2020, 2021, 2022, 2023

Conferences: Wednesday, November 20

We welcome all our families to sign up for Parent/Teacher Conferences! Please select an educator and a time slot in which you would like to meet with that educator.  

 

¡Les damos la bienvenida a todas nuestras familias para que se inscriban en las conferencias de padres y maestros! Por favor escoja el maestro y la hora en la cual quiere reunirse con el maestro.

Date: 11/20/2019 (Wed.)

Created by:   Kiley Testa
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot Date (mm/dd/yyyy) Time (EST)

Jen Angle

English

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Neal Benson

Social Studies

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson
3:15pm - 3:30pm   
William Sasko
Sophia Sasko
3:30pm - 3:45pm   
Katie Roberts
Marcus Barows
3:45pm - 4:00pm   
Lourdes Rodriguez
Angel Bernardo soto
4:00pm - 4:15pm   

Kathleen Bergman

Math

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicholas Klupko
Kaitlyn Klupko
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
Lourdes Rodriguez
Angel Bernardo soto
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Jason Bernard

Music/Chorus

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Zackariah Owusu-mensah
Zackariah Owusu-mensah
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
Isalena Gilzene
Jaidan Gilzene
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Jason Borger

Science- Freshmen Team A

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Irma Ramirez
Angelica Guzman
3:15pm - 3:30pm   
Ana Hoskie
Xavier hoskie
3:30pm - 3:45pm   
Kimberly Harrow
Kayla Harrow
3:45pm - 4:00pm   
ROSA YANCE
NICOLE ORELLANA
4:00pm - 4:15pm   
Asim Chaudhary
Abdullah Asim

Cara Burkamp

English

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Linda Speight
T. Quesada Meet in room 417
3:15pm - 3:30pm   
Isalena Gilzene
Jaidan Gilzene
3:30pm - 3:45pm   
Mary Plante
MARGARET PLANTE
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   
Lourdes Rodriguez
Angel Bernardo soto

Tanya Bynoe

Science

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Jessica Carrero
Jahnell Valle
3:15pm - 3:30pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson
3:30pm - 3:45pm   
Linda Speight
T. Quesada Meet in room 222
3:45pm - 4:00pm   
William Sasko
Sophia Sasko
4:00pm - 4:15pm   
Jessica Carrero
Jahnell Valle

Tyler Clouthier

Science-Freshmen Team B

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicole Hosford
Jacob Hosford
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
Melissa Cordon
Alessandra Cordon
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   
Yaisa Diaz
Saniyah Williams

Laurie Dowdell

Special Education

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Julia Eldridge

Social Studies-Freshmen Team A

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Ana Hoskie
Xavier hoskie
3:15pm - 3:30pm   
Asim Chaudhary
Abdullah Asim
3:30pm - 3:45pm   
ROSA YANCE
NICOLE ORELLANA
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   
Kimberly Harrow
Kayla Harrow

Melissa Ewing

English

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicholas Klupko
Kaitlyn Klupko
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Mike Forsyth

Math-Freshmen Team B

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicole Hosford
Jacob Hosford
3:15pm - 3:30pm   
Everton Bish
Tajae Soares
3:30pm - 3:45pm   
Nicholas Klupko
Kaitlyn Klupko
3:45pm - 4:00pm   
Melissa Cordon
Alessandra Cordonq
4:00pm - 4:15pm   
Andrea Jackson-Lewis
Tajae Soares

Britney Grant

Special Education

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Ruth Guancha

Spanish

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Linda Speight
T. Quesada Meet in room 417
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
William Sasko
Sophia Sasko
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   
Jennifer Antonetti
Ricardo Sanguino

Adam King

English

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Linda Speight
T. Quesada Meet in room 417
3:15pm - 3:30pm   
Nicole Hosford
Jacob Hosford
3:30pm - 3:45pm   
Nicholas Klupko
Kaitlyn Klupko
3:45pm - 4:00pm   
Katie Roberts
Marcus Barrows
4:00pm - 4:15pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson

Alicia Klauer

Special Education

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Kelly Lange

Social Studies-Freshmen Team B

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
Melissa Cordon
Alessandra Cordon
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Robert Lawson

