St. Mary's Parish

2019 Parish Festival Workers List

 

2019 Workers List 

The Parish Festival has for generations been an important event in the life of the parish. It is also one of the largest fundraisers for St. Mary's. This is an automated first come first serve sign up opportunity. Once signed up you will receive an email confirmation about your shift and a reminder email a couple of days before your shift. There will not be a printed hard copy of the worker’s list available in the back of Church. By signing up on-line, you save the parish significant printing costs, reduce the number of paid employee hours spent on the festival, and are enabled to choose the times most convenient for yourselves. One of the ways that parishioners between the ages of 16 and 59 serve the parish and show their commitment to it is by choosing a shift to work at the festival. High School students can use the time worked at the festival to help fulfill their requirement for community service hours. Volunteers working in the beer tent need to be 21 years old or older and for the Bingo area they need to be 18 years old or older. 

Thanks again for your generosity in helping to make successful this important event. 

Fr. Eric

 

Created by:   Parish Office
 

PLEASE NOTE: The sign up period for this event has ended and the sign up creator has locked all sign up slots from being modified. Contact the creator for more details.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
07/01/2019 (Mon.) Set Up  6:00pm  

General Set Up (16)

 
All slots filled
Brian Rehmann
Amy Miller
Jon Platte (2)
Jon and kim platte
Jayne Wieber (2)
Brian and Jayne Wieber
Ben Fox
Stacy Theis
Brooke Platte
Brooke Platte
Derek Hengesbach (2)
Derek and Ashley Hengesbach
Beth Schneider (2)
Gene Pline (2)
Joined by my wife Shelly
Melissa Smith
Daniel Smith

Picnic Tables (7)

 
All slots filled
Charlie Hengesbach
Josh Fedewa
Brooke Platte
Paul Platte
Blake Wieber
Blake Wieber
Brian Thelen
Dane Hengesbach (2)
Dane & Diana

Volleyball (3)

 
All slots filled
Dana Darnell (2)
Ryan & Dana Darnell
Anna & Brandon Baryo
Hall Kitchen  6:00pm - 8:00pm  

Food Prep (10)

 
All slots filled
krista wohlfert
Kayla Smith
Gina Keilen
Sara Badgero
Cody Keilen
Rachel Wright
Lisa Smith
Dean Harr
Holly Feldpausch
Jeanne Heckman
07/03/2019 (Wed.) Hall Kitchen  11:00am - 1:00pm  

Food Prep (5)

 
All slots filled
Ericka Martin
Gary/sarah Thelen (2)
Tammy & Rick Droste (2)
Kitchen  12:00pm - 2:00pm  

Meat Prep (16)

 
All slots filled
Cindy Wohlfert
Ann Keilen
Alanna George
Steve George
Carri Fox (2)
Gary Schafer
Julie Smith
Jenny Thelen
Terri Trierweiler
Stacey Nurenberg
Stephen Fox
Aubrey Feldpausch
Helen Hengesbach
Kay Schneider(2)
Lisa Smith
Hall Kitchen  1:00pm - 3:00pm  

Food Prep (7)

 
All slots filled
Deb Fedewa
becky rehmann
Andrea Spitzley
Emily Feldpausch
Lynne Wieber
Patty Fox
Courtney Thelen
3:00pm - 5:00pm  

Food Prep (7)

 
All slots filled
TeAnn Smith
Lisa And Ryan Smith (2)
Kathryn Hengesbach
Jessica Hengesbach
Kim Harr
Casey Reitz
Basketball Set Up  6:30pm  

Basketball Set up (2)

 
All slots filled
Mason Schneider
Claudia Heckman
Beer Tent (21 or older)  7:30pm - 9:30pm  

Exit (3)

 
All slots filled
Holly Schrauben
Lee Schrauben
Kurt Lenneman

Server (8)

 
All slots filled
Eric Hearld
Sandy Winans
Mary Hanses
Tony Schafer (3)
Louie Hengesbach
Caitlin Hengesbach
John Winans

Tickets (4)

 
All slots filled
Brooke Pohl (2)
Stephanie Lenneman
Angie Thelen

Wristbands (4)

 
All slots filled
Tony Thelen
Amanda Zimmerman
Wade & Amber Thelen (2)
9:30pm - 11:30pm  

Exit (3)

 
All slots filled
Ashley Halfman (2)
John and Ashley Halfman
Troy Smith

Server (8)

 
All slots filled
jen cook
Brett Thelen
Renae Schmitt
Lori Thelen
Louie Hengesbach
Louie Hengesbach
Tony Smith
Elizabeth Simon
Andy Theis

Tickets (4)

 
All slots filled
Amy Bearss
Paul Bearss
Dana Beech (2)

Wristbands (4)

 
All slots filled
Bruce Spitzley
Dana Trierweiler (2)
Kerry & Dana Trierweiler
Kurt Bengel
07/04/2019 (Thu.) Hall Kitchen  6:00am - 7:30am  

Food Prep (6)

 
All slots filled
Donna Schneider
Rick Martin
Linda Martin
Angela Schneider (2)
Mark Schneider
Kyle Nurenberg

Grill Burgers (4)

 
All slots filled
Ben Schafer
Dennis Schneider
Ted Smith
Ted Smith
Allison Martin
7:30am - 9:00am  

Food Prep (4)

 
All slots filled
Jarrod Thelen
Carolyn Norton
Bill Badgero
Adam Denittis

Grill Burgers (4)

 
All slots filled
Brian Norton
Robert Hengesbach
Mitch Bierstetel
Doug Nurenberg
Basketball  8:00am - 9:30am  

Score Keeper (10)

 
All slots filled
Haley Winans
Seth Wright
Adam Feldpausch
Whitney Hengesbach
Brad Winans
Brad Weber
Lauren Hengesbach (2)
Lauren & Dylan Hengesbach
Simon Smith
Matt Fox
Community Helper  8:00am - 9:30am  

Helper-Hall C (3)

 
All slots filled
Rebecca Thelen (3)
Country Kitchen  8:00am - 9:30am  

Country Kitchen (2)

 
All slots filled
connie hanses
Katie Schneider
General Handyman  8:00am - 9:30am  

Handy Man-Hall C (2)

 
All slots filled
Rebecca Thelen
Eugene Spitzley
Popstand  8:00am - 9:30am  

Pop Stand (3)

 
All slots filled
Haley Schneider
Kristy Smith
Erin S
Hall Kitchen  9:00am - 10:30am  

Food Prep (4)

 
All slots filled
Daryl Feldpausch (2)
Renell Goerge
Tina Thelen
(Jon)

Grill Burgers (4)

 
All slots filled
Doug Nurenberg
Ryan Schneider
Jon Thelen
(Tina)
Pam Platte
Bob Platte
Basketball  9:30am - 11:00am  

Score Keeper (8)

 
All slots filled
Logan Nurenberg
Sydni Bearss
Scott Smith (2)
Jake Lafleur
Eric Pohl
Stacy Nurenberg
Allie Bearss
Olivia Nurenberg
Community Helper  9:30am - 11:00am  

Helper-Hall C (3)

 
All slots filled
Emma Koenigsknecht (3)
Nick & Sara Koenigsknecht
Country Kitchen  9:30am - 11:00am  

Country Kitchen (2)

 
All slots filled
Jill Buskulic
April Witgen
General Handyman  9:30am - 11:00am  

Handy Man-Hall C (2)

 
All slots filled
Kyle Hanses
Nolan Feldpausch
Popstand  9:30am - 11:00am  

Pop Stand (3)

 
All slots filled
Lee Schneider
Lee Schneider
Hanna Thelen (2)
Grant and Hanna Thelen
Cafeteria  10:00am - 11:30am  

Cafeteria Handy Man (2)

 
All slots filled
Drew Brown
Craig Goerge

Cashier (2)

 
All slots filled
Terry Trierweiler
Geralyn Trierweiler

Food Line (8)

 
All slots filled
Kathy Martin
Dawn Thelen
Eric Platte
Emily Nurenberg
Rachel Huhn
Pam Platte
Pam Platte
Bailey Droste
Janean Kriss

Waitress--clean tables (2)

 
All slots filled
Lois Bengal
Diane Pohl
Church Booth  10:00am - 11:30am  

Hospitality (4)

 
All slots filled
Nancy Halfmann (2)
Julie Thelen (2)
Info/Quilt Booth  10:00am - 11:30am  

Ticket sales (6)

 
All slots filled
Tom Pohl
Mary and Marylou Hengesbach (2)
Nicole Thelen
Matthew Platte (2)
Matthew & Hillary Platte
Outdoor Cafeteria  10:00am - 11:30am  

Outdoor Cafeteria Handy Man (5)

