PJW land

October PJW Land Group FItness

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Please remember to delete your sign up if you are no longer able to attend. 

Created by:   YWCA Tulsa
 
Already signed up? You can change your sign up.
Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CDT) Available Slot
10/21/2020 (Wed.) Studio 3  5:45am - 6:30am  

HIIT (10)

 
5 of 10 slots filled
Ryan Walker
Jan Sitzman
Maureen Knudson
Jordan Price
Leah Price
9:00am - 9:45am  

Sculpt (10)

 
9 of 10 slots filled
Jo Ann Winn
Nancy Cox
Judy Kitchen
Joan Anderson
Susan Alonzi
Carol Walkup
Eileen Fischer
Rebecca Southard
Debra Street
11:00am - 12:00pm  

Gentle Yoga (12)

 
11 of 12 slots filled
Paula Bratton
Li da Smith
Caley Smith
Kay Brooks
Mary Summers
Jan Magee
Vivian Nemec
Lily Owens
Steve Gidley
Dana Bennetch
Emily Davis
5:30pm - 6:30pm  

Zumba (10)

 
5 of 10 slots filled
Nancy Cox
Kathleen Plumb
Melanie Burgess
Cindy Reeves
Pam Ashford
10/22/2020 (Thu.) Studio 2  5:45am - 6:30am  

Cycle (13)

 
9 of 13 slots filled
Rebecca Nightingale (2)
Caroline Muegge
Jan Sitzman
Susan Doss
Tara Rittler
Maureen Knudson
Debbie Manchester
David Blatt
Studio 3  9:00am - 9:45am  

Power Sculpt (10)

 
8 of 10 slots filled
Donna Urmeneta
Susan Alonzi
Jane Faulkenberry
Melanie Burgess
Kara Folkins
Sylvia Brown
Lori Kuntz
Cindy Reeves
Studio 1  10:00am - 11:00am  

Tai-Chi (5)

 
4 of 5 slots filled
Judy Hair
Annie Schmitt
Scott Garrison
John "Scott" Garrison
YWCA Tulsa
Carolyne Garrison
Studio 3  5:30pm - 6:15pm  

Sculpt (10)

 
3 of 10 slots filled
Jo Ann Winn
Linda French
Debbie Murie
6:30pm - 7:30pm  

Dance Therapy (10)

 
2 of 10 slots filled
Maria Goni (2)
10/23/2020 (Fri.) Studio 3  5:45am - 6:30am  

HIIT (10)

 
3 of 10 slots filled
Jan Sitzman
Maureen Knudson
Leah Price
9:00am - 10:00am  

Barre (10)

 
6 of 10 slots filled
Judy Kitchen
Jo Ann Winn
Jane Faulkenberry
Rebecca Southard
Debra Street
Cindy Reeves
11:00am - 12:00pm  

Gentle Yoga (12)

 
10 of 12 slots filled
Karen-Lee Ryan
Joan Anderson
Paula Bratton
Dana Bennetch
Mary Summers
Jan Magee
ruth givens
Lily Owens
Mona Betz
Rebecca Southard
4:30pm - 5:30pm  

Flow Yoga (10)

 
5 of 10 slots filled
Vicki Smith
Kara Rockholt
Mary Summers
Kara Folkins
Cindy Reeves
10/24/2020 (Sat.) Studio 3  8:15am - 9:00am  

Rumble (10)

 
Studio 2  9:00am - 9:45am  

Cycle (13)

 
1 of 13 slots filled
Susan Alonzi
Studio 3  11:00am - 12:00pm  

Restorative Yoga (12)

 
5 of 12 slots filled
Kara Rockholt
Mary Summers
Gay Miller
Rebecca Southard
Becky Bagby
10/25/2020 (Sun.) Studio 2  4:00pm - 4:45pm  

Cycle/ Core (13)

 
10/26/2020 (Mon.) Studio 3  5:45am - 6:30am  

HIIT (10)

 
1 of 10 slots filled
Leah Price
Studio 2  9:00am - 9:45am  

Cycle (13)

 
Studio 3  9:00am - 9:45am  

Zumba (10)

 
1 of 10 slots filled
Kathleen Plumb
11:00am - 12:00pm  

Gentle Yoga (12)

 
4 of 12 slots filled
Paula Bratton
Linda Smith
Rebecca Southard
Joan Anderson
4:30pm - 5:15pm  

Pilates (10)

 
5:30pm - 6:30pm  

Yoga Strength and Stretch (10)

 
1 of 10 slots filled
Cindy Reeves
10/27/2020 (Tue.) Studio 2  5:45am - 6:30am  

Cycle (13)

 
Studio 3  8:00am - 8:45am  

Step (10)

 
2 of 10 slots filled
Melanie Burgess
Lori Strickland
9:00am - 9:45am  

Power Sculpt (10)

 
1 of 10 slots filled
Melanie Burgess
Studio 1  10:00am - 11:00am  

Tai-Chi (5)

 
1 of 5 slots filled
Judy Hair
Outdoors/ Studio 3  4:30pm - 5:15pm  

Youth on the Move (8)

 
Studio 3  5:30pm - 6:15pm  

Sculpt (10)

 
10/28/2020 (Wed.) Studio 3  5:45am - 6:30am  

HIIT (10)

 
9:00am - 9:45am  

Sculpt (10)

 
11:00am - 12:00pm  

Gentle Yoga (12)

 
1 of 12 slots filled
Linda Smith
5:30pm - 6:30pm  

Zumba (10)

 
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |  Do not sell my info