Class of 2019, 2020, 2021, 2022

Parent/Teacher Conferences Fall 2018

 We welcome all our families, of all our scholars to sign up for Parent/Teacher Conferences! 

Please select an educator and a time slot in which you would like to meet with that educator.  

Por favor escoja el maestro y la hora en la cual quiere reunirse con el maestro. 

Created by:   Kiley Testa
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EST)

Neal Benson (Social Studies)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
ANGELA ROMPREY
4:40pm - 5:00pm   
Taishleen Mendez
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
Joanne Gertler
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Yesenia Cruz
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
Olga Bennett
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Wanda Delorme
12:50pm - 1:10pm   
Maritza Maldonado
1:10pm - 1:30pm   
Mirela Marin
1:30pm - 1:50pm   
Jessica Carrero
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
Magaly Hiraldo
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Jason Bernard (Music)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
Mayte Rivera
5:00pm - 5:20pm   
Mary J. Plante
5:20pm - 5:40pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
ANGELA ROMPREY
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
Erica Milliner
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
Aixa Beltran
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
Nermijad Mehmedovic
2:50pm - 3:10pm   
Mary J. Plante
3:10pm - 3:30pm   

Jason Borger (Science)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Irma Ramirez
4:20pm - 4:40pm   
Vanessa/Victor Villafuerte
4:40pm - 5:00pm   
Nicholas Klupko
5:00pm - 5:20pm   
Sachiyo Langlois
Kai
5:20pm - 5:40pm   
Lauren Gordon
5:40pm - 6:00pm   
Yajaira Taveras
6:00pm - 6:20pm   
Omyra Wilson
6:20pm - 6:40pm   
Niki Podaras-Baxter
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Jannifer Colon
12:50pm - 1:10pm   
MARIA TORRES
Omar Batista
1:10pm - 1:30pm   
Laura Bloch
1:30pm - 1:50pm   
Nicole Hosford
1:50pm - 2:10pm   
andres bravo
2:10pm - 2:30pm   
Diana Aleman
Dianeshka
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Cara Burkamp (English)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Tachkia Bethune
4:20pm - 4:40pm   
Mayte Rivera
4:40pm - 5:00pm   
susan cosman
Katlynn
5:00pm - 5:20pm   
Elizabeth Yllescas
5:20pm - 5:40pm   
Niki Podaras-Baxter
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Lynne Marie Williams
6:20pm - 6:40pm   
Keyla Rivas
Jeshua Cruz
6:40pm - 7:00pm   
Francisco Figueroa
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Wanda Delorme
12:50pm - 1:10pm   
Laura Bloch
1:10pm - 1:30pm   
Kelly Thornton
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Tanya Bynoe (Science)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Arlene Rasmussen
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
Jennifer Resto
5:00pm - 5:20pm   
Lourdes Rodriguez
5:20pm - 5:40pm   
Sherri Sandiford
5:40pm - 6:00pm   
Arlene Rasmussen
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
rosa yance
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Yasmima Castillo
12:50pm - 1:10pm   
Lorrie Coles
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
Matthew Krajewski
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Peta Lawson
3:10pm - 3:30pm   

Xaioxaio Cao (Science)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Taishleen Mendez
4:20pm - 4:40pm   
Mary J. Plante
4:40pm - 5:00pm   
ANGELA ROMPREY
5:00pm - 5:20pm   
Joanne Gertler
5:20pm - 5:40pm   
rosa yance
5:40pm - 6:00pm   
Wendylee Rodriguez
A. Ortega
6:00pm - 6:20pm   
Niki Podaras-Baxter
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Wanda Delorme
12:50pm - 1:10pm   
Rosa Arroyo
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
Yajaira Santiago
1:50pm - 2:10pm   
Matthew Krajewski
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Peta Lawson
Noelle Clarke
3:10pm - 3:30pm   

Tyler Clouthier (Science)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Jesenia Rivera
4:20pm - 4:40pm   
Claude Mayo
4:40pm - 5:00pm   
Waheed Ahmad
5:00pm - 5:20pm   
Jennifer Resto
5:20pm - 5:40pm   
Leslie Romero
5:40pm - 6:00pm   
Robert & Elena Mitchell
6:00pm - 6:20pm   
Najat Elhakim
6:20pm - 6:40pm   
patricia arribasplata
6:40pm - 7:00pm   
Shelly Molina
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Karen Weal
12:50pm - 1:10pm   
Lorrie Coles
1:10pm - 1:30pm   
VANNESSA REAL
1:30pm - 1:50pm   
Jannifer Colon
1:50pm - 2:10pm   
Mayte Rivera
2:10pm - 2:30pm   
andres bravo
2:30pm - 2:50pm   
MARIA TORRES
Albert Batista
2:50pm - 3:10pm   
Karin Stasiowski
3:10pm - 3:30pm   
Lourdes Rodriguez

