White Oaks PTA

Cultural Arts Day Parent Volunteer Sign-Ups

We need parents to help with our annual Cultural Arts Day on Friday, May 4th. Please help us make this day a success by volunteering to lead in-class projects and assist with other school activities. Volunteers are also needed to help with set-up the day before and clean-up after school. Please help us make this amazing day a success by signing up for a time to volunteer. We really appreciate it!

Created by:   Natalie Joyce
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (PDT) Available Slot
05/03/2018 (Thu.) MU   3:00pm - 5:00pm  

Set-up (4)

 
2 of 4 slots filled
Kirsten Kell
Kim Machado
MU  5:00pm - 7:00pm  

Set-up (4)

 
05/04/2018 (Fri.) MU  7:30am - 8:30am  

Set-up (4)

 
3 of 4 slots filled
Sara Ting
Samantha Iki
Adam Rosen
Room 1  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Samantha Iki
Julie Satterwhite
Room 10  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Sara Haderle
Lesley Ryan
Room 11  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Karla Donohoe
Elaine Nagashima
Room 2  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Christine Gray
Nikke Philippe
Room 34  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Amy Ihde
Mary Rosen
Room 7  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Laura Mendelson
Jen Pedrotti
Room 8  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Ashley Macuga
Heather McLellan
Room A  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Millie Hsi
Yan Xin
Room C  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Karen Pachmayer
Stephanie Brill
Room F  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Kit Antovich
Heather Milotich
Room G  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Marika De Bruijn
Lena Grodin
Room H  8:30am - 10:00am  

Morning Performances (2)

 
All slots filled
Stephanie Brill
Maria Shih
Room 1  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
All slots filled
Stacey Rabkin
Samantha Iki
Kathryn Leask
Mandy Rivas
My Sister-In-Law Jasmin Rivas will be covering
Room 10  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
2 of 4 slots filled
Kit Antovich
Lena Grodin
Room 11  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
All slots filled
Karla Donohoe
Khara-Maria Kalamaras
Nikki Reynolds
Grant Marek
Room 2  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
All slots filled
Karen Pachmayer
Christine Gray
Amy Ihde
Heather Milotich
Room 34  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
All slots filled
Kevin Kell
Tina Thai
Britta Ellis
Petra Garamvölgyi
Room 7  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
2 of 4 slots filled
Julie Stallings
Kasumi Widner
Room 8  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
3 of 4 slots filled
Yan Xin
Debbie Macuga (2)
Room A  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
1 of 4 slots filled
Leslie Steinway
0
Sara Ting
Room C  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
3 of 4 slots filled
Debbie Blucher
Holly Liu
Shivani Chmura
Room F  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
1 of 4 slots filled
Trinity Murphy
Room G  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
Room H  10:00am - 12:00pm  

Outdoor Games/Language Activity/Music&Dance Rotation (4)

 
1 of 4 slots filled
Elaine Nagashima
until 11:30
Room 1  11:45am - 12:45pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Ella Levin
Room 10  11:45am - 12:45pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Sara Haderle
Room 11  11:45am - 12:45pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Annie Steffenson
Leslie Bringley
Scott Odom
Room 2  11:45am - 12:45pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Karen Pachmayer
Amy Ihde
Michelle Huljev
Room 7  11:45am - 12:45pm  

Classroom Activities (3)

 
Room 8  11:45am - 12:45pm  

Classroom Activities (3)

 
2 of 3 slots filled
Steve Diamond
Adrianne Aguilar
Room 34  12:25pm - 1:25pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Jennifer Rudy
Tara Tanaka
Kasumi Widner
Room A  12:25pm - 1:25pm  

Classroom Activities (3)

 
2 of 3 slots filled
Millie Hsi
Terry Gianatasio
Room C  12:25pm - 1:25pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Amy Kim
Room F  12:25pm - 1:25pm  

Classroom Activities (3)

 
2 of 3 slots filled
Heather Milotich
Mandy Rivas
My sister-in-law Jasmin Rivas will be covering
Room G  12:25pm - 1:25pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Nikke Philippe
Room H  12:25pm - 1:25pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Julie Ledford
Room 1  1:15pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Ella Levin
i have to leave by 2:00pm
Room 10  1:15pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Sara Haderle
Room 11  1:15pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Khara-Maria Kalamaras
Room 2  1:15pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Heather Milotich
Gesara Tyler
Lien Tang
Room 7  1:15pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
2 of 3 slots filled
Elena Reynick
Laura Mendelson
Room 8  1:15pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Susan Rasiah
Yan Xin
Leslie Bringley
Room 34  1:25pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Amy Ihde
Adam Rosen
Petra Manyai
Room A  1:25pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Millie Hsi
Gina Michnowicz
Ruth Donohue
Room C  1:25pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Karen Pachmayer
Amy Kim
Yoko Kinoshita
Room F  1:25pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
1 of 3 slots filled
Kit Antovich
Room G  1:25pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
2 of 3 slots filled
Nikke Philippe
Adrianne Aguilar
Room H  1:25pm - 2:40pm  

Classroom Activities (3)

 
All slots filled
Julie Epley
Annie Steffenson
Stephanie Matsumura


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home