Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Me

2021 SC Senior State Meet - TIMER VOLUNTEERS

Lane Timer Sign-up for Senior State Meet.

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

 

NOTE:  Session times have been updated.

 

Due to COVID concerns, and to minimize the number of people on the deck, the LSC has decided to not have parents time for positive check-in events (400 IM, 500 Free 1000 Free and 1650 Free).  ALL TIMERS will need to stay for the FULL SESSION

Any sign-up changes can be made on the sign-up genius link until Sunday at midnight.  After that time all changes will need to be emailed to Heather Martin ([email protected]).

Created by:   Heather Martin
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EST) Lane Timers
02/11/2021 (Thu.) THURSDAY NIGHT  5:15pm - 7:30pm  

Lane 1

 
Carrie Humphreys
Palm

Lane 2

 
Jen Wolford
CA

Lane 3

 
Mike Nixon
SMRT

Lane 4

 
Mike Corbi
Rays

Lane 5

 
Me Helle Burd
H2A

Lane 6

 
Carlton Bruner
H2A

Lane 7

 
Katherine Johnson
YCSC

Lane 8

 
Stacey Saunders
YCSC

Lane 9

 
Tina Russell
SCSC

Lane 10

 
Melissa Picard
Hoos
02/12/2021 (Fri.) GIRLS PRELIMS  8:00am - 10:30am  

Lane 1 (2)

 
All slots filled
Michelle Woodhull
Wahoos
Brian Chunn
SCSC

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Kerry Leach
SCSC
Wendy Schart
SCSC

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Carlton Bruner
H2A
mechelle burd
h2a

Lane 4 (2)

 
1 of 2 slots filled
Dave Pardus
SCSC

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Laura Tate
Laura Tate CAC
Denise Smiley
scsc

Lane 6 (2)

 
All slots filled
Daina Hill
D. Hill
Jen Mason
SCSC

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Mike Corbi
Rays
Sharon Teague
Rays

Lane 8 (2)

 
All slots filled
Kathleen Beebe
Swim Charleston
Paul Koch
Palm
BOYS PRELIMS  11:45am - 1:45pm  

Lane 1 (2)

 
1 of 2 slots filled
Melissa Picard
Hoos

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Pam Stachelek (2)
TG Jeff Stachelek & Pam

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Carlton Bruner
H2A
Julie Zeller
CAT

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Sally Caldwell
SCSC
Kathy Frame
SCSC

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Allison Nieders
CA
Michael Nixon
SMRT

Lane 6 (2)

 
All slots filled
Susan Hughson (2)
H2A

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Tina Russell
SCSC
Scott Nelson
TG

Lane 8 (2)

 
1 of 2 slots filled
Mike Slowey
SCSC
FINALS  5:45pm - 7:30pm  

Lane 1 (2)

 
All slots filled
Pam Stachelek
TG Jeff Stachelek
denise smiley
scsc

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Laura Tate
Laura Tate CAC
Kerry Leach
SCSC

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Jen Mason
SCSC
Brian Chunn
Scsc

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Sally Caldwell
SCSC
Wendy Schart
SCSC

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Joe Golyski
Palmetto Aquatics
Mechelle Burd
h2a

Lane 6 (2)

 
All slots filled
Katherine Vandergrift
SCSC
Daina Hill
D. Hill

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Carlton Bruner
H2A
Shannon Farrell
Team Greenville

Lane 8 (2)

 
All slots filled
Dave Pardus
Scsc
Marlo Bauer
SCSC

Lane 9 (2)

 
All slots filled
Paul Koch
Palm
Susan Hughson
H2A

Lane 10 (2)

 
All slots filled
Bianca Walker
Tg
Jason Folk
Yssc
02/13/2021 (Sat.) GIRLS PRELIMS  7:45am - 10:15am  

Lane 1 (2)

 
All slots filled
Kathleen Beebe
Swim Charleston
Mechelle Burd
H2a

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Kerry Leach
SCSC
WEndy Schart
SCSC

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Carlton Bruner
H2A
Sharon Teague
Rays

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Susan Fittipaldi
PALM
Marlo Bauer
SCSC

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Jen Mason SCSC
SCSC
Brian Chunn
Scsc

Lane 6 (2)

 
All slots filled
Laura Tate
Laura Tate CAC
Paul Koch
Palm

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Dave Pardus
Scsc
denise smiley
scsc

Lane 8 (2)

 
All slots filled
Bianca Walker
Tg
Mike Corbi
Rays
BOYS PRELIMS  11:30am - 2:00pm  

Lane 1 (2)