Jen Coombs (Reading)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
andres bravo
4:20pm - 4:40pm   
Tanya Stellmacher
4:40pm - 5:00pm   
Nicholas Klupko
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Keyla Rivas
Jeshua Cruz
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Ryan Courthouts (English)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Shirna Montalvo
4:20pm - 4:40pm   
Arlene Rasmussen
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Ana Vazquez
6:20pm - 6:40pm   
Jorge Alvarez
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
Lorrie Coles
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Julia Eldridge (Social Studies)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Sachiyo Langlois
Kai
4:20pm - 4:40pm   
Vanessa/Victor Villafuerte
4:40pm - 5:00pm   
Omyra Wilson
5:00pm - 5:20pm   
Ana Bravo
5:20pm - 5:40pm   
Lauren Gordon
5:40pm - 6:00pm   
Tom Paquette
6:00pm - 6:20pm   
Patricia Arribasplata
6:20pm - 6:40pm   
Shelly Molina
6:40pm - 7:00pm   
Ana Vazquez
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Isalena Gilzene
12:50pm - 1:10pm   
Laura Bloch
1:10pm - 1:30pm   
Lorrie Coles
1:30pm - 1:50pm   
Nicole Hosford
1:50pm - 2:10pm   
Jennifer colon
2:10pm - 2:30pm   
Diana Aleman
Dianeshka
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
rosa yance
3:10pm - 3:30pm   
MARIA TORRES
Albert and Omar Batista

Mike Forsyth (Math)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Omyra Wilson
4:20pm - 4:40pm   
Vanessa/Victor Villafuerte
4:40pm - 5:00pm   
Nicholas Klupko
5:00pm - 5:20pm   
Lauren Gordon
5:20pm - 5:40pm   
Arlene Rasmussen
5:40pm - 6:00pm   
Robert & Elena Mitchell
6:00pm - 6:20pm   
Wendylee Rodriguez
A. Ortega
6:20pm - 6:40pm   
Najat Elhakim
6:40pm - 7:00pm   
Francisco Figueroa
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Wanda Delorme
12:50pm - 1:10pm   
Yajaira Santiago
1:10pm - 1:30pm   
Rosa Arroyo
1:30pm - 1:50pm   
Jennifer colon
1:50pm - 2:10pm   
Laura Bloch
2:10pm - 2:30pm   
Peta Lawson
Noelle Clarke
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Brittany Grant (Special Education)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
susan cosman
Katlynn
5:00pm - 5:20pm   
ANGELA ROMPREY
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
Joanne Gertler
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
Niki Podaras-Baxter
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Ruth Guancha (Spanish)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Tachkia Bethune
4:20pm - 4:40pm   
Jesenia Rivera
4:40pm - 5:00pm   
Lourdes Rodriguez
5:00pm - 5:20pm   
Waheed Ahmad
5:20pm - 5:40pm   
Najat Elhakim
5:40pm - 6:00pm   
Sachiyo Langlois
Kai
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
MARIA TORRES
Albert Batista
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
Laura Bloch
1:30pm - 1:50pm   
Mayte Rivera
1:50pm - 2:10pm   
Jannifer Colon
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Karin Stasiowski
3:10pm - 3:30pm   

Heather Jacobi (English)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Claude Mayo
4:20pm - 4:40pm   
Tanya Stellmacher
4:40pm - 5:00pm   
Jesenia Rivera
5:00pm - 5:20pm   
Jennifer Resto
5:20pm - 5:40pm   
Waheed Ahmad
5:40pm - 6:00pm   
Najat Elhakim
6:00pm - 6:20pm   
Keyla Rivas
Jeshua Cruz
6:20pm - 6:40pm   
sue cosman
6:40pm - 7:00pm   
Chris Weaver
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
andres bravo
1:30pm - 1:50pm   
Karen Weal
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
Mayte Rivera
2:30pm - 2:50pm   
Michele Martel
2:50pm - 3:10pm   
Karin Stasiowski
3:10pm - 3:30pm   
Ericka Weston

