2020, 2021, 2022, 2023

Conferences: Friday, November 22

We welcome all our families to sign up for Parent/Teacher Conferences! Please select an educator and a time slot in which you would like to meet with that educator.  

 

¡Les damos la bienvenida a todas nuestras familias para que se inscriban en las conferencias de padres y maestros! Por favor escoja el maestro y la hora en la cual quiere reunirse con el maestro.

Date: 11/22/2019 (Fri.)

Created by:   Kiley Testa
 

PLEASE NOTE: The sign up period for this event has ended and the sign up creator has locked all sign up slots from being modified. Contact the creator for more details.

Available Slot Date (mm/dd/yyyy) Time (EST)

Jen Angle

English

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Lymaris Padilla
Christian Feliciano
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
Deylis Rodriguez
Luis colon
1:00pm - 1:15pm   
Angelica Rosado
Jadaniq Gary
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
ARLENE RASMUSSEN
MARK RASMUSSEN
1:45pm - 2:00pm   
Angelica Rosado
Isaiah Sanchez
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Neal Benson

Social Studies

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
12:30pm - 12:45pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
Tia Wright
Zenayah Wright
1:15pm - 1:30pm   
Maria Torres
Omar Batista
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
LIZETTE ROVALDI
SOPHIA SASKO
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Kathleen Bergman

Math

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
Jannifer Colon
Ethan Colon
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
Tia Wright
Zenayah Wright
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Jason Bernard

Music/Chorus

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Julisa Nieves
Jay Nieves
12:30pm - 12:45pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
12:45pm - 1:00pm   
Linda Lopez
Jazmin Lopez
1:00pm - 1:15pm   
Laurie Robinson
Elijah Robinson
1:15pm - 1:30pm   
Ana Lucia Vazquez Vazquez
Anderson
1:30pm - 1:45pm   
Jannifer Colon
Ethan Colon
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Jason Borger

Science- Freshmen Team A

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Paula Pare
Jordan Pare
12:30pm - 12:45pm   
Randal Donar
R'riel Donar
12:45pm - 1:00pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
1:00pm - 1:15pm   
Julisa Nieves
Jay
1:15pm - 1:30pm   
Chris Donald
India Donald
1:30pm - 1:45pm   
Sonia Morales
Sonia ortiz
1:45pm - 2:00pm   
Angelica Rosado
Jadaniq Gary
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Cara Burkamp

English

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
1:00pm - 1:15pm   
Kathleen Krajewski
Matthew Krajewski
1:15pm - 1:30pm   
ANGELA ROMPREY
Gregory Romprey
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
Kiley Testa
E. Santiago
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Tanya Bynoe

Science

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Diana Aleman
Dianeshka Rivera
12:30pm - 12:45pm   
andres Bravo
isabella bravo
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
ANGELA ROMPREY
Gregory Romprey
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
LIZETTE ROVALDI
SOPHIA SASKO
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Tyler Clouthier

Science-Freshmen Team B

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
12:30pm - 12:45pm   
Diana Aleman
Dianeshka Rivera
12:45pm - 1:00pm   
andres Bravo
isabella bravo
1:00pm - 1:15pm   
Myrelis Perez
Alondra Maisonet Perez
1:15pm - 1:30pm   
Brenda Rivera
JOSE ROSARIO
1:30pm - 1:45pm   
Tia Wright
Zenayah Wright
1:45pm - 2:00pm   
Ewa L
Adrian
2:00pm - 2:15pm   
Jannifer Colon
Ethan Colon
2:15pm - 2:30pm   
Patrick Spurgeon
Dylan Spurgeon
2:30pm - 2:45pm   
Ahmad Waheed
Abdullah Waheed
2:45pm - 3:00pm   
Carla Nunez
Jayden Anderson
3:00pm - 3:15pm   

Jay Cole

Manufacturing

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
Maria Torres
Albert Batista
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Julia Eldridge

Social Studies-Freshmen Team A

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
Paula Pare
Jordan Pare
12:45pm - 1:00pm   
Randal Donar
R'riel Donar
1:00pm - 1:15pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
1:15pm - 1:30pm   
Julisa Nieves
Jay
1:30pm - 1:45pm   
Chris Donald
India Donald
1:45pm - 2:00pm   
Elizabeth Yllescas
Manuel Quispe
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Melissa Ewing