 
All slots filled
Donna Wirth (2)
Mike & Donna
Mike Pohl
Lisa Koenigsknecht
Jill Martin
Hall Kitchen  10:30am - 12:00pm  

Food Prep (7)

 
All slots filled
Wendy Koenigsknecht
Tracie Trierweiler (2)
Grace
Brooklyn Nurenberg
Lily Nurenberg
Marissa Wirth
Brenna Wirth

Grill Burgers (4)

 
All slots filled
Ken J. Schafer
Randy Cusack
Greg Martin
Jeff Rehmann
Pedal Pull  10:30am - 12:00pm  

Pedal Pull--4 men & 4 women (8)

 
All slots filled
Lucas Pohl
John Pung
Kelly Mattila (2)
Justin and Kelly
Emma Arens
Grace Arens
Logan Thelen
Betsy McQueary
Betsy
Basketball  11:00am - 12:30pm  

Score Keeper (6)

 
All slots filled
Aaron Bearss
Shane Droste
Paige Platte
Andrea Thelen
Alexa Pung (2)
Clint and Alexa
Community Helper  11:00am - 12:30pm  

Helper-Hall C (5)

 
All slots filled
Robert Stump
Lynn Pohl
Kennedy Pohl
Ryan Smith
Amber Cusack
Country Kitchen  11:00am - 12:30pm  

Country Kitchen (3)

 
All slots filled
Kassidy Thelen
Lauren Schafer
Chad Schrauben
Fancy Booth  11:00am - 12:30pm  

Fancy Booth (2)

 
All slots filled
Beth Smith
Beverly Schmitt
General Handyman  11:00am - 12:30pm  

Handy Man-Hall C (3)

 
All slots filled
Scott Schmitt
Matthew Schmitt
MItch Miller
Mitch Miller
Outdoor Cafeteria  11:00am - 12:30pm  

Food Service (18)

 
15 of 18 slots filled
Angie Stump
Jeff Stump
Brooke Stump
Amy Thelen
Rich Thelen
Britney Nurenberg (2)
Britney and Brent Nurenberg
bobbi jo miller (2)
Bob and Bobbi Jo Miller
Kenzie Hengesbach
Matthew Stambaugh (3)
Amanda Stambaugh & Michael Simon
Julie Bengel
Lynn Brown

Outdoor Cafeteria Handy Man (7)

 
All slots filled
Victoria Klein
Aaron Hengesbach
Nicole Hengesbach
Pete Nurenberg
Bev Nurenberg
Katie Nurenberg
Alex Thelen
Pizza  11:00am - 12:30pm  

Pizza (4)

 
All slots filled
Melissa Smith
Trevor Thelen
Cheryl Rehmann
Amber Thelen. (Tim)
Ponies  11:00am - 12:30pm  

Ponies (2)

 
All slots filled
Kim Dennany (2)
Patrick Dennany
Popstand  11:00am - 12:30pm  

Pop Stand (6)

 
All slots filled
Nathan Smith
Dustin Smith
Gavin Smith
Marsha Smith
Tina Schneider
Bill Schneider
Rides  11:00am - 12:30pm  

Inflatable-River Rush

 
Char Keilen

Inflatables-Mini Golf

 
Garrett O'Brien

Inflatables-Moonwalk

 
Corie Weber

Inflatables-Obstacle Course (3)

 
All slots filled
Maria Dennany
Erica Bengel
Natalie O’brien

Inflatables-Tiki Island (4)

 
All slots filled
Lori Keilen (4)
Chip, Lori, Lindsey & Drew Keilen
Tractor Pull   11:00am - 12:30pm  

Lunch Stand (4)

 
All slots filled
Louis Markel
Josh Markel
Justin Smith (2)
Taylor Fedewa

Tractor Pull Lunch Stand Handy Man (3)

 
All slots filled
Andrew Martin
Jim Martin
William McQueary
Josh Nurenberg
Cafeteria  11:15am - 1:00pm  

Cafeteria Handy Man (2)

 
All slots filled
Kacey Hengesbach
Janay Bengal

Cashier (2)

 
All slots filled
Celena Nurenberg (2)
Celena Nurenberg & Nicole Schafer

Food Line (8)

 
All slots filled
Kayla Simon
Lilyanna Schafer
Brent And Lynne Huhn (2)
Devon Pung
Brent Pohl
Jenny Pohl
Alison Simon

Waitress--clean tables (2)

