Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Fuego & TOH

Pacific Courts Fall Training Registration 2020

Please sign up for the training session day/time/trainer below. Only available slots will allow you to enter your player's name. If you sign up for more than one session or for an elite training session, we will send you a separate invoice. The date listed in the sign up is the first date of weekly recurring training that will run through mid-December 2020. 

Created by:   Cindi Oliver
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy PDT) Location Available Slot
09/08/2020 (Tue.) Coach Keith 

Tuesdays 4:30-5:30pm (first date 9/8/20) (5)

Coach Keith

 
All slots filled
Chris Tugwell
Kellen Tugwell
Noa Wax
Natalie Watson
Jen Harrison
Jaycee Harrison
Kate Hollenbeck
09/08/2020 (Tue.) Coach Mo (Elite Training) 

Tuesdays 7-8:30pm (14)

Coach Mo (Elite Training)

 
All slots filled
Keera Leishman
Rylee Leishman
Chloee Leishman
Megan Holecek
Sophie Holecek
Jamel Duncan
Chelsea Irvine
Mabel Egan
Tilisi Moimoi
Gavin Poole
Jaycie Prescott
Vincent Cabahug
For Andreix (7th grade)
Matthew Boast
Sida and Madison
Mike Egan
Jack Egan
Grace Boast

Tuesdays 5:30-7pm (7)

Coach Mo (Elite Training)

 
All slots filled
Nicole Pfeiffer
Rosemary Nduka
Linda Nduka
Rosemary Nduka
Amy Nduka
Lovedeep Johal
Ciara Smith-Sletten
Lucas Park
Joanna Hanson
Bridget Hanson
09/09/2020 (Wed.) Coach Deon 

Wednesdays 1-2pm (7)

Coach Deon

 
5 of 7 slots filled
KATIE MURRAY
Amberly Slocum
Kate Pond
MacCoy
Madelyn Shaw
Charli Dolan

Wednesdays 2:15-3:15pm (7)

Coach Deon

 
6 of 7 slots filled
Jaden Cheng
Hunter Sali
Tori Harris
Henry Greutert
Oliver Bintner
Oliver Bitner

Wednesdays 4:30-5:30pm (5)

Coach Deon

 
All slots filled
Jaylene Howard
Bode Howard
Sloane Davis
Michael Davis
Katie Mertel
Kalia Washington

Wednesdays 5:45-6:45pm (5)

Coach Deon

 
All slots filled
Faith Jeanes
Ella Lees
Anthony Kuvac
Chloe Miller
Jacob Ingalls

Wednesdays 7-8pm (5)

Coach Deon

 
4 of 5 slots filled
Melissa Korda (2)
Bode Korda and Isaiah Hardin
Gabe Grove
3rd grade
Yuvan V
09/09/2020 (Wed.) Coach Kenan 

Wednesdays 7-8pm (gr. 6-10) (14)

Coach Kenan

 
11 of 14 slots filled
Antone Araujo
Kofi Peyton
Sebastian Stevens-Harwood
EJ Ovena
Jeremy Lewis
Caden Werner
Noah Bruels
Chad walden
Bakari Brooks (2)
Payton Fleishman
09/09/2020 (Wed.) Coach Marisa 

Wednesdays 12:30-2pm (LIBERTY) (29)

Coach Marisa (Liberty Only)

 
All slots filled
Whitaker Family (2)
Ella & Jack Whitaker
Prescott Family
Jaycie
Hudson Carlson
Taylor Curtis
Johnny Le
Annabelle Le
Tim Chin (2)
Mason and Makena
Brooklynn Wikeepa
Brittany Frank
Kylie Frank
Rachel Smith (2)
Chloe and Casey
Kendall Leavitt
Melaya La Madrid
Prachi Sangani
Mallory Leavitt
Caleb Chin
Brittany Frank
Ali Frank
Nia Devera
Abby Dewar
Rose McGillis (2)
Addison and Harp
Sonia Fattore
Matt Skally
Kyra Koxlien
Alexa Devera
Eva Krell
Bella Pedersen
Jaden Station

Wednesdays 2-3:30pm (LIBERTY) (29)

Coach Marisa (LIBERTY ONLY)

