Awty Fall Fun Festival

2019 FFF Volunteers

The 2019 Jurasssic Awty FFF volunteer shifts will be 60-minutes or 90-minutes long.  Please take note of your start time and be sure to arrive a few minutes early at the registration / ticket area where maps will be available.

Volunteers receive a free wristband -- Kudos to volunteers!

Created by:   FFF Co-chairs
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CST) Available Slot
10/23/2019 (Wed.) Boardroom  8:00am - 11:00am  

Wristband & Tail Distribution (8)

Counting and sorting pre-orders for classroom distribution - parent volunteers only

 
All slots filled
Maria Carolina Leon Carri
Kathleen Froelich
Josefina Merad
Caroline Wargnier
Wantzu Chen
Ms. Beatrice
Sabine Pyles
Brigitte Poupard
Noelle Melhem (2)
M. Houssard
Loubna Raghb
Brigitte Poupard
Aurelie Bruyant
Elise Devesa
10/26/2019 (Sat.) Set-up crew and booth opening  10:30am - 12:00pm  

Craft Booth (2)

 
All slots filled
Joanna Strachan
Ms Garcia
Traci Dinakar
Olga

Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Tristan Houy
Brent Lamers
Ethnan Pedro
Mrs. Aldana

Can Toss

 
Glenna Sharafeldin
Ms. Bulnes

Bean Bag Toss

 
Anthony Hoang
Evan Anderson

Haunted House (2)

Line-up crown control

 
All slots filled
Tene Ariyo
Michael Mitchell
Zeynep Dundar
dr yost

Drinks / Treat Station (2)

 
All slots filled
Henderson Chandler
Sra.Calvo-Luis
Katia Petrosky
Anderson

Wipeout!

 
Alexia George
Mrs. Stone

Spider Climb

 
Adriana Fernandez
Ms. Naomi Rinche

Bug's Life

 
Jennifer Matthews
Anderson

4-in-1 Sports

 
Brian Karrs
Mr. Page

Ninja Warrior

 
Seth Khan
Sra. Marin

Concessions (6)

Popcorn, cotton candy, snow cones - you will get sticky!

 
All slots filled
Jill Lock
Ms. Sofia
Eleni Zabaneh
Mme. Jadot
Sophia Peralta
Cidgemoglu
McKenna Balliet
Johnson
Estelle Archambeau
Sandrine Jadot
Josefina Merad
Caroline Wargnier

Witch's Hat

 
Monitoring booth / station  12:00pm - 1:30pm  

Craft Booth (2)

 
All slots filled
Rick Huang
Abinader
Joelle DiPaolo
Abinader

Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Ibtissam Ezzeddine
Marina Rabelo
Bhanu Kurre
James Belcher

Can Toss

 
Jeremie Pare
Dolle

Bean Bag Toss

 
Paula Rocha
Ms.Christelle

Haunted House (2)

Line-up crown control

 
All slots filled
Daniela Larrea
Kim Gowen
Dane Akiri
Odom

Drinks / Treat Station (2)

 
All slots filled
Alexander Gadin
JPeguero
Kate Yao
Ms. Johnson

Cafeteria Line (2)

 
All slots filled
Suzanne Lee
Ms. Rosado
Maria Cangucu
Caroline Pate

Wipeout!

 
dalya mawlawi
webber

Spider Climb

 
Nicole Dunkel
Devins

Bug's Life

 
Olivia Onyejekwe
Dee

4-in-1 Sports

 
Madeleine Cox
Erin Townley

Ninja Warrior

 
Taymour Metwalli
Alexander

Concessions (6)

Popcorn, cotton candy, snow cones - you will get sticky!

 
All slots filled
Giselle Henry
Ginger Stone
Sophia Peralta
Cigdemoglu
Yassmine Abba-kaka
David Rea
McKenna Balliet
Johnson
Chloe Kim
Ms.Pang
Eyimofe Ariyo
Wu

Witch's Hat

 
Shannon Reid
Ms. Bulnes and Ms. Wolff
1:30pm - 3:00pm  

Craft Booth (2)

 
All slots filled
Jean-Luc Shimizu
Webber
Didi Zhou
Townley/Jones

Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Danielle Xu
Pang
Dalal Daher
Ms. Villavicencio

Can Toss

 
Ziana Ukani
Townley

Bean Bag Toss

 
Angelica Young
Ms. Nuria Campos

Haunted House (2)

Line-up crown control

 
All slots filled
Sofia De La Morena
Maria Paez de Salinas
Kinda Georges-Nachef
Mme Naoelle Bure

Drinks / Treat Station (2)

 
All slots filled
Sol Terrado
Evan Anderson
Clare Johnston
Javier Marin

Cafeteria Line (2)

 
All slots filled
Anu Pani
Ms. Angela Stamps
Carolina Ortega
Ms. Mohedas

Wipeout!

 
Natalia Grajales
Mrs. Megarity

Spider Climb

 
Tony Sullivan
Brittani Morales

Bug's Life

 
Adriana Fernandez
Ms. Naomi Rinche

4-in-1 Sports

 

Ninja Warrior

 
Laura Kalfon

Concessions (6)

Popcorn, cotton candy, snow cones - you will get sticky!

 
All slots filled
Isabelle Pham
M. Barbazo
Estelle Groot
Mr Shauinger
Tristan Houy
Brent Lamers
Patrick Devins
Mr. Lamers
Chloe Kim
Ms.Pang
Melissa Seecharan
Ms. Alexander

Witch's Hat

 
Booth closing and clean-up crew  3:00pm - 4:00pm  

Craft Booth (2)

 
All slots filled
Terri Hamm
Greenwood
Elizabeth Ramos
Ms. Case

Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Nathalie Laplane
caroline wargnier
Sandy Alexander
Schoaps

Can Toss

 
Jairo Barrantes
Sahuna

Bean Bag Toss

 
Antonio Ramos
Schoaps

Haunted House (2)

Line-up crown control

 
All slots filled
Adriana Fernandez
Ms. Naomi Rinche
Jorge Suarez
N. Campos

Drinks / Treat Station (2)

 
All slots filled
Alejandro de la Morena
Pamela Odom
Mary Jo Pokorski
Naoelle Bure

Wipeout!

 
Katherine Hoang
Mr. Houville

Spider Climb

 
Andrew Palisch
Rizarri

Bug's Life

 

4-in-1 Sports

 

Ninja Warrior

 
Doug Mayne
Schoaps

Concessions (6)

Popcorn, cotton candy, snow cones - you will get sticky!

 
All slots filled
Taymour Metwalli
Alexander
Roxanne Rives
Mr. Dolle
Hanna Noie
Arlene Carre
Romane Marechal
Mr.Bondoux
Lucie Bure
Benoit Bondoux
Clare Johnston
Javier Marin

Witch's Hat

 
©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service