 
All slots filled
Mara Schneider
Andrea Simon
Church Booth  11:30am - 1:00pm  

Hospitality (4)

 
All slots filled
Ann Lehman
Kelsey Hengesbach
Deb Schaar (2)
Deb Schaar & Allison Schaar
Info/Quilt Booth  11:30am - 1:00pm  

Ticket sales (6)

 
All slots filled
Lou Hengesbach
Kevin Fox
Lori Fox
Stan Simon
Judy Simon
Geri Hengesbach
Hall Kitchen  12:00pm - 1:00pm  

Dishwasher

 
Beer Tent (21 or older)  12:00pm - 1:30pm  

Exit (2)

 
All slots filled
Carrie Fedewa (2)
Matthew Fedewa

Server (8)

 
All slots filled
Mike Thelen
Scott & Lisa Werner (2)
Amy Thelen
Tom Buskulic
William Platte (2)
William & Sue Platte
Mike fedewa

Tickets (4)

 
All slots filled
Kaleb Lenneman (2)
Kaleb and Alyssa
Paul Trierweiler (2)
Josh Trierweiler

Wristbands (4)

 
All slots filled
Perry Thelen (2)
Shirley Thelen
Kristin Simon (2)
Ryan Simon
Hall Kitchen  12:00pm - 1:30pm  

Food Prep (7)

 
All slots filled
Grace Spitzley (2)
Collin Nurenberg
Drew Thelen (2)
Jade English
Stephanie Smith
Brent Smith
Ryleigh Trierweiler

Grill Burgers (4)

 
All slots filled
Hengesbach Dan & Marcia (2)
Marlene Schneider (2)
Tony Schneider
Outdoor Cafeteria  12:15pm - 2:00pm  

Food Service (18)

 
15 of 18 slots filled
Brenda Weber
Audrey Pohl
Patty Lenneman
Kimberly Keilen
Rebecca Martin (2)
Anna Martin
Rachel Schneider
Beverly Thelen (2)
Pat and Beverly Thelen
Grace Simon
Emily Simon
Aidan Flynn
Morgan Thelen
Rademacher Lori
Kelly Thelen

Outdoor Cafeteria Handy Man (7)

 
1 of 7 slots filled
Jason Miller
Activity Tent  12:30pm - 2:00pm  

Activity Tent Handy Man (2)

 
All slots filled
Caleb Barker
Kyle Witgen

Applying Tattoos (2)

 
All slots filled
Trina & Seth Anderson (2)

Ball Toss (2)

 
All slots filled
Jared Schafer
Joe Simon

Bean Bag Toss (2)

 
All slots filled
Kennedy Martin (2)

Cake Walk (2)

 
All slots filled
Miya Beech
Cassandra Platte

Competition (3)

 
All slots filled
Katharine Irrer
Thelen Casey
Fedewa Taylor

crafts (2)

 
All slots filled
Jamie Markel
Jennifer Markel

Duck Pond (2)

 
All slots filled
Kristin Martin
Jim Martin
Alyssa Nurenberg

Entrance

 
Brian Schrauben

Pop Toss (2)

 
All slots filled
Randy Schafer (2)
Ryan Schafer

Sucker Tree (2)

 
All slots filled
Janay Bengal
Audrey Channell
Basketball  12:30pm - 2:00pm  

Score Keeper (4)

 
All slots filled
Jake Gross (2)
Jake & Abby Gross
Cameron Wirth
Evan Hengesbach
Community Helper  12:30pm - 2:00pm  

Helper-Hall C (5)

 
Country Kitchen  12:30pm - 2:00pm  

Country Kitchen (4)

 
2 of 4 slots filled
Barb Spitzley
Timothy Fedewa
Fancy Booth  12:30pm - 2:00pm  

Fancy Booth (3)

 
All slots filled
Wanda Martin
Janice Schafer
Janice Schafer
Sharon Jegla
General Handyman  12:30pm - 2:00pm  

Handy Man-Hall C (3)

 
2 of 3 slots filled
Ty Schneider
Tim Thelen. (Amber)
Pedal Pull  12:30pm - 2:00pm  

Pedal Pull--4 men & 4 women (8)

 
6 of 8 slots filled
Katie Pung
Lisa Smith
Don Smith
Warren Hengesbach (2)
Callie Smith
Pizza  12:30pm - 2:00pm  

Pizza (4)