English

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
andres Bravo
isabella bravo
12:30pm - 12:45pm   
Maria Torres
Omar Batista
12:45pm - 1:00pm   
Diana Aleman
Dianeshka Rivera
1:00pm - 1:15pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
1:15pm - 1:30pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Mike Forsyth

Math-Freshmen Team B

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Lisa Ortiz
Elijah Ortiz
12:30pm - 12:45pm   
Loi Lam
Katrina Lam
12:45pm - 1:00pm   
Myrelis Perez
Alondra Maisonet Perez
1:00pm - 1:15pm   
Nermina Hodzic
Eldin Hodzic
1:15pm - 1:30pm   
Ewa L
Adrian
1:30pm - 1:45pm   
Maria Torres
Albert Batista
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
Brenda Rivera
JOSE ROSARIO
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Britney Grant and Tara Smith

11th and 12th grade Special Education Teachers

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Kathy Demsey
Luke Demsey
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
Laurie Robinson
Elijah Robinson
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
E Robinson
Elijah
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Adam King

English

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
Diana Aleman
Dianeshka Rivera
1:15pm - 1:30pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
Victor/Vanessa Villafuerte
Ian Villafuerte
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
LIZETTE ROVALDI
SOPHIA SASKO
3:00pm - 3:15pm   

Alicia Klauer and Laurie Dowdell

9th and 10th grade Special Education teachers

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
Cheryl Hester
Kahrisma James
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   
Terrence McAfee

Kelly Lange

Social Studies-Freshmen Team B

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Sherine Harris
Garfield Watson
12:30pm - 12:45pm   
Myrelis Perez
Alondra Maisonet Perez
12:45pm - 1:00pm   
Wanda Delorme
Anthony Martinez
1:00pm - 1:15pm   
Ewa L
Adrian
1:15pm - 1:30pm   
Patrick Spurgeon
Dylan Spurgeon
1:30pm - 1:45pm   
Brenda Rivera
JOSE ROSARIO
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Robert Lawson

Science

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Maria Torres
Albert Batista
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
Ana Lucia Vazquez Vazquez
Anderson
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Nate Moses

P.E/Health

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
Ewa L
Adrian
12:45pm - 1:00pm   
andres Bravo
isabella bravo
1:00pm - 1:15pm   
Myrelis Perez
Alondra Maisonet Perez
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
1:45pm - 2:00pm   
Patrick Spurgeon
Dylan Spurgeon
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Carissa Olmo

English-Freshmen Team B

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
Myrelis Perez
Alondra Maisonet Perez
12:45pm - 1:00pm   
Maricelis Santiago
Jarelis M.Cadiz Santiago
1:00pm - 1:15pm   
Brenda Rivera
JOSE ROSARIO
1:15pm - 1:30pm   
Laurie Robinson
Elijah Robinson
1:30pm - 1:45pm   
Ewa L
Adrian
1:45pm - 2:00pm   
Brenda Rivera
JOSE ROSARIO
2:00pm - 2:15pm   
Elizabeth Yllescas
Manuel Quispe
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
Patrick Spurgeon
Dylan Spurgeon
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Sean Ring

Social Studies

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
12:30pm - 12:45pm   
Julisa Nieves
Jay Nieves
12:45pm - 1:00pm   
Loi Lam
Katrina Lam
1:00pm - 1:15pm   
andres Bravo
isabella bravo
1:15pm - 1:30pm   
Jannifer Colon
Ethan Colon
1:30pm - 1:45pm   
Paula Pare
Jordan Pare
1:45pm - 2:00pm   
Diana Aleman
Dianeshka Rivera
2:00pm - 2:15pm   
Asim Chaudhary
Abdullah Asim
2:15pm - 2:30pm   
Victor/Vanessa Villafuerte
Ian Villafuerte
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Catherine Sadlak

Math

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Sherine Harris
Garfield Watson
12:30pm - 12:45pm   
Wanda Delorme
Anthony Martinez
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
andres Bravo
isabella bravo
1:30pm - 1:45pm   
Diana Aleman
Dianeshka Rivera
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Erin Selavka

Math

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
Dionicia Gloria Solis
jose gabriel solis
12:45pm - 1:00pm   
Maria Torres
Omar Batista
1:00pm - 1:15pm   
Ana Lucia Vazquez Vazquez
Anderson
1:15pm - 1:30pm   
Kathleen Krajewski
Matthew Krajewski
1:30pm - 1:45pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
1:45pm - 2:00pm   
ARLENE RASMUSSEN
MARK RASMUSSEN
2:00pm - 2:15pm   
Kiley Testa
E. Santiago
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Jeff Scott-Graves

P.E./Health

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Karina Arroyo
Isis flores
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
Myrelis Perez
Alondra Maisonet Perez
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
Brenda Rivera
JOSE ROSARIO
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Jim Stone

Manufacturing

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
Wanda Delorme
Anthony Martinez
1:15pm - 1:30pm   
ARLENE RASMUSSEN
MARK RASMUSSEN
1:30pm - 1:45pm   
Ana Lucia Vazquez Vazquez
Anderson
1:45pm - 2:00pm   
Karina Arroyo
Isis flores
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Tom Sullivan

Math-Freshmen Team A

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
Chris Donald
India Donald
12:45pm - 1:00pm   
Julisa Nieves
Jay nieves
1:00pm - 1:15pm   
Paula Pare
Jordan Pare
1:15pm - 1:30pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
1:30pm - 1:45pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
1:45pm - 2:00pm   
Victor/Vanessa Villafuerte
Ian Villafuerte
2:00pm - 2:15pm   
Patrick Spurgeon
Dylan Spurgeon
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
Randal Donar
R'riel Donar
3:00pm - 3:15pm   

Gayle Young

Art

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Ewa L
Adrian
12:30pm - 12:45pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
12:45pm - 1:00pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
1:00pm - 1:15pm   
Yaisa Burgos
Eliziar Cotto
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
Mary J. Plante
Maggie
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
Victor/Vanessa Villafuerte
Ian Villafuerte
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Sandra Sprague

English-Freshmen Team A

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
Randal Donar
R'riel Donar
12:30pm - 12:45pm   
Jannifer Colon
Ethan Colon
12:45pm - 1:00pm   
Paula Pare
Jordan Pare
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
2:00pm - 2:15pm   
Chris Donald
India Donald
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   
Victor/Vanessa Villafuerte
Ian Villafuerte

Gina Juliano

Extended Learning

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Vanessa Leone, Liz Barlow, or Afrika Lyons

School Social Workers and School Psychologist

11/22/2019 (Fri)
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
Laurie Robinson
Elijah Robinson
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Ashley Routhier and Jim Foran

11th and 12th grade school counselor

11/22/2019 (Fri)
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
Laurie Robinson
Elijah Robinson
2:15pm - 2:30pm   
Mary J. Plante
Maggie
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Amanda Malinowsky

Science

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
Maria Torres
Omar Batista
1:15pm - 1:30pm   
1:30pm - 1:45pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
1:45pm - 2:00pm   
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
Victor/Vanessa Villafuerte
Ian Villafuerte
3:00pm - 3:15pm   

Ines Marin

Spanish

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
Arlene Rasmussen
Mark Rasmussen
1:00pm - 1:15pm   
Jannifer Colon
Ethan Colon
1:15pm - 1:30pm   
Paula Pare
Jordan Pare
1:30pm - 1:45pm   
Patrick Spurgeon
Dylan Spurgeon
1:45pm - 2:00pm   
Mayte Rivera
Angelica Gonzalez
2:00pm - 2:15pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Xiaoxiao Cao

Science

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
ARLENE RASMUSSEN
MARK RASMUSSEN
1:15pm - 1:30pm   
Diana Aleman
Dianeshka Rivera
1:30pm - 1:45pm   
Kathleen Krajewski
Matthew Krajewski
1:45pm - 2:00pm   
Claude Mayo
Clea Rylee Thomas-Mayo
2:00pm - 2:15pm   
ANGELA ROMPREY
Gregory Romprey
2:15pm - 2:30pm   
Laurie Robinson
Elijah Robinson
2:30pm - 2:45pm   
Kiley Testa
E. Santiago
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   

Joelle Budzinsky

English

11/22/2019 (Fri)
12:15pm - 12:30pm   
12:30pm - 12:45pm   
12:45pm - 1:00pm   
1:00pm - 1:15pm   
1:15pm - 1:30pm   
Wanda Delorme
Anthony Martinez
1:30pm - 1:45pm   
1:45pm - 2:00pm   
ANGELA ROMPREY
Gregory Romprey
2:00pm - 2:15pm   
2:15pm - 2:30pm   
2:30pm - 2:45pm   
2:45pm - 3:00pm   
3:00pm - 3:15pm   
©2019 SignUpGenius. All Rights Reserved. Privacy Policy | Terms of Service