Temple Akiba

Purim Carnival Volunteers

Thank you for volunteering to help make this year's Purim Carnival a success! Please sign up for a slot below. You can check in at the ticket booth on the day of the carnival to be told where to go. 

Thank you for supporting Temple Akiba!

Date: 03/17/2019 (Sun.)

Location: Temple Akiba

Created by:   Carly Rosenstein
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot Date (mm/dd/yyyy) Time (PDT)

Set Up

03/17/2019 (Sun)
8:00am - 10:00am (15)  
6 of 15 slots filled
Lisa Tsimanis
Freddy Weinberg
Scott Markowitz
JENNIFER FOGEL
Mike Gursky
Chris Miller

Silent Auction Set-up

03/17/2019 (Sun)
9:00am - 10:00am (4)  
3 of 4 slots filled
Tracey Finkelstein (2)
Marissa’s parents
David Weiselman
Nathan and Lola

Prize Booth Setup

03/17/2019 (Sun)
9:00am - 10:00am (4)  
2 of 4 slots filled
Stephanie Wald
Adam & Owen Wald
Paulene Reed

Food Prep

03/17/2019 (Sun)
8:00am - 10:00am (2)  
All slots filled
Adrianna Hosford
I can help
Cathy Penso

Loan Pop-Up Tent

Pop-Up Tents can be dropped off earlier in the week or before 8:00am on the day of the carnival. Please make sure to label it with your name.

03/17/2019 (Sun)
8:00am - 10:00am (10)  
5 of 10 slots filled
Jon Berry
Stacy (Zoe) Thapthimthong
Lana Rapoport (2)
Jenna Sonenshein

Bake a Cake for Cake Walk

Any homemade cake as a prize for the Cake Walk. Please bring by 10:00am on the day of the carnival

03/17/2019 (Sun)
8:00am - 10:00am (6)  
All slots filled
Sarah Goldman
Goldman Family
Lisa Tsimanis
Jennifer Portnoy
Trine Apfelberg
Sarah Bishoff
Jenny Segal

Falafel Making

03/17/2019 (Sun)
10:00am - 11:00am (2)  
1 of 2 slots filled
Courtney Weingarten
11:00am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Josh Goodman
Asher
Roee Einhorn
12:00pm - 1:00pm (2)  

Food Serving

03/17/2019 (Sun)
10:00am - 11:00am (4)  
All slots filled
Cathy Penso
Karyn Weiss
Tova Larsen
Ellen Goldfarb
11:00am - 12:00pm (4)  
3 of 4 slots filled
Cathy Penso
Karyn Weiss
Lana Rapoport
12:00pm - 1:00pm (4)  
1 of 4 slots filled
Karyn Weiss

Ticket Booth

03/17/2019 (Sun)
9:30am - 11:00am (4)  
2 of 4 slots filled
Hollie Cooper
Jamie Shwartz
11:00am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Amy Cutter
12:00pm - 1:00pm (2)  
All slots filled
Laura Kahan (2)
Ronnie & I will do it

Ticket Sales Near Food

03/17/2019 (Sun)
10:00am - 11:00am (2)  
All slots filled
Cori Gafni
Ben Gafni
11:00am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Alissa Dixon
Alissa/Greg Dixon
12:00pm - 1:00pm (2)  

Prize Booth

03/17/2019 (Sun)
10:00am - 11:00am (3)  
All slots filled
Robin Cayetano
AILLENE TAYLOR
Edie Elkinson
11:00am - 12:00pm (3)  
All slots filled
Mariana Weinzimer
carmel meraro
Paulene Reed
12:00pm - 1:00pm (3)  
1 of 3 slots filled
Paulene Reed

Clean Up

03/17/2019 (Sun)
1:00pm - 3:00pm (15)  
1 of 15 slots filled
Christopher Weingarten

Silent Auction Clean-up

03/17/2019 (Sun)
12:30pm - 2:00pm (4)  
1 of 4 slots filled
JENNIFER FOGEL

Henna

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Paula Shulman
Nate and Toby
10:30am - 11:00am (2)  
1 of 2 slots filled
Rebecca Sawyers
11:00am - 11:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Michelle Azizian
11:30am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Michelle Azizian
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Michelle Azizian
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Audrey Babcock
Luna’s Mom

Face Painting

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Esther Servin
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
Emily Parkhurst
Esther Servin
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Emily Parkhurst
Esther Servin
11:30am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Esther Servin
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Rebecca Sawyers
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Rebecca Sawyers

Hair Chalk

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Shira Sergant
Let’s get crazy
10:30am - 11:00am (2)  
1 of 2 slots filled
Alissa Dixon
Alissa/Greg Dixon
11:00am - 11:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Sahar Sanandaji
11:30am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Andrea Sherman
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Sahar Sanandaji
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
beth abronson

Lollipop Tree

Teva Class

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am   
Kristine Capell
Ryder's parents
10:30am - 11:00am   
Molly Hachtmann
Molly Hachtmann
11:00am - 11:30am   
Anna Treves
11:30am - 12:00pm   
Rachel Straus
12:00pm - 12:30pm   
Debbie Bloome
12:30pm - 1:00pm   
Igor Kleyman

Bouncer

Tziporim Class

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am   
Yonat Lipson
10:30am - 11:00am   
Sarah Broomer
11:00am - 11:30am   
Aaron Kupferman
11:30am - 12:00pm   
Tiana Ravden
12:00pm - 12:30pm   
Anna Einhorn
12:30pm - 1:00pm   
Adam Schreck

Slide

Parparim Class

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am   
Lana Rapoport
10:30am - 11:00am   
Lindsey Contento
11:00am - 11:30am   
Tracey Schwartz
11:30am - 12:00pm   
Amy Shapiro
12:00pm - 12:30pm   
Tali Dolev
12:30pm - 1:00pm   
Tracey Schwartz

