey (17)

 
8 of 17 slots filled
Heather Preston
Diana Reuther
Caroline Creek
Cathy Creek
Tommy A
Erika Paramore
Michelle Melton
Laura Willis
Studio D  9:15am - 10:15am  

Multi Level Yoga w/Kara (14)

 
8 of 14 slots filled
Susan Rudy
Kathy Jordan
Cheryl Gilchrist
Sue Weese
Cathy Lally
Andrea Frankenberger
Barb Ulanowski
Linda Madison
Cycling Studio  9:45am - 10:30am  

Cycling w/Jen D (15)

 
1 of 15 slots filled
Clay Keeley
Studio D  10:30am - 11:30am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
13 of 14 slots filled
Elizabeth N
Kathy Hogan
P Sullivan
Susan Perkins
Anne Carroll
Barbara Wojda
Darby Sheldon
Patricia Del Grande
Carol Salot
Karen Lacy
Joey Blake
Linda Bennett
Susan Rudy
Studio C  11:45am - 12:45pm  

Vinyasa Yoga w/Susan (12)

 
6 of 12 slots filled
Janet Hundley
Tom Williams
Paul Mattingly
kelly stenzhorn
Christie Foster
Mark McCallum
Studio A  12:00pm - 1:00pm  

Walk Tall w/Debbie H (20)

 
8 of 20 slots filled
Kathy Hogan
Donna Bohn
Dianna Jansen
Kathy Fischer
Patrice Noble
Carol Anne Lorenz
Joey Blake
Susan Volkerding
Studio D  1:00pm - 2:00pm  

Tai Chi w/Martha (14)

 
6 of 14 slots filled
mary hammer
Donna Bohn
Mary Luckett
Dianna Jansen
Samantha Henneman
Mark McCallum
Studio A  1:15pm - 2:15pm  

Seniors & Level 1 Mashup w/Sue (20)

 
8 of 20 slots filled
Kathy Fischer
Pamela Wessel
Margo Smith
Judy Lawrence
rometa bratton
Mary Bradley
Brenda Smith
Glenda Neely
4:00pm - 4:45pm  

Get Fit Intervals w/Lisa Jo (20)

 
10 of 20 slots filled
Jerry Chreste
Jodie Raible
Kathi Hochstrasser
JUdy Tonini
Patricia Del Grande
Joan G
Patricia Ballard
Caroline Smith
Lisa Azzara
Patricia Ballard
Studio B  5:30pm - 6:15pm  

Tabata w/Jen T (17)

 
11 of 17 slots filled
Arlene Torrens
Josette Goulet
Sarah Black
Gail Connell
Leslie Rueff
Alyssa Ashley
Jack McCarty
Elizabeth Magri
Doug Trent
Helen Simms
Patricia Ballard
Cycling Studio  5:30pm - 6:30pm  

Cycling w/Dean (15)

 
6 of 15 slots filled
Ann Downer
james wilson
Elaine Bryan
Donna Wilson
Charles Robello
JIM WELDING
Studio D  6:00pm - 7:15pm  

Men Only Yoga w/Susan (14)

 
6 of 14 slots filled
Edward Deters
Mark Trier
campbell barnum
Michael Hubbs
Fred Smart
Mark McCallum
Studio C  6:30pm - 7:30pm  

Multi-Level Yoga w/Josh (12)

 
8 of 12 slots filled
Lauren Hook
Susan Dunlap
Alyssa Ashley
Lani W
Sue Simon
Felicia Penn
Shannon Masterson
Patricia Ballard
09/30/2020 (Wed.) Studio B  5:40am - 6:20am  

Step w/Sue (17)

 
4 of 17 slots filled
Carol Winstel
Carol Peterson
Anita Chambers
John Cooper
Studio A  6:00am - 7:00am  

Kickboxing w/Theresa (20)

 
7 of 20 slots filled
Sara Ruiz Esparza Morales
Priscilla Martin
Sandra Lucas
Kurt Wernert
Michelle Dunaway
Nancy Brown
Mark McCallum
Studio B  6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (17)

