Anderson ATA Sign Ups
Anderson ATA Taekwondo

Signup for Testing

Judges will also be signing up as well for Live Testing.   

  • Judges are Black Belts only. 
  • Please reach out to Master Anderson first if you are planning to judge for the first time.

Please pick a testing time slot that works best for you.  Please fill out all of the required information.  Master Anderson will be able to see all the information but they will not show up for others to see on the signup page.

Required Information:

  • Name of Tester
  • Current Rank
  • Phone Number
  • Whether you plan to test for:
    • Half Form or Whole form
    • black belt
    • black belt mid-term


You will pay for your testing when you come to pick up your Belt.

Good Luck to all of our Testers!!

Created by:   Lowell Anderson
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CDT) Available Testing Slots
04/28/2022 (Thu.) Coralville Students Only  6:00pm - 7:00pm  

75 Testers (75)

 
27 of 75 slots filled
Rachel Manders
OWEN ONANGA
Maxwell Foster
Hans Hoerschelman
August Hoerschelman
Sarah Chang
Li-Te Zhu
Nandana Nandikolla
Tiny Tigers
Shaurya Sharma
Masaaki Yamada (2)
Rick and Kye
nathan timmel (2)
Hillary & nathan Timmel
Parshwa Jain
Parshwa Jain
Amy Calhoun
Clara Calhoun
Peter Calhoun
Rachel Calhoun
Christopher Moorhead
Daniel Moorhead
Christopher Moorhead
Chris Moorhead
Veerayn Sharma
Jon Locher
Ava Locher
Lucas Locher
Jon Locher
Ehi Sule
Ewaen Sule

8 Judges (8)

 
4 of 8 slots filled
David Dick
Sarah Tillman (2)
Sarah and Nora
Elizabeth Calhoun
04/29/2022 (Fri.) North Liberty (Tigers)  5:30pm - 6:15pm  

75 Testers (75)

 
11 of 75 slots filled
Ava Wolf
Isla Eshelman
Aaron Lalor
Cole Sieren
Beckham Westcott
Callum Westcott
Selma Niyazi
Jordan Kraus
Jacob Kraus
Daniel Darjania
Michael Herzig
Xander Herzig
Aspen Perry

8 Judges (8)

 
7 of 8 slots filled
Tim Wolf
Jaclyn Nowotny
Jaclyn
Michelle Hermann
Michelle
Kanndi Dick
Mrs Cummings
Jen R
Jen
Archer Wolf
North Liberty (Basic/Advanced)  7:00pm - 8:00pm  

75 Testers (75)

 
57 of 75 slots filled
Jaclyn Nowotny
Jaclyn
Adam Jarr
Elisabeth Buettner (2)
Colin Buettner Goldsborough: camo, whole form, Josh Goldsborough: camo, whole form.
Brian McGowan
Cooper McGowan
Rebecca Rothfuss
Emily Rothfuss
Sara Escribano
Alex Escribano
Surangama Sharma
Meer Arora
Surangama Sharma
Advita Arora
Tysen Kopecky
Tysen Kopecky
Solomon Appell-Waterman
Jaclyn Nowotny
Mike
Brady Peterson
Umut Tapia
Canan Tapia
Kayla Sanders
Kayla Sanders
Michael Goudie
Lilllian Goudie
Amanda Mize (3)
Noah, Eli and Isaiah Mize
Diana Kremzar
Dylan Kremzar
Jessica Cantrell
Orange belt
Midorie Smith
Morgan Keck
Cash Keck
Tanya Hampton (3)
JimTanyaKaylee
Chantal St. Aubin
Riley
Ashley Breinholt (4)
Ashley- Green belt, full rank; Casen- Camo high, half rank; Brigg- Camo high, half rank; Brooks- Camo high, half rank
Gavin Goudie
Bonnie Cessna
Bonnie Cessna
Samantha Mize
Seth Mize
Cooper Clubb
Cooper Clubb
Kornelius Decker
Grayson Hesler
Grayson Hesler
Cullen Doyle
Hudson Arnold
Lilly Grover
Finn Fountain
Jaclyn Nowotny
Jocelyn Nowotny
Brian Vincent
Knox Vincent
Gabby Armstrong
Scott Buysse
Wesley Pals
Arjun Hariharan
Testing for 2R
Adisa Kuburas (2)
Eldin and Adisa
Elizabeth Darjania
Jennifer Rigdon
Owen Rigdon
Grayson Donohoe
Grayson Donohoe
Nivas Chandrasekhar
Avyukth 2nd mid term
Scott Hoover

8 Judges (8)

 
7 of 8 slots filled
Michelle Hermann
Michelle
Elisabeth Buettner
Elisabeth Buettner
David Dick
Kanndi Dick
Mrs Cummings
Sarah Tillman (2)
Sarah and Nora
04/30/2022 (Sat.) North Liberty (Tigers)  8:00am - 9:00am  

75 Testers (75)

 
13 of 75 slots filled
Bo Jarr
Taylor Jones
Cameron Marxen
Hailey Nace
Kayden Nace
Jake Clark
Jake
Graham Chizek
Graham will be out of town for testing dates
Carter Tubbs
Veerayn Sharma
Marta Lopez
Dani Ortega
William Kartvelishvili
Kyle Jackson
Asher Limonthas
Gus Jorgensen

8 Judges (8)

 
4 of 8 slots filled
Kanndi Dick
Mrs Cummings
Jaclyn Nowotny
Jaclyn
Jen R
Jen
North Liberty (Basic/Advanced)  10:00am - 11:30am  

75 Testers (75)

 
26 of 75 slots filled
Michelle Hermann
Michelle
Jen R (2)
Jen and William
Sarah Tillman (2)
Nora 1D, Testing for 2R; Sarah 2D, 1st Midterm
Stacy Beyer
Stacy Beyer
Asher Beyer
Asher
Sam McKie
Samantha Mahanna
Graysen and Cooper Stone (2)
Jaymie Elkins
Matthias Elkins
Shannon Nance
Carter Nance
Tim Harden
Layne Harden
Rayan Ghazwi
Mazin Ghazwi
Marta Lopez
Ali Ortega
Anne Hatcher (2)
Robbie (midterm), Colten
Jess Mancilla
Brady Mancilla
Sambavee Sivakumar (2)
Deeksha and Sam
Coco Toomey
Jake Wahlert
Maha Obideen
Tamim al Kanjo
Chantal St. Aubin
Riley

8 Judges (8)

 
7 of 8 slots filled
Tim Wolf
Jaclyn Nowotny
Jaclyn
Melissa Fitzpatrick
Elisabeth Buettner
Elisabeth Buettner
David Dick
Kanndi Dick
Mrs Cummings
©2022 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |