Religious Education

2019-2020 Religious Ed Registration Appointments

REGISTRATION EVENTS (June 11 thru July 26)

Classroom Option - Select one (1) appointment time per family
                       (register all your children at the same time)

Family Journey Option - no appointment necessary.  Walk in during any Registration Event

What do I bring? 

  1. Completed Registration Form - 2 pages (download from website or fill out at Event)
  2. Copy of Baptismal Certificate (if new)
  3. Payment (cash, check, credit card)
Created by:   Kristine Boor
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
06/11/2019 (Tue.) Parish Hall  5:00pm - 5:15pm  

Family Last Name (30)

 
All slots filled
Allison Durecki
Sabrina Swoish
Jennifer Juhnke
James May
May
Jennifer Misch
Kelly Bendick
Dana Stafford
Audrey Bann
Bann
Laura Karasinski
Karasinski
Jason Garner
Krista Garner
Kristy Zahuranic
Dylan Zahuranic
Megan Parziale
Jessica Kleinberg
Loredana Vitale
Debbie Aiuto
Stephanie Tonkin
Brenda Bruzdewicz
Renee Rice
Rice (Kyle)
Courtney Bonacorsi
Jillian Sattler
Marlena Terzini
Terzini family Alessia & Luca
Julie Moore
Erin Essiambre
Chloe and Mia Essiambre
Marisa Carandino
Keith Scott
Scott
Erica Daniels
Erica Daniels
Kimberly Van Dam-Jones
Julie Serbenski
Karen Farkas
Rose Gjonaj
Ava & Ella Gjonaj
5:15pm - 5:30pm  

Family Last Name (30)

 
All slots filled
Sara jozefiak
Scott Hiegel
Hiegel
Beth Mack
Logan lillian
Karen Manzo
Manzo
Darlene Trent
David and Andrew Trent
Ashley Poggiolo
Kimberly Jarvis
Jarvis
Becky Schultz
Lily & Noah Schultz
Rosaria Lepo
Diane Tripi
Sarah Bamford
Ketty Kildani
Phyllis Danko
Malinda Whisnant
Whisnant
Joe Badalamenti
Nicole Moraccini
Lori Losinski
Lessa Dubay
Jennifer Persyn
Michelle Carpenter
Mark Kohler
Kim Hartkorn
Gina Bennett
Katie Smith
Smith (Gianna)
Marcie McCune
Chris Landrum
Lauren Newman
Carrie Barrette
Kelli Schmid
Nancy Ewald
Ewald
5:30pm - 5:45pm  

Family Last Name (30)

 
All slots filled
Melissa A Hollebrands
Victoria Jozefiak
Aaron Secord
Nicole Blanchett
Rita Alamat
Josie Stojcevski
Teresa Ponzio
Ponzio
Lauren Cattaneo
Stella Sugameli
Julie Leone
Sa
Kristen Miller
Jillian Iacobelli
Iacobelli
Danielle Uhlman
Rose Moschelli
Moschelli
Deanna Bernardi
Patrick Richard
Renee DiGiorgio
Juliana Archer
Marie Atreo
Jaclyn Green
Autumn Dreyer
Jenifer Witczak
Witczak
joseph valenza
valenza
Nadia Given
Ashly Hofbauer
Peter Zaloga
Destiny Haas
Latha Jacob
Kirsten Miller-Unger
Katie Howell
Howell
5:45pm - 6:00pm  

Family Last Name (30)

 
All slots filled
Isaac Linowki
jodie McHugh
McHugh
Malisa Sadowski
Lisa Colella
Suzanne Tocco
Luca and Santino Tocco
Rosanne Skonieczny
Christina Dadswell
Ava Didia
Need fall classes please thank you
Tracie Hutchinson
Marina Shkrela
Lorri ZIELENIEWSKI
Kristin McLean
McLean
Michelle Fox
Laura DeVonce
Jake and Zakk
Mamie Riggio
Jennifer Cirenese
Wendy Tocco
Sheri Kurgin
Stacie Hadeed
Kelli Nearhood
Leah Eldred and Addison Nearhood
Maria Walden
Walden
Sarah Martino
Kristy Page
Scarlett / Sebastian Page
Lisa Mancini
Anna Iacobacci
Kirk Rasmussen
Rosa Orlando
Kristin Bourgeois
Philip And Fred Bergmann
Lia Ciaramitaro Palazzolo
Palazzolo
6:00pm - 6:15pm  

Family Last Name (30)

 
All slots filled
Bridget Marlett
Jessica
Jennifer Kzinowek
Renee Graf
Andrea Beels
Beels (Lucas and Olivia)
Caroline Farrell
Farrell
Kelly Scott
Justine Milodrowski
Susan Helhowski
Jaime Kinzer
Cathleen Flores
Beth Iacobacci
Paolo & Antonio Iacobacci
Eileen Porretta
I will be registering both Cross and Pierce Porretta
Monique Oltersdorf
Jacob Oltersdorf
Stephanie Bruck
Would like to request Mrs. Tenorio’s class on Monday night
Amiee Entwistle
Rose Addelia
Gino Addelia
Holly Loose
Marsha Serraiocco
Danis Cathy
Valentina Micakovic
victoria kalaj
Nadia Manduzzi
Nicole Nightingale
Holly Zweng
Zweng
Anthony Elias
Elias
Keri Lewis
Lewis
Nicole Justin
Justin
Katherine Sinishtaj
Debbie Guzdziol
Guzdziol
Sharon Seymour
Cameron Seymour
6:15pm - 6:30pm  

Family Last Name (30)

 
All slots filled
Emily Rogers
Maja Martinez
Shannon Fike
Anna & Adam Fike
Tiffany Hadjantoni
Jennifer Turner
Alicia Aniel
Jessica Bright
Jeff Ferrington
Jennifer Bennett
Kelly Thorpe
Candice Messing
Kristie Ormachea
Ormachea
Fiona Zielinski
Nicole Lorenzo
Lorenzo Merpi
Merpi
Violet Gojcaj
Kelly Paul
Aiden & Mason
Amy Randall
Randall
Janice Lawnicki
Janice Lawnicki
Lori Lavoy
Kristy Edwards
Edwards
Becky Lietz
Josie Bartolotta
Francesco Bartolotta & Maria Bartolotta
Rosanna Caruso
Caruso
adrianna kempf
Jill Erfourth
SUSAN CZAPLICKI
Czaplicki
Amy DiCosmo
DiCosmo
Steven Murphy
Murphy
Rosena Fanone
Fanone
6:30pm - 6:45pm  

Family Last Name (30)

 
All slots filled
Rima Tannous
Tannous
Steve McSherry
corene grillo
Tiffany Welshons
Michelle Gasperoni
Jennifer Markovitch
Rosalinda Pianello
DIANA TERNES
Aidan Cvitkovich
Cvitkovich
Piera Vittorini
Vittorini
Michelle Dwyer
Dwyer
Kristin Lang
Juan Rivera
Jennifer Puzzuoli
Laura Laubach
Laubach
Diana DiMaggio
DiMaggio
Amber Mangeno
Melissa Timpa
Christa Karl
Karl
Christina Trim
Trim
Gretchen Giardina
Giardina
Dulce Nader
Nader
Lisa Pouget
Pouget
Jason Morgan
Chris Krolewski
Lisa Georges
Stacey Houghtaling
Susan Fortier
Brooke and Logan
Raechel Badalamenti
Badalamenti
Frank Jugo
Jugo
6:45pm - 7:00pm  

Family Last Name (30)

 
17 of 30 slots filled
Tara Marshall
Marshall
Caterina Carta
Mary Sznitka
Sznitka
Lisa Weber
Barbara Rogowski
Rogowski
Julie Cardinali
Cardinali
Nicole Saleh
Stephanie Sackfield
Suzanne Nicholson
Suzanne Andreozzi
Andreozzi
Rosanne Kujawski
Rosanne Kujawski
Laurie Gotinsky
Heather Mierendorf
Mierendorf
Joshua Wilson
Juliette Turnquist
Turnquist
Christina Lecznar
Lecznar
Joanne Ligon
Ligon
7:00pm - 7:15pm  

Family Last Name (30)

 
4 of 30 slots filled
Carson Coles
Coles
Melissa Dobek
Dobeks
Lisa Debaene
Debaene
Marc Frechette
7:15pm - 7:30pm  

Family Last Name (30)

 
4 of 30 slots filled
Ann Danko
Thanh Tran
Phan
Jennifer Fischer
Fischer's
Myleen Tcruz
TCRUZ
7:30pm - 7:45pm  

Family Last Name (30)

 
7 of 30 slots filled
Enrico Vano
Zina Voikos
Voikos
Hope Comerford
Gailo Bodenhamer
Jenny Saputo
Saputo
Amanda Cieslak
Cieslak for Matt Shakotko
Valerie Hurford
Hurford
7:45pm - 8:00pm  

Family Last Name (30)

 
11 of 30 slots filled
Lori DiLiso
Jennifer Udvari
Nick Smith
Marta Furman
Matthew
Marisa LoRe
Dominika Lyjak
Maya Lyjak
Alyson Kane
Alyson Kane
Rosa Ventimiglia
Ventimiglia
Alisa Reseigh
Jayden Reseigh
Valerie Gawel
Matthew Nicosia
Nicosia
06/12/2019 (Wed.) Parish Hall  12:00pm - 12:15pm  

Family Last Name (20)

 
12 of 20 slots filled
Anthony Robinson
Jennifer Carrier
Brenda Bruzdewicz
Jill Fitzgerald
Lia Bellomo
Bellomo
Lisa Scheel
Lisa Muzik
Michelle Saunders
Francesca Younis
Gina Bausano
Theresa Whitney
Margaret Ala
12:15pm - 12:30pm  

Family Last Name (20)

 
2 of 20 slots filled
Mary Karadsheh
Karadsheh Emma and Sophia
Lisa Alamat
Alamat, Yazeed and Alyssa
12:30pm - 12:45pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Renee Scarpace
12:45pm - 1:00pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Maddie Mancani
Mancani
1:00pm - 1:15pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Pam Stackpoole
1:15pm - 1:30pm  

Family Last Name (20)

 
2 of 20 slots filled
Laura Murphy
Murphy/Rowoldt
Alicia Krause
1:30pm - 1:45pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Richard Turcott IV
Catechism 2019-2020
1:45pm - 2:00pm  

Family Last Name (20)

 
2:00pm - 2:15pm  

Family Last Name (20)

 
2:15pm - 2:30pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Nicole Loffredo
Loffredo
2:30pm - 2:45pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Victoria Milette
2:45pm - 3:00pm  

Family Last Name (20)

 
3:00pm - 3:15pm  

Family Last Name (20)

 
3 of 20 slots filled
Kathy Czarnecki
Mark Kohler
Karyn Casey
3:15pm - 3:30pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Amy Sears
Sears
3:30pm - 3:45pm  

Family Last Name (20)

 
3:45pm - 4:00pm  

Family Last Name (20)

 
4:00pm - 4:15pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Lisa Oleski
4:15pm - 4:30pm  

Family Last Name (20)

 
2 of 20 slots filled
Candie Ivy
Ivy
Jacqueline Catenacci
4:30pm - 4:45pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
MAURO PELINI
4:45pm - 5:00pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Kayla Castle
5:00pm - 5:15pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Nicole Clark
Clark
5:15pm - 5:30pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Christina Polk
Luca Polk
5:30pm - 5:45pm  

Family Last Name (20)

 
5:45pm - 6:00pm  

Family Last Name (20)

 
3 of 20 slots filled
Madelyn Miller
Jodi Agbay
Janelle Agbay (3rd grade)
Kelly Barker
Barker
6:00pm - 6:15pm  

Family Last Name (20)

 
4 of 20 slots filled
ERICA GUERNSEY
Stacey Colaluca
Vanessa Polidori
Kelli Donlin
Ava (7th) and Brady (4th)
6:15pm - 6:30pm  

Family Last Name (20)

 
6:30pm - 6:45pm  

Family Last Name (20)

 
2 of 20 slots filled
Graziella Castelli
Castelli
David Skladanowski
Signing up three of my children
6:45pm - 7:00pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Kristin Ruehlen
7:00pm - 7:15pm  

Family Last Name (20)

 
2 of 20 slots filled
Annette Allen
Allen
Lara Hutton
Jack Hutton
7:15pm - 7:30pm  

Family Last Name (20)

 
7:30pm - 7:45pm  

Family Last Name (20)

 
1 of 20 slots filled
Laurie Tomaszewski
Tomaszewski
7:45pm - 8:00pm  

Family Last Name (20)

 
06/20/2019 (Thu.) Church Office  1:00pm - 3:00pm  

Family Last Name (25)

 
06/21/2019 (Fri.) Church Office  10:00am - 12:00pm  

Family Last Name (25)

 
3 of 25 slots filled
Kim Smith
Vanessa Mallo
Mallo
Michele Bendzinski
06/26/2019 (Wed.) Church Office  10:00am - 12:00pm  

Family Last Name (25)

 
07/15/2019 (Mon.) Church Office  1:00pm - 3:00pm  

Family Last Name (25)

 
07/26/2019 (Fri.) Church Office  10:00am - 12:00pm  

Family Last Name (25)

 
©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service