 
All slots filled
Kathy Channell
Marilyn Schneider (3)
Marilyn, Gary, & Damon Schneider
Ponies  12:30pm - 2:00pm  

Ponies (3)

 
2 of 3 slots filled
Preston Schaar
Jerrad Smith
Popstand  12:30pm - 2:00pm  

Pop Stand (5)

 
All slots filled
Rebecca Schneider
Sarah Esch (2)
Dan Fox (2)
Dan & Shelley Fox
Rides  12:30pm - 2:00pm  

Inflatables-Mini Golf

 
Caleb Noeker

Inflatables-Moonwalk

 
Lance Rademacher

Inflatables-Obstacle Course (3)

 
All slots filled
Tyler Schmitt
Nick Noel
Justin Fandel

Inflatables-River Rush

 
Addison Bauer

Inflatables-Tiki Island (4)

 
All slots filled
Baylee Smith (3)
Baylee, Tyler & Cassidee Smith
Anthony Pohl
Tractor Pull  12:30pm - 2:00pm  

Lunch Stand (4)

 

Tractor Pull Lunch Stand Handy Man (3)

 
All slots filled
Scott Nurenberg (2)
Kevin Rademacher
Bingo (18 or older)  12:45pm - 2:30pm  

Worker (15)

 
Cafeteria  12:45pm - 2:30pm  

CafeteriaHandy Man (2)

 
All slots filled
Tim Hengesbach
Don English

Cashier (2)

 
All slots filled
Judy Personious
Tim Personious

Food Line (8)

 
All slots filled
Tim Hengesbach
Brooke Hengesbach
Jim Weber
Laurie Sillman (3)
With my daughter Lisa & Grandson Jace.
Andy Manning
Julie Thelen

Waitress--clean tables (2)

 
All slots filled
Sheri Platte (2)
Sheri and Peyton Platte
Hall Kitchen  1:00pm - 2:00pm  

Dishwasher

 
Rachel Schmitt
Church Booth  1:00pm - 2:30pm  

Hospitality (4)

 
All slots filled
Christine Hagen
Dan Hagen
Lindsey Barker (2)
Jarrod Barker
Info/Quilt Booth  1:00pm - 2:30pm  

Ticket sales (4)

 
All slots filled
Kris Pline
Chris Pline
Kurt Thelen
Carol Thelen
Beer Tent (21 or older)  1:30pm - 3:00pm  

Exit (2)

 
All slots filled
Mitchell & Brianna Schneider (2)

Server (8)

 
All slots filled
Mike and Bonnie Fink (2)
Jeremy Miller
Doreen Fedewa
Brian & Kristi Thelen (2)
Darren Thelen
Jim Martin

Tickets (4)

 
All slots filled
Mary Fedewa (2)
Tim Wieber
Lynn Strong

Wristbands (4)

 
All slots filled
Kary Schneider
CharlieSherry Thelen (2)
Michelle Noel
Hall Kitchen  1:30pm - 3:00pm  

Food Prep (6)

 
5 of 6 slots filled
Lynette Witgen
DeNittis Jenna
Colleen Fedewa
Darren Kramer (2)
Rebecca

Grill Burgers (4)

 
3 of 4 slots filled
Neal Droste
Brendan Fox
Jeremy Huhn
Outdoor Cafeteria  1:45pm - 3:30pm  

Food Service (12)

 
10 of 12 slots filled
Jenna Thelen
Tammy Martin (3)
John, Tammy and Amelia Martin
Ken Schafer
Rosana Pung
Karen Schafer
Gene Schneider (2)
Doreen
Jessica Schafer

Outdoor Cafeteria Handy Man (4)

 
3 of 4 slots filled
Brian Weber
Dustin Thelen
Charles Schneider
Hall Kitchen  2:00pm - 3:00pm  

Dishwasher

 
John Thelen
Activity Tent  2:00pm - 3:30pm  

Activity Tent Handy Man (2)

 
All slots filled
Max Drake
Trey Hengesbach

Applying Tattoos (2)

 
All slots filled
Kali Thelen (2)

Ball Toss (2)

 
All slots filled
Shannon Wohlfert
Nathan Buckley

Bean Bag Toss (2)

 
1 of 2 slots filled
Brandt Buckley

Cake Walk (2)

 
1 of 2 slots filled
Kelsey Russell

Competition (3)

 
2 of 3 slots filled
Brad Schrauben
Valerie Schafer

crafts (2)

