Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
South Mecklenburg volunteers

WFC Championship Ecology Ambassadors 2020

Welcome to the 2020 Ecology Ambassadors Volunteer sign up. We appreciate your willingness to help us raise funds for all South Mecklenburg High School students!

Please arrive 15 minutes before your scheduled shift.  Students should park in their assigned parking spots and all other volunteers should park along the fence adjacent to the football field. Your Day Captain will be in the back of the bus parking lot by the supply trailer at South Meck HS. They will check you in & distribute your t-shirt to wear that day, meal ticket & water bottle. If you plan on getting your own transportation to the tournament,please let your Day Captain know. Please wear khaki pants, shorts or skirts & comfortable shoes. Consider wearing sunscreen and/or a poncho and bringing rubber gloves. 

IF you plan to stay after your shift to watch the Tournament, you must notify your day Captain before starting your shift.  If you do not, the bus will be held up while you are located after your shift.  You must also bring a shirt to wear, you will not be able to wear your volunteer shirt during this time.

*** Please bring your permission & waiver slips with you. These are available on the website below. 

*** Please carpool with other volunteers or arrange to be dropped off; parking is very limited during school hours. 

Questions, please visit the South Meck PTSA Website or contact us by email at [email protected].

Created by:   South Meck Wells Fargo Golf
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
04/25/2020 (Sat.) SOCCER - (Please note that transportation and lunch voucher will NOT be provided this day.)  8:00am - 12:00pm  

Students (2)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Logan Hatten
Swim & Dive
Caroline Brown
Women’s soccer/cross country

Adults - MEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Paul ODonnell
Track

Adults - WOMEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Alisa Brown
Women’s soccer/ field hockey
(Please note that transportation and lunch voucher will NOT be provided this day.)  1:00pm - 5:00pm  

Students (2)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Kiyasha Sims
Track
Aboud Alshatat
Orchestra

Adults - MEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Banan Alshatat
Orchestra

Adults - WOMEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Lisbeth Alshatat
SMHS Orchestra
04/26/2020 (Sun.) SOCCER - (Please note that transportation and lunch voucher will NOT be provided this day.)  8:00am - 12:00pm  

Students (2)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Leyton Starks
Men's Soccer
Alaina Starks
Men's Soccer

Adults - MEN (3)

 
All slots filled
Chris Starks
Men's Soccer
Greg Brown
Women’s soccer/field hockey
James Reynolds
WOMEN'S SOCCER

Adults - WOMEN (3)

 
All slots filled
Jennifer Scott
Men's Soccer
Susie Starks
Men's Soccer
Tyler Scott
Men's Soccer
ORCHESTRA - (Please note that transportation and lunch voucher will NOT be provided this day.)  1:00pm - 5:00pm  

Students (2)

Adult can also sign up

 
All slots filled
King Hunter
Men’s Soccer
Erryn ODonnell
Track

Adults - MEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Fred Braziel
Football

Adults - WOMEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Vikki Harmon
Men’s Soccer
04/27/2020 (Mon.) VOLLEYBALL  7:15am - 2:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Hunter Hurst
Volleyball
Emma Argier
South meck volleyball
Gracyn Parziale
volleyball
Jessica Saunders
Volleyball
Sophie Bremer
Volleyball

Adults - MEN (3)

 
All slots filled
Jay Saunders
Volleyball
Jonathon Welsh
Volleyball
Jay Johnson
Volleyball

Adults - WOMEN (2)

 
All slots filled
Michelle Castelloe (2)
Volleyball
WOMEN'S TENNIS  1:00pm - 8:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 
2 of 5 slots filled
Natalie Hildebrand
Women’s Tennis
Ava Skeffington
SMHS Women's Tennis

Adults - MEN (3)

 
1 of 3 slots filled
DAVID SKEFFINGTON
SMHS Women's Tennis

Adults - WOMEN (2)

 
04/28/2020 (Tue.) MEN'S BASKETBALL  7:15am - 2:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 

Adults - MEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Beth Racine
Tony Racine-swim/dive

Adults - WOMEN (2)

 
CHORUS  1:00pm - 8:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 

Adults - MEN (3)

 

Adults - WOMEN (2)

 
04/29/2020 (Wed.) VOLLEYBALL  6:45am - 1:15pm  

Students (7)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Sophie Bremer
Volleyball
Meredith Pruitt
Volleyball
Sharon Bremer
Volleyball
Gracyn Parziale
Volleyball
Kaitlyn Case
Volleyball
Landyn Ferguson
Volleyball
Grace Bombien
volleyball

Adults - MEN (2)

 
1 of 2 slots filled
Caroline Cuddeback
Volleyball

Adults - WOMEN

 
Caroline Cuddeback
Volleyball
TRACK  10:15am - 4:45pm  

Students (16)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Carter Zusi
Track
Jaiyah Dublin
Track
Tanya Ormand
Charles Ormand track
Elizabeth Bridgeman
track
Ben Praylow
Track
Michael Hill
Track
Adam Simpson
Track
Junior Mpiana
Track
Hannah Romero
Track
Alyssa Tucker
Track
Charlotte Tsui
Track
Jaheim Roberts
Track
Lilly Separ
Track
Jackson Jager
Track
Raymundo Villalpando
Track
Rama Kayali
Womens Track