Adam King (English)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Isalena Gilzene
4:20pm - 4:40pm   
Shirna Montalvo
4:40pm - 5:00pm   
La'Shunda Williams
5:00pm - 5:20pm   
Ana Vazquez
5:20pm - 5:40pm   
Claude Mayo
5:40pm - 6:00pm   
Wendylee Rodriguez
A. Ortega
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
Yasmima Castillo
1:10pm - 1:30pm   
Lorrie Coles
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Alicia Klauer (Special Education)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Jesenia Rivera
5:20pm - 5:40pm   
Sachiyo Langlois
Kai
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
Michele Martel
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Kathleen Demsey
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Kelly Lange (Social Studies)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Karin Stasiowski
4:20pm - 4:40pm   
Tanya Stellmacher
4:40pm - 5:00pm   
Claude Mayo
5:00pm - 5:20pm   
Najat Elhakim
5:20pm - 5:40pm   
Jesenia Rivera
5:40pm - 6:00pm   
Waheed Ahmad
6:00pm - 6:20pm   
Mayte Rivera
6:20pm - 6:40pm   
Keyla Rivas
Jeshua Cruz
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Yajaira Santiago
12:50pm - 1:10pm   
Karen Weal
1:10pm - 1:30pm   
Wanda Delorme

Robert Lawson (Science)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Tachkia Bethune
4:20pm - 4:40pm   
Shirna Montalvo
4:40pm - 5:00pm   
susan cosman
Katlynn
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
5:40pm - 6:00pm   
Tamarah Ramsey
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Amanda Malinowsky (Science)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Elizabeth Yllescas
4:20pm - 4:40pm   
Shirna Montalvo
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
rosa yance
5:20pm - 5:40pm   
La'Shunda Williams
5:40pm - 6:00pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
6:00pm - 6:20pm   
patricia arribasplata
6:20pm - 6:40pm   
Ana Vazquez
6:40pm - 7:00pm   
sukeeta baharally
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
Shelly Molina
2:50pm - 3:10pm   
MARIA TORRES
Albert Batista
3:10pm - 3:30pm   

Shelby McIntyre (English/Capstone)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Jose Rosario
5:20pm - 5:40pm   
susan cosman
Tristan
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
patricia arribasplata
6:20pm - 6:40pm   
Lynne Marie Williams
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
Felice Wilson
2:10pm - 2:30pm   
Jannifer Colon
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Ericka Weston
3:10pm - 3:30pm   

Travis Meyer (English)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Isalena Gilzene
4:20pm - 4:40pm   
Lourdes Rodriguez
4:40pm - 5:00pm   
Vanessa/Victor Villafuerte
5:00pm - 5:20pm   
Omyra Wilson
5:20pm - 5:40pm   
Tom Paquette
5:40pm - 6:00pm   
Lauren Gordon
6:00pm - 6:20pm   
Shelly Molina
6:20pm - 6:40pm   
patricia arribasplata
6:40pm - 7:00pm   
sukeeta baharally
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Jennifer colon
12:50pm - 1:10pm   
andres bravo
1:10pm - 1:30pm   
Laura Bloch
1:30pm - 1:50pm   
MARIA TORRES
Albert and Omar Batista
1:50pm - 2:10pm   
Nicole Hosford
2:10pm - 2:30pm   
Yasmima Castillo
2:30pm - 2:50pm   
Diana Aleman
Dianeshka
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   
rosa yance

Nate Moses (PE/Heath)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
Tanya Stellmacher
4:40pm - 5:00pm   
Elizabeth Yllescas
5:00pm - 5:20pm   
Lauren Gordon
5:20pm - 5:40pm   
ana bravo
5:40pm - 6:00pm   
Mayte Rivera
6:00pm - 6:20pm   
Keyla Rivas
Jeshua Cruz
6:20pm - 6:40pm   
Yajaira Taveras
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Felice Wilson
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
Jennifer colon
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Karin Stasiowski
3:10pm - 3:30pm   
Karen Weal

