2018perthribfest

2018 Perth Ribfest & Music Festival @ Last Duel Park

The Rotary Club of Perth welcomes you to the Perth Ribfest Music Festival Volunteer Signup System.

All volunteer activities are broken down into one hour slots. Volunteer shifts are 2-4 hours and you must be 18 years of age or older to volunteer. Full details of jobs are on http://perthribfest.com. Please check the Sign Up check box for the activities that you wish to volunteer for. The number of volunteers required appear in (). Once an activity is full, it will be closed for volunteering.

Please note that there are 2 pedestrian gates, one at Craig Street and one at Brock Street. Volunteers are to enter the Last Duel Park at the Service Gate at Cockbrun Street. There will be parking designated for volunteers. Attendants at the gate will have your name on the volunteer roster.

You will be asked to enter your email address and mobile phone number so that you can make modifications to your registration, should you need to do so.  Please use your mobile phone number so that you can be reached just before or during the event. An email will be sent to you confirming your volunteer time slot and activity and a reminder will be sent 2 days before the volunteer event.

Thank you for volunteering.

Created by:   Karen Wilson
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Available Slot
07/27/2018 (Fri.) Eating Tents  11:00am - 12:00pm  

Cleaning Tables (2)

 
All slots filled
Tammy Morrison
Norah Hall
Part of Guatemala Stove Project
Gate/Brock  11:00am - 12:00pm  

Brock St. Greeter (2)

 
All slots filled
Robert Mac Donald
Paul Cowie
Gate/Cockburn  11:00am - 12:00pm  

Service Gate (2)

 
Gate/Craig  11:00am - 12:00pm  

Craig St. Greeter (2)

 
All slots filled
Paul Hauraney
from Guatemala Stove project
Sue Maynard
from Guatemala Stove Project
Gate/Water Shuttle  11:00am - 12:00pm  

Dock Greeter

 
Rob Allen
Rotary Booth  11:00am - 12:00pm  

Rotary Booth (2)

Rotarians only

 
All slots filled
Claudette Truelove
Charlie Stewart
Eating Tents  12:00pm - 1:00pm  

Cleaning Tables (2)

 
All slots filled
Tammy Morrison
Norah Hall
Part of Guatemala Stove Project
Gate/Brock  12:00pm - 1:00pm  

Brock St. Greeter (2)

 
All slots filled
Paige Lowery
Robert Mac Donald
Gate/Cockburn  12:00pm - 1:00pm  

Service Gate (2)

 
All slots filled
Carmi Gallant
Gloria Opzoomer
Gate/Craig  12:00pm - 1:00pm  

Craig St. Greeter (2)

 
All slots filled
Paul Hauraney
From Guatemala Stove Project
Sue Maynard
From Guatemala Stove Project
Gate/Water Shuttle  12:00pm - 1:00pm  

Dock Greeter

 
Paul Cowie
Rotary Booth  12:00pm - 1:00pm  

Rotary Booth (2)

Rotarians only

 
All slots filled
Claudette Truelove
Charlie Stewart
Eating Tents  1:00pm - 2:00pm  

Cleaning Tables (2)

 
All slots filled
Gloria Opzoomer
laura Stewart
Gate/Brock  1:00pm - 2:00pm  

Brock St. Greeter (2)

 
All slots filled
Norah Hall
Part of the Guatemala Stove Project
Phill Brackenbury
Guatemala Stove Project
Gate/Cockburn  1:00pm - 2:00pm  

Service Gate (2)

 
All slots filled
Carmi Gallant
Bhawani Nadarajah
Gate/Craig  1:00pm - 2:00pm  

Craig St. Greeter (2)

 
1 of 2 slots filled
Tammy Morrison
Gate/Water Shuttle  1:00pm - 2:00pm  

Dock Greeter

 
Cat Polk
Rotary Booth  1:00pm - 2:00pm  

Rotary Booth (2)

Rotarians only

 
All slots filled
Charlie Stewart
Claudette Truelove
Claudette truelove
Eating Tents  2:00pm - 3:00pm  

Cleaning Tables (2)

 
All slots filled
Paul Hauraney
From Guatemala Stove Project
Sue Maynard
From Guatemala Stove Project
Gate/Brock  2:00pm - 3:00pm  

Brock St. Greeter (2)

 
1 of 2 slots filled
Tammy Morrison
Gate/Cockburn  2:00pm - 3:00pm  

Service Gate (2)

 
All slots filled
Gloria Opzoomer
Sylvia Pryde
Gate/Craig  2:00pm - 3:00pm  

Craig St. Greeter (2)

 
All slots filled
Norah Hall
Part of Guatemala Stove Project
Phill Brackenbury
Guatemala Stove Project
Gate/Water Shuttle  2:00pm - 3:00pm  

Dock Greeter

 
Iain Pryde
Rotary Booth  2:00pm - 3:00pm  

Rotary Booth (2)

Rotarians only

 
All slots filled
Charlie Stewart
Claudette Truelove
Eating Tents  3:00pm - 4:00pm  

