SEAS Catholic Church and School

40 Hours Eucharistic Adoration

Please review the available slots below and click on the button to sign up.

Individuals and Families may sign up for multiple timeslots if you desire. (Select Qty 1, no matter how many are attending please)

Groups and Ministries are asked to select one or more timeslots to adore together as a group. Put Group Name in First Name field and your name in the Last Name field, please.

If you have a group uniform please wear it. If your group has a banner/standard, you may place it in the narthex during your timeslot.

Any questions - contact Joseph Moreno in the parish office ([email protected]). Thank you!

Created by:   Joseph Moreno
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CDT) Available Slot
06/23/2019 (Sun.) Church  7:00pm - 8:00pm  

Individuals and Families (6)

 
All slots filled
Barbara Taylor
Barbara and Lindsey Taylor
NKECHI CHIEDU
Family members
Mariel Gotera
Janice McKelroy
Ashlie Hallenbeck
Laura & Carlos Caballero

Groups and Ministries

 
Rachel Hull
American Heritage Girls
  8:00pm - 9:00pm  

Individuals and Families (6)

 
5 of 6 slots filled
Kent & Susan Brown
Julia Smead
Lesley & John Talty
We will Adore!
Rosa Gonzalez
Russell & Debra Heron

Groups and Ministries

 
Michael Demma
SEAS RESPECT LIFE
9:00pm - 10:00pm  

Individuals and Families (6)

 
4 of 6 slots filled
Julie Douglas
Mary Lou Preston
RITA MARTINEZ
Dan Anderson

Groups and Ministries

 
Mary's Angels Betsy Black
Mary's Angels
10:00pm - 11:00pm  

Individuals and Families (6)

 
3 of 6 slots filled
Anna Julian
Jessica Breal
Anita Hernandez

Groups and Ministries

 
11:00pm - 12:00am  

Individuals and Families (6)

 
4 of 6 slots filled
Tom Flobeck
Scott Rustand
Mark Ferreira
St. Joseph Covenant Keepers
Chris Ludwig
St. Joseph Covenant Keepers

Groups and Ministries

 
06/24/2019 (Mon.)   12:00am - 1:00am  

Individuals and Families (6)

 
4 of 6 slots filled
Carey Page
Abigail K Alvardo
Scott & AJ Hoelscher
Marotta Family

Groups and Ministries

 
1:00am - 2:00am  

Individuals and Families (6)

 
3 of 6 slots filled
Chris McCarren
Lisa Squibbs
Caryn Abbott

Groups and Ministries

 
2:00am - 3:00am  

Individuals and Families (6)

 
4 of 6 slots filled
Pedro Navarro
Ed Mieskoski
Jim & Dennise Adams (2)

Groups and Ministries

 
Jim & Dennise Adams
3:00am - 4:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Allison Westbrook
Allison Westbrook/Nick Tice
Judith Anderson
Raymond Anderson my son

Groups and Ministries

 
4:00am - 5:00am  

Individuals and Families (6)

 
3 of 6 slots filled
Edwin McGillick
KofC 759
Magda Aponte (2)
Magda Aponte

Groups and Ministries

 
5:00am - 6:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
M R Schwartz
Eileen Antio

Groups and Ministries

 
6:00am - 7:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Michelle Barlen
Chau Pham

Groups and Ministries

 
Schoenstatt (Empty Nester Group) Reed Risteen
7:00am - 8:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Sarah Acuna
Acuna Family
Maxwell Family

Groups and Ministries

 
Parish Mission Council Craig Wietz
Parish Mission Council
8:00am - 9:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Lee Kuper
Blake Winn

Groups and Ministries

 
9:00am - 10:00am  

Individuals and Families (6)

 
3 of 6 slots filled
Nicole Hamilton
Ellen Schmitz
Four of us will be there.
Jenny Bales

Groups and Ministries

 
SEAS Homeschool Families
10:00am - 11:00am  

Individuals and Families (6)