 
All slots filled
Callise Chin
Whitaker Family (3)
Elin, Ella, & Jack Whitaker
Prescott Family (2)
Jaycie & Dillyn
KK And Connor Mayer (2)
Kaylie and Connor
Hudson Carlson
Eva Downs (2)
Sophia and Carson Downs
Lucia Mayorquin
Katy Boehm
Kendall Boehm
Jashan Gill
Tiffany Vermeulen (2)
Miki & Max
Brittany Frank
Courtney Frank
Gina Hall
Annalisa Hall
Katy Boehm
Ryan Boehm
Heather Ackermann
Morgan Ackermann
Kate Ma
Koleen Morris
for Lexi Morris
Priscilla Hooke (2)
Kaia and Kali Hooke
Melissa Bowers
Spencer Biogh
Alexi Sparrow
Alexis Conaway
Eli Nordland
09/09/2020 (Wed.) Coach Mo (Elite Training) 

Wednesdays 7-8:30pm (14)

Coach Mo (Elite Training)

 
All slots filled
Michael Davis
Devyn Hall
Jayda Lewis
Angie Helf
Angie Helf
Kate Wooten
Melissa Small (2)
Joey and Jayden Small
Susan Tokish
Kyndall Tokish
Naima Joseph
Haakon Hildahl
Risha Anumolu
risha anumolu
Capri Hollenbeck
Jonah Shelton
Hudson Behan
09/10/2020 (Thu.) Coach Deon 

Thursdays 3:30-4:30pm (14)

Coach Deon

 
All slots filled
Kyler Beppu
Blake Heeter
Leith Sinclair
Addelyn Sinclair
I can move her if space is needed for team training
Owen Park
Kristi Richter
Jordan Ganson
Mason Nettleton
Bailey Nettleton
Ryan Shen
Kalea Dollente
Paul Linsao (3)
09/10/2020 (Thu.) Coach Keith 

Thursdays 3:30-4:30pm (5)

Coach Keith

 
All slots filled
Yuvan V
Luke Peltzer
Max Ferrick
Max McGowan
Jack McGowan

Thursdays 4:30-5:30pm (5)

Coach Keith

 
4 of 5 slots filled
Heath Marrs (2)
Garrett / Gavin Marrs
Jennifer Hughes
Ethan Hughes
Neetu Duggal
Paras Duggal
09/10/2020 (Thu.) Coach Kenan 

Thursdays 4:30-5:30pm (14)

Coach Kenan

 
All slots filled
Megan Roberts
Ron Wollum
Alexander bazia
Kimberly Sopher
Trey Sopher
Adam Alharbi
Jaycie & Dillyn Prescott (2)
Ella & Jack Whitaker (2)
Kellie Morrill
John Kofi Nketiah Jr.
Carson Downs
Capri Hollenbeck
Kendyl Ecker
Elin Whitaker

Thursdays 7-8pm (5)

Coach Kenan

 
All slots filled
Ryan Young
Kate Pond (2)
Walter & Grady
Corrin Brown (2)
Amare & Simone
09/10/2020 (Thu.) Coach Mo (Elite Training) 

Thursdays 7-8:30pm (14)

Coach Mo (Elite Training)

 
All slots filled
Jon Atkins
Lily Atkins
Patricia Collins
Jamel Duncan
Angie Helf
Angie Helf
Jayda Lewis
Joel Hollander (2)
Bakari Brooks (2)
Joy Haltom
Jeremy Lewis
Risha Anumolu
Kristen West
Natalie West
Joe Hauser
Kalyani Hauser PG

Thursdays 5:30-7pm (7)

Coach Mo (Elite Training)

 
All slots filled
Rosemary Nduka
Linda Nduka
Rochelle Palting
James Palting
Rochelle Palting
Matthew Palting
Matt Cleary
Eva Olteanu
Jaycie Prescott
Joe Hauser
Kalyani Hauser PG
09/11/2020 (Fri.) Coach Keith 

Fridays 4:30-5:30pm (5)

Coach Keith

 
4 of 5 slots filled
Peyton Whitsett
Lena Wiegering
Isabel Wiegering
Aleena Khan
Aaliyah khan
Elianna Weiss

Fridays 5:45-6:45pm (5)

Coach Keith

 
All slots filled
Katie Mertel
Casey Smith
Livy McClure
Josephine Le
Khanh Dang
Ai-Vi Tran
09/11/2020 (Fri.) Coach Keith 