 
7 of 17 slots filled
Carol Winstel
Jane EMKE
Susan Dunlap
Emma Howard
Anita Chambers
Judith Madden
Sandra Shanaberger
Studio A  8:00am - 8:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
19 of 20 slots filled
Gray Henry
ARDI WILSON
Jean Claiborne
Jane Stopher
Susan Glaser
Elizabeth Stites
Shirley Mahan
Pam Hines
JoAnn Davidson
Betsy Tyrrell
Genie Donohue
Wanda Hazelwood
Rose Marie DeSantis
Diana Reuther
Susan MacInnes
Barbara Barnett
Phyllis Connelly
Jeanie Tuttle
Sue Dotson
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
9 of 12 slots filled
Colleen Stafford
Susan Perkins
Barb Ulanowski
Cathy Hill
Jackie Aldred
Michael Livendale
Jane EMKE
Tammy Lloyd
Laura Willis
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Sue (20)

 
All slots filled
Gray Henry
Barbara Ricks
Glen Hume
Susan Glaser
Elizabeth Stites
Pam Hines
Donna Bohn
gary sage
Deb Murphy
JoAnn Davidson
Jo Anne Patterson
Betsy Tyrrell
Marianne Wheat
Genie Donohue
Wanda Hazelwood
Rose Marie DeSantis
Diana Reuther
Susan MacInnes
Phyllis Connelly
Sue Dotson
Cycling Studio  9:15am - 10:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
4 of 15 slots filled
Martha Hall
Jackie Aldred
Cathy Martin
Cheryl McGraw
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Cindy (20)

 
16 of 20 slots filled
nettie vagnini
Gwen Tilton
Viola Blackwell
Kathy Hogan
Pam Hines
Donna Bohn
gary sage
Deb Murphy
Julie Gray
JoAnn Davidson
Jodie Raible
Kathy Fischer
Betsy Tyrrell
Marianne Wheat
Genie Donohue
Phil O’Connor
Studio D  10:00am - 10:45am  

Senior/Gentle Yoga w/Jen M (14)

 
12 of 14 slots filled
Chris Summerfield
Dan Garst
Lesa Rice
Dianna Jansen (2)
I'm bringing Member Carol Miller
Cathy Hill
Carol Porter
Sandy Francesconi
Laura Kirchner
Lani W
Mitzi Hagan
Karen Armstrong
Studio B  10:15am - 11:00am  

Tabata Strength w/Lisa Jo (17)

 
12 of 17 slots filled
Dorsey Swindall
Gwen Tilton
Barbara Ricks
Susan Rudy
Jodie Raible
Ann Downer
Violeta Rodriguez
Sarah Roth
Courtnay Hall
Libby Henry
Clay Keeley
Daniela Panico
Studio A  10:30am - 11:15am  

Low Impact Masters w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Todd Brown
Barbara Baron
Paula Lincoln
Anna Selle
Julie Gray
Mary Luckett
Kathy Fischer
Suzanne McDonald
Mary Virginia Cecil
Judy Lawrence
11:15am - 11:45am  

PUMP w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Todd Brown
Barbara Baron
Paula Lincoln
Anna Selle
Julie Gray
Mary Luckett
Kathy Fischer
Suzanne McDonald
Joey Blake
Libby Henry
Clare Huh
Judy Lawrence
Jane Feger
Cycling Studio  11:30am - 12:00pm  

Express Cycling w/Blakey (15)

 
9 of 15 slots filled
Barbara Ricks
Susan Rudy
Kathy Jordan
Ann Downer
Dale Berry
Caroline Creek
Donna Huber
Leslie Rueff
Pat McGinty
Studio A  12:15pm - 1:00pm  

Get Fit Intervals w/Blakey (20)

 
9 of 20 slots filled
Dale Berry
Gail Connell
Caroline Creek
Cathy Creek
Caroline Smith
Leslie Rueff
Tommy A
Pat McGinty
Rosemarie Hollenbach
4:15pm - 4:45pm  