 
All slots filled
Nicole Schafer
I will not be there, but Alyssa Nurenberg (Dale Nurenberg) will be taking my place for me.
Rachel Schrauben

Duck Pond (2)

 
1 of 2 slots filled
Alyse Spitzley

Entrance

 
Madi Butler

Pop Toss (2)

 
1 of 2 slots filled
Michaela Flynn

Sucker Tree (2)

 
1 of 2 slots filled
Madeleine Smith
Basketball  2:00pm - 3:30pm  

Score Keeper (3)

 
All slots filled
Kaleb & Audrey Thelen (2)
Garrett Trierweiler
Community Helper  2:00pm - 3:30pm  

Helper-Hall C (4)

 
Country Kitchen  2:00pm - 3:30pm  

Country Kitchen (2)

 
All slots filled
Mary Nurenberg
Dawn Keilen
Fancy Booth  2:00pm - 3:30pm  

Fancy Booth (2)

 
All slots filled
Laurie Krzeminski
Kevin Krzeminski
General Handyman  2:00pm - 3:30pm  

Handy Man-Hall C (4)

 
1 of 4 slots filled
Dean Spitzley
Pedal Pull  2:00pm - 3:30pm  

Pedal Pull--4 men & 4 women (8)

 
4 of 8 slots filled
Kelly Mattila (2)
Brooke Bengel
Amber Bengal
Pizza  2:00pm - 3:30pm  

Pizza (4)

 
2 of 4 slots filled
Sue Kohagen
Lisa Hengesbach
Ponies  2:00pm - 3:30pm  

Ponies (3)

 
1 of 3 slots filled
Melissa Thelen (Darren)
Popstand  2:00pm - 3:30pm  

Pop Stand (4)

 
All slots filled
Tanner Droste
Tyler Spitzley (3)
Tyler, Kayla, Nathan
Rides  2:00pm - 3:30pm  

Inflatables-Mini Golf

 
Shawn O’Brien

Inflatables-Moonwalk

 
Emily Spitzley

Inflatables-Obstacle Course (3)

 
2 of 3 slots filled
Collin Trierweiler
Noah Spitzley

Inflatables-River Rush

 
Justin Pohl

Inflatables-Tiki Island (4)

 
3 of 4 slots filled
Louis Irrer
Coy Simon
Jared Thelen
Tractor Pull  2:00pm - 3:30pm  

Lunch Stand (3)

 
2 of 3 slots filled
Steve & Ruth Miller (2)

Tractor Pull Lunch Stand Handy Man (2)

 
Bingo (18 or older)  2:15pm - 3:45pm  

Worker (15)

 
2 of 15 slots filled
Kristina Eklund (2)
Cafeteria  2:15pm - 4:00pm  

Cafeteria Handy Man (2)

 
All slots filled
Jeff & Tammy Bengel
Tom Smith (Erin)

Cashier (2)

 
All slots filled
Danyelle Stoddard
Joe Stoddard

Food Line (8)

 
4 of 8 slots filled
Brenda Bengal
Kristin Trierweiler
Julie Lenneman
Kim English

Waitress--clean tables (2)

 
All slots filled
Jeff & Tammy Bengel
Lynn Schneider
Church Booth  2:30pm - 4:00pm  

Hospitality (4)

 
All slots filled
Elizabeth Weber
Kevin Schafer
Brian Flynn (2)
Brian and Kristin Flynn
Info/Quilt Booth  2:30pm - 4:00pm  

Ticket sales (2)

 
1 of 2 slots filled
Megan Hanses
Hall Kitchen  3:00pm - 4:00pm  

Dishwasher

 
Stephanie Smith
Beer Tent (21 or older)  3:00pm - 4:30pm  

Beer Tent Handy Man (2)

 
1 of 2 slots filled
Jeff Keilen

Exit (2)

 
All slots filled
Gerry & Tammy Meyers (2)

Server (8)

 
All slots filled
Debbie Hengesbach (3)
+ Steve and Terri Eklund
Ronda Martin (2)
Ronda Martin
Shirley Smith (3)
Bob, Shirley & Emily

Tickets (4)

 
All slots filled
Michael Hengesbach
Kyle Thelen (2)
Kyle and Tricia Thelen
Michele Hanses

Wristbands (2)

 
All slots filled
Luke Thelen
Travis Bengal
Hall Kitchen  3:00pm - 4:30pm  

Food Prep (5)