Science

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicole Hosford
Jacob Hosford
3:15pm - 3:30pm   
Linda Speight
T. Quesada Meet in room 304
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Nate Moses

P.E/Health

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
Kimberly Harrow
Kayla Harrow
4:00pm - 4:15pm   
Melissa Cordon
Alessandra Cordon

Donna Murphy

Special Education

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Carissa Olmo

English-Freshmen Team B

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Melissa Cordon
Alessandra Cordon

Michelle Pac

Math

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Sean Ring

Social Studies

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicholas Klupko
Kaitlyn Klupko
3:15pm - 3:30pm   
Nicole Hosford
Jacob Hosford
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Lisandra Rosario

Spanish

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Kimberly Harrow
Kayla Harrow
3:15pm - 3:30pm   
Victor/Vanessa Villafuerte
Ian Villafuerte
3:30pm - 3:45pm   
Damaris Aybar
Keren Aybar
3:45pm - 4:00pm   
Oneida Padilla
Dayana Taveras
4:00pm - 4:15pm   
Melissa Cordon
Alessandra Cordon

Catherine Sadlak

Math

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
Irma Ramirez
Angelica Guzman
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   
Katie Roberts
Marcus Barrows

Erin Selavka

Math

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
Linda Speight
T. Quesada Meet in room 304
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson
4:00pm - 4:15pm   
Mary Plante
MARGARET

Jeff Scott-Graves

P.E./Health

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
Linda Speight
T. Quesada Meet in room 222
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Tara Smith

Special Education

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Jim Stone

Manufacturing

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicholas Klupko
Kaitlyn Klupko
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
Irma Ramirez
Angelica Guzman
4:00pm - 4:15pm   
Ana Hoskie
Xavier hoskie

Tom Sullivan

Math-Freshmen Team A

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Kimberly Harrow
Kayla Harrow
3:15pm - 3:30pm   
ROSA YANCE
NICOLE ORELLANA
3:30pm - 3:45pm   
Asim Chaudhary
Abdullah Asim
3:45pm - 4:00pm   
Ana Hoskie
Xavier hoskie
4:00pm - 4:15pm   
William Sasko
Sophia Sasko

Gayle Young

Art

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Mary Plante
MARGARET
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
Irma Ramirez
Angelica Guzman
3:45pm - 4:00pm   
Melissa Cordon
Alessandra Cordon
4:00pm - 4:15pm   

Sandra Sprague

English-Freshmen Team A

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Nicole Hosford
Jacob Hosford
3:15pm - 3:30pm   
Kimberly Harrow
Kayla Harrow
3:30pm - 3:45pm   
Ana Hoskie
Xavier hoskie
3:45pm - 4:00pm   
Asim Chaudhary
Abdullah Asim
4:00pm - 4:15pm   
ROSA YANCE
NICOLE ORELLANA

Gina Juliano

Extended Learning

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Vanessa Leone

Social Worker

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Elizabeth Barlow

Social Worker

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Afrika Lyons

School Psychologist

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Jim Foran

12th grade counselor

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Karen Weal
Kevin Richardson
3:15pm - 3:30pm   
Mary Plante
MARGARET
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   
James Foran
Jonathan

Ashley Routhier

11th Grade School Counselor

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Jennifer Rainey

Powerschool Parent Support/Ayudar de Powerschool para padres

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Ines Marin

Spanish

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Isalena Gilzene
Jaidan Gilzene
3:15pm - 3:30pm   
Lourdes Rodriguez
Angel Bernardo soto
3:30pm - 3:45pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   

Xiaoxiao Cao

Science

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
Lourdes Rodriguez
Angel Bernardo soto
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
Mary Plante
MARGARET
4:00pm - 4:15pm   
Karen Weal
Kaleb Richardson

Joelle Budzinsky

English

11/20/2019 (Wed)
3:00pm - 3:15pm   
3:15pm - 3:30pm   
3:30pm - 3:45pm   
3:45pm - 4:00pm   
4:00pm - 4:15pm   
©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service