Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
SFA Fish Fry Volunteers

SFA Fish Fry

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:  Sandy Suter
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CST) Available Slot
02/19/2020 (Wed.) BREADING  1:00pm - 4:00pm  

BREADING (12)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Judy Hunter
  Joan Weiss
  Lynn Campbell
  Steve Leibach
  James Mesey
  Cheryl Mesey
  Kathleen Cammarata
  Margaret Hunt
  John Poelzl
  Kevin Bauer
  Joe Hoeing
02/26/2020 (Wed.) DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
4 of 8 slots filled
  Rich Nigro
  Kathy & Terry Haarmann (2)
  Sharon Bauza
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
  Margaret Hunt
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kate Wichmer
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
All slots filled
  Larry Bourneuf
  Ron Gawedzinski
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
POTATO CHIPS  3:00pm - 4:00pm  

POTATO CHIPS (2)

 
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BAKED FISH PREP  3:00pm - 5:00pm  

BAKED FISH PREP

 
  Steve Leibach
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
1 of 2 slots filled
  kate Wichmer
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
All slots filled
  Mary Hoeynck
  Sharon Lederle
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Judy Hunter
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Gregory Rudy
  Kenn Ackermann
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Lynn Campbell
  Ann Fujarski
  Susan Clark
  Kate Minnelli
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
All slots filled
  Thomas Rapley
  Don & Jane Behrmann (2)
  Angie Mondello
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Dave Minnelli
STEAMTABLES  4:00pm - 6:30pm  

STEAMTABLES (8)

 
4 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polonkonis
  Pat Helfrich
  Kay Miller
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
All slots filled
  Ellen Blackstone
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Diane Brunts
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
  Steve Leibach
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
All slots filled
  Marg Martens
  Marie Matusek
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Jean Zuck
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
3 of 5 slots filled
  Joe Hoeing
  Cindy Peth
  Patty Valentine
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kevin Bauer
MONEY COUTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
All slots filled
  Gary Auer
  Rosalie Blechle
CASHIER  5:15pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
2 of 4 slots filled
  Sue Fuchs
  kathy lane
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Mike Fuchs
Suzanne Fuchs
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
2 of 8 slots filled
  Barbara Boehm
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
3 of 5 slots filled
  Annette Kovarik
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATS  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
02/28/2020 (Fri.) DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
2 of 8 slots filled
  Rich Nigro
  Kathleen Cammarata
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
  Kathleen Cammarata
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kathleen Cammarata
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
All slots filled
  Larry Bourneuf
  Ron Gawedzinski
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
POTATO CHIPS  3:00pm - 4:00pm  

POTATO CHIPS (2)

 
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BAKED FISH PREP  3:00pm - 5:00pm  

BAKED FISH PREP

 
  Steve Leibach
BREAD TABLE  3:00pm - 5:00pm  

BREAD TABLE (2)

 
All slots filled
  Jackie Cleveland
  Luz Martinez
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
All slots filled
  Mary Hoeynck
  Sharon Lederle
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Judy Hunter
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Kenn Ackermann
  Greg Rudy
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
3 of 5 slots filled
  Sharon Ryan
  Lynn Campbell
  Susie Clark
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
All slots filled
  Don & Jane Behrmann (2)
  Sue Fuchs
  Angie Mondello
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Mike Fuchs
Suzanne Fuchs
STEAMTABLES  4:00pm - 6:30pm  

STEAMTABLES (8)

 
7 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polokonis
  Pat Helfrich
  Kathleen Cammarata
  Kay Miller
  Josi Boc
  Karhy Culp
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
All slots filled
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
  Kate Minnelli
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
  Steve Leibach
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
All slots filled
  Marg Martens
  Marie Matusek
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Lori Coco
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
2 of 5 slots filled
  Joe Hoeing
  Cindy Peth
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kevin Bauer
MONEY COUNTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
CASHIER  5:15pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
2 of 4 slots filled
  Thomas Rapley
  Dave Minnelli
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Ellen Blackstone
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
3 of 8 slots filled
  Barbara Boehm
  Diane Smith
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
All slots filled
  Annette Kovarik
  Kathleen Cammarata
  David Donovan
I will help Tom clean the fryers if Matt can't be there.
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATS  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
  Kathleen Cammarata
03/06/2020 (Fri.) DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
2 of 8 slots filled
  Rich Nigro
  Kathleen Cammarata
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
  Kathleen Cammarata
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Carol Smith
  Kathleen Cammarata
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
All slots filled
  Larry Bourneuf
  Ron Gawedzinski
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
POTATO CHIPS  3:00pm - 4:00pm  

POTATO CHIPS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Joan Weiss
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BAKED FISH PREP  3:00pm - 5:00pm  