 
All slots filled
Kevin & Brenda Schneider (2)
Dave Nurenberg (2)
Michelle
Dana Platte
Outdoor Cafeteria  3:15pm - 5:00pm  

Food Service (18)

 

Outdoor Cafeteria Handy Man (5)

 
1 of 5 slots filled
Aaron Keilen
Activity Tent  3:30pm - 5:00pm  

Activity Tent Handy Man (3)

 
2 of 3 slots filled
Tom Spitzley (Tom)
Andre Willard

Applying Tattoos (2)

 
1 of 2 slots filled
Karter Bauer

Ball Toss (2)

 
All slots filled
Lisa Thelen (2)
Evan Thelen

Bean Bag Toss (2)

 
All slots filled
Jenna Kramer
Katie Lehman

crafts (2)

 
1 of 2 slots filled
Emma Keilen

Duck Pond (2)

 
1 of 2 slots filled
Kelsi Lafleur

Entrance

 
Chad Klein

Sucker Tree (2)

 
1 of 2 slots filled
Denise Piggott
Bingo (18 or older)  3:30pm - 5:00pm  

Worker/Cleanup (15)

 
Community Helper  3:30pm - 5:00pm  

Helper-Hall C (3)

 
2 of 3 slots filled
Kelly Bengel
Dominic Bengel
Kyle Hengesbach
Country Kitchen  3:30pm - 5:00pm  

Country Kitchen (2)

 
All slots filled
Scott Simon
Kristy Simon
General Handyman  3:30pm - 5:00pm  

Handy Man-Hall C (4)

 
1 of 4 slots filled
John A. Martin
John A. Martin
Pizza  3:30pm - 5:00pm  

Pizza (4)

 
All slots filled
Tara Thelen
Kelly Bengel (2)
Hannah Bengel
Tara Brown
Ponies  3:30pm - 5:00pm  

Ponies (2)

 
Popstand  3:30pm - 5:00pm  

Pop Stand (4)

 
All slots filled
Amelia Thelen
Claire Simon
Peri Pung
Sarah Lehman
Rides  3:30pm - 5:00pm  

Inflatables-Mini Golf

 
Lori Pung

Inflatables-Moonwalk

 
Tom Pung

Inflatables-Obstacle Course (3)

 
2 of 3 slots filled
Kara Hengesbach
Elizabeth Nurenberg

Inflatables-River Rush

 
Dylan Schmitz

Inflatables-Tiki Island (4)

 
3 of 4 slots filled
Logan Hengesbach
Ben Keilen
Jackson Martin
Tractor Pull  3:30pm - 5:00pm  

Lunch Stand (2)

 
All slots filled
Tom & Sandy Smith (2)

Tractor Pull Lunch Stand Handy Man (2)

 
Cafeteria  3:45pm - 5:30pm  

Cafeteria Handy Man (2)

 

Cashier (2)

 
All slots filled
Maureen Schafer
Maureen Schafer (Gary)
Timothy Bengal

Food Line (8)

 

Waitress--clean tables (2)

 
All slots filled
Marcia Fedewa
Geri Pennell
Hall Kitchen  4:00pm - 5:00pm  

Dishwasher

 
Krystal Quartermus
Church Booth  4:00pm - 5:30pm  

Hospitality (4)

 
2 of 4 slots filled
Taylor & Jessie Feldpausch (2)
Info/Quilt Booth  4:00pm - 5:30pm  

Ticket sales (2)

 
1 of 2 slots filled
Nate Thelen
Beer Tent (21 or older)  4:30pm - 6:00pm  

Beer Tent Handy Man (2)

 
1 of 2 slots filled
Gavin Schaar

Exit (2)

 
All slots filled
Darren(Tina) Thelen (2)

Server (8)

 
All slots filled
Tony Wirth
Nicholas Martin
Cassie Martin
Jason Wohlfert
Craig & Michelle Thelen (2)
Craig & Michelle Thelen
Trey Bauer
Clayton Platte

Tickets (4)

 
All slots filled
Brian & Amy Pung (2)
Sheri Wohlfert
Dave Wohlfert

Wristbands (2)

 
All slots filled
Brianne Schafer
Aaron Jegla
Hall Kitchen  4:30pm - 6:00pm  

Food Prep (7)

 
All slots filled
Ed Hengesbach
Abby Huhn
Craig Pohl
Kurt Schafer (2)
Judy
Tim Schafer
Kevin Smith
Outdoor Cafeteria  4:45pm - 6:30pm  

