Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
2019-2020 Watch D.O.G.S.

2019-2020 Watch D.O.G.S.

Welcome Watch D.O.G.S.!!! We would love for you to join us on a day that works best for your schedule. Please take a look at what is available and sign up. Thank you!

Created by:   Brittney Bryan
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy EDT) Location Available Slot
10/16/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 

Slot 2

 
Kunal Pradhan
Ms Donnally
10/18/2019
(Fri. 7:30am - 2:30am)
 

Slot 1

 

Slot 2

 
David Murphy
Bowman
10/21/2019
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Dan Le Pore
Reynolds

Slot 2

 
John Colby
Gunther & Brosan
10/23/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Barry Cleveland
Mrs. Gunther

Slot 2

 
Ryan Henning
Mrs Brosan
10/25/2019
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Anthony Morgan
Mrs. Forrester

Slot 2

 
Brian Boylan
Henrietta, Morris
10/30/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Enoch Polk
Ms Anderson

Slot 2

 
Mark Mangilit
Albecker/Reynolds
11/01/2019
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Erik Miller
Duis

Slot 2

 
Terry Henretty
Mrs Reynolds
11/06/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Robert Griesbach
Davis and Diehl

Slot 2

 
Bryce Dahnert
Fritts
11/08/2019
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 

Slot 2

 
Scott Stannard
Mrs fritts
11/11/2019
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Robin Clark
Morris and Brosan

Slot 2

 
David Countryman
Davis
11/13/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 

Slot 2

 
William Merritt
Fuhrman
11/15/2019
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Matt Morris
Mrs. Nacin and Mrs Penn-Joyce

Slot 2

 
Jeremy Wilch
Fuhrman, Luke.
11/18/2019
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Alton Echols
Mrs. Gunther

Slot 2

 
Brian Patterson
Jackson - Trainor. Landen - Henretty
11/20/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
David Segalini
Ms Bowns

Slot 2

 
Ryan Jones
Mrs Winn
11/22/2019
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Carter Smith
Mrs. Albecker

Slot 2

 
Sean Hanley
Duis
11/25/2019
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Stephen Cox
Bigney fritz danaert

Slot 2

 
12/02/2019
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Michael Maslowski
Albecker

Slot 2

 
12/04/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Brandon Armitage
Mrs Trainor

Slot 2

 
Clint Webb
Mrs Dius and Mrs Bowns
12/06/2019
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Greg Frese
Andrew (mr. c), Katelyn (parr), Ashley (Gunther)

Slot 2

 
Chris Marchant
Gunther, Reynolds
12/09/2019
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Tim Gardina
Albecher

Slot 2

 
Shakil Islam
Mrs brosan mrs Jacques
12/11/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Dave Edwards
Mrs. Luke & Mrs. Fritts

Slot 2

 
Pete Dauphinais
Mrs Bowman
12/13/2019
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Matthew Acker
Henretty for Leah and Chianese for Avery

Slot 2

 
Chris Keller
Forrest ER
12/16/2019
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Jason Howlin
Trainir

Slot 2

 
Dean Simpkins
Mrs. Davis
12/18/2019
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Jason Coulombe
Herman’s

Slot 2

 
Peter Webb
Herman’s
01/08/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Ryan Dlesk
Tammi Brosan’s

Slot 2

 
Patrick Ly
Me. Gunther and Mrs. hermens
01/10/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Matthew Street
Mrs Gunther

Slot 2

 
Joe Tramm
Ms Palovchik
01/13/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Jason Maddens
Ms Winn, Mrs Fritts

Slot 2

 
Matt Friedman
Mrs Fritts
01/15/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Michael Marcialis
Mrs. Fritz

Slot 2

 
01/17/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Steve Geraci
Mrs. Morris

Slot 2

 
David Rodgers
Mrs. Parr
01/22/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Mark Allard
Mrs. Wong

Slot 2

 
01/24/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Russell Todd
Ms. Bowman

Slot 2

 
Jason Ford
Duis
01/27/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Jeremy Nimtz
Nacin, Albecker

Slot 2

 
Travis Hardy
Mrs Polovfchick
01/29/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Mike Louis
Mrs. Kulak

Slot 2

 
Kris Collo
Donnally
01/31/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Joshua Nodell
Mr c

Slot 2

 
Glenn Rowan
Brosan and Eble
02/03/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Michael Roberts
Davis,Reynolds,Fritts

Slot 2

 
Kevin Kennedy
Luke
02/05/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Bill Heath
Henretty

Slot 2

 
02/07/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Brian DiCiurcio
Mr. Chianese & Mrs. Diehl

Slot 2

 
Joe Schaefer
Anderson
02/10/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 

Slot 2

 
Sylvain Herbert
Mrs. Albecker
02/12/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Walter Rampey
Reynolds