Duck Pond

Shemesh Class

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
All slots filled
Rachel Berla
Jennifer Zoltan
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
Amy Diamond
Dana Mizrahi
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Marcy Miller
Adrianna Hosford
Isaac’s mom
11:30am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Diane Germansky
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Diane Germansky
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Diane Germansky

Choose a Color

Kochavim Class

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Naomi Zimmermann
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
Jodie Semp Blaskey
Jodie Semp Blaskey
Jackie Longo
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Caitlin Dubois
Trine Apfelberg
11:30am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Aaron Dubois
Katie Berman
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Andrea Sherman
Matthew Sherman
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Brooke Taylor

Game Truck

Etzim Class

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am   
Jaimie Rubin
10:30am - 11:00am   
Jon Berry
11:00am - 11:30am   
Molly Hachtmann
Charles Hachtmann
11:30am - 12:00pm   
Hal Williams
12:00pm - 12:30pm   
Monica Kamin
12:30pm - 1:00pm   

Bean Bag Toss

Keshet Class

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
All slots filled
Sarah Broomer
Josh Kamali
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
Samantha Eisner
andie huber
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Marni Kinrys
Jaime Haas
11:30am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Tabby Siewert
Caroline Schwartz
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Brooke Taylor
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Elizabeth Bluestein

First and Ten (Football)

Kindergarten

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Andie Kantor
10:30am - 11:00am (2)  
1 of 2 slots filled
Jessica Marshall
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Adrianna Hosford
Levi’s mom
Jen & Danielle Sheppard
11:30am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Joshua Hess
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Audrey Babcock
Luna’s mom
12:30pm - 1:00pm (2)  
All slots filled
Anne Machalinski
Natalia / Alex Bain
Amy Cutter

Over-Under

1st Grade

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
All slots filled
Robyn Altman
Craig Newman
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
Kristine Capell
Frankie's parents
Amy Raichlen
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Anita Markowitz
Tracey Finkelstein
Marissa’s parents
11:30am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Danelle Fisher (2)
12:00pm - 12:30pm (2)  
All slots filled
Katie Berman
Stacy (Zoe) Thapthimthong
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Michelle Azizian

Tic Tac Toe

2nd Grade

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
All slots filled
Louba Aaronson
Miles
Blake Mellor
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
Veronica Frausto
Rachel Burris
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Beverly Trunk-Moster
Abby Moster
Dayna Greenspan
PJ
11:30am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Shawn Rubin
Dana Sayles
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Reuben Liber
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Sheri Lipschutz
Brooke Lipschutz-3rd Grade

Popcorn & Snow Cones

3rd Grade

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Rachel Pearl
10:30am - 11:00am (2)  
1 of 2 slots filled
Lana Rapoport
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Kaci Silverman
Zack
Karon Pettus-Horowitz
Frankie
11:30am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Marissa Krupat
Alexa & Ruben
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Anne Machalinski
Theo Bain
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Satiya Witzer

Lily Pad

4th Grade (Paulene)

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
All slots filled
Laura Forsythe
Nancy Balter
Eric Mellor’s Mom
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
beth serlin
Lauren Brock
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Shawn Rubin
Wendy Jaffa
11:30am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Louba Aaronson
Dayna Greenspan
Nina
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Dana Sayles
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Scott Bishoff

Baseball Toss

4th Grade (Tal)

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
All slots filled
Jenna Sonenshein
Mariana Weinzimer
10:30am - 11:00am (2)  
1 of 2 slots filled
Karen Bernstein
Naomi Ostrick
11:00am - 11:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Jessica Rosemberg
11:30am - 12:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Amy Raichlen
Rob Raichlen
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Keiana Scott
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Keiana Scott

Stop Light

5th Grade (JJ)

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
10:30am - 11:00am (2)  
1 of 2 slots filled
Shai Shwartz
11:00am - 11:30am (2)  
All slots filled
Karen Bernstein
Claire Ostrick
Rachel Burris
11:30am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Laura Kahan (2)
Ronnie & I will do it
12:00pm - 12:30pm (2)  
All slots filled
beth Abronson
Kim Lerner
12:30pm - 1:00pm (2)  

Corn Hole

5th Grade (Andrew)

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Natasha Newman Tobin
10:30am - 11:00am (2)  
All slots filled
Melissa Billet-Brennan (2)
Thom & Melissa (Casey Brennan)
11:00am - 11:30am (2)  
1 of 2 slots filled
Jamie Shwartz
11:30am - 12:00pm (2)  
All slots filled
Kaci Silverman
Miles
Ron Peled
12:00pm - 12:30pm (2)  
1 of 2 slots filled
Natasha Newman Tobin
12:30pm - 1:00pm (2)  
1 of 2 slots filled
Natasha Newman Tobin

Virtual Reality & Rock Band

6th Grade

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am   
Scott Bishoff
10:30am - 11:00am   
Wendy Senelick
Wendy Senelick (Ella)
11:00am - 11:30am   
Daniel Penso Penso
11:30am - 12:00pm   
Amy Hodge
12:00pm - 12:30pm   
Andrew Weitz
12:30pm - 1:00pm   
Andrew Weitz

Laser Tag

6th Grade

03/17/2019 (Sun)
9:45am - 10:30am   
Andrew Weitz
10:30am - 11:00am   
Andrea Schainen
Andrea
11:00am - 11:30am   
Andrea Schainen
Daniel
11:30am - 12:00pm   
12:00pm - 12:30pm   
Shira Sergant
(Nava)
12:30pm - 1:00pm   
Eric Burns


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home