Bishop McGuinness Booster Club

IRISH Concession Stand

Football Concession Stand Volunteers:

1st shift volunteer - Arrive 45 minutes before kickoff. Please be prompt in your arrival. You will be opening and preparing the concession stand prior to game start time. Leave at the start of half time when second shift volunteers arrive.

2nd Shift volunteer - Arrive with 3 minutes left before the start of half time. Close during start of 4th quarter. You will be cleaning and closing down the concession stand. 

MUST BE 18 YEARS OR OLDER TO WORK IN CONCESSION STAND

Below is the list of Team Assignments:

Football Games – Both Shifts Open/Close need to be covered

8/31/2018 vs. Del City   Volleyball Teams & Volunteers

9/20/2018 vs. North West Classen  Golf Team & Tennis Teams & Volunteers

9/28/2018 vs. Woodward *HOMECOMING*  Cross Country Teams & Volunteers

10/18/2018 (Thurs) vs. Piedmont    Basketball Girls Teams & Volunteers

11/02/2017 vs. NW Carl Albert   Basketball Boy Teams & Volunteers

11/9/2018 Playoffs Round 1   Baseball Team & Volunteers

11/16/2018 Playoffs Round 2 TBD    Soccer Teams & Volunteers

11/23/2018 Semi-finals TBD

11/30/2018 Finals TBD

Created by:   BMCHS BoosterClub
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy CST) Available Slot
09/20/2018
(Thu. 7:30pm - 10:00pm)

1st Shift (8)

 
All slots filled
Meg Ille
Robert Oglesby (2)
Shana Dawson (2)
Shane and Shana Dawson
Martine Buck
Jennifer Bardell (2)

2nd Shift (8)

 
All slots filled
Sandy Coats
Thanks Danielle for coming too!
Chad Goodman
Mike & Stephanie Tollison (2)
Danielle Coats
Ronald Mathews
Sue MacHugh
Jennie Hoang
09/28/2018
(Fri. 7:00pm - 9:30pm)

1st Shift (8)

 
All slots filled
Alicia Barringer
Katherine Farley
Katherine Farley
Kevin George
Steven Nixon
Sarah Pitman
Claudia Albotros
Claudia Albotros
Lauri Gormley
Sandra Schroeder

2nd Shift (8)

 
All slots filled
Ronald Mathews
Mary White
Elizabeth Mashburn
Stacy McDaniel (2)
Jenny Richard
JOE Ward
Perry Santos
10/18/2018
(Thu. 7:00pm - 9:30pm)

1st Shift (8)

 
All slots filled
Steven Nixon
Danel Grimmett
Lisa Rooks
john and mary tidholm (2)
Jennie Hoang
Jennie Hoang
Mike Kierl
Ann Kierl

2nd Shift (8)

 
All slots filled
Lisa Rooks
Robert Crisp
Caroline Hamm
Brandon Due
Jane Clark
Whitney Jansen
Whitney Jansen
James Jansen
Ronald & Theresa Mathews & Cepko
11/02/2018
(Fri. 6:00pm - 9:30pm)

1st Shift (8)

 
All slots filled
Robert Oglesby
margo Maberry Maberry
Ann Lynn Bonadeo
Susannah Collier (2)
Jack and Susannah Collier
Stephanie Grim
Ronald & Theresa Mathews & Cepko (2)

2nd Shift (8)

 
All slots filled
Amy Sullivan
Sheri Condon (2)
Bill and Sheri
Wanda Ross
B-Basketball
Jeff Shepherd
Caroline Drummond
Darren & Kelly Loftiss (2)
11/09/2018
(Fri. 6:00pm - 9:30pm)

1st Shift (8)

 
All slots filled
Michelle Anderson (2)
Justin & Michelle Anderson
Brook Plank (2)
Ken and Brook Plank
Beth O'Donnell (2)
Tim and Beth
Susan Arends (2)
Ryan & Susan

2nd Shift (8)

 
All slots filled
Ashley Bass
Jon Ubbenga (2)
Jon and Jessica Ubbenga
Elfega Murillo (2)
Hector y Elfega Moncada
Jason Bass
Fun Times
Therese Allen
Dan & I can help
Denise Northrup
11/16/2018
(Fri. 6:00pm - 9:30pm)

1st Shift (8)

 

2nd Shift (8)

 


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home