Bailey Muchin (Special Education)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
Taishleen Mendez
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
Felice Wilson
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Michelle Pac (Math)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
Tanya Stellmacher
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Taishleen Mendez
5:20pm - 5:40pm   
ANGELA ROMPREY
5:40pm - 6:00pm   
ana Bravo
6:00pm - 6:20pm   
Keyla Rivas
Jeshua Cruz
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
Matthew Krajewski
2:10pm - 2:30pm   
Diana Aleman
Dianeshka
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Matt Parsons (Math)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Lourdes Rodriguez
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Casie Timmons
5:20pm - 5:40pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
5:40pm - 6:00pm   
rosa yance
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
Kelly Thornton
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
Jannifer Colon
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Brynna Perrault (Social Studies)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Karin Stasiowski
4:20pm - 4:40pm   
Tanya Stellmacher
4:40pm - 5:00pm   
Vanessa/Victor Villafuerte
5:00pm - 5:20pm   
Mayte Rivera
5:20pm - 5:40pm   
Lauren Gordon
5:40pm - 6:00pm   
Jesenia Rivera
6:00pm - 6:20pm   
Wendylee Rodriguez
A. Ortega
6:20pm - 6:40pm   
Najat Elhakim
6:40pm - 7:00pm   
ana bravo
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Laura Bloch
12:50pm - 1:10pm   
Rosa Roman
1:10pm - 1:30pm   
Karen Weal

Sean Ring (Social Education)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Tachkia Bethune
4:20pm - 4:40pm   
Shirna Montalvo
4:40pm - 5:00pm   
Mary J. Plante
5:00pm - 5:20pm   
La'Shunda Williams
5:20pm - 5:40pm   
Tamarah Ramsey
5:40pm - 6:00pm   
Elizabeth Yllescas
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
Francisco Figueroa
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
Wanda Delorme
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
Rosa Arroyo
1:50pm - 2:10pm   
Yasmima Castillo
2:10pm - 2:30pm   
Yajaira Santiago
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Lisandra Rosario (Spanish)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Isalena Gilzene
4:20pm - 4:40pm   
Omyra Wilson
4:40pm - 5:00pm   
Shirna Montalvo
5:00pm - 5:20pm   
Vanessa/Victor Villafuerte
5:20pm - 5:40pm   
Tom Paquette
5:40pm - 6:00pm   
Ana Vazquez
6:00pm - 6:20pm   
Wendylee Rodriguez
A. Ortega
6:20pm - 6:40pm   
Patricia Arribasplata
6:40pm - 7:00pm   
Francisco Figueroa
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Arlene Rasmussen
12:50pm - 1:10pm   
Lorrie Coles
1:10pm - 1:30pm   
Yasmima Castillo
1:30pm - 1:50pm   
andres bravo
1:50pm - 2:10pm   
Rosa Arroyo
2:10pm - 2:30pm   
Shelly Molina
2:30pm - 2:50pm   
Diana Aleman
Dianeshka
2:50pm - 3:10pm   
Karen Weal
3:10pm - 3:30pm   
Gloria Solis

Anthony Roy (Social Studies/Capstone)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
5:20pm - 5:40pm   
Robert & Elena Mitchell
5:40pm - 6:00pm   
Lourdes Rodriguez
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Erin Selavka (Math)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Mary J. Plante
4:20pm - 4:40pm   
Tachkia Bethune
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Joanne Gertler
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
sukeeta baharally
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
MARIA TORRES
Omar Batista
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Jeff Scott (PE/Health)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
Arlene Rasmussen
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Lauren Gordon
5:20pm - 5:40pm   
Ana Vazquez
5:40pm - 6:00pm   
Taishleen Mendez
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Felice Wilson
Can I meet with you and Mr Moses at the same time or for 10 minutes each? I am taking a half day at work to meet you all and my daughter has an afternoon Drs appointment.
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
Yajaira Santiago
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Angie Sirois (Spanish)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
Mary J. Plante
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Tamarah Ramsey
5:20pm - 5:40pm   
Mary J. Plante
5:40pm - 6:00pm   
ANGELA ROMPREY
6:00pm - 6:20pm   
rosa yance
6:20pm - 6:40pm   
Joanne Gertler
6:40pm - 7:00pm   
sukeeta baharally
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
Wanda Delorme
12:50pm - 1:10pm   
Felice Wilson
1:10pm - 1:30pm   
Lorrie Coles
1:30pm - 1:50pm   
Matthew Krajewski
1:50pm - 2:10pm   
Karen Weal
2:10pm - 2:30pm   
MARIA TORRES
Omar Batista
2:30pm - 2:50pm   
Peta Lawson
Noelle Clarke
2:50pm - 3:10pm   
Yajaira Santiago
3:10pm - 3:30pm   