Slot 2

 
Chris Grasmueck
Morris and Anderson
02/14/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Kyle Fritts
Ms parr and Ms Hutchings

Slot 2

 
Guha Srivatsa
Ms.Bigney
02/19/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Aaron Nye
Mrs Parr and Mrs Trainor

Slot 2

 
Sean FitzGerald
Chianese
02/21/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Matt Burton
Parr and Gunther

Slot 2

 
Jay Ryan
Ms Wong
02/24/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 

Slot 2

 
William Stowe
Wong, Donnelly
02/26/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Brian Collins
Henretty. Luke

Slot 2

 
Benjamin Tew
Mrs. Fritts
02/28/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Scott Zailer
Donnaly

Slot 2

 
Matt Strasburg
Anderson's and Trainor
03/02/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Ian Stringer
Nancin and Diehl

Slot 2

 
Eric Retzlaff
Morris, Brosan, Jaques
03/04/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Chris Wong
Donnally

Slot 2

 
Arlen Janet
Chianese
03/06/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Mike Cerniglia
Trainer & Duis

Slot 2

 
Greg Siller
Bounds & Parr
03/09/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Jason Lowry
Ms. Winn

Slot 2

 
Jordan Citron
Anderson and Brosan
03/11/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Jonathan Allen
Bigney

Slot 2

 
Billy Kliner
Mrs Davis
03/13/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Wally Okpych
Mrs Anderson

Slot 2

 
Chris DZURIlla
Hutchins
03/16/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Keith Jolly
Mrs. Forrester

Slot 2

 
Ryan Cox
Mrs. Davis & Mrs. Anderson
03/18/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Andrew Marshall
Duis, Sundheimer

Slot 2

 
Jimmy Kliner
Mrs. Reynolds
03/20/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Ryan McKeon
Mrs Gunther

Slot 2

 
Nathaniel Hahn
Ms Morris
03/23/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Chris Keefer
Chianese

Slot 2

 
Tyler Smith
Mrs. Reynolds
03/25/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Jeff Wilson
Tammy Brosan

Slot 2

 
Shawn James
Mrs. Reynolds | Mrs. Jacques
03/27/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Steve Galos
Steve Galos - Sundheimer, Donally, Luke

Slot 2

 
Chris Rose
Furman/Anderson
03/30/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Nawar Shora
Bigney, Jacques

Slot 2

 
Amardeep Sharma
Mr Chianese
04/01/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Justin Sethi
Anderson and Morris

Slot 2

 
Ben Straub
Morris and Davis
04/03/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Joshua Powell
Mrs Morris

Slot 2

 
Usud Syed
Mrs. Palovchik
04/15/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Andrew Bensimon
Davis

Slot 2

 
Yousuf Khan
Mr. Chianese
04/17/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Charles Bradshaw
Mrs. Albecker

Slot 2

 
Tommy Owens
Chianese
04/20/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Mike Gamble
Luke

Slot 2

 
Drew Manning
Dahnert an Paluvchic
04/22/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Chris Cumiskey
MS. HERMANS

Slot 2

 
Steven Lindquist
Valerie Lindquist/Wong Arsen Mostepan/Winn
04/24/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Shaun Kennedy
Albecker, Furman

Slot 2

 
James Yeager
Kulak
04/27/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Ryan Pinckney
Fritz &

Slot 2

 
Louie Sarracino
Rachel Sarracino
04/29/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Joao Granja
Winn and Bowman

Slot 2

 
John Colby
Gunther and Brosan
05/01/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Chris Robinson
Dahnert AND Luke

Slot 2

 
Brian Kamin
Sundheimer, Chianese, Bowns
05/04/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
JJ Cooney
Ms. Dahnert & Ms. Diehl

Slot 2

 
Girish Wadhwani
Miss Parr
05/06/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Owen Murray
Diehl and Nacin

Slot 2

 
Nick Siano
Ms. Palovchik
05/08/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Patrick Ly
Mia and Tai Ly

Slot 2

 
Joseph Corcoran
Olivia, Diehl
05/11/2020
(Mon. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Todd Boyer
Mrs. Luke

Slot 2

 
William Stowe
Wong and Donnelly
05/13/2020
(Wed. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Tarik Vaughan
Brosan and Davis

Slot 2

 
Nick Siano
Ms. Palovchik
05/15/2020
(Fri. 7:30am - 2:30pm)
 

Slot 1

 
Eric Fees
Donnally

Slot 2

 
Cameron Jordan
Kulak
05/18/2020
(Mon. 7:25am - 2:30pm)
SYC 

Slot 1

 
Christopher Rose

Slot 2

 
William Laing
Mrs. Fuhrman/ Mrs. Albecker
05/20/2020
(Wed. 7:25am - 2:30pm)
SYC 

Slot 1

 
Galos Steven

Slot 2

 
Carlo Espiritu
Caden (Eble) and Brady (Parr)
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info