Junior Class Concessions

Junior Parents 2019-20

Sioux Valley Junior Parents:  Thank you for helping your student earn money for the Prom and Post-prom.  Each set of parents is asked to work 4 full games between mom/dad/guardians.  If you find you are unable to work, please ask another junior parent.  If you are going to be late, please call or text me at (605)868-4023.  The date for Prom is Saturday,  April 25th, 2020.

Created by:   Brittney Aman
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy CDT) Location Available Slot
08/27/2019
(Tue. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Twila Peterson
Tara Vander Wal (2)
08/30/2019
(Fri. 6:15pm - 10:00pm)
Football (Parent's Night) 

Juniors (4)

 
All slots filled
Twila Peterson
Kim Jacobson (2)
Tom & Kim
Kay Ruden
09/03/2019
(Tue. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kirk Steege
Kerri & Matt Wagner (2)
Matt + Kerri Wagner
09/05/2019
(Thu. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (4)

 
All slots filled
Alisha Vincent
Kerri & Matt Wagner (2)
Matt + Kerri Wagner
Buster Vincent
09/12/2019
(Thu. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Amber Hanson (2)
kelly jo swartos
09/13/2019
(Fri. 6:30pm - 10:00pm)
Football 

Juniors (4)

 
All slots filled
Alisha Vincent
Tiffany Schulz
Tiffany Schulz
Vicky Schneider
Buster Vincent
09/17/2019
(Tue. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Amber Hanson (2)
Natalie Murphy
09/26/2019
(Thu. 5:15pm - 9:00pm)
Cheer 

Juniors (3)

 
All slots filled
Vicky Schneider
Kelly Jo Swartos
Stacy Doyscher
Stacy and Aaron
10/01/2019
(Tue. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kelly Jo Swartos
Stacy Doyscher (2)
Stacy and Aaron
10/08/2019
(Tue. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kelly Jo Swartos
Twila Peterson
Linda Lemme
10/11/2019
(Fri. 4:45pm - 10:00pm)
Volleyball & Football 

Juniors (4)

 
10/18/2019
(Fri. 6:30pm - 10:00pm)
Football (Senior Night) 

Juniors (4)

 
All slots filled
Tiffany Schulz
Tiffany Schulz
Vicky Schneider
Twila Peterson
Klay Thompson Moad
10/22/2019
(Tue. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kerri & Matt Wagner (2)
Matt + Kerri Wagner
Natalie Murphy
10/24/2019
(Thu. 6:30pm - 10:00pm)
Football (Regions) 

Juniors (4)

 
All slots filled
Michaela Willis (2)
JJ and Michaela Willis
Jess Gatzke (2)
Jess Gatzke
10/28/2019
(Mon. 5:15pm - 10:00pm)
Volleyball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Chris And Jessica Bingham (2)
Klay Thompson Moad
10/31/2019
(Thu. 6:30pm - 10:00pm)
Football (Regions) 

Juniors (4)

 
2 of 4 slots filled
Michaela Willis (2)
JJ and Michaela Willis
11/08/2019
(Fri. 6:30pm - 10:00pm)
Football (Regions) 

Juniors (4)

 
2 of 4 slots filled
Brad & Kim Coners (2)
12/10/2019
(Tue. 4:30pm - 9:00pm)
Wrestling 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kirk Steege
Linda Lemme
Toby Lemme
12/14/2019
(Sat. 5:00pm - 10:00pm)
Doubleheader 

Juniors (4)

 
All slots filled
Kim Jacobson (2)
Tom & Kim
Stephanie Bultje (2)
Brian Bultje
12/17/2019
(Tue. 4:30pm - 9:00pm)
Wrestling 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kerri & Matt Wagner (2)
Matt + Kerri Wagner
Natalie Murphy
12/21/2019
(Sat. 9:00am - 5:00pm)
Wrestling (This tournament will be divided into two shifts.) 

Juniors (6)

 
All slots filled
Jon And Nikki Moir (2)
Lea Gnirk
Jon and Lea Hauge
Ryan Schiller (2)
Ryan & Tammy
Amie Kuhn
01/02/2020
(Thu. 5:15pm - 10:00pm)
Boys Basketball 

Juniors (4)

 
All slots filled
Rob HEIDENREICH (2)
Rob & Audra Heidenreich
Ryan Schiller (2)
Ryan & Tammy
01/03/2020
(Fri. 5:00pm - 10:00pm)
Doubleheader 

Juniors (4)

 
All slots filled
Brad & Kim Coners (2)
Kim Jacobson (2)
Tom & Kim
01/11/2020
(Sat. 1:30pm - 8:00pm)
Boys Basketball 

Juniors (4)

 
All slots filled
Stephanie Bultje (2)
Brian Bultje
Tammy Rebelein (2)
Tammy & Dennis
01/16/2020
(Thu. 6:30pm - 10:00pm)
Girls Basketball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kirk Steege
Natalie Murphy
Jess Gatzke
Jess Gatzke
01/21/2020
(Tue. 5:00pm - 10:00pm)
Doubleheader 

Juniors (4)

 
All slots filled
Klay Thompson Moad
Ryan Schiller (2)
Ryan & Tammy
Kristi Kooima
Clint Kooima
01/28/2020
(Tue. 6:30pm - 10:00pm)
Girls Basketball 

Juniors (3)

 
All slots filled
Kirk Steege
Diana Steege
Chris And Jessica Bingham (2)
02/06/2020
(Thu. 5:15pm - 10:00pm)
Boys Basketball 

Juniors (4)

 
All slots filled
Lea Gnirk (2)
Jon and Lea Hauge
Kristi Kooima (2)
Clint and Kristi
02/11/2020
(Tue. 5:00pm - 10:00pm)
Doubleheader 

Juniors (4)

 
All slots filled
Klay Thompson Moad
Stephanie Bultje (2)
Brian Bultje
Kristi Kooima
02/20/2020
(Thu. 5:00pm - 10:00pm)
Doubleheader 

Juniors (4)

 
3 of 4 slots filled
Rob HEIDENREICH
Rob & Audra Heidenreich
Ray And Tina Flanagan
Sharon Papiernik
03/02/2020
(Mon. 6:45pm - 10:00pm)
Girls Basketball (Regions) 

Juniors (3)

 
All slots filled
Jess Gatzke
Jess Gatzke
Jon And Nikki Moir
Sharon Papiernik
03/03/2020
(Tue. 6:30pm - 10:00pm)
Boys Basketball (Regions) 

Juniors (4)

 
All slots filled
MeLisa Elijah (2)
Kay Ruden (2)
Brad Ruden
03/05/2020
(Thu. 6:45pm - 10:00pm)
Girls Basketball (Regions) 

Juniors (3)

 
All slots filled
Jon And Nikki Moir (2)
Kay Ruden
03/06/2020
(Fri. 6:30pm - 10:00pm)
Boys Basketball (Regions) 

Juniors (4)

 
All slots filled
Kim Jacobson (2)
Tom & Kim
Lea Gnirk
Jon and Lea Hauge
Ray And Tina Flanagan
03/09/2020
(Mon. 6:45pm - 10:00pm)
Girls Basketball (Regions) 

Juniors (3)

 
All slots filled
Jon And Nikki Moir
Lea Gnirk
Jon and Lea Hauge
Linda Lemme
03/10/2020
(Tue. 6:30pm - 10:00pm)
Boys Basketball (Regions) 

Juniors (4)

 
All slots filled
MeLisa Elijah (2)
Kay Ruden (2)
Brad Ruden


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service