FAST

Atlantic Cup 2019

FAST will be hosting the Atlantic Cup swim meet from July 4th-7th at the Canada Games Aquatic Centre in Saint John.  Please select which role(s) you would like to help out with.  Thank you!

Created by:   Cynthia Duguay
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (ADT) Available Slot
07/04/2019 (Thu.) Meenan's Cove, Saint John  6:00am - 12:00pm  

Referee

 

Turn Judge (4)

 
2 of 4 slots filled
JP Dorris
CNBO, OWS lvl 1, Will bring my Stand Up board
Natalie Levesque
I need to be close, I can't row to far...

Race Judge (3)

 

Timekeeper (3)

 
1 of 3 slots filled
Tony Weber
Tony Weber

Finish Judge (3)

 

Starter

 

Clerk of Course

 

Markers (2)

 
1 of 2 slots filled
Dianne Gallant
07/05/2019 (Fri.) Canada Games Aquatic Centre  7:00am - 8:00am  

Meet Setup (4)

 
1 of 4 slots filled
Scott McNabb
8:00am - 1:00pm  

Referee (2)

 
All slots filled
David Anderson
IV use me wherever
Marc Dupuis
CNBO

Starter (2)

 
1 of 2 slots filled
Natalie Levesque
2nd evaluation

Chief timekeeper (2)

 

Judge of stroke (4)

 
3 of 4 slots filled
JP Dorris
CNBO , Lvl 4, Move me as reqr
Charlene Cummins
FAST; prefer far side by lane 8
Michelle St. Laurent
TIDE

Judge of turn (8)

 
4 of 8 slots filled
Pam Moxon
Lanes 1&2 (start end)
Andrea Addison
(Turn end please)
Sean Penney
Paul Maillet
CVAC - turn end please

Timers (16)

 
12 of 16 slots filled
Anna Tselichtchev Redman
Andrea Belczewski
Jody Mccallum
Stacey Forde
Donna Brake
Tony Weber
Janet Weber
Hongyu Liu
Wei Qi
Joanne McMaster
Carolyn Pellow (FAST)
James Norris
Leah Workman

Safety Marshalls (2)

 

Clerk of Course

 

Recorder/Scorer

 
David Richard
CVAC - feel free to move me if needed

Chief Finish Judge

 

Chief Judge Electronics

 

Hospitality (3)

 
All slots filled
Leyla Lougheed
Paula Kirby
Jocelyn O'Connor

Program sales/canteen (2)

 
All slots filled
Mark Kirby
Lori Norris

Awards

 
Christine White
4:00pm - 9:00pm  

Referee (2)

 
1 of 2 slots filled
David Anderson
IV use me wherever

Starter (2)

 
1 of 2 slots filled
JP Dorris
CNBO , Lvl 4, Move me as reqr

Chief timekeeper (2)

 

Judge of stroke (4)

 
1 of 4 slots filled
Isabelle Scholten
ref side preferred

Judge of turn (8)

 
1 of 8 slots filled
Pam Moxon
Lanes 1&2 (start end)

Timers (16)

 
8 of 16 slots filled
Anna Tselichtchev Redman
Lorraine Finley
Robin LeRoy
Jocelyn O'Connor
FAST
Graham Macneil (2)
Liz and Graham MacNeil
Maryse Tremblay
Kevin McKinley

Safety Marshalls (2)

 

Clerk of Course

 

Recorder/Scorer

 
Angie McKinley

Chief Finish Judge

 

Chief Judge Electronics

 
David Richard
CVAC - feel free to move me if needed

Hospitality (3)

 
2 of 3 slots filled
Leyla Lougheed
Paula Kirby

Program sales/canteen (2)

 
1 of 2 slots filled
Mark Kirby

Awards

 
Christine White
07/06/2019 (Sat.) Canada Games Aquatic Centre  8:00am - 1:00pm  

Referee (2)

 
All slots filled
JP Dorris
CNBO , Lvl 4, Move me as reqr
Marc Dupuis
CNBO

Starter (2)

 
1 of 2 slots filled
Gordonna Hache
SWRD

Chief timekeeper (2)

 

Judge of stroke (4)

 
2 of 4 slots filled
Michelle St. Laurent
TIDE
David Anderson
IV use me wherever

Judge of turn (8)

 
6 of 8 slots filled
Pam Moxon
Lanes 1&2 (start end)
Leyla Lougheed
End Turn (5 & 6)
Charlene Cummins
FAST; turn end please; will do stroke if needed
Andrea Addison
(Turn end please)
Sean Penney
Paul Maillet
CVAC - turn end please

