Grand Jete Studio of Dance

2019 Room Mom Sign Up

Grand Jete Studio of Dance

2019 Room Mom Sign Up

Please sign up for you performers class accordingly. 

Creative Dance 1 & 2 will require a parent per student for all of the shows and rehearsals. No Exceptions. 

Junior A, Junior B and Senior Classes do not require a room mom. 
We are asking for additional volunteers for the week to hand out programs, usher and help back stage if needed. If you would like to volunteer please sign up under the volunteer tab. 

All other classes will require at least 4-5 room moms depending on class size. 

Room moms and volunteers will need state clearances. This is a PA State Law
If you have given us clearances in previous years GJD does have them on file. We will contact you if we need updated clearances. 

Created by:   Amanda DiPasquale
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

Monday Youth Level 3 Ballet/Tap/Jazz (5)

 
All slots filled
Jessica Dressler
Danielle Erkert
Donna Lix
Jennifer Knight
Jilian Keller
Room Mon

Friday Youth Level 3 Ballet/Tap/Jazz (4)

 
All slots filled
Rovianne Orbita
Anastasia’s Mom
Jammell Rivera
Celia Munice
Amber Hadvab

Thursday Youth Level 4 Ballet/Tap/Jazz (3)

 
2 of 3 slots filled
Mariana Hanna-Arroyo
Nemesis Miller

Tuesday Youth Level 5 Ballet/Tap/Jazz (6)

 
All slots filled
angela campos
Erin Kerchner
Laurin Mironov
Jessica Shade
Sandra Rego
Amy Gibson

Thursday Intermediate 1 Ballet/Tap/Jazz (6)

 
3 of 6 slots filled
Denise Hojnowski
Christina Novak
Jennifer Powell

Wednesday Intermediate 2 Ballet/Jazz (4)

 
1 of 4 slots filled
Andrea Schadler

Monday Intermediate 3 Ballet/Jazz (5)

 
3 of 5 slots filled
Heather Cumello
SANDRA SKVASIK
Stacy Pursel

Friday Junior B (2)

 
1 of 2 slots filled
Sheree-Ann Lewis-McBean

Monday Youth Hip Hop (4)

 
3 of 4 slots filled
Jessica Erkert
Michelle Belgrave
Ashlie Boyer

Thursday Intermediate Hip Hop (3)

 
All slots filled
Andrea Schadler
Sandra Skvasik
Leanna Pabon

Thursday Broadway Kids

 
Jaime Rush

Tuesday Intermediate Theater

 
Christina Novak

Tuesday Beginner Lyrical Friday Show (2)

 
All slots filled
Holli Warholic
Marcey Binkley

Tuesday Beginner Lyrical Saturday Mat (2)

 
All slots filled
Holli Warholic
Marcey Binkley

Thursday Beginner Lyrical Friday Show (2)

 
1 of 2 slots filled
Leanna Pabon

Thursday Beginner Lyrical Saturday Mat (2)

 
1 of 2 slots filled
Stacy Pursel

Thursday Beginner Contemporary

 

Beginner Acro (4)

 
2 of 4 slots filled
Mariana Hanna-Arroyo
Ashlie Boyer

Intermediate Acro (4)

 
1 of 4 slots filled
Amy Tycholiz

Monday Beginner Gymnastics (5)

 
All slots filled
Wady Aybar
Sabenlly Hernandez
Jammell Rivera
Celia Munive
Ashlie Boyer

Saturday Beginner Gymnastics (5)

 
2 of 5 slots filled
Jaime Rush
Nemesis Miller

Monday Intermediate Gymnastics (5)

 
1 of 5 slots filled
Laurin Mironov

Friday Intermediate Gymnastics (5)

 
4 of 5 slots filled
Jaime Rush
Jessica Shade
Amber Hadvab
Amy Gibson

Monday Advanced Gymnastics (2)

 
All slots filled
Michelle Belgrave
Allison Mariner

Tuesday Advanced Gymnastics (2)

 
1 of 2 slots filled
Christine Aquino

Friday Show Production Mini/Petites (3)

 
1 of 3 slots filled
Dianna Kochan

Saturday Matinee Show Production Mini/Petites (3)

 
2 of 3 slots filled
angela campos
Dianna Kochan

Saturday Evening Show Production Mini/Petites (3)

 
All slots filled
Angela Campos
Holli Warholic
Heather Cumello

Tiny Team Saturday Evening

 
Amy Tycholiz

Petite Elite/Petite Acro Saturday Evening (3)

 
1 of 3 slots filled
Dianna Kochan

Friday Show Usher/ Volunteer (5)

 
4 of 5 slots filled
Michelle Doster
Michelle Doster
Eta Candido
Liz Piper
Tara Stelz

Saturday Matinee Usher/Volunteer (5)

 
4 of 5 slots filled
Michelle Doster
Michelle Doster
Eta Candido
Liz Piper
Tara Stelz

Saturday Evening Usher/Volunteer (5)

 
All slots filled
Michelle Doster
Michelle Doster
Eta Candido
Liz Piper
Melissia Baker
Tara Stelz


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service