OES Variety Show

Group Act, Tech and Art Crew Sign Ups

We have a wonderful slate of Individual Acts and Emcees for our show.  Now its time to add the finishing touches.  We are offering many different Group Acts, as well as 6th Grade Tech/Stage Crew and Art Crew to create our back drop.  Please sign up for a group that interests you.

Group Acts will begin rehearsals the week of January 14th and meet weekly.

Tech/Stage/Art Crews will begin meeting in February.

All performers and Tech/Stage Crew must be available for the following mandatory rehearsals and performances: 

March 25th, 26th and 27th 4-6 PM

and March 28th and 29th PERFORMANCES at 7 PM

Created by:   Kristyn Woldow
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

Monday Morning "A Million Dreams" Singers with Mimi Chou (30)

Looking for K-6 Students to meet at 8:30 AM beginning January 14th and bring this beautiful song to life. This will be a multi-media performance that you want to be a part of. :)

 
29 of 30 slots filled
Sharon Meier
Kendall Meier
Taro Warner
Robin Dulman
Talia Dulman
yeardley allen
Dahlia Lichter
Tilya
Stefanie Maddy (2)
Avery, Emerson
Noor Koshok
Sophia Davis
Iman Koshok
Jill Tysse
Donal Tysse
Elizabeth Porras (3)
Abigail/Marissa/ Lynnette Porras
Naomi Armentrout
Marilyn Hinkley
Jennifer Crane (2)
Lila & Molly Crane
Jill Tysse
Ella Tysse
Jill Tysse
Julia Tysse
Wuting Sun
Jen Maki
Maddie Dodge
Kelly Hunt
Laurel Hunt danzenbaker
Emma Corimski
Bo Kim (2)
Lauren & Russell Han
Maureen Hutchings
Mimi (6th) and Elias (K)
Nikki Blasberg
Noah Pincus
Josie Lockard

Monday Afternoon 5th and 6th Grade Dancers with Adrianna Marti- Meeting 4-4:30 PM Weekly beginning 1/14 (10)

 
9 of 10 slots filled
Darrlleen Harris
Gabriella Harris
Sophia Arjona
Alyssa Marti
Joanie Dugan
Amy Dugan
Annabella Cook
Annabella Cook
Walter Stuermann
Hailey Stuermann
Lyla Mcgee
Kelli Naughton
Olivia Naughton
Megan Pickersgill
Grace Pickersgill

Wednesday Afternoon K-2 Dancers with Ms. Brown-Meeting 4:05- 4:25 PM weekly beginning 1/16 (12)

 
All slots filled
Jessica Thomas
Grace Thomas
Megan Pickersgill
Julia Pickersgill
Katie Boland
Maggie Boland
Amanda Stromberg
Kate Stromberg
Katie Boland
Lilly Boland
Beth Silver (2)
Sam and Stella Silver
Eloise Duff
Matthew Ibrahim
Catherine Giaquinta
Amelia
Ella Conway
Ani Harutunian

Wednesday Afternoon 2-4 Dancers with Ms. Brown. Meeting from 4:25- 4:45 PM beginning 1/16 (10)

 
All slots filled
Yara Baba
Prity Goel
Eesha Goel (Goehrke)
Prish Chauhan
Jessica Thomas
Ruby Thomas
Aarini Bhattacharya
Darrlleen Harris
Olivia Harris
Sharon Meier
Kendall Meier
Irelynn Leon
Marcus Warner
Amelie Warner
Avani Shrestha

Wednesday Afternoon 3rd -6th grade Dancers with Ms. Brown. Meeting from 4:45- 5:05 PM beginning 1/16 (10)

 
All slots filled
Mara Hicks
EVa hicks
Mary Eich
Caroline
Kathy Reed
Aanika Bhatnagar
3rd grade Mr Goehrke
Karine Roche-Mahajan
Alexa Mahajan
Rebecca Sabela
Laura Sabela
Melissa Burns
Julia
Allie Tomlinson
Inna Sakhvoruk
Daniel Sakhvoruk
Darci Jester
AP Stegall-Jester

Thursday Morning 1st--6th Grade Bucket Drummers with Kristyn Woldow. Meeting 8:30 - 9 AM weekly beginning 1/17 (21)

We will break into 2 groups-K-3 and 4-6

 
All slots filled
Melissa Das (2)
Sundar & Surian Das
Young Cho (2)
William Nam (4); Andrew Nam (1)
Sonya Powell
Chris
Edward Thomas
Geeta Kothari
Aditya Kothari
Chris Miller
Siobhan Cahillane
Finbar Cahillane
Heide Smith
Wyatt Smith
Susan Dreiman
Jack Dreiman
Kristy Ortiz
Adam
Rebecca Sabela
Jacob Sabela
Nindy Gill
Kevin Roberts
KERRY KINSEL
Owen Kinsel
Daniel Sakhvoruk
Jack Brown
Jack Brown
Tameam Baba
Rebecca Vaughn
Cedric Vaughn
Kristen Hansen
Nate Hansen
Luca Buquicchio

Thursday Afternoon 4th-5th Grade Dancers meeting with Courtney Chadwick 4:05-4:30 PM Weekly beginning 1/17 (10)

 
All slots filled
Courtney Chadwick
Laila Chadwick
Adrian Monroe
Brooklyn Smith
Jennifer Goldstein
Lily Goldstein
Ashley Bond
Evelyn Gauthier
Holly Kerlin
Genevieve Kerlin
Nindy Gill
RJ Roberts
Simran Rai
Sharon Mendis
Keira Mendis
Catherine Giaquinta
Sophia

Tech/Stage Crew- 6th Graders Only (10)

Will begin Meeting in February.

 
7 of 10 slots filled
Lucy Hoebler
Elizabeth Porras
James porras
Lauren Kostakis
Patricia Zegada
Shannon Williams
Eliot Hettler
Zahra Nawroz
Homaira Nawroz
Bridget Moore
Sarah Moore

Stage Art Crew (10)

Will begin Meeting in February

 
2 of 10 slots filled
Mimi Chou
Victoria Yu, Mrs. Jardine
Annabella Cook


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home