Adults - MEN (2)

 
All slots filled
Mish Gilliam
Track
Judith McNeill
Track

Adults - WOMEN (2)

 
1 of 2 slots filled
Tanya Ormand
Boys track
ORCHESTRA  3:15pm - 9:45pm  

Students (16)

Adult can also sign up

 
1 of 16 slots filled
Jonathon McBride
Orchestra

Adults - MEN (2)

 

Adults - WOMEN (2)

 
04/30/2020 (Thu.) CHORUS  6:45am - 1:15pm  

Students (7)

Adult can also sign up

 

Adults - MEN (2)

 

Adults - WOMEN

 
SOCCER  10:15am - 4:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 
23 of 30 slots filled
Tyler Scott
Men's Soccer
Leyton Starks
Men's Soccer
Rhys Owens
mens soccer
Dani Dul
Women’s soccer
Josephine MacLean-Voltz
South Meck Women's Soccer
Aidyn Fischli
South Meck Women's Soccer
Lindsay Owens
Soccer
Kaitlyn Little
Women’s Soccer
Katie Lowe
Women’s Soccer
Taylor Gailunas
Women’s Soccer
Troy Rothenberger (2)
Men’s soccer
Lauren Reynolds
Women's Soccer
Anna Grace Gallant
Women's Soccer
Scott Gugenheim
Sam Gugenheim - Men’s soccer
Mary Liese Grier
women's soccer
Girah Durant
Women’s soccer
Tatiana Medina
Women’s soccer
Elie Rios
Women’s soccer
Bassidy Sylla
Men’s soccer/French honors society
Katharine Spanberg
Women’s Soccer
Grace Loken
Women’s soccer
Christopher Cushing
Men’s Soccer

Adults - MEN (5)

 
3 of 5 slots filled
Troy Rothenberger
Men’s soccer
Scott Gugenheim
Scott Gugenheim - Men’s soccer
Pat Cushing
Men’s Soccer

Adults - WOMEN (5)

 
2 of 5 slots filled
suzy owens
m / w soccer
Trish Monaco
Women's Soccer/Baseball
BASEBALL(10) / WOMEN'S LACROSSE (15)  3:15pm - 9:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 
7 of 30 slots filled
Lillieanne Suber
Women’s lacrosse
Maggie Moore
women’s lacrosse
Karla Fernandez
Women’s lacrosse
Audrey Snow
Women’s Lacrosse
Maddy Goff
SM womens Lacrosse
Sonya Rissmiller
Reagan Rissmiller
Taylor Dalrymple
Women’s Lacrosse

Adults - MEN (5)

 
2 of 5 slots filled
DAVID SKEFFINGTON
SMHS Women's Lacrosse
Harry Goff
Womens Lacrosse

Adults - WOMEN (5)

 
All slots filled
Nan Skeffington
SMHS Women's Lacrosse
Susan Snow
Women’s Lacrosse
Kim Dalrymple
Women’s Lacrosse
Katherine Queen
Women's lacrosse
Sonya Rissmiller
Sonya Rissmiller- SMHS women’s lax
05/01/2020 (Fri.) SWIMMING  6:45am - 1:15pm  

Students (7)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Beth Ann Robinson
Swim & Dive
Donna Johnson
Swim & Dive
Wyatt Dacus
Swimming
Cohen Spry
Swim and Dive
Mike/Kyle Agnone
Swim & Dive
Brandy Bombien
Ansley Bombien - Swim and Dive
Meredith Stillman
Swim and Dive

Adults - MEN (2)

 
1 of 2 slots filled
Mike/Kyle Agnone
Swim & Dive

Adults - WOMEN

 
Meredith Anglin
Swimming/Baseball
10:15am - 4:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 
12 of 30 slots filled
Danby Donlan
Molly
Anna Duncan
Swim
Sam Howard
Swim & Dive
Emma Anglin
Swim
Maggie Moore
Swim & dive
Jennifer Briggs
Makena- Swim & Dive
Renie Currier
Swim & Dive
Clark Gorman
Swim and Dive
Evie Miller
Women's Basketball/ Field Hockey
Deirdre Miller
Women's Basketball/ Field Hockey
Katie Houpt
Women’s Basketball
Maggie Houpt
Women’s Basketball / Track

Adults - MEN (5)

 
1 of 5 slots filled
Matt Houpt
Women’s Basketball / Track

Adults - WOMEN (5)

 
All slots filled
Becky Benton
Swimming
Jana Dwyer
Swimming
Carol Doherty
South Meck Swim and Dive
Claire Nicholls
Swimming/diving (coach)
Jean Gossett
Swim and dive
BAND  3:15pm - 9:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 
15 of 30 slots filled
Vicki Walker
Band
Jenifer Abubakari
Band
Cecilia Zoutewelle
Band
Lorelai Kaminski
Band
Bryan Sherrel
Marching Band
Andrea Funk
Band
Marisa and Austin Romanat (2)
Band
Hayden Walker
Band
Luke Ryan
Band
Dean Gutknecht
Band
Genna Blumenfeld
Band
Ethan Parr
Band
Alexander Parr
Band
Sebastian Almanza
Band