BAKED FISH PREP

 
BREAD TABLE  3:00pm - 5:00pm  

BREAD TABLE (2)

 
All slots filled
  Jackie Cleveland
  Luz Martinez
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
All slots filled
  Mary Hoeynck
  Sharon Lederle
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Kenn Ackermann
  Greg Rudy
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Sharon Ryan
  Joan Weiss
  Lynn Campbell
  Susie Clark
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
All slots filled
  Don & Jane Behrmann (2)
  Sue Fuchs
  Angie Mondello
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Mary Schurk
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Mike Fuchs
Suzanne Fuchs
STEAMTABLES  4:00pm - 6:30pm  

STEAMTABLES (8)

 
6 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polokonis
  Carol Smith
  Pat Helfrich
  Kay Miller
  Josi Boc
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
All slots filled
  Jean Zuck
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
All slots filled
  Marg Martens
  Marie Matusek
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Ann Fujarski
  Joe Hoeing
  Claudia Peth
  Cindy Peth
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kevin Bauer
MONEY COUNTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marcia Freeman
CASHIER  5:15pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
1 of 4 slots filled
  Thomas Rapley
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Ellen Blackstone
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
2 of 8 slots filled
  Jim Wolken
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
4 of 5 slots filled
  Annette Kovarik
  Kathleen Cammarata
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATS  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
  Lynn Crecelius
03/11/2020 (Wed.) BREADING  1:00pm - 4:00pm  

Breading (12)

 
11 of 12 slots filled
  Wayne Hunter
  Judy Hunter
  Joan Weiss
  Lynn Campbell
  James Mesey
  Cheryl Mesey
  John Poelzl
  Kevin Bauer
  Joe Hoeing
  Kathy and Terry Haarmann (2)
03/13/2020 (Fri.) DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
2 of 8 slots filled
  Rich Nigro
  Carol Smith
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
All slots filled
  Larry Bourneuf
  Ron Gawedzinski
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
POTATO CHIPS  3:00pm - 4:00pm  

POTATO CHIPS (2)

 
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BAKED FISH PREP  3:00pm - 5:00pm  

BAKED FISH PREP

 
BREAD TABLE  3:00pm - 5:00pm  

BREAD TABLE (2)

 
All slots filled
  Jackie Cleveland
  Luz Martinez
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
All slots filled
  Mary Hoeynck
  Sharon Lederle
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
  Carol Smith
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Judy Hunter
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Kenn Ackermann
  Greg Rudy
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
2 of 5 slots filled
  Lynn Campbell
  Susie Clark
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
All slots filled
  Don & Jane Behrmann (2)
  Sue Fuchs
  Kate Minnelli
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Dave Minnelli
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Mike Fuchs
Suzanne Fuchs
STEAMTABLES  4:00pm - 6:30pm  

STEAMTABLES (8)

 
5 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polokonis
  Pat Helfrich
  Kay Miller
  Josi Boc
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
All slots filled
  Jean Zuck
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marg Martens
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Lori Coco
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Lynn Campbell
  Joe Hoeing
  Claudia Peth
  Cindy Peth
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kevin Bauer
MONEY COUNTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marcia Freeman
CASHIER  5:15pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
1 of 4 slots filled
  Thomas Rapley
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Ellen Blackstone
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
3 of 8 slots filled
  Barbara Boehm (2)
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
4 of 5 slots filled
  Annette Kovarik
  David Donovan
I will help Tom clean the fryers if Matt can't be there.
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATS  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
03/20/2020 (Fri.) DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
1 of 8 slots filled
  Rich Nigro
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
All slots filled
  Larry Bourneuf
  Ron Gawedzinski
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
POTATO CHIPS  3:00pm - 4:00pm  

POTATO CHIPS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Joan Weiss
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BAKED FISH PREP  3:00pm - 5:00pm  

BAKED FISH PREP

 
BREAD TABLE  3:00pm - 5:00pm  

BREAD TABLE (2)

 
All slots filled
  Jackie Cleveland
  Luz Martinez
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
1 of 2 slots filled
  Betty Dirnbeck
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Judy Hunter
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Kenn Ackermann
  Greg Rudy
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Sharon Ryan
  Joan Weiss
  Lynn Campbell
  Susie Clark
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
All slots filled
  Don & Jane Behrmann (2)
  Sue Fuchs
  Angie Mondello
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
STEAMTABLES  4:00pm - 6:30pm  

STEAMTABLES (8)

 
5 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polokonis
  Pat Helfrich
  Kay Miller
  Josi Boc
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
All slots filled
  Jean Zuck
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
All slots filled
  Marg Martens
  Marie Matusek
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
All slots filled
  Mary Hoeynck
  Sharon Lederle
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
3 of 5 slots filled
  Joe Hoeing
  Claudia Peth
  Cindy Peth
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kevin Bauer
MONEY COUNTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
CASHIER  5:15pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
1 of 4 slots filled
  Thomas Rapley
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Ellen Blackstone
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
3 of 8 slots filled
  Jim Wolken
  David Donovan
I will help Tom clean the fryers if Matt can't be there.
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
All slots filled
  Barbara Boehm (2)
  Annette Kovarik
I will be there
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATD  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
  Lynn Crecelius
03/27/2020 (Fri.) DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
1 of 8 slots filled
  Rich Nigro
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00am  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
4 of 5 slots filled
  Larry Bourneuf
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BAKED FISH PREP  3:00pm - 5:00pm  

BAKED FISH PREP

 
BREAD TABLE  3:00pm - 5:00pm  

BREAD TABLE (2)

 
All slots filled
  Jackie Cleveland
  Luz Martinez
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
1 of 2 slots filled
  Betty Dirnbeck
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
All slots filled
  Mary Hoeynck
  Sharon Lederle
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Judy Hunter
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Kenn Ackermann
  Greg Rudy
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
3 of 5 slots filled
  Sharon Ryan
  Joan Weiss
  Susie Clark
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
2 of 4 slots filled
  Don & Jane Behrmann (2)
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
All slots filled
  Jean Zuck
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
STEAMTABLES  4:00pm - 7:00pm  

STEAMTABLES (8)

 
5 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polokonis
  Pat Helfrich
  Kay Miller
  Josi Boc
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
All slots filled
  Marg Martens
  Marie Matusek
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Lori Coco
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Ann Fujarski
  Joe Hoeing
  Claudia Peth
  Cindy Peth
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Kayla Roberts (2)
Kayla Roberts
MONEY COUTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
CASHIER  5:15pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
1 of 4 slots filled
  Thomas Rapley
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Ellen Blackstone
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
5 of 8 slots filled
  Barbara Boehm (2)
  Jim Wolken
  Diane Smith
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
2 of 5 slots filled
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATS  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
04/01/2020 (Wed.) BREADING  1:00pm - 4:00pm  

Breading (12)

 
11 of 12 slots filled
  Wayne Hunter
  Judy Hunter
  Lynn Campbell
  James Mesey
  Cheryl Mesey
  John Poelzl
  Kevin Bauer
  Sandy Suter
  Joe Hoeing
  John and Beth Stolarski (2)
04/03/2020 (Fri.) DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
1 of 8 slots filled
  Rich Nigro
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00am  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
All slots filled
  Larry Bourneuf
  Ron Gawedzinski
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BAKED FISH PREP  3:00pm - 5:00pm  

BAKED FISH PREP

 
BREAD TABLE  3:00pm - 5:00pm  

BREAD TABLE (2)

 
All slots filled
  Jackie Cleveland
  Luz Martinez
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Sharon Lederle
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Judy Hunter
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Kenn Ackermann
  Greg Rudy
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
3 of 5 slots filled
  Sharon Ryan
  Lynn Campbell
  Susie Clark
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
2 of 4 slots filled
  Don & Jane Behrmann (2)
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
All slots filled
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
  Marcia Freeman
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
STEAMTABLES  4:00pm - 7:00pm  

STEAMTABLES (8)

 
5 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polokonis
  Pat Helfrich
  Kay Miller
  Josi Boc
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
All slots filled
  Marg Martens
  Marie Matusek
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Ann Fujarski
  Joe Hoeing
  Claudia Peth
  Cindy Peth
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kevin Bauer
MONEY COUNTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
CASHIER  5:15pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
1 of 4 slots filled
  Thomas Rapley
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Ellen Blackstone
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
4 of 8 slots filled
  Barbara Boehm (2)
  Jim Wolken
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
4 of 5 slots filled
  Annette Kovarik
  David Donovan
I will help Tom clean the fryers if Matt can't be there.
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATS  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
  Lynn Crecelius
04/10/2020 (Fri.) BAKED FISH PREP  3:00am - 5:00am  

BAKED FISH PREP

 
DINNING ROOM SET UP  1:00pm - 3:00pm  

DINNING ROOM SET UP (8)

 
1 of 8 slots filled
  Rich Nigro
FISH SAUCE PREP  1:00pm - 3:00pm  

FISH SAUCE PREP (2)

 
All slots filled
  Connie Schwartz
  Charlie Kopp
GREEN BEAN PREP  1:00pm - 3:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
KITCHEN SET UP  1:00pm - 3:00pm  

KITCHEN SET UP (2)

 
1 of 2 slots filled
  Maryann Meurer
SPAGHETTI SAUCE PREP  1:30pm - 4:00am  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
FRY FISH  2:30pm - 7:00pm  

FRY FISH (5)

 
All slots filled
  Larry Bourneuf
  Ron Gawedzinski
  Gerry Schnitzler
  Steve Murphy
  Richard Duerst
WRAPPING BREAD  3:00pm - 4:00pm  

WRAPPING BREAD

 
  Diane Boeckman
BREAD TABLE  3:00pm - 5:00pm  

BREAD TABLE (2)

 
All slots filled
  Jackie Cleveland
  Luz Martinez
CARRY OUT  3:00pm - 5:00pm  

CARRY OUT (2)

 
1 of 2 slots filled
  Betty Dirnbeck
CONDIMENTS  3:00pm - 5:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
1 of 2 slots filled
  Sharon Lederle
DISHWASHER  3:00pm - 5:00pm  

DISHWASHER (3)

 
All slots filled
  Wayne Hunter
  Tom O'Connor
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  3:00pm - 5:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
RUNNER  3:00pm - 5:00pm  

RUNNER (2)

 
All slots filled
  Judy Hunter
  Patt O'Connor
BARTENDER  3:00pm - 7:00pm  

BARTENDER (2)

 
All slots filled
  Kenn Ackermann
  Greg Rudy
MAC N CHEESE PREP  3:00pm - 7:00pm  

MAC N CHEESE (2)

 
1 of 2 slots filled
  Marge Zeller
KITCHEN SERVER  3:15pm - 5:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
4 of 5 slots filled
  Joan Weiss
  Lynn Campbell
  Ann Fujarski
  Susie Clark
CASHIER  3:30pm - 5:15pm  

CASHIER (4)

 
2 of 4 slots filled
  Don & Jane Behrmann (2)
GREETER  3:45pm - 5:00pm  

GREETER (2)

 
FLOATING BARTENDER  4:00pm - 5:30pm  

FLOATING BARTENDER

 
PULL TAB SALES  4:00pm - 7:00pm  

PULL TABS (3)

 
2 of 3 slots filled
  Janet Sokolich
  Cathy Ackermann
SPAGHETTI SAUCE PREP  4:00pm - 7:00pm  

SPAGHETTI SAUCE PREP (2)

 
STEAMTABLES  4:00pm - 7:00pm  

STEAMTABLES (8)

 
5 of 8 slots filled
  Leslie Polokonis (2)
Leslie and Chuck Polokonis
  Pat Helfrich
  Kay Miller
  Josi Boc
BAKED FISH PREP  5:00pm - 7:00pm  

BAKED FISH PREP

 
CARRY OUT  5:00pm - 7:00pm  

CARRY OUT (2)

 
All slots filled
  Marg Martens
  Marie Matusek
CASHIER  5:00pm - 7:00pm  

CASHIER (4)

 
1 of 4 slots filled
  Thomas Rapley
CONDIMENTS  5:00pm - 7:00pm  

CONDIMENTS (2)

 
DISHWASHER  5:00pm - 7:00pm  

DISHWASHER (3)

 
2 of 3 slots filled
  thomas walsh
  John Poelzl
GREEN BEAN PREP  5:00pm - 7:00pm  

GREEN BEAN PREP

 
GREETER  5:00pm - 7:00pm  

GREETER (2)

 
KITCHEN SERVER  5:00pm - 7:00pm  

KITCHEN SERVER (5)

 
3 of 5 slots filled
  Joe Hoeing
  Claudia Peth
  Cindy Peth
RUNNER  5:00pm - 7:00pm  

RUNNER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Kevin Bauer
MONEY COUNTER  5:00pm - 8:00pm  

MONEY COUNTER (2)

 
1 of 2 slots filled
  Gary Auer
FLOATING BARTENDER  5:30pm - 7:00pm  

FLOATING BARTENDER

 
  Ellen Blackstone
DINNING ROOM CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

DINNING ROOM CLEAN UP (8)

 
4 of 8 slots filled
  Barbara Boehm (2)
  Jim Wolken
  Kevin Bauer
KITCHEN CLEAN UP  7:00pm - 8:00pm  

KITCHEN CLEAN UP (5)

 
4 of 5 slots filled
  Annette Kovarik
  David Donovan
I will help Tom clean the fryers if Matt can't be there.
  Joe Hoeing
  Barbara Hoeing
CLEAN FRY VATS  7:00pm - 8:30pm  

CLEAN FRY VATS (2)

 
1 of 2 slots filled
  thomas walsh
LAUNDRY  9:00pm - 10:00pm  

LAUNDRY

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info