Food Service (18)

 

Outdoor Cafeteria Handy Man (5)

 
Hall Kitchen  5:00pm - 6:00pm  

Dishwasher

 
Susan Weber
Community Helper  5:00pm - 6:30pm  

Helper-Hall C (3)

 
General Handyman  5:00pm - 6:30pm  

Handy Man-Hall C (5)

 
4 of 5 slots filled
Nate Wirth
Brock Simon
Gregg Trierweiler
Bryce Hengesbach
Pizza  5:00pm - 6:30pm  

Pizza (4)

 
All slots filled
Dan & Melisa Droste (2)
Jennie Fox
Vicki Buckley
Popstand  5:00pm - 6:30pm  

Pop Stand (3)

 
All slots filled
Nolan Hagen (3)
Nolan, Lucas, Troy
Tractor Pull  5:00pm - 6:30pm  

Lunch Stand (2)

 
All slots filled
Renae Droste
Grant Droste

Tractor Pull Lunch Stand Handy Man (3)

 
2 of 3 slots filled
Katie Pung (2)
Kyle and Katie
Cafeteria  5:15pm - 7:00pm  

Cafeteria Handy Man (2)

 
All slots filled
Jon Thelen (Jennifer)
Kyle Trierweiler

Cashier (2)

 
All slots filled
Erin Smith
Sandy Cook

Food Line (8)

 
All slots filled
Jill Kowatch (2)
Brian Kowatch
Dave Rademacher (2)
Jill
Jill Serba
Amie Spitzley
Carol Arens
Conni Droste

Waitress--clean tables (2)

 
All slots filled
Shannon Wirth
Julie Bierstetel
Info/Quilt Booth  5:30pm - 7:00pm  

Ticket sales (4)

 
All slots filled
Dean Thelen (2)
Valerie Thelen
Denise Krausz
Mitchell Krausz
Hall Kitchen  6:00pm - 7:00pm  

Dishwasher

 
Nick Martin
Beer Tent (21 or older)  6:00pm - 7:30pm  

Exit (2)

 
All slots filled
Phil & Jamie Smith (2)

Server (6)

 
All slots filled
Brian Witgen
Haley Heckman (3)
Haley and Craig Heckman and Bryant Trierweiler
Alissa Spitzley (2)
and Ryan Spitzley

Tickets (4)

 
All slots filled
Eric & Renee Thelen (2)
Gwen and Matt Huber (2)

Wristbands (2)

 
All slots filled
Tim Thelen
Conni Thelen
Hall Kitchen  6:00pm - 7:30pm  

Food Prep (5)

 
All slots filled
Jane Schmitt
Bryce Platte
Andrew Schneider (3)
Jamie & AJ
Outdoor Cafeteria  6:15pm - 8:00pm  

Outdoor Cafeteria Handy Man (5)

 
General Handyman  6:30pm - 8:00pm  

Handy Man-Hall C (8)

 
4 of 8 slots filled
Brandon Weber
Ryan Eklund
Martin Fox
Patrick Fedewa
Hall Kitchen  6:30pm - 8:00pm  

Cleanup (9)

 
All slots filled
Ron Pline
Dawn Pline
Craig Pung
Ian Quartermus
Paul Simon (2)
Mary Lou
Tom Spitzley (2)
Kim
Jim (Price) Thelen
Cafeteria  7:00pm - 8:30pm  

Cleanup (8)

 
All slots filled
Brian Smith
Tyler Smith (2)
Aubry
John Smith (2)
Cheryl
Daryl Spitzley
Dominic Spitzley
Tom (Grange) Thelen
Beer Tent (21 or older)  7:30pm - 9:00pm  

Exit (2)

 
All slots filled
Jason Fox
Lane Simon

Server (6)

 
All slots filled
Yvonne Trierweiler
Thomas Trierweiler
Hannah Trierweiler
Cameron Trierweiler
Kasey Simon
Cole Hengesbach

Tickets (2)

 
All slots filled
Dale Nurenberg (2)

Wristbands (2)

 
All slots filled
Matt Myers (2)
Staci
General Handyman  8:00pm - 9:30pm  

Handy Man-Hall C (8)

 
All slots filled
Adam Bengal
Erik Buckley
Mitchell Buckley
Bruce Cook
Tad Drake
Nick Droste
Dan Martin
Jeff Serba
©2019 SignUpGenius. All Rights Reserved. Privacy Policy | Terms of Service