LHSGBOPC

Uniform Fittings

Please sign up for one time slot.  Fittings may take longer than 15 minutes though we will do our best to fit each student as efficiently as possible.

Fair share ($150 for students in band or band & orchestra) is due by August 1 for any student not going on the trip to California.

Location: Liberty High School Band Room

Created by:   Band Vice President
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (EDT) Available Slot
07/09/2019 (Tue.) 5:30pm - 5:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Gavin Evans Gartley
2022 Clarinet
Jacob Gross
2021 Percussion
Jared Kozul
2022 saxophone
Emily Masters
2020 Trumpet
5:45pm - 6:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Shannon Baughman
Senior flute
Jack Huie
Mellophone 2023
Zoey Reifinger
2020 trumpet
Hana Reifinger
2020 sousaphone
6:00pm - 6:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Ella Ebert
Freshman clarinet
Carilyn Mclaughlin
Freshman trombone
Angel Perez
2021 Trumpet
Leia Schreckinger
2021 Piccolo
6:15pm - 6:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Christopher Giannaras
Freshman/French Horn/Mello
Cathryn De Mesa
2021 Clarinet
Justin Fleming
2022 Percussion
Jamison Dougherty
Freshman Baritone
6:30pm - 6:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Matt Madl
Senior Alto Sax
Kristin Cornish
2020 Trumpet
Vanessa Cruz
Clarinet 2020
Sarah Coronel
French Horn 2021
6:45pm - 7:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Staci Scheetz
Flute and piccolo 2020
Angelina Santiago
2022 trumpet
Kaia Santiago
2020 flute
Skylar Santiago
2020 flute
7:00pm - 7:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Ryah Carpenter
2020 tuba
Julia Kozelnicky
Junior alto sax
Ciara Diaz
2020, French Horn
Jasmine Chen
2021 Bari
7:15pm - 7:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Giselle Ponce
2021 Saxophone
Julia LoConte
2023 Flute/Piccolo
Tabitha Reinhart
Flute 2021
Kavon Johnson
Freshman/ Alto Saxophone
7:30pm - 7:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Mark Murphy
2021 Mello
Ryan Aburto
2023 Percussion
Sam Graybeal
2021 Clarinet
Emma DeAngelo
2023 Flute
7:45pm - 8:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Brynn Szemenyei
Senior Majorette
Elizabeth Anthony
Senior majorette
Adam Wenrich
Trombone. Class of 2022
Owen Haas
Freshman Trumpet
07/10/2019 (Wed.) 5:30pm - 5:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Gary Thomas
2020 trombone
Kaitlyn Rommens (2)
2021 Mellaphone
Trevor Lenig
2020 Trumpet
5:45pm - 6:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Ramon Cruz
Trombone 2021
Reilly Coffin
Alto Saxophone 2023
Zackary Fennell
Senior Trumpet
Marcia Hein
Sophomore Percussion
6:00pm - 6:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Joshua Testa
2023 Trombone
Jayden Szukics
Bag pipes
Trinity Szukics
Senior bagpipe
Mickey Arechiga
Junior Flute & Piccolo
6:15pm - 6:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Alison Lazewski
Freshman, Trumpet
Aliciana Rosa
2022 Piccolo/Flute
Matthew Byrnes
2022, Colourguard
Luke Rider
Junior and trumpet
6:30pm - 6:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
James Sheehan
2020 Colour Guard
Juliana Kley
2020 Mellophone
Jonathan Kley
2023 Alto Saxophone
Ayana Bomani
2022 Mellophone
6:45pm - 7:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Devon Koch
2022 trombone
Katie Owens
Freshman tenor saxophone
carol delbridge
2022 saxophone
Sarah Neiman
2022 Mellophone
7:00pm - 7:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Amanda Johnson
2023 color guard
Zane Landis
2022 Trombone
Rian Sunday
2021/Drums
Tavia Flecksteiner
2019 flute
7:15pm - 7:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Mackenzie Rehrig
2021 Flute/Piccolo
Lauren Zile
2023 - flute
Elise Kney
2022 Flute/Piccolo
Domonique Althouse
2020 Percussion
7:30pm - 7:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Dakota Bateman
Sophomore baratone
Kyla Korpics
2022 piccolo
Emily Parent
junior, clarinet
Erineah Quan
2023 Clarinet
7:45pm - 8:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
John Jones
12th percussion
Drew Bobyak
2020 clarinet
Owen Cassel
Owen Cassel Trombone
Owen Hass
Freshman Trumpet
07/11/2019 (Thu.) 5:30pm - 5:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Zachary Johnson Johnson
2020 Sousaphone
Hannah Recchiuti-Quier
2021 Saxophone
Star Stauffer
2022 Mellophone
Devianna Kalman
2022 Sousaphone
5:45pm - 6:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Silagh White
2021 Percussion
Alysha Rolland
2022 Trumpet
Hannah King
2023 flute/piccolo
Abbie Sullivan
2023 flute
6:00pm - 6:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Tommy Duck
Freshman, trumpet
Nathaniel Cruz
2023 Alto Saxaphone
Gabriella Palermo
Senior- drummer
Andee Gluchowski
Majorette Sophomore
6:15pm - 6:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Zita Lian
2022 clarinet
Deb Sullivan
2021 Tuba
Amber Aguiar
2022 Baritone
Jadyn Hudak
2023 Majorette
6:30pm - 6:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Colin Perry
Senior Percussion
Raymer Peña
2023 Percussion
Madison Miller
Junior/Trumpet
Alyssa Rachwal
Freshman. Saxaphone
6:45pm - 7:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
3 of 4 slots filled
Catie Engler
Sophomore trumpet
Hannah Stein
