Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Zion Wayside

Confirmation Worship Service Hours

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Pastor Welter
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (CDT) Available Slot
09/06/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Carrie Lemke
Nolan
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
All slots filled
Lucas Lodel
Colin Vander Kinter

Worship media (7 & 8 grade only)

 
09/09/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
09/13/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Colin Vander Kinter
Taylor Brandenburg

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Talen Bubolz
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Raessa Sebo
Ethyn Sebo

Acolyte (2)

 
All slots filled
Emersyn Sebo
Mason Busse

Worship media (7 & 8 grade only)

 
McKenna Kiekhaefer
09/16/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Allena O'Connell

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin
09/20/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Colin Vander Kinter

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Talen Bubolz
Javen Matznick
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Raessa Sebo
Ethyn Sebo

Acolyte (2)

 
All slots filled
Branden Vercauteren
Carrie Lemke
Nolan

Worship media (7 & 8 grade only)

 
McKenna Kiekhaefer
09/23/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Raessa Sebo
Raessa Sebo
Em Sebo

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Taylor Brandenburg
09/27/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 
All slots filled
Colin Vander Kinter
Mason Busse

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Shayla Basten
Lucas Lodel

Worship media (7 & 8 grade only)

 
09/30/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Ethyn & EM Sebo (2)

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin
10/04/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Jennifer Maertz
Logan & Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
McKenna Kiekhaefer
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Lucas Lodel
Carrie Lemke
Nolan

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Jydn Oper
10/07/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Nicole O'Connell

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Madison Firgens
10/11/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
All slots filled
Matthew Seidl
Christina Scholz

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Talen Bubolz
Javen Matznick
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Ethyn & Em Sebo (2)

Acolyte (2)

 
All slots filled
Lucas Lodel
Branden Vercauteren

Worship media (7 & 8 grade only)

 
McKenna Kiekhaefer
10/14/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Ethyn & Em Sebo (2)

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin
10/18/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Jennifer Maertz
Logan & Landon Maertz

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
McKenna Kiekhaefer
Allena O'Connell
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Talen Bubolz
Colin Vander Kinter

Acolyte (2)

 
All slots filled
Lucas Lodel
Mason Busse

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Jydn Oper
10/21/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
McKenna Kiekhaefer
Madison Firgens

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Taylor Brandenburg
10/25/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Javen Matznick
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jydn Oper
Jennifer Maertz
Landon Maertz

Acolyte (2)

 
All slots filled
Carrie Lemke
Nolan
Jennifer Maertz
Logan Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Ethan Schauland
10/28/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Ethyn & Em Sebo (2)

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin
11/01/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
All slots filled
Matthew Seidl
Christina Scholz
Gabe Scholz

Acolyte (2)

 
All slots filled
Taylor Brandenburg
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Javen Matznick
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Talen Bubolz

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Lucas Lodel

Worship media (7 & 8 grade only)

 
McKenna Kiekhaefer
11/04/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Allena O'Connell
11/08/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Taylor Brandenburg
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Javen Matznick
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Jacob Zahorik

Acolyte (2)

 
All slots filled
Ethyn & Em Sebo (2)

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Jydn Oper
11/11/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Ethyn & Em Sebo (2)

Acolyte (2)

 
All slots filled
Lucas Lodel
Madison Firgens
11/15/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Talen Bubolz
Javen Matznick
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin

Acolyte (2)

 
All slots filled
Allena O'Connell
Jennifer Maertz
Logan Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Jydn Oper
11/18/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Brady Bell
11/19/2020 (Thu.) 7:00pm - 8:00pm  

Deer Hunter Service (4)

(help set up and tear down) @ Maertz Auto

 
1 of 4 slots filled
McKenna Kiekhaefer
11/22/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Taylor Brandenburg
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Violet Wolff
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Hazel Isley
Haley Schenian

Acolyte (2)

 
All slots filled
Jennifer Maertz (2)
Logan & Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Ethan Schauland
11/25/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans
11/26/2020 (Thu.) 9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Danielle Hassemer
Christina Scholz
Gabe Scholz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
11/29/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Raessa Sebo (2)
Ethyn & EM

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Jennifer Maertz
Logan Maertz
12/02/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Allena O'Connell
Christina Scholz
Gabe Scholz

Acolyte (2)

 
All slots filled
Taylor Brandenburg
Madison Firgens
12/06/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Violet Wolff
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Lucas Lodel

Acolyte (2)

 
All slots filled
Ethyn & Em Sebo (2)

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Ethan Schauland
12/09/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Raessa Sebo (2)
Ethyn & Em Sebo

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin
12/13/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 
All slots filled
Taylor Brandenburg
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Javen Matznick
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Lucas Lodel

Acolyte (2)

 
All slots filled
Branden Vercauteren
Mason Busse

Worship media (7 & 8 grade only)

 
12/16/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Brady Bell
12/20/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Taylor Brandenburg
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Talen Bubolz
Javen Matznick
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Mason Busse
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Jennifer Maertz
Logan & Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
12/23/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans
12/24/2020 (Thu.) 1:30pm - 2:30pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Raessa Sebo
Emersyn Sebo
Bill Bill Meulemans
Charles Meulemans