 
All slots filled
Holly Nguyen
Estrella Guzman
Connie Sebastian
Luc HOLENN NDEER
Estrella Guzman
Estrella Guzman
Consuelo Manlapig

Groups and Ministries

 
11:00am - 12:00pm  

Individuals and Families (6)

 
3 of 6 slots filled
Mike and Shirl Graf
Ladies guild Diane dyche
Stephen Findley
Stephen and Vicki Findley - GSCC

Groups and Ministries

 
12:00pm - 1:00pm  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Deborah Morgan

Groups and Ministries

 
Regnum Christi Keller Ladies Team Nancy Marchiony
1:00pm - 2:00pm  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Kateri Oakley
Rebecca Bourg
Catholic Daughters of Americas

Groups and Ministries

 
Catholic Daughters of America Patty Potratz
2:00pm - 3:00pm  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Ashley Henry
Michael Henry family
Martie Putt
Putt, Mother and Daughter

Groups and Ministries

 
3:00pm - 4:00pm  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Maria Mc Gowan

Groups and Ministries

 
Lectio Divina Group Lesley Talty
4:00pm - 5:00pm  

Individuals and Families (6)

 
5 of 6 slots filled
Amanda Dsouza
Erica Geisel
Geisel Family
Shirley zepeda
Gem Rmz
Alma Miller

Groups and Ministries

 
Abbie Risteen
Stephen Ministry
5:00pm - 6:00pm  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Iris Galindo
Alma Miller

Groups and Ministries

 
Schoenstatt Couples Josh Swafford
6:00pm - 7:00pm  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Kelly Wingo

Groups and Ministries

 
Grief Support Group Bernadette Gendron
7:00pm - 8:00pm  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Jorge&Maria Chapa
Mauricia Kayizzi
Kayizzi Family

Groups and Ministries

 
Chris Orlowski
Boys 10th Grade Discipleship group
8:00pm - 9:00pm  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Michelle Marker
Rheannon Werner
Werner Family

Groups and Ministries

 
San Juan Diego Assembly John Bergs
San Juan Diego Assembly
9:00pm - 10:00pm  

Individuals and Families (6)

 

Groups and Ministries

 
Stephanie Reynolds
Seton Moms
10:00pm - 11:00pm  

Individuals and Families (6)

 
3 of 6 slots filled
Debbie Longobardo
Mary Rider
Gizella Opperman

Groups and Ministries

 
11:00pm - 12:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Ava Eadie
Jeremy Martin
Jeremy Martin

Groups and Ministries

 
06/25/2019 (Tue.)   12:00am - 1:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Carey Page
Mike & Mary Waschka Family

Groups and Ministries

 
1:00am - 2:00am  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Judith Anderson

Groups and Ministries

 
2:00am - 3:00am  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Stephen Petras Petras

Groups and Ministries

 
3:00am - 4:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Susan Wright
Anne-Marie Keithley

Groups and Ministries

 
4:00am - 5:00am  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Margaret Gallagher

Groups and Ministries

 
5:00am - 6:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
M R Schwartz
David Hull

Groups and Ministries

 
Vocation Committee Sue Laux
6:00am - 7:00am  

Individuals and Families (6)

 
2 of 6 slots filled
Dorothy Hess
Chris Ludwig
St. Joseph Covenent Keepers

Groups and Ministries

 
Doug Miller
St Joseph Covenant Keepers
7:00am - 8:00am  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Anne Hartsfield

Groups and Ministries

 
8:00am - 9:00am  

Individuals and Families (6)

 
1 of 6 slots filled
Michelle Marker

Groups and Ministries

 
Nikki Leafgreen
Catholic School Faculty & Staff
9:00am - 10:00am  

Individuals and Families (6)

 
3 of 6 slots filled
Estrella Guzman (3)
Estrella Guzman,Connie Sebastian, Consuelo Manlapig

Groups and Ministries

 
Theresa Thompson
Student Council and Works of Mercy


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service