PUMP w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Deb Ulin
Lee Best
Josette Goulet
Shauna Johnson
Freida Trower
JUdy Tonini
Edward Deters
barbara wittebort
Linda Madison
John Perry
Joanne Coleman
Beverly Bowman
Joan Hamlyn
Studio C  4:30pm - 5:15pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
8 of 12 slots filled
james wilson
Patricia Del Grande
Margy Hood
Nancy Graham
Marti Buechlein
Patricia Ballard
Linda Bennett
Patricia Ballard
Studio A  5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
19 of 20 slots filled
Joan Hamlyn
Deb Ulin
Debbie Nelson
Lisa Wieland
Lee Best
Josette Goulet
Barbara Wojda
Freida Trower
JUdy Tonini
Edward Deters
barbara wittebort
Mark Trier
Linda Madison
John Perry
Patti Vance
Bob Redmon
Joanne Coleman
Phyllis Hubbs
Patricia Ballard
Studio B  5:30pm - 6:15pm  

Power Fit w/Bekki Jo (17)

 
13 of 17 slots filled
Kathi Hochstrasser
Barbara Wojda
james wilson
Patricia Del Grande
Nickie Gowin
Alyssa Ashley
Holly Everett
Jack McCarty
Elizabeth Magri
Doug Trent
LeeAnn Crush
Larisa Ocheretner
Susan Lawson
Cycling Studio  5:30pm - 6:30pm  

Cycling w/Todd (15)

 
1 of 15 slots filled
Josette Goulet
Studio C  5:30pm - 6:30pm  

Multi-Level Yoga w/Susan (12)

 
6 of 12 slots filled
Thomas Stewart
barbara wittebort
kelly stenzhorn
Mark McCallum
Linda Lindsey
Andrea Frankenberger
Studio A  5:45pm - 6:15pm  

PUMP w/Sue (20)

 
9 of 20 slots filled
Debbie Nelson
Mark Trier
Patti Vance
Michele Asbury
Patricia Ballard
Stephanie Cutler
Stephanie Cutler
Judith Donahue
Mea Eastes
Patricia Ballard
6:15pm - 6:45pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Veronika Grogean
Tiffany Gray
Michele Asbury
Felicia Penn
Patricia Ballard
Stephanie Cutler
Stephanie Cutler
Judith Donahue
Ann Hasch
Mea Eastes
Patricia Ballard
10/01/2020 (Thu.) Cycling Studio  6:00am - 7:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
9 of 15 slots filled
Carol Winstel
Lu Dunaway
Kurt Wernert
Tom Brown
Caroline Smith
Nancy Brown
Rachel Jennings
kristen augspurger
John Cooper
Studio D  8:00am - 9:00am  

Level 2 Yoga w/Kara (14)

 
All slots filled
Sandra Shanaberger
Barb Ulanowski
Kathy Jordan
Cheryl Gilchrist
Sandra Lucas
Sue Weese
Anuji Abraham
Jackie Aldred
Jane EMKE
Cheri Bauer
Chris Chase
Cathy Lally
Stephanie Bautista
barbara wittebort
Studio A  8:45am - 9:15am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
16 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Viola Blackwell
Glen Hume
Sallye Kimmel
Julie Gray
Betsy Tyrrell
Roz Schneider
Rose Marie DeSantis
Phil O’Connor
Diana Reuther
Michelle Melton
Jeanie Tuttle
Barbara Davis
Barbara Barnett
Brenda Lewis
George Timmering
Studio B  9:15am - 10:00am  

Step Intervals w/Blakey (17)