2020-clarinet
Christopher Secula
11 and Baritone
7:00pm - 7:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
3 of 4 slots filled
Scott Schaffer
Junior trumpet
Elizabeth Schaffer
Freshman flute
Madison Koerbel
senior piccolo
7:15pm - 7:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
1 of 4 slots filled
Avante Kendallaa
2023 Majorette
7:30pm - 7:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
1 of 4 slots filled
Ryan Jetter
Freshman Baritone
7:45pm - 8:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
1 of 4 slots filled
Maya Beisel
Flute/piccolo
07/16/2019 (Tue.) 5:30pm - 5:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Fritz Grquinovic
Junior Clarinet
Mary Plum
Senior
Georgia Kounoupis
2023 - Mellophone
Jarel Acosta
2021 trumpet
5:45pm - 6:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Emma Lisson
2023 Flute
Camilla Silva
2023, clarinet
Mikailyn Matacavage
2023 Flute
Steven Ent
Senior -Trumpet
6:00pm - 6:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Sarah Weaver
2022 clarinet
Bridget Carvajal
2021 Trumpet
Caleb And Josiah Stein (2)
2022, 2023-saxophone
6:15pm - 6:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Logan Trexler
2021 Tuba
Nakeem Facey
Freshman and drums percussion
Emily Mcgraw
2022 majorette
Ellie Powers
2021 Clarinet
6:30pm - 6:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Madeline Mumma
Freshman clarinet
Anna Landes
Senior Piccolo
Bonnie Landes
Freshman Color Guard
Jaden Rivera
2022 Colour Sergeant
6:45pm - 7:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Jessica Cannan
Freshman band front
Jenna Monfre
Senior, Tenor Saxophone
Georgia Kounoupis
2023 - mellophone
Kiera Reese
Flute sophomore
7:00pm - 7:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
3 of 4 slots filled
Colin Wycherley
2023 - percussion
Belle Weikert
Senior flute
Cooper Bingaman
2023 percussion
7:15pm - 7:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
1 of 4 slots filled
Amelia Freedman
2022 Flute/Piccolo
7:30pm - 7:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
7:45pm - 8:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
3 of 4 slots filled
Josiah Adams
Freshman, Tenor Saxophone
Maxwell Golubieski
Junior Percussion
William Eckert
Sophomore percussion
07/17/2019 (Wed.) 5:30pm - 5:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Kourtney Cantrel
2023 Color Guard
Meaghan Ickes
2023 Percussion
Cole Ruhf
2023 Trumpet
Haley Koch
Junior and clarinet
5:45pm - 6:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Logan Dailey
Sophomore - Bagpipes
Benjamin Wright
Freshman Trumpet
Ian Wright
Junior Sax
Luis Cerda
Junior Percussionist
6:00pm - 6:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Michael Shvindlerman
2023 trombone
Kacey McCormick
2022 trombone
Raymer Pena
2023 Percussion
Zackary Fennell
Senior Trumpet
6:15pm - 6:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Fallon Ingram
2022 baritone
Matt Ingram
2022 drums
Emma Buck
Freshman Trumpet
Amaya Clinton
2022 clarinet
6:30pm - 6:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Connor Falk
2022 Saxophone
Anthony Ribau
Junior Trumpet
Jenna Monfre
2020 Saxophone
Nick Martucci
2021 Trombone
6:45pm - 7:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Michael Devers
2022 Trumpet
Erig Frey
Junior Trumpet
Marlene Perez
2022 clarinet
Jillian Mayes
Freshman Flute
7:00pm - 7:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Elyse Snyder
Sophomore Flute
Andrew Applegate
Sr. Drum Major
Teegan Kunkel
2020 Percussion
Jaden Rivera
2022 Colour sergeant
7:15pm - 7:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
2 of 4 slots filled
Hannah Schwartz
Alto Sax 2023
Bianca Justance
2023 Sousaphone
7:30pm - 7:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
2 of 4 slots filled
Jordan Marencik
12th Trumpet
Andrew Galindez
2020 Percussion
7:45pm - 8:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
07/18/2019 (Thu.) 5:30pm - 5:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Julie Waltz
2021 Flute
Rachel Marcos
2020 piccolo
Morgan Edwards
2020 piccolo
Evelyn Sharkan
2020 clarinet
5:45pm - 6:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Olivia Benjamin
2022 tuba
Joshua Delva
2020 saxophone
Madison Koerbel
Senior Piccolo
Morgan Proetto
2022- piccolo
6:00pm - 6:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Michelle Loaiza
2022, Sousaphone
Evan Shieh
Sophomore Percussion
Avante Kendall
2023 Majorette
Kacey Mccormick
2022 trombone
6:15pm - 6:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
All slots filled
Jayden Daniels
2021 Clarinet
Jabari Daniels
2023 Trombone
Ian Wright
2021 Saxophone
Ben Wright
2023 Trumpet
6:30pm - 6:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
2 of 4 slots filled
Kimberly Lakomiak
10 clarinet
Ethan Ferrey
11 trombone
6:45pm - 7:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
7:00pm - 7:15pm  

Uniform Fitting (4)

 
2 of 4 slots filled
Annika Flanigan
2023 Trombone
Bianca Justance
2023 Sousaphone
7:15pm - 7:30pm  

Uniform Fitting (4)

 
1 of 4 slots filled
Gabrielle Clarke
2023 Piccolo
7:30pm - 7:45pm  

Uniform Fitting (4)

 
7:45pm - 8:00pm  

Uniform Fitting (4)

 
1 of 4 slots filled
Annaya Vazquez
2020 piccolo/flute


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service