Please Note: We've updated our Privacy Policy to provide more info on our usage of your data. View Now
RCE Field Day Volunteers 2018

RCE Field Day Volunteers

Please sign up for a volunteer spot for RCE Field Day, what is sure to be a full day of fun and what the kids look forward to all year!  Please be on time, and if rolling off a shift, please ensure the next volunteer is briefed on your station before you leave!  

Also, please be sure to fill out the attached Volunteer Form (via google doc)below so that your volunteer badge is pre-printed and check in goes as smoothly and quickly as possible when you arrive for your shift.

Thanks!

Field Day Chairs

https://docs.google.com/forms/d/1dq6XM6lIGqgH3sElHOXYCcvAnEoJrgQknMRISDZQA6s/viewform?ts=5af5b158&edit_requested=true

 

Date: 05/25/2018 (Fri.)

Created by:   Phoebe Katterhenry
 
Already signed up? You can change your sign up.

Location Time (CDT) Available Slot
RCE Field Day Set Up  7:30am - 8:30am  

Set Up (5)

RCE Playground

 
All slots filled
Jumana Asghar-Ali
Soledad Muñiz
Chris Holmes
Joe Murillo
Kerri Fry
PreK - Kinder Field Day  8:15am - 9:30am  

Station 1 - Parisi Long Jump / Sack Races (2)

 
All slots filled
Melissa Simmons
Brandie Holmes

Station 2 - Boosterthon Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Sarah Rapp
AAron Walters

Station 3 - Track Relay Races (2)

 
All slots filled
Katherine McKnight
Julie Brymer

Station 4 - Soccer Field Obstacle Course (4)

 
3 of 4 slots filled
Leah Gibson
Brian Aston
Courtney Smith

Station 5 - Tug Of War (2)

 
All slots filled
Gabriela Becerra
Samantha Rodriguez

Station 6 - Ms. Fancher's Gym Activity

 
Mary Kathryn Aston

Station 7 - Popsicles! (2)

 
All slots filled
Amy Stephens
Aranza Simpson

Water Station / Floating Volunteer (2)

 
All slots filled
Summers Halgren
Catherine Henry
1st Grade Field Day  9:15am - 10:30am  

Station 1 - Parisi Long Jump / Sack Races (2)

 
All slots filled
Jaime Guerra
Mary Kathryn Aston

Station 2 - Boosterthon Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Vanessa Walton
Vanessa Walton
Anya Smith

Station 3 - Track Relay Races (2)

 
All slots filled
Jordan Maedgen
Abdel Dinari

Station 4 - Soccer Field Obstacle Course (4)

 
All slots filled
Carolyn Kendall
Brian Aston
Ryan Cooper
Chad Casey

Station 5 - Tug Of War (2)

 
All slots filled
Samantha Rodriguez
Chris Frysinger

Station 6 - Ms. Fancher's Gym Activity

 
Shauna Nafziger

Station 7 - Popsicles

 
Audra Marye

Water Station / Floating Volunteer (2)

 
All slots filled
Kelly Linder
Gabriela Becerra
2nd Grade Field Day  10:15am - 11:30am  

Station 1 - Parisi Long Jump / Sack Races (2)

 
All slots filled
Brian Merchant
Chris Smith

Station 2 - Boosterthon Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Annie Hewitt
Staci Johnson

Station 3 - Track Relay Races (2)

 
All slots filled
Tommy Connally
Leah Gibson

Station 4 - Soccer Field Obstacle Course (4)

 
All slots filled
Laurie Meister Howey
Lilly Hue
Courtney Smith
Joe Murillo

Station 5 - Tug Of War (2)

 
All slots filled
Craig Kaplan
Sarah Odom

Station 6 - Ms. Fancher's Gym Activity

 
Brandie Holmes

Station 7 - Popsicles

 
Jodie Connally

Water Station / Floating Volunteer (2)

 
All slots filled
Abdel Dinari
Hong Sun
5th Grade Field Day  11:15am - 12:30pm  

Station 1 - Parisi Long Jump / Sack Races (2)

 
All slots filled
Han Wright
Robie Wright

Station 2 - Boosterthon Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Jumana Asghar-Ali
Diane Muniz-Chong
Diane Chong

Station 3 - Track Relay Races (2)

 
All slots filled
Lauren Reichenau
Rachael Walker
Rachael Walker

Station 4 - Soccer Field Obstacle Course (4)

 
All slots filled
Staci Johnson
Abdel Dinari
Leslie Richardson
Steve Paul

Station 5 - Tug Of War (2)

 
All slots filled
Erin McFarlane
Marilyn Sugg

Station 6 - Ms. Fancher's Gym Activity

 
Helen He

Station 7 - Popsicles

 
Genesis Mitchell

Water Station / Floating Volunteer (2)

 
All slots filled
Dawn Kemp
natalya mcbride
3rd Grade Field Day  12:15pm - 1:30pm  

Station 1 - Parisi Long Jump / Sack Races (2)

 
All slots filled
Jordan Maedgen
Matt Roberts

Station 2 - Boosterthon Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Annie Hewitt
Kendell Barbles

Station 3 - Track Relay Races (2)

 
All slots filled
Katherine McKnight
Jodie Connally

Station 4 - Soccer Field Obstacle Course (4)

 
All slots filled
Mary Duggan
Staci Johnson
Carolyn Kendall
Mary Kathryn Aston

Station 5 - Tug Of War (2)

 
All slots filled
Craig Kaplan
Tommy Connally

Station 6 - Ms. Fancher's Gym Activity

 
Audra Marye

Station 7 - Popsicles

 
Gabriela Becerra

Water Station / Floating Volunteer (2)

 
All slots filled
Melissa Simmons
Chris Clearman
4th Grade Field Day  1:15pm - 2:30pm  

Station 1 - Parisi Long Jump / Sack Races (2)

 
All slots filled
Matt Roberts
Kerri Fry

Station 2 - Boosterthon Obstacle Course (2)

 
All slots filled
Chris Clearman
Will Hickman

Station 3 - Track Relay Races (2)

 
All slots filled
Liz Clearman
Gina Smith

Station 4 - Soccer Field Obstacle Course (4)

 
All slots filled
Mary Duggan
Mike Avery
Carolyn Kendall
Courtney Smith

Station 5 - Tug Of War (2)

 
All slots filled
Kevin Baker
Juan Gomez

Station 6 - Ms. Fancher's Gym Activity

 
Chris Holmes

Station 7 - Popsicles

 
Melissa Avery

Water Station / Floating Volunteer (2)

 
All slots filled
Robert Hablinski
looks like the two overlap by 15 minutes, but I imagine that won't be a problem.
Joe Murillo
RCE Field Day Take Down / Clean Up  2:15pm - 3:15pm  

Take Down / Clean Up (5)

RCE Playground

 
All slots filled
Kevin Baker
Chris Holmes
Chris Clearman
Robert Hablinski
looks like the two overlap by 15 minutes, but I imagine that won't be a problem.
Joe Murillo


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home