Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Highlander Aquatics

Age Group & High School Training Group Practices

To follow COVID-19 and CDC guidelines, we will be using SignUp Genius to reserve lane space at each daily workout. This will allow us to provide smaller group settings and proper spacing. Age Group I, Age Group II, and High School Training group practice times will REQUIRE sign ups prior to attending practices to reserve your space in the pool. Age Group I will swim from 9:15 - 11:15 am M-F. Age Group II will swim from 9:15 - 10:45 am M-F. High School Training Group will swim from 9:15 - 10:15 am or 10:15 - 11:15 am M-F. Age Group I and II will also be offered Saturdays 8- 10 am. As a courtesy to others, please only reserve times you will attend. PLEASE cancel if you know you will not be utilizing a practice spot. Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Stacy Wright
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (EDT) Available Slot
06/29/2020 (Mon.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
7 of 10 slots filled
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofia Wertheim
Amy Bhavsar (2)
Sydney and Olivia
Caroline Rodriguez
sarah ramshaw
Theresa Williams
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
21 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Harris Layson
Harris Layson AG1
Matt Culverhouse
Ag2
Dimple Patel
Lake Kennedy
Lake AG ll
William Lu
David Wertheim
Arianna Wertheim
Annette Kodera
Juliana Kodera AG 1
Drew Culverhouse
Ag1
Jennifer Itebejac (2)
Mia & Evan Itebejac AG2
Colt Agliano
Ag 2
Sarah Roerig
AG1
Michael Schneeberger
AG1
Tynan Tracy
Tynan Tracy AG1
Carter Kallenbach
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Caroline Cuda
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Skylar Ingram
AG2
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
06/30/2020 (Tue.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
7 of 10 slots filled
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofia Wertheim
Haley Wilson
Amy Bhavsar
Sydney
Caroline Rodriguez
Noah Spinelli
Morgan Lubold
High school
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
27 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Matt Culverhouse
Ag2
Dimple Patel
Raaz AG2
Lake Kennedy
Lake AG ll
William Lu
David Wertheim
Arianna Wertheim
Annette Kodera
Juliana Kodera AG 1
Drew Culverhouse
Ag1
Jennifer Itebejac (2)
Mia & Evan Itebejac AG2
Colt Agliano
Ag 2
Ana Carrera
Diane Celeste
Age group 1
Sarah Roerig
AG1
Michael Schneeberger
AG1
Tynan Tracy (2)
Caelan Tracy AG2, Tynan Tracy AG1
Carter Kallenbach
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Caroline Cuda
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Catherine Morin
Skylar Ingram
AG2
Max Ong
Ag 2
Harris Layson
Harris AG1
Rhys Sampson
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
07/01/2020 (Wed.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
8 of 10 slots filled
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofía Wertheim
Haley Wilson
Amy Bhavsar
Olivia
Holden Williams
Noah Spinelli
sarah ramshaw
Tanya Regan
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
24 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Harris Layson
Harris Layson AG1
Matt Culverhouse
Ag2
Dimple Patel
Raaz AG2
David Wertheim
Arianna Wertheim
Lake Kennedy
Lake AG ll
William Lu
Annette Kodera
Juliana Kodera AG 1
Drew Culverhouse
Ag1
Emma Thompson
Jennifer Itebejac
Mia Itebejac AG2
Colt Agliano
Ag 2
Ana Carrera
Diane Celeste
Age group 1
Sarah Roerig
AG1
Michael Schneeberger
AG1
Tynan Tracy
Tynan Tracy AG1
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Caroline Cuda
Catherine Morin
Culen Marin
Max Ong
Ag 2
Rhys Sampson
Apollo Ivins
AG2 Visiting Swimmer
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
5 of 10 slots filled
Bruce Crick
Jeannette Crick
Holden Williams
Sofia Solis
Meagan Fawcett
07/02/2020 (Thu.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
9 of 10 slots filled
Victoria Hernandez
Haley Wilson
David Wertheim
Sofia Wertheim
Amy Bhavsar
Olivia
Holden Williams
Noah Spinelli
sarah ramshaw
Morgan Lubold
high school
Marissa Regan
Hs
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
24 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Harris Layson
Harris Layson AG1
Matt Culverhouse
Ag2
Dimple Patel
Raaz AG2
Lake Kennedy
Lake AG ll
William Lu
David Wertheim
Arianna Wertheim
Annette Kodera
Juliana Kodera AG 1
Drew Culverhouse
Ag1
Emma Thompson
Jennifer Itebejac (2)
Mia & Evan Itebejac AG2
Colt Agliano
Ag 2
Diane Celeste
Age group 1
Sarah Roerig
AG1
Michael Schneeberger
AG1
Tynan Tracy
Tynan Tracy AG1
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Culen Marin
Max Ong
Ag 2
Rhys Sampson
Raelynn Bermann
Isabela bermann
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
4 of 10 slots filled
Holden Williams
Sofia Solis
Olivia Williams
Meagan Fawcett
07/03/2020 (Fri.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
8 of 10 slots filled
Victoria Hernandez
Haley Wilson
David Wertheim
Sofia Wertheim
Caroline Rodriguez
Morgan Lubold
high school
Holden Williams
sarah ramshaw
Marissa Regan
HS
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
28 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Matt Culverhouse
Ag2
Dimple Patel
Raaz AG2
Lake Kennedy