Stephen Socolosky (Technology)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Karin Stasiowski
4:20pm - 4:40pm   
Sachiyo Langlois
Kai
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Vanessa/Victor Villafuerte
5:20pm - 5:40pm   
Najat Elhakim
5:40pm - 6:00pm   
Claude Mayo
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
rosa yance
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
Laura Bloch
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Yasmima Castillo
3:10pm - 3:30pm   
Mary J. Plante

Tom Sullivan (Math)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Tachkia Bethune
4:20pm - 4:40pm   
Mayte Rivera
4:40pm - 5:00pm   
Ana Vazquez
5:00pm - 5:20pm   
Claude Mayo
5:20pm - 5:40pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
5:40pm - 6:00pm   
Tom Paquette
6:00pm - 6:20pm   
Waheed Ahmad
6:20pm - 6:40pm   
patricia arribasplata
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
Lorrie Coles
1:10pm - 1:30pm   
MARIA TORRES
Albert Batista
1:30pm - 1:50pm   
Yasmima Castillo
1:50pm - 2:10pm   
Nicole Hosford
2:10pm - 2:30pm   
Karen Weal
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Karin Stasiowski
3:10pm - 3:30pm   

Gayle Young (Art)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Shirna Montalvo
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Waheed Ahmad
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Jesenia Rivera
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
Felice Wilson
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
Jannifer Colon
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Gina Juliano (Extended Learning)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Tachkia Bethune
4:20pm - 4:40pm   
Shirna Montalvo
4:40pm - 5:00pm   
Arlene Rasmussen
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
Keyla Rivas
Anthony Cruz
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
Mary J. Plante
3:10pm - 3:30pm   

Ashley Routhier (School Counselor)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Shirna Montalvo
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
Keyla Rivas
Jeshua Cruz
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
Laura Bloch
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Michelle Mack (School Counselor)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Tachkia Bethune
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
Sachiyo Langlois
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
Taishleen Mendez
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Wendylee Rodriguez
A. Ortega
6:20pm - 6:40pm   
patricia arribasplata
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
Matthew Krajewski
2:30pm - 2:50pm   
Mary J. Plante
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Jim Foran (School Counselor)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
Arlene Rasmussen
5:20pm - 5:40pm   
Lourdes Rodriguez
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
Waheed Ahmad
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
Lorrie Coles
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
Diana Aleman
Dianeshka
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
Ericka Weston
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   
Yajaira Santiago

Jay Cole (technology)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Arlene Rasmussen
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
Wendylee Rodriguez
A. Ortega
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
Diana Aleman
Dianeshka
2:10pm - 2:30pm   
Jannifer Colon
2:30pm - 2:50pm   
Yasmima Castillo
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Vanessa Leon (Social Worker)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Liz Barlow (Social Worker)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
Niki Podaras-Baxter
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Afrika Lyons (School Psychologist)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Karin Stasiowski
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
Casie Timmons
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
Ericka Weston
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Windy Peterson (LEARN Student Services Supervisor)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
Casie Timmons
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
Yari Santiago
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Jen Rainey (Library/Media Specialist)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Tom Cosker (Physics)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
5:00pm - 5:20pm   
Jose Rosario
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
Lynne Marie Williams
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   

Kathleen Bergman (Math)

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
Shirna Montalvo
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
Waheed Ahmad
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
6:00pm - 6:20pm   
patricia arribasplata
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
Lorrie Coles
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   

Donna Murphy

11/29/2018 (Thu) CT River Academy 9 Riverside Drive  
4:00pm - 4:20pm   
4:20pm - 4:40pm   
4:40pm - 5:00pm   
5:00pm - 5:20pm   
5:20pm - 5:40pm   
5:40pm - 6:00pm   
susan cosman
Tristan C.
6:00pm - 6:20pm   
6:20pm - 6:40pm   
6:40pm - 7:00pm   
11/30/2018 (Fri) CT River Academy 
12:30pm - 12:50pm   
12:50pm - 1:10pm   
1:10pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:50pm   
1:50pm - 2:10pm   
2:10pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:50pm   
2:50pm - 3:10pm   
3:10pm - 3:30pm   


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home