volunteers 2018/19

Field Day 2019

Thurgood Marshall Elementary's Field Day is Friday, June 21, 2019 and we are looking for volunteers to make this a great event for the kids. We have lots of positions open to fill for both the morning and afternoon slots.

9:00- 9:45 – PEACE – Field Day activities

9:45-12:00 – K-2 – Field Day activities

12-12:30 – K-2 Lunch (outside)

12:30-1:00 – 3-5 Lunch (outside)

1-3:15 – 3-5 Field Day activities

Date: 06/21/2019 (Fri.)

Time: 9:00am - 3:30pm PDT

Location: Thurgood Marshall Elementary

Created by:   TMelementary Volunteers
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

8:15 - 9:15 Water balloon fill up

Could be done at home or at event.

 
Gitane Versakos

9:30 - 12:30 BBQ Station (Prep + Serve K-2) (4) (4)

 
All slots filled
Natalie Thompson
Angie Jenkins
Neha Lohia
I can be there from 10:30-12:30.
John Gillilan

12:30 - 3:00 BBQ Station (Serve 3-5 + Clean-up) (4) (4)

 
All slots filled
Eléonore Mali
Andy Stauffer
Jenn Johnsen
Danielle Rawson

9:30 - 12:00 Face Painting (10) (10)

 
5 of 10 slots filled
Karen Bricken
I have to leave at 11
Gitane Versakos
I may need to leave by 11:30
Signe Hunter
Signing up for my mother, Signe Hunter
Molly Harris
Hilary Dameron
Available 10-1

1:00 - 3:30 Face Painting (10) (10)

 
3 of 10 slots filled
Andrea Fontana
Tracy Bonaccorso
Lucinda Robbins

9:30 - 12:00 Chalk Art

 
Jesse Vanderpool

1:00 - 3:30 Chalk Art

 

9:30 - 12:00 Soccer

 
Vanessa Hunter
Vanessa and Tim Lawson

1:00 - 3:30 Soccer

 

9:30 - 12:00 Gaga Ball

 

1:00- 3:30 Gaga Ball

 
Natalie Thompson

9:30 - 12:00 Tug of War (2) (2)

 

1:00 - 3:30 Tug of War (2) (2)

 
All slots filled
Darren Ellis
Jen Drain

9:30 - 12:00 Water Balloon Toss (4) (4)

 
3 of 4 slots filled
Laura Eberhard
Kayreen Lum
Vanessa Vanderpool

1:00 - 3:30 Water Balloon Toss (4) (4)

 
All slots filled
Dana Cogswell
Baird Johnson
Bill Brewster
Lannhi Fischl
Lannhi Fischl

9:30 - 12:00 Relay Races (3) (3)

(potato sack, 3-legged, running)

 
1 of 3 slots filled
Debbie Jones

1:00 -3:30 Relay Races (3) (3)

(potato sack, 3-legged, running)

 
All slots filled
Sarah Grace
Mariia Monroe-DeVita
Zahraa Wilkinson

9:30 - 12:00 Net Games (2) (2)

(beach ball volleyball, pickleball)

 
All slots filled
David Chick
Sara Abdulradha

1:00-3:30 Net Games (2) (2)

(beach ball volleyball, pickleball)

 

9:30-12:00 Floater (help where needed) (4)

 
All slots filled
Andy Stauffer
Jennifer Mayton
Suzanna Egolf
Tracy Bonaccorso

1:00 - 3:30 Floater (help where needed (4)

 
All slots filled
Michelle Mansfield
w George 4th grade
Laura Silver
John Gillilan
Luwam Berhe

9:30-12:00 Table Games (2) (2)

(Chess, Jenga, Tangrams)

 
All slots filled
Chia Wang
I will need to leave by 11
Steve Ward
Aye Diallo's Grandpa

1:00 - 3:30 Table Games (2)

(Chess, Jenga, Tangrams)

 

9:30 - 12:00 Water Cooler Helper

 
Cecilia Kingman

1:00 - 3:30 Water Cooler Helper

 
Tamara Mildon

9:30 - 12:00 Free play Equipment (2) (2)

(basketball, jump ropes, hula hoops, play structure, tetherball)

 

1:00 - 3:30 Free play Equipment (2) (2)

(basketball, jump ropes, hula hoops, play structure, tetherball)

 
1 of 2 slots filled
Surri Evans

Bubble Making 9:30-12 (4) (4)

 
1 of 4 slots filled
Trina Wright

Bubble Making 1-3:30 (4) (4)

 

Frisbee (ultimate/golf) (1) 9:30-12

 
Lydia Rogers
I’m available from 9-12. Can fill in anywhere or just frisbee!

Frisbee (ultimate/golf) (1) 1-3:30

 
Trent Thompson


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service