Timers (16)

 
All slots filled
Andrea Belczewski
Anna Tseluchtchev Redman
Tony Weber
Tony Weber
Hongyu Liu
Kelly Davis
Sunny Xu
Carolyn Pellow (FAST)
Joyce Breen
Tide
Mike Breen
Tide
YOUNGSHIN KIM
TIDE
Bridget Tutschka
Shelly And Jon Dauphinee (2)
Julie Johnston
Denise McNabb
Holly Lydon

Safety Marshalls (2)

 

Clerk of Course

 

Recorder/Scorer

 
David Richard
CVAC - feel free to move me if needed

Chief Finish Judge

 

Chief Judge Electronics

 

Hospitality (3)

 
All slots filled
Sheila Baker
Paula Kirby
Tony Weber
Janet Weber

Program sales/canteen (2)

 
All slots filled
Mark Kirby
Lori Norris

Awards

 
Christine White
4:00pm - 9:00pm  

Referee (2)

 
1 of 2 slots filled
Gordonna Hache
SWRD - Eval please

Starter (2)

 
1 of 2 slots filled
JP Dorris
CNBO , Lvl 4, Move me as reqr

Chief timekeeper (2)

 

Judge of stroke (4)

 
2 of 4 slots filled
Marc Dupuis
CNBO Ref side please
Isabelle Scholten
ref side preferred

Judge of turn (8)

 
3 of 8 slots filled
Pam Moxon
Lanes 1&2 (start end)
David Anderson
IV use me wherever
David Richard
CVAC - feel free to move me if needed

Timers (16)

 
2 of 16 slots filled
Kevin McKinley
Owen Green

Safety Marshalls (2)

 

Clerk of Course

 

Recorder/Scorer

 

Chief Finish Judge

 

Chief Judge Electronics

 

Hospitality (3)

 
1 of 3 slots filled
Paula Kirby

Program sales/canteen (2)

 
All slots filled
Mark Kirby
Jocelyn O’Connor

Awards

 
Christine White
07/07/2019 (Sun.) Canada Games Aquatic Centre  8:00am - 1:00pm  

Referee (2)

 
All slots filled
Gordonna Hache
SWRD
David Richard
CVAC - feel free to move me if needed

Starter (2)

 
1 of 2 slots filled
JP Dorris
CNBO , Lvl 4, Move me as reqr

Chief timekeeper (2)

 
1 of 2 slots filled
Marc Dupuis
CNBO

Judge of stroke (4)

 
2 of 4 slots filled
Michelle St. Laurent
TIDE
David Anderson
IV use me wherever

Judge of turn (8)

 
5 of 8 slots filled
Pam Moxon
Lanes 1&2 (start end)
Charlene Cummins
FAST; turn end please
Andrea Addison
(Turn end please)
Paul Maillet
CVAC - turn end please
Mike Mayers
Turn end preferably

Timers (16)

 
7 of 16 slots filled
Tony Weber
Tony Weber
Carolyn Pellow (FAST)
Bridget Tutschka
Julie Johnston
Denise McNabb
Holly Lydon
Leah Workman

Safety Marshalls (2)

 

Clerk of Course

 

Recorder/Scorer

 
Angie McKinley

Chief Finish Judge

 

Chief Judge Electronics

 

Hospitality (3)

 
All slots filled
Sheila Baker
Paula Kirby
Wei Qi

Program sales/canteen (2)

 
All slots filled
Mark Kirby
Jocelyn O'Connor

Awards

 
Christine White
4:00pm - 9:00pm  

Referee (2)

 
1 of 2 slots filled
David Anderson
IV use me wherever

Starter (2)

 

Chief timekeeper (2)

 

Judge of stroke (4)

 
2 of 4 slots filled
JP Dorris
CNBO , Lvl 4, Move me as reqr
Michelle St. Laurent
TIDE

Judge of turn (8)

 
1 of 8 slots filled
Pam Moxon
Lanes 1&2 (start end)

Timers (16)

 
4 of 16 slots filled
Robin LeRoy
Keith Alexander
Kevin McKinley
Mike Breen
Tide

Safety Marshalls (2)

 

Clerk of Course

 

Recorder/Scorer

 
Angie McKinley

Chief Finish Judge

 

Chief Judge Electronics

 

Hospitality (3)

 
1 of 3 slots filled
Paula Kirby

Program sales/canteen (2)

 
1 of 2 slots filled
Mark Kirby

Awards

 
Christine White


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service