Lake AG ll
William Lu
David Wertheim
Arianna Wertheim
Annette Kodera (2)
Juliana Kodera AG 1 & Avery Kodera AG 2
Drew Culverhouse
Ag1
Emma Thompson
Jennifer Itebejac (2)
Mia & Evan Itebejac AG2
Colt Agliano
Ag2
Ana Carrera
Nina Neal
AG2
Diane Celeste
Age group 1
Sarah Roerig
AG1
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Caroline Cuda
Culen Marin
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Catherine Morin
Max Ong
Ag 2
Harris Layson
Harris AG1
Rhys Sampson
Fernanda Nakazone
Raelynn Bermann
Isabela Bermann
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
4 of 10 slots filled
Bruce Crick
Jeannette Crick
Holden Williams
Sofia Solis
07/06/2020 (Mon.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
All slots filled
Marissa Regan
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofia Wertheim
Amy Bhavsar (2)
Sydney and Olivia
Sarah Yelensky
Ava Yelensky
Theresa Williams
Leah Howell
Sarah Arms (2)
Emily Arms
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
26 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Emma Thompson
David Wertheim
Arianna Wertheim AG1
Lake Kennedy
Lake AG 2
Harris Layson
Harris Layson AG1
Annette Kodera
Juliana Kodera AG1
Jennifer Itebejac (2)
Mia and Evan Itebejac AG2
Nina Neal
Colt Agliano
AG 2
Betsy Culverhouse (2)
Matt ag2 Drew ag1
Raaz Jasani
AG2
caroline cuda
Roxanne Sylora (2)
Tynan Tracy AG1, Caelan Tracy AG2
Michael Schneeberger
AG1
Sarah Roerig
AG1
Carter Kallenbach
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
William Lu
Culen Marin
Skylar Ingram
AG2
Rhys Sampson
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
6 of 10 slots filled
ETHAN HORNBECK
Michael Bassett
Caroline Rodriguez
Sarah ramshaw
Holden Williams
Sofia Solis
07/07/2020 (Tue.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
All slots filled
Marissa Regan
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofia Wertheim
Amy Bhavsar (2)
Sydney and Olivia
Leah Howell
Sarah Arms (2)
Emily Arms
Lauren Ford
ETHAN HORNBECK
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
30 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Emma Thompson
David Wertheim
Arianna Wertheim AG1
Lake Kennedy
Lake AG 2
Annette Kodera
Juliana Kodera AG1
Jennifer Itebejac (2)
Mia and Evan Itebejac AG2
Sebastian Jaramillo
AG2
Nina Neal
Ana Carrera
Colt Agliano
AG2
Betsy Culverhouse (2)
Matt ag2 Drew ag1
Raaz Jasani
AG2
caroline cuda
Roxanne Sylora
Caelan Tracy AG2
Michael Schneeberger
AG1
CATHERINE MORIN
Sarah Roerig
AG1
Diane Celeste
AG1
Carter Kallenbach
Max Ong
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Fernanda Nakazone
William Lu
Culen Marin
Skylar Ingram
AG2
Rhys Sampson
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
4 of 10 slots filled
Michael Bassett
Sarah ramshaw
Holden Williams
Sofia Solis
07/08/2020 (Wed.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
All slots filled
Marissa Regan
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofia Wertheim
Amy Bhavsar (2)
Sydney and Olivia
Sarah Yelensky
Ava Yelensky
Theresa Williams
Leah Howell
Sarah Arms (2)
Emily Arms
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
27 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Emma Thompson
David Wertheim
Arianna Wertheim AG1
Lake Kennedy
Lake AG 2
Harris Layson
Harris Layson AG1
Annette Kodera
Juliana Kodera AG1
Jennifer Itebejac
Mia Itebejac AG2
Sebastian Jaramillo
AG2
Nina Neal
Ana Carrera
Colt Agliano
AG 2
Betsy Culverhouse (2)
Matt ag2 Drew ag1
Culen Marin
caroline cuda
Roxanne Sylora (2)
Tynan Tracy AG1, Caelan Tracy AG2
Michael Schneeberger
AG1
CATHERINE MORIN
Sarah Roerig
AG1
Diane Celeste
AG1
Max Ong
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Fernanda Nakazone
William Lu
Courtney Steinhaus
Henry (AG II)
Skylar Ingram
AG2
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
4 of 10 slots filled
ETHAN HORNBECK
Michael Bassett
Sarah ramshaw
Holden Williams
07/09/2020 (Thu.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
All slots filled
Marissa Regan
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofia Wertheim
Amy Bhavsar (2)
Sydney and Olivia
Sarah Yelensky
Ava Yelensky
Theresa Williams
Leah Howell
Sarah Arms (2)
Emily Arms
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
30 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Emma Thompson
David Wertheim
Arianna Wertheim AG1
Lake Kennedy
Lake AG 2
Annette Kodera
Juliana Kodera AG1
Jennifer Itebejac (2)
Mia and Evan Itebejac AG2
Sebastian Jaramillo
AG2
Nina Neal
Colt Agliano
AG 2
Betsy Culverhouse (2)
Matt ag2 Drew ag1
Culen Marin
caroline cuda
Roxanne Sylora (2)
Tynan Tracy AG1, Caelan Tracy AG2
Michael Schneeberger
AG1
Sarah Roerig
AG1
Diane Celeste
AG1
Harris Layson
Harris Layson AG1
Carter Kallenbach
Max Ong
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
William Lu
Courtney Steinhaus (2)
Cate and Henry (AG II)
Skylar Ingram
AG2
Rhys Sampson
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
5 of 10 slots filled
ETHAN HORNBECK
Michael Bassett
Sarah ramshaw
Holden Williams
Sofia Solis
07/10/2020 (Fri.) 9:15am - 10:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
All slots filled
Marissa Regan
Victoria Hernandez
David Wertheim
Sofia Wertheim
Leah Howell
Sarah Arms (2)
Emily Arms
Lauren Ford
ETHAN HORNBECK
Michael Bassett
Sarah ramshaw
9:15am - 11:15am  

Age Group Swimmers (34)

AG I & II Swimmers Only

 
31 of 34 slots filled
Claire Goodowens
AG1
Emma Thompson
David Wertheim
Arianna Wertheim AG1
Lake Kennedy
Lake AG 2
Annette Kodera (2)
Juliana Kodera AG1 & Avery Kodera AG2
Jennifer Itebejac (2)
Mia and Evan Itebejac AG2
Nina Neal
Ana Carrera
Colt Agliano
AG2
Betsy Culverhouse (2)
Matt ag2 Drew ag1
Culen Marin
Roxanne Sylora (2)
Tynan Tracy AG1, Caelan Tracy AG2
Michael Schneeberger
AG1
CATHERINE MORIN
Sarah Roerig
AG1
Diane Celeste
AG1
Carter Kallenbach
Max Ong
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Fernanda Nakazone
William Lu
Courtney Steinhaus (2)
Cate and Henry (AG II)
Skylar Ingram
AG2
Rhys Sampson
10:15am - 11:15am  

High School Training Group (10)

HS Training Swimmers Only

 
2 of 10 slots filled
Holden Williams
Sofia Solis
07/11/2020 (Sat.) 8:00am - 10:00am  

Age Group Swimmers (22)

AG I & II Swimmers Only

 
All slots filled
Claire Goodowens
AG1
Emma Thompson
David Wertheim
Arianna Wertheim AG1
Annette Kodera (2)
Juliana Kodera AG1 & Avery Kodera AG2
Nina Neal
Ana Carrera
Colt Agliano
AG 2
Betsy Culverhouse (2)
Matt ag2 Drew ag1
Culen Marin
Roxanne Sylora (2)
Tynan Tracy AG1, Caelan Tracy AG2
Michael Schneeberger
AG1
CATHERINE MORIN
Sarah Roerig
AG1
Diane Celeste
AG1
Raaz Jasani
AG2
Max Ong
Jessica Roycik (2)
Joel Roycik AG1 Jack Roycik AG2
Laura Franco
Sebastian Bravo Franco
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info