Adults - MEN (5)

 
3 of 5 slots filled
Bryan Sherrel
Marching Band
Jeremy Funk
Marching band
Kyle Romanat
Band

Adults - WOMEN (5)

 
All slots filled
Vicki Walker
Band
Jenifer Abubakari
Band
Marianne Romanat
Band
Terri Parr
Band Band and Band
Mirna Mejia
Band
05/02/2020 (Sat.) BAND  6:45am - 1:15pm  

Students (7)

Adult can also sign up

 
6 of 7 slots filled
Andy Thurman
Band
Angela Pettit
Angela Pettit/ Turk parent/ band
Sophia & Rita Mullis (2)
Band
Shelly Thurman (adult)
Band
Nick Cebey
Band

Adults - MEN (2)

 

Adults - WOMEN

 
Jenifer Abubakari
Band
DRAMA(10) / SOFTBALL(10) / WOMEN'S BASKETBALL(20)  10:15am - 4:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 
7 of 30 slots filled
Anastasia Sinclair
women’s basketball
Ella Lowe
Drama/Women’s tennis
Isabella (Izzy) Meltzer
Drama
Evie Miller
Basketball/ Field Hockey
Jack (MIchelle) Ellsworth
Drama
Deayana Lyons (2)
Women’s basketball

Adults - MEN (5)

 
1 of 5 slots filled
Eric Timm
Drama

Adults - WOMEN (5)

 
1 of 5 slots filled
Kim Meltzer
Drama
BASEBALL  3:15pm - 9:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 

Adults - MEN (5)

 

Adults - WOMEN (5)

 
05/03/2020 (Sun.) LACROSSE  6:45am - 1:15pm  

Students (7)

Adult can also sign up

 
All slots filled
David Thompson (2)
SMHS- Lacrosse
Yannis Kanos
SMHS-LaCross
Gail Lewyn (3)
Daniel Lewyn; Michael Lewyn, Gail Lewyn, Men's Lacrosse
Kim And Matthew Dillard
Men’s Lacrosse

Adults - MEN (2)

 
All slots filled
David Thompson
SMHS- Lacrosse
Gail Lewyn
David Lewyn, Men's Lacrosse

Adults - WOMEN

 
Lisa Healy
Men's LaCross
FOOTBALL  10:15am - 4:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 
All slots filled
Anthony McCrorey (2)
SMHS Football
Benji Tidwell
Football
Susan Good
Matts Fickling Football
Jaden Medlock
Football
Darius Mayberry
Football
Zane Davis
Football
Emek Mpiana
Football
Jonathan Dodaj
Football
Michael Higa
Football
Jack Phillips
South Meck
Panos Burlos
Football
Hamilton Ferguson
Football
Xavier Peeples
Football
Anthony Pearson Jr
Football
D'Andre Linton
Football
Godwin Nsianya
Football
Chris Brown
Football
Chris Gates
Football
Geronimo Jon-Ming
Football
Rob Defenbaugh
Football
Jackson Barnett
South Meck
Isiah Hawkes
Football
luke cahan
football
Markee Watford
Football
jair castillo
Football
Landon Eagler
Football
crispin flemings
football
Tekhi Moss
Football
Josh Mack
Football

Adults - MEN (5)

 

Adults - WOMEN (5)

 
1 of 5 slots filled
Beth Racine
Beth Racine-swim/dive
3:15pm - 9:45pm  

Students (30)

Adult can also sign up

 
15 of 30 slots filled
Josh Streu
Football
Logan Bryson
SMHS Football
Alex Jones
Football
Brandon Bautista
Football
parsa feizi
Football
Vance Greene
Football
Ruber Parraga
Football
Amer Young
football
cameron moten
Football
jake brennan
smhs football
Nicholas Gates
football
Taron Williams
South Meck football
Elijah Moye
Football
jack kleiderlein
South Mecklenburg football
Trey Hood
Football

Adults - MEN (5)

 
2 of 5 slots filled
Mish Gilliam
Football
Nickolas Davros
Football

Adults - WOMEN (5)

 
05/04/2020 (Mon.) CHEERLEADING - (Please note that transportation and meal voucher will NOT be provided this day.)  8:00am - 12:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 

Adults - WOMEN (2)

 

Adults - MEN (3)

 
DRAMA - (Please note that transportation and lunch voucher will NOT be provided this day.)  1:00pm - 5:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 
1 of 5 slots filled
Eric Timm
(Mary Timm) Drama

Adults - MEN (3)

 
1 of 3 slots filled
Eric Timm
Drama

Adults - WOMEN (2)

 
05/05/2020 (Tue.) CHEERLEADING - (Please note that transportation and meal voucher will NOT be provided this day.)  8:00am - 12:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 

Adults - MEN (3)

 

Adults - WOMEN (2)

 
1:00pm - 5:00pm  

Students (5)

Adult can also sign up

 

Adults - MEN (3)

 

Adults - WOMEN (2)

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info