Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
TWLA 2019-20

TWLA 2019-20 Duty Roster

Welcome to our 2019-20 season! Every family will need to complete a minimum of 8 hours from this duty roster over the 16 week season (in addition to helping your Age Manager on a weekly basis). Please review the available slots below and click on the button to sign up. You will only ever see three weeks in advance - new weeks will appear once a competition night has passed.  You will receive reminders and may manage/change your selections as needed prior to the competition night. You must sign in at the Volunteer Desk by 5:45 so that we can check you off and give you credit for your duty.  Thank you!

Sync Entire Sign Up to My Calendar

Created by:   Michele Simos
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (AEST) Available Slot
10/18/2019 (Fri.) 5:00pm - 6:00pm  

Set Up (4)

This slot is not available to members with athletes in the U11+ age groups.

 
All slots filled
Jessica White (2)
Lisa Conway
Lisa Hayter Hayter
6:00pm - 7:00pm  

Hurdles/Straight Track 2 Timekeeper

Preference will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 or above should select a 7:00 slot.

 
Jason Seabrook
U9B

Straight Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Paul East

Straight Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Melissa East

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Scott Henshaw

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Candice McCartney

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Rose And Dave Leijten

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
All slots filled
Dawn Peterson
Mika Furniss

Straight Track 2 Starter

Preference will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 or above should select a 7:00 slot.

 
David Post
u13girls
6:30pm - 7:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Nick Or Susan Katsabis

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
2 of 3 slots filled
Anna Bailey
Justin O'Malley Jones
7:00pm - 8:00pm  

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Helen Paver

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Dominique Brown
U12B u10G

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Anne Milne

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
1 of 3 slots filled
Janine Rudrum
7:30pm - 8:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Anthony King

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
All slots filled
Serena Jones
Tim Healey
10/25/2019 (Fri.) 5:00pm - 6:00pm  

Set Up (4)

This slot is not available to members with athletes in the U11+ age groups.

 
All slots filled
Chris White (2)
Lisa Gunter
Rodney Gray
6:00pm - 7:00pm  

Straight Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Kim Meijer
Kyle U6B

Straight Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Jason Seabrook
U9B

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Dane Swaney

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Nadine Falconi

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Ben Gibbins

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
All slots filled
Jo Freers
Jasmine under 11
Eva Booth
Faith u8s, Scarlett u10s
6:30pm - 7:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Dawn Peterson

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
All slots filled
Natalie Hallam
Shayne Clements
Janine Dwyer
7:00pm - 8:00pm  

Straight Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Straight Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Dominique Brown
U12B u10G

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Helen Paver

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Anne Milne

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Graeme Johnston

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
All slots filled
Louise Donnelly
Caitlin Richards
Marnie Crampton
U11
7:30pm - 8:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
All slots filled
Natalie Hallam
Hannah Riddell
11/01/2019 (Fri.) 5:00pm - 6:00pm  

Set Up (4)

This slot is not available to members with athletes in the U11+ age groups.

 
All slots filled
Kathrin Hibbard
Lisa Gunter
Mai COSTELLO
Rodney Gray
6:00pm - 7:00pm  

Hurdles Track Starter

Preference will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 or above should select a 7:00 slot.

 

Hurdles/Straight Track 2 Timekeeper

Preference will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 or above should select a 7:00 slot.

 
Emma Rochford

Straight Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Straight Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Jason Seabrook
U9B

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Alicia Wickens

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 
Janine Rudrum

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
All slots filled
Jo Freers
Jasmine Freers under 11’s
Alex Bell
6:30pm - 7:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
2 of 3 slots filled
Caitlin Richards
Brooke/Nick Humphreys
7:00pm - 8:00pm  

Hurdles Track Starter/Pack Up

Perform starter duties until all groups have finished then lead pack up of hurdles onto cart.

 

Hurdles/Straight Track 2 Timekeeper & Pack Up

Perform timekeeper duties. On hurdles nights, help pack up hurdles once all groups finsihed. On non-hurdles nights, help pack up other equipment as needed once straight track 2 is closed.

 
MIchaela Hofer

Straight Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Straight Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Helen Paver

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 
Anne Milne

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
1 of 3 slots filled
Louise Donnelly
7:30pm - 8:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
11/08/2019 (Fri.) 5:00pm - 6:00pm  

Set Up (4)

This slot is not available to members with athletes in the U11+ age groups.

 
All slots filled
Rodney Gray
lisa gunter
Belinda Vidal
U8s
Alex Bell
6:00pm - 7:00pm  

Hurdles/Straight Track 2 Timekeeper

Preference will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 or above should select a 7:00 slot.

 

Straight Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Straight Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
All slots filled
Alex Bell
Caitlin Richards

Straight Track 2 Starter

Preference will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 or above should select a 7:00 slot.

 
6:30pm - 7:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
1 of 3 slots filled
Brooke/Nick Humphreys
7:00pm - 8:00pm  

Circular Track Starter

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Any members with athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

Circular Track Timekeeper

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 p.m. slot.

 

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (3)

Preference in the 6:30 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athletes in U12 and above should select a 7:00 p.m. or later slot.slot.

 
7:30pm - 8:30pm  

BBQ

Preference in the 6:00 and 6:30 slots will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:00 or 7:30 p.m. slot.

 

Canteen (2)

Preference in the 6:00 slot will be given to members with athletes solely in age groups below U12. Members with any athlete in U12 and above should select a 7:30 slot.

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service