Fridays 3:30-4:30pm (14)

Coach Keith

 
13 of 14 slots filled
Cindy Christianson (2)
Nora and Katie Christianson
Jeremy Bright
Kayden Bright (TOH 8 year old)
Sophia Espinoza
Ellie Ward (2)
Ellie and Ashton
Hannah Mattson
Anu Vege (2)
Kaavya & Viraj Dubey
Aarav Tripathi
Yuvan V
Jana Alharbi
Madelyn Shaw
09/11/2020 (Fri.) Coach Mo (Elite Training) 

Fridays 4:30-6pm (16)

Coach Mo (Elite Training)

 
All slots filled
Lily Atkins
Marco Varani
training with Mo
Khamille Chappell
Gabriele Varani
Olivia Varani
Andrea Light (2)
Shayla and Sierra
Keiara Curtis
Brynna Pukis
Sophia David
Sophia David 8th grade with Coach Mo
Melinda Frye (2)
Sawyer Frye & Audrey Knirk
Khanh Dang
Addison Tran
Kyndall Tokish
Nancy Ferguson
Jaycie Prescott
Abby Cameron
09/12/2020 (Sat.) Coach Antwon 

Saturdays 9-10am (14)

Coach Antwon

 
6 of 14 slots filled
Amber Husar
Landon McGee
Isaak Losoya
Liam Jones
Aparna Gopalan
Yuvan
Moses Gix
MarQuise Murphy

Saturdays 10-11am (14)

Coach Antwon

 
7 of 14 slots filled
Hurley Schmidt
Rochelle Palting
James Palting
Rochelle Palting
Matthew Palting
Luke Wade
Owen Thayer
MarQuise Murphy
Jaidyn Holmes
09/12/2020 (Sat.) Coach Kenan 

Saturdays 11am-12pm (14)

Coach Kenan

 
All slots filled
Dillyn Prescott
Noa Wax
Natalie Watson
Kimberly Sopher
Trey Sopher
Lucia Mayorquin
Olivia Varani
training with Kenan
Ella Whitaker
Jack Whitaker
Elin Whitaker
Jaycie Prescott
Gabriele Varani
Marco Varani
Kimberly Wylde
Jack Wylde
aleena khan
Alisha
Faith Endresen
Faith Endresen (7th)
09/13/2020 (Sun.) Coach Kenan 

Sundays 12-1pm (14)

Coach Kenan

 
All slots filled
Aahana Dhwaj
Rosemary Nduka
Amy Nduka
Heather Jones
Tayten Jones
Janice Kwan (2)
Isaac and Zach Kwan
Ella Whitaker
Jack Whitaker
Jaycie Prescott
Elin Whitaker
Dillyn Prescott
Kellie Morrill
John Kofi Nketiah Jr.
Rosemary Nduka
Linda Nduka
Antone Araujo
Heather Jones
Iyla Jones
09/14/2020 (Mon.) Coach Deon 

Mondays 3:30-4:30pm (6)

Coach Deon

 
All slots filled
Henry Greutert
Faye Borden (2)
Hugh and Derek
Kyler Beppu
Aparna Gopalan
Yuvan
Nic Riojas
09/14/2020 (Mon.) Coach Keith 

Mondays 4:30-5:30pm (5)

Coach Keith

 
All slots filled
Emma Snyder
Sarah Linker
Grace Jeanes
Mia Abanes
Nic Riojas

Mondays 7:30-8:30pm (5)

Coach Keith

 
All slots filled
Ciara Smith-Sletten
Adalynn Busch
Paige Nadarski
Deurian McNeil
Lucia Ricci
09/14/2020 (Mon.) Coach Kenan 

Mondays 3-4pm (14)

Coach Kenan

 
All slots filled
Kimberly Sopher
Trey Sopher
Scott Rockfeld (2)
Tyler and Ryan
Ingrid Killian (2)
Finn and Olivia
Charlie Friedman
Gian Manhas
Seb Gonzalez
Kimberly Wylde
Jack Wylde
Amy MacDonald
Alli Wilson
Vanessa Nelson (2)
Bella and Liam Nelson
Cole Howard

Mondays 5:40-6:40pm (5)

Coach Deon

 
All slots filled
Natalie West
Lucia Mayorquin
Olivia Wittren
Oliver Wang
Easton Sedivec
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info