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Bill Meulemans
Ava Meulemans
5:30pm - 6:30pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:30pm - 8:30pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
12/25/2020 (Fri.) 9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Lucas Lodel

Worship media (7 & 8 grade only)

 
12/27/2020 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Danielle Hassemer

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Haley Schenian

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Jennifer Maertz
Logan & Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
12/30/2020 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
01/03/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Christina Scholz
Gabe Scholz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Talen Bubolz
Lucas Lodel

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
01/06/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
01/10/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Taylor Brandenburg

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Javen Matznick
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Lucas Lodel

Acolyte (2)

 
All slots filled
Branden Vercauteren
Jennifer Maertz
Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
01/13/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Madison Firgens
01/17/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Javen Matznick
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Mason Busse

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Ethan Schauland
01/20/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Taylor Brandenburg
Madison Firgens
01/24/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Violet Wolff
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
All slots filled
Branden Vercauteren
Jennifer Maertz
Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
01/27/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin

Acolyte (2)

 
01/31/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Christina Scholz
Gabe Scholz
Ethan Schauland

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Haley Schenian
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jacob Zahorik
Mason Busse

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Jennifer Maertz
Logan & Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Mason Busse
02/03/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Madison Firgens
02/07/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Javen Matznick
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin

Acolyte (2)

 
All slots filled
Branden Vercauteren
Jennifer Maertz
Logan Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
02/10/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Madison Firgens
02/14/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
All slots filled
Ethan Schauland
Branden Vercauteren

Worship media (7 & 8 grade only)

 
02/17/2021 (Wed.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Taylor Brandenburg
02/21/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 
All slots filled
Christina Scholz
Gabe Scholz
Ethan Schauland

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Mason Busse
Jennifer Maertz
Landon Maertz

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Jennifer Maertz
Logan & Landon Maertz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
02/24/2021 (Wed.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Janelle Klubertanz (2)
Addison and Austin
02/28/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Worship media (7 & 8 grade only)

 
Mason Busse
03/03/2021 (Wed.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Christina Scholz
Gabe Scholz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
03/07/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Acolyte (2)

 
All slots filled
Branden Vercauteren
Ethan Schauland

Worship media (7 & 8 grade only)

 
03/10/2021 (Wed.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Christina Scholz
Gabe Scholz

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
03/14/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Ethan Schauland

Worship media (7 & 8 grade only)

 
03/17/2021 (Wed.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Christina Scholz
Gabe

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
03/21/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Mason Busse

Acolyte (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Worship media (7 & 8 grade only)

 
03/24/2021 (Wed.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Christina Scholz

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Christina Scholz
Gabe

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
03/28/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jydn Oper
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Worship media (7 & 8 grade only)

 
03/31/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Madison Firgens
04/01/2021 (Thu.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
04/02/2021 (Fri.) 1:00pm - 2:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
04/04/2021 (Sun.) 6:30am - 7:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Talen Bubolz

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
04/07/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Madison Firgens
04/11/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Violet Wolff
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jydn Oper
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Branden Vercauteren

Worship media (7 & 8 grade only)

 
04/14/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
04/18/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Jydn Oper

Acolyte (2)

 
All slots filled
Bill Meulemans (2)
Ava and Charles Meulemans

Worship media (7 & 8 grade only)

 
04/21/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
04/25/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Matthew Seidl

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
All slots filled
Violet Wolff
Talen Bubolz
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jydn Oper
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Ethan Schauland

Worship media (7 & 8 grade only)

 
04/28/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
All slots filled
Brady Bell
Madison Firgens
05/02/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
1 of 2 slots filled
Jydn Oper

Acolyte (2)

 
All slots filled
Branden Vercauteren
Ethan Schauland

Worship media (7 & 8 grade only)

 
05/05/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
05/09/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Talen Bubolz
Jydn Oper

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Ethan Schauland

Worship media (7 & 8 grade only)

 
05/12/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
05/16/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
8:30am - 9:30am  

Zion Cafe (2)

(Arrive by 8:30am)

 
1 of 2 slots filled
Talen Bubolz
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jydn Oper
Hazel Isley

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
05/19/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
05/23/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 
All slots filled
Jydn Oper
Hazel Isley

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Branden Vercauteren

Worship media (7 & 8 grade only)

 
05/26/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
05/30/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
06/02/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
06/06/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
1 of 2 slots filled
Branden Vercauteren

Worship media (7 & 8 grade only)

 
06/09/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
06/13/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
06/16/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
06/20/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
06/23/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
06/27/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
06/30/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
07/04/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
07/07/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
07/11/2021 (Sun.) 7:45am - 8:45am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
9:30am - 10:30am  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 

Worship media (7 & 8 grade only)

 
07/14/2021 (Wed.) 7:00pm - 8:00pm  

Usher (2)

 

Acolyte (2)

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |  Do not sell my info