Cleaning Tables (2)

 
All slots filled
Paul Hauraney
From Guatemala Stove Project
Sue Maynard
From Guatemala Stove Project
Gate/Brock  3:00pm - 4:00pm  

Brock St. Greeter (2)

 
All slots filled
Claudette Truelove
Mary Bourns
Gate/Cockburn  3:00pm - 4:00pm  

Service Gate (2)

 
All slots filled
Sylvia Pryde
Bhawani Nadarajah
Gate/Craig  3:00pm - 4:00pm  

Craig St. Greeter (2)

 
All slots filled
Phill Brackenbury
Guatemala Stove Project
Charlie Stewart
Gate/Water Shuttle  3:00pm - 4:00pm  

Dock Greeter

 
Iain Pryde
Rotary Booth  3:00pm - 4:00pm  

Rotary Booth (2)

Rotarians only

 
All slots filled
Geoff Wickware (2)
and Joan
Eating Tents  4:00pm - 5:00pm  

Cleaning Tables (3)

 
All slots filled
Tom Spence
Guatemala Stove Project
Carmi Gallant
Rob Allen
Gate/Brock  4:00pm - 5:00pm  

Brock St. Greeter (4)

 
1 of 4 slots filled
Robert Mac Donald
Gate/Cockburn  4:00pm - 5:00pm  

Service Gate (2)

 
1 of 2 slots filled
Beth Schilling
Gate/Craig  4:00pm - 5:00pm  

Craig St. Greeter (4)

 
All slots filled
Randy Thompson
Heather Thompson
Marilyn Joynt
Barry Joynt
Gate/Water Shuttle  4:00pm - 5:00pm  

Dock Greeter

 
Cat Polk
Rotary Booth  4:00pm - 5:00pm  

Rotary Booth (4)

Rotarians only

 
All slots filled
Geoff Wickware (2)
and Joan
John Hauraney
Claudette Truelove
Eating Tents  5:00pm - 6:00pm  

Cleaning Tables (4)

 
3 of 4 slots filled
David Hauraney
Joan Orok
Tom Spence
Guatemala Stove Project
Gate/Brock  5:00pm - 6:00pm  

Brock St. Greeter (4)

 
2 of 4 slots filled
Beth Schilling
Robert Mac Donald
Gate/Cockburn  5:00pm - 6:00pm  

Service Gate (2)

 
1 of 2 slots filled
Jane Parsons Scott
Gate/Craig  5:00pm - 6:00pm  

Craig St. Greeter (4)

 
2 of 4 slots filled
Randy Thompson
Heather Thompson
Gate/Water Shuttle  5:00pm - 6:00pm  

Dock Greeter

 
Rob Allen
Rotary Booth  5:00pm - 6:00pm  

Rotary Booth (4)

Rotarians only

 
3 of 4 slots filled
Geoff Wickware (2)
and Joan
John Hauraney
Eating Tents  6:00pm - 7:00pm  

Cleaning Tables (4)

 
3 of 4 slots filled
David Hauraney
Joan Orok
Carmi Gallant
Gate/Brock  6:00pm - 7:00pm  

Brock St. Greeter (4)

 
2 of 4 slots filled
Jane Parsons Scott
Brian Harris
Gate/Cockburn  6:00pm - 7:00pm  

Service Gate (2)

 
1 of 2 slots filled
Herb Devlin
Gate/Craig  6:00pm - 7:00pm  

Craig St. Greeter (4)

 
2 of 4 slots filled
Brian Harris
Beth Schilling
Gate/Water Shuttle  6:00pm - 7:00pm  

Dock Greeter

 
Rob Allen
Rotary Booth  6:00pm - 7:00pm  

Rotary Booth (4)

Rotarians only

 
All slots filled
Claudette Truelove
Geoff Wickware (2)
and Joan
Sue Landry
Eating Tents  7:00pm - 8:00pm  

Cleaning Tables (3)

 
All slots filled
Rob Allen
John Gibb- Carsley (2)
John and Winn
Gate/Brock  7:00pm - 8:00pm  

Brock St. Greeter (4)

 
2 of 4 slots filled
Beth Schilling
Brian Harris
Gate/Cockburn  7:00pm - 8:00pm  

Service Gate (2)

 
1 of 2 slots filled
Herb Devlin
Gate/Craig  7:00pm - 8:00pm  

Craig St. Greeter (4)

 
2 of 4 slots filled
Jane Parsons Scott
Brian Harris
Gate/Water Shuttle  7:00pm - 8:00pm  

Dock Greeter

 
Rotary Booth  7:00pm - 8:00pm  

Rotary Booth (2)

Rotarians only

 
All slots filled
Claudette Truelove
Sue Landry
Eating Tents  8:00pm - 9:00pm  

Cleaning Tables (3)

 
All slots filled
Carmi Gallant
Rob Allen
John Gibb- Carsley
John and Winn
Gate/Brock  8:00pm - 9:00pm