 
11 of 17 slots filled
Ann Downer
Heather Preston
Jackie Aldred
Diana Reuther
Tommy A
Helen Simms
Erika Paramore
Michelle Melton
Jeanie Tuttle
Rosemarie Hollenbach
Christie Foster
Studio D  10:30am - 11:30am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
All slots filled
Sherry Barker
Dan Garst
Anne Carroll
Vanessa Miller
Darby Sheldon
Allison Kraft
Patricia Del Grande
Carol Salot
Daniela Panico
Karen Lacy
Kathy Reed
Linda Bennett
P Sullivan
Daniela Panico
Studio C  11:45am - 12:45pm  

Vinyasa Yoga w/Rebecca W (12)

 
7 of 12 slots filled
Dorsey Swindall
Janet Hundley
Paul Mattingly
kelly stenzhorn
Mark McCallum
Andrea Frankenberger
Ashley Willingham
Studio A  12:00pm - 1:00pm  

Walk Tall w/Debbie H (20)

 
9 of 20 slots filled
Kathy Hogan
Donna Bohn
Beverly Bowman
Dianna Jansen
Jodie Raible
Patrice Noble
Joey Blake
Susan Volkerding
Sue Dotson
Studio D  1:00pm - 2:00pm  

Tai Chi w/Martha (14)

 
8 of 14 slots filled
mary hammer
Donna Bohn
Mary Luckett
Dianna Jansen
Samantha Henneman
Caroline Rosenthal
Pat McGinty
Mark McCallum
Studio A  1:15pm - 2:15pm  

Seniors & Level 1 Mashup w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Barbara Baron
Jodie Raible
Joey Blake
Margo Smith
Pamela Wessel
Judy Lawrence
Mary Bradley
Glenda Neely
Judith Donahue
Brenda Smith
4:00pm - 4:45pm  

Get Fit Intervals w/Lisa Jo (20)

 
9 of 20 slots filled
Katie Azzara
Jerry Chreste
Kathi Hochstrasser
JUdy Tonini
Patricia Del Grande
Joan G
Sarah Roth
Caroline Smith
Elizabeth Magri
5:00pm - 6:00pm  

Hip Hop w/Alison (17)

 
5 of 17 slots filled
Pamela Wessel
Emily Wessel
Patricia Ballard
Nick Valiyi
Peggy Wenker
Cycling Studio  5:30pm - 6:15pm  

Power Cycling w/Bridget (15)

 
11 of 15 slots filled
Susan Rudy
Josette Goulet
Sarah Black
Alyssa Ashley
Jack McCarty
Linda Bennett
Charles Robello
Andrea Frankenberger
Bubbles Chapman
Kim Wheeler
Larisa Ocheretner
Studio B  6:30pm - 7:30pm  

Fired Up Sculpt w/Josh (17)

 
13 of 17 slots filled
Susan Rudy
Sarah Black
Violeta Rodriguez
Michael Livendale
Zan Glover
Lauren Hook
LeeAnn Crush
Linda Bennett
Patricia Ballard
Stephanie Cutler
Stephanie Cutler
Shannon Masterson
Andrea Frankenberger
Jennifer Gendeman
10/02/2020 (Fri.) Studio A  5:40am - 6:20am  

Cardio Mashup w/Sue (20)

 
4 of 20 slots filled
Elizabeth Stites
Carol Winstel
Anita Chambers
Felicia Penn
6:20am - 7:00am  

PUMP/Stretch & Abs w/Sue (20)

 
8 of 20 slots filled
Elizabeth Stites
Carol Winstel
Jane EMKE
Emma Howard
Anita Chambers
Nancy Brown
Judith Madden
John Cooper
Studio B  8:00am - 8:45am  

Step w/Sue (17)

 
10 of 17 slots filled
Gray Henry
Jean Claiborne
Susan Glaser
Shirley Mahan
Pam Hines
JoAnn Davidson
Kathi Hochstrasser
Genie Donohue
Diana Reuther
Susan MacInnes
Studio C  8:00am - 8:45am  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
8 of 12 slots filled
Ronnie Alberding
Lesa Rice
Barb Ulanowski
Cathy Hill
Cheryl Gilchrist
Barbara Wojda
Jackie Aldred
Jane EMKE
Studio A  9:00am - 9:30am  

PUMP w/Debbie H (20)

 
16 of 20 slots filled
Gwen Tilton
Glen Hume
Susan Glaser
Pam Hines
gary sage
Deb Murphy
JoAnn Davidson
Shauna Johnson
Sandra Lucas
Betsy Tyrrell
Genie Donohue
Carol Porter
Diana Reuther
Clay Keeley
Brenda Lewis
nettie vagnini
Cycling Studio  9:15am - 10:00am  

Cycling w/Dean (15)

 
9 of 15 slots filled
Ann Downer
Clay Keeley
Mike Carroll
Jackie Aldred
Sarah Roth
Caroline Smith
Martha Hall
Cheryl McGraw
Susan Heitmann
Studio A  9:45am - 10:15am  

Stretch w/Debbie H (20)

 
18 of 20 slots filled
nettie vagnini
Gwen Tilton
Pam Hines
gary sage
Deb Murphy
Julie Gray
JoAnn Davidson
Dianna Jansen
Kathy Fischer
Shauna Johnson
Kathy Bowling
Betsy Tyrrell
Genie Donohue
Carol Porter
Phil O’Connor
Mitzi Hagan
Lani W
Brenda Lewis
Studio B  10:15am - 11:00am  

Core Circuit w/Rebecca W (17)

 
9 of 17 slots filled
Gwen Tilton
Katie Azzara
Sarah Roth
Cathy Creek
Jackie Aldred
Tommy A
Violeta Rodriguez
Mark McCallum
Karin Sturgeon
Studio A  10:30am - 11:15am  

Low Impact Masters w/Sue (20)

 
12 of 20 slots filled
Todd Brown
Barbara Baron
Paula Lincoln
Anna Selle
Julie Gray
Mary Luckett
Jodie Raible
Kathy Fischer
Betsy Tyrrell
Samantha Henneman
Mary Virginia Cecil
Pamela Wessel
11:15am - 11:45am  

PUMP w/Sue (20)

 
10 of 20 slots filled
Todd Brown
Barbara Baron
Paula Lincoln
Anna Selle
Julie Gray
Mary Luckett
Jo Anne Patterson
Jodie Raible
Kathy Fischer
Pamela Wessel
Studio C  12:00pm - 12:45pm  

Express Yoga w/Rebecca W (12)

 
6 of 12 slots filled
Janet Hundley
Laura Hurley
Mark McCallum
Ashley Willingham
Kathy Hogan
Shannon Masterson
Studio A  4:15pm - 4:45pm  

PUMP w/Sue (20)

 
16 of 20 slots filled
Joan Hamlyn
Lisa Wieland
Beverly Bowman
Edward Deters
Joan G
Patricia Ballard
barbara wittebort
Joey Blake
Mark Trier
Linda Madison
Josette Goulet
Joanne Coleman
Patricia Ballard
John Perry
Judy Lawrence
Robert Schoenhoff
Studio C  4:30pm - 5:30pm  

Barre w/Bekki Jo (12)

 
7 of 12 slots filled
Kathi Hochstrasser
james wilson
Patricia Ballard
Margy Hood
Linda Bennett
Marti Buechlein
Patricia Ballard
Studio A  5:00pm - 5:30pm  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
16 of 20 slots filled
Joan Hamlyn
Beverly Bowman
Edward Deters
Joan G
Patricia Ballard
barbara wittebort
Mark Trier
Linda Madison
Josette Goulet
Joanne Coleman
Patricia Ballard
ann hasch
John Perry
Judy Lawrence
Robert Schoenhoff
Joey Blake
10/03/2020 (Sat.) Studio B  8:15am - 9:15am  

Multiple Step w/Beth (17)

 
8 of 17 slots filled
Carol Winstel
Heather Preston
Lu Dunaway
Doug Trent
Erika Paramore
Michelle Melton
Rosemarie Hollenbach
Christine Wo
Studio A  9:00am - 9:45am  

Hi-Low Impact w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Elizabeth Stites
Julie Gray
Jodie Raible
Kathi Hochstrasser
Betsy Tyrrell
Tiffany Gray
JUdy Tonini
Sandra Shanaberger
Fran Ferrell
Sue Dotson
Kym Burkhard
Joan Byer
Studio C  9:00am - 10:00am  

PiYo w/Josh (12)

 
2 of 12 slots filled
Lauren Hook
Donna Bohn
Studio B  9:30am - 10:15am  

Power Sculpt w/Blakey (17)

 
8 of 17 slots filled
Barbara Ricks
Becky Lyles
Ann Downer
Daniela Panico
Leslie Rueff
Rosemarie Hollenbach
Christie Foster
Daniela Panico
Cycling Studio  9:30am - 10:30am  

Power Cycling w/Bridget (15)

 
11 of 15 slots filled
Katie Azzara
Kurt Wernert
Donna Huber
Lorna Segall
Sarah Drake
mary ann wesley
Bobbie Shunnarah Shunnarah
fred stebbins
Kim Wheeler
Clay Keeley
Ed Coleman
Studio A  10:00am - 10:30am  

Stretch & Abs w/Sue (20)

 
13 of 20 slots filled
Jean Claiborne
Glen Hume
Elizabeth Stites
Julie Gray
Jodie Raible
Kathy Fischer
Kathi Hochstrasser
Betsy Tyrrell
JUdy Tonini
Fran Ferrell
Sue Dotson
Joan Byer
Helen Hagan
Studio D  10:00am - 11:00am  

Pilates w/Lisa F (14)

 
11 of 14 slots filled
Elizabeth N
Susan Perkins
Allan C.
Veronika Grogean
Barbara Wojda
Patricia Del Grande
Joan G
Nickie Gowin
Carol Tonini
Joey Blake
P Sullivan
Studio B  10:30am - 11:30am  

Fired Up Sculpt w/Josh (17)

 
8 of 17 slots filled
Barbara Ricks
Michael Livendale
Zan Glover
Daniela Panico
Karen Lacy
Donna Huber
Lorna Segall
Daniela Panico
Studio A  11:15am - 12:15pm  

ZUMBA w/Laura B (20)

 
10 of 20 slots filled
Mary Ewing
Kathy Fischer
Anne Carroll
Elaine Bryan
Patricia Ballard
Katie Link
Donna Wilson
Lani W
Patricia Ballard
Tina Bridgewater
Studio D  11:15am - 12:15pm  

Pilates w/Lisa F (14)

 
8 of 14 slots filled
Elizabeth N
Allan C.
Patricia Del Grande
Holly Everett
Susan Lawson
Joey Blake
Melissa Sandefer
Susan Vance
10/04/2020 (Sun.) Studio B  9:00am - 9:45am  

Athletic Conditioning w/Tommy (17)

 
2 of 17 slots filled
Lorna Segall
Christine Wo
Cycling Studio  9:00am - 10:00am  

Cycling w/Bridget (15)

 
5 of 15 slots filled
Linda Bennett
mary ann wesley
fred stebbins
Clay Keeley
Ed Coleman
Studio D  10:15am - 11:00am  

TRX Bootcamp (no extra fee!) w/Bridget (14)

 
13 of 14 slots filled
Allan C.
Veronika Grogean
Patricia Del Grande
Linda Bennett
Tommy A
Lorna Segall
Diba Gonzaba
Mark McCallum
mary ann wesley
Kathy Jordan
Clay Keeley
Ed Coleman
Hannah Stemler
11:30am - 12:30pm  

Pilates w/Lisa F (14)

 
All slots filled
Kathy Hogan
Susan Perkins
Dan Garst
Allan C.
Ann Downer
Barbara Wojda
Darby Sheldon
Patricia Del Grande
Carol Salot
Joan G
Patricia Ballard
Nickie Gowin
Jackie Aldred
Andrea Frankenberger
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |  Do not sell my info