 
All slots filled
Melissa Picard (2)
Hoos

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Erin Nichols (2)
HOOS Erin and Steve Nichols

Lane 3 (2)

 
1 of 2 slots filled
Carlton Bruner
H2A

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Sally Caldwell
SCSC
Michael Nixon
SMRT

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Pam Stachelek
TG Jeff Stachelek
Pam Stachelek
TG Pam Stachelek

Lane 6 (2)

 
All slots filled
Kristina Greenaway
SCSC
Sarah Phillips
Scsc

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Tina Russell
SCSC
Katherine Vandergrift
SCSC

Lane 8 (2)

 
All slots filled
Elizabeth Gush
SCSC
Kathy Frame
SCSC
FINALS  5:45pm - 7:30pm  

Lane 1 (2)

 
All slots filled
Pam Stachelek (2)
TG Pam and Jeff Stachelek

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Kerry Leach
SCSC
WEndy Schart
SCSC

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Laura Tate
Laura Tate CAC
Mechelle Burd
H2A

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Carlton Bruner
H2A
Sally Caldwell
SCSC

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Joe Golyski
Palmetto Aquatics
Dave Pardus
Scsc

Lane 6 (2)

 
All slots filled
denise smiley
scsc
Michael Slowey
SCSC

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Shannon Farrell
Team Greenville
Brian Chunn
Scsc

Lane 8 (2)

 
All slots filled
Daina Hill
D. Hill
Jen Mason SCSC
SCSC

Lane 9 (2)

 
All slots filled
Elizabeth Gush
SCSC
Marlo Bauer
SCSC

Lane 10 (2)

 
All slots filled
Susan Hughson (2)
H2A
02/14/2021 (Sun.) GIRLS PRELIMS  7:45am - 10:45am  

Lane 1 (2)

 
All slots filled
Brian Chunn
Scsc
Renee Stanislaw
YSSC

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Susan Fittipaldi
Palm
Crista Agnew
Yssc

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Carlton Bruner
H2A
Dave Pardus
Scsc

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Jane Byrne
Team Greenville
Bianca Walker
Tg

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Katherine Vandergrift
SCSC
Kerry Leach
SCSC

Lane 6 (2)

 
All slots filled
Laura Tate
Laura Tate CAC
Wendy Schart
SCSC

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Daina Hill
D. Hill
Jen Mason SCSC
SCSC

Lane 8 (2)

 
All slots filled
Amy Holcombe
YSSC
Jamey Holcombe
YSSC
Girls prelims - 1650  9:45am - 10:45am  

Lane 9 (2)

Timer for 1650

 
1 of 2 slots filled
Marlo Bauer
SCSC

Lane 10 (2)

Timer for 1650

 
BOYS PRELIMS  12:00pm - 2:15pm  

Lane 1 (2)

 

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Pam Stachelek (2)
TG Jeff & Oam Stachelek

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Carlton Bruner
H2A
Susan Hughson
H2A

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Sally Caldwell
SCSC
Michael Nixon
SMRT

Lane 5 (2)

 

Lane 6 (2)

 
All slots filled
Julie Zeller
CAT
Shannon Farrell
Team Greenville

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Tina Russell
SCSC
Tina Russell
SCSC

Lane 8 (2)

 
1 of 2 slots filled
Elizabeth Gush
SCSC
Boys prelims - 1650  1:15pm - 2:15pm  

Lane 9 (2)

Timer for 1650

 

Lane 10 (2)

Timer for 1650

 
FINALS  5:45pm - 7:30pm  

Lane 1 (2)

 
All slots filled
Pam Stachelek
TG Jeff Stachelek
Pam Stachelek
Pam Stachelek

Lane 2 (2)

 
All slots filled
Denise Smiley
scsc
Jason Folk
yssc

Lane 3 (2)

 
All slots filled
Jen Mason
SCSC
Brian Chunn
Scsc

Lane 4 (2)

 
All slots filled
Sally Caldwell
SCSC
Wendy Schart
SCSC

Lane 5 (2)

 
All slots filled
Joe Golyski
Palmetto Aquatics
Kathy Samaha
Palm

Lane 6 (2)

 
1 of 2 slots filled
Dave Pardus
Scsc

Lane 7 (2)

 
All slots filled
Shannon Farrell
Team Greenville
Mike Corbi
Rays

Lane 8 (2)

 
All slots filled
Mike Slowey
SCSC
Lynn Isaacs
Wahoos

Lane 9 (2)

 
1 of 2 slots filled
Daina Hill
D. Hill

Lane 10 (2)

 
All slots filled
Tina russell (